benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

turtojs    436

nie no racja nie jest to biznes życia na tym, lepij juz kupic te prosiaki i tuczyc, w perspektywie kilku lat napewno lepij sie wyjdzie na tym niz na kontrakcie choc bardziej ryzykownie, ogólnie w nie wiadomo jakiej branży by się cos robiło ryzyko plajty jet zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
28 minut temu, turtojs napisał:

nie no racja nie jest to biznes życia na tym, lepij juz kupic te prosiaki i tuczyc, w perspektywie kilku lat napewno lepij sie wyjdzie na tym niz na kontrakcie choc bardziej ryzykownie, ogólnie w nie wiadomo jakiej branży by się cos robiło ryzyko plajty jet zawsze

co do kupna prosiaka to bym niepowiedział, heheh  koledzy wyliczyli ci ze 37 zł juz dokładaja na kupnym dunczyku ja 21 zł zarobiłem wiec miedzy kupnym prosiakiem a swojim jest róznica 60 zł w opłacalności( załorzenie 20 prosiaków odchowanych od maciory w granicach 30 kg) kazdy sztuka prosiaka powyzej 20 sztuk to dodatkowy zysk 15 zł bo zmiejsza sie koszt jednostkowy utrzymania maciory, tyle ze to od groma roboty i tylko 2 rzuty na rok a nie jak na dunczyku 3 no i trzeba miec warunki, I nasza dyskusja niesprowadza sie do tuczu kontraktowego ale do organizacji sprzedazy, bo ja ponizej 4 zł jeszcze niesprzedałem bo sprzedaje przez grupe a  dzis znajomy zawiusł do lokalnej ubojni 4 sztuki i mu cham 3, 4 dał((. A co do zelwkowa zamiast na tucz kontraktowy to sie skrzyknijcie z paroma rolnikami i załórzcie grupe niedosc ze jak im oddacie tira tygodniowo tucznika to dostaniecie cene 4, 4.2 a nie 3, 6 to jeszcze  kasa od marszałka jest. ja wiem ze grupa to ryzyko ale to lepsze wyjscie niz dawanie sie dojic na 3, 6 albo zostac niewolnikiem na tuczu kontraktowym

P.S Zelazków skoro chcesz budować chlewnie na 2, 5 tysiaca to znajdz jeszcze 4 i załórz sam grupe a nie sie w tucz pchasz. nasz w grupie jest 21 ale 10 osób to sa formalnie bo choduja byki tylko na teraz a aktywnych jest ok 10  i nasze roczne odstawy to 5500 sztuk tucznika. I odbiera od nas bezposrenio sokołw bez posredników raz w tygodniu tirem ok 100 sztuk.  a ty sam bedziesz mial tuczników tyle co pół naszej grupy wiec po co sie w niewolnictwo pchać a kredyt to dotacja marszałka czesciowo spłacisz

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

kup ty lepiej to mieszkanie . I słownik do tego. A przy okazji przy 12 studentach to pół roku tego co Ci dadzą to w remont tego mieszkania władujesz

ja na duńczyku zrobiłem 4,5 rzutu w zeszłym roku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
16 godzin temu, saszeta napisał:

kup ty lepiej to mieszkanie . I słownik do tego. A przy okazji przy 12 studentach to pół roku tego co Ci dadzą to w remont tego mieszkania władujesz

ja na duńczyku zrobiłem 4,5 rzutu w zeszłym roku

no pewnie lepiej byc frajerem który  za 40 zł uciera dupe cwaniaką którzy na twojej robocie 200 zł zysku na tuczniku kosza. a co do mieszkania to przykład mozna w inny biznes zainwestować ale jak ktoś ma mentalnośc robola to nieumie inaczej pracować jak go ktoś batem nieprzeciagnie po plecach i ostro nie wydyma wtyłek jeszcze za jego własne pieniadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

co ty opowiadasz chłopie .... na mieszkaniu interes chcesz robic ? 

akurat ci beda mieszkali po 5 w pokoju uwazaj :D dostaniesz 500-600 za pokój na wyłacznosc jednej osoby i sie bujaj ... ewentualnie jakas para w jednym pokoju wtedy moze 800 wyrwiesz

tucz kontraktowy też ryzyko bo asf itd ... gdyby nie asf to całkiem dobry interes, lepszy niz krowy dojne, o bykach nie wspominajac ....

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
4 minuty temu, ozzborn napisał:

co ty opowiadasz chłopie .... na mieszkaniu interes chcesz robic ? 

akurat ci beda mieszkali po 5 w pokoju uwazaj :D dostaniesz 500-600 za pokój na wyłacznosc jednej osoby i sie bujaj ... ewentualnie jakas para w jednym pokoju wtedy moze 800 wyrwiesz

tucz kontraktowy też ryzyko bo asf itd ... gdyby nie asf to całkiem dobry interes, lepszy niz krowy dojne, o bykach nie wspominajac ....

to nie wiesz jakie ceny sa w poznaniu 500 zł od łba studenci płaca za 2 osobowy pokój a w mojej okolicy jak jest jakis zakład pracy to sa i ukraincy za dogodne warunki mieszkania płaca 350 zł. w środzie wielkopolskie za 300 zł za łepka płaca za pokój 10 osobowy. Co do krów dojnych sie nie wypowiadam bo niemiałem nigdy ale to sa w mojej okolicy najbogatsi rolnicy, byki  też choduje i zle nie wychodze. A co do tuczu kontraktowego czy naprawde niestarcza rozumuaby z własnej pracy wiecej wyciagnąc niż 40 zł za tucznika???????

Tak jak powiedziałem jak ktoś ma budynek swoj albo przerabia troszke jakiś inny to ja rozumiem jeszcze ten tucz kontraktowy( pewne 40 zł bez nerwów) ale na boga nierozumiem ludzi którzy biorą kredyt aby zbudować od podstaw nowy budynek a potem podpisywać kontrakt na tucz kontraktowy. To jest poprostu debilizm i tyle bo jak inaczej nazwać robienie na darmozjadów z firmy  a potem z tych 40zl zarobku spłacać bank przez 10 lat aby chlewnia sie zwróciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

chłopie przy 1000szt tucznika na kontrakcie masz spokojnie 6 tys na czysto na łapie, nie obchodzi cie cena swin ani paszy dla nich, do tego full nawozu naturalnego na pole, oczywiscie wszystko na ruszcie zeby roboty nie było, wtedy tylko beczka i jedziesz z koksem ...

ktos tam porównywał ze na tirach taki miód, kierwca to żyje jak pies, w budzie spi i na koło szczy .... tyle mam do powiedzenia jezeli chodzi o ten zawód ...

a tu spisz w swoim domku a kasiora sie zgadza

problem to asf 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
8 godzin temu, ozzborn napisał:

chłopie przy 1000szt tucznika na kontrakcie masz spokojnie 6 tys na czysto na łapie, nie obchodzi cie cena swin ani paszy dla nich, do tego full nawozu naturalnego na pole, oczywiscie wszystko na ruszcie zeby roboty nie było, wtedy tylko beczka i jedziesz z koksem ...

ktos tam porównywał ze na tirach taki miód, kierwca to żyje jak pies, w budzie spi i na koło szczy .... tyle mam do powiedzenia jezeli chodzi o ten zawód ...

a tu spisz w swoim domku a kasiora sie zgadza

problem to asf 

pewnie tak ale taki sam dochód mozesz miec prowadzać jakiś bar z hodogami czy knajpe a nie inwestujesz milon zł tylko 40 tys  a za milin zł to ze dwa tiry sobie mozna kupic i samemu skupem zywca sie zajać, mieszkania kupić i wynajmować, burdel otworzyć)))))))))) czy coś innego jeszcze wymyślić,  poprostu ja uważam ze koszt tej inwestycji w nowa tuczarnie niewart jest tego ryzyka w stosunku do dochodu jaki z niej urzyskujesz( tzw stopa zwrotu w tym przypadku ci wyniesie 6 promili mniej jak piwo niejedno) ja rozumiem tucz kontraktowy jak juz budynek stoji ale zeby nowy budować  na tucz kontraktowy to pańsczyzna 21 wieku a osoba budujaca takie coś jest głupsza niż sredniowieczny chłop pańszczyzniany bo jak inaczej nazwać fakt ze z twojej roboty zysku 200 zł na tuczniku ty dostajesz 40 zł a wiec 20% to w sredniowieczu Pan zabierał chłopu max30- 50% plonów a ty dobrowolnie chcesz odawać 80% współczesnemu Panowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

200zł na tuczniku ? nawet przy cenie 5 zł za żywiec tyle nie ma a co dopiero teraz ...

a tu masz 40zł i nie wazne czy tucznik po 3zł czy po 6zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
2 godziny temu, ozzborn napisał:

200zł na tuczniku ? nawet przy cenie 5 zł za żywiec tyle nie ma a co dopiero teraz ...

a tu masz 40zł i nie wazne czy tucznik po 3zł czy po 6zł

teraz nie ale jak za sztuke brałes 650 zł to mogłes dostać 200 zł zysku. Po drugie jak firma kupuje pasze to ilosciami hurtowymi wiec ty np. za tone ziarna zapłacisz 600 zł a oni 550 , oni maja napewno tansze koncentraty od ciebie, w hurcie kupuja tansze prosieta, w dodatku w skupie dostaja wieksza cene jak ty wiec taka firma bez trudu 200 zł zysku ma na tuczniku. wiadomo duzy moze wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

dlatego lepiej miec 40zł od łba i miec gdzies tuczenie swoich swin, do tego gnojowica na pole i zboże na handel ...

dwie pieczenie na jednym ogniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
1 godzinę temu, ozzborn napisał:

dlatego lepiej miec 40zł od łba i miec gdzies tuczenie swoich swin, do tego gnojowica na pole i zboże na handel ...

dwie pieczenie na jednym ogniu 

rozumiem twój tok rozumowania ale tucz kontraktowy ma sens jak juz masz budynki  i masz do wyboru zamknąc chodowle albo sie jakoś ratować ale zeby budowac nowe za kredyt zeby miec tucz kontraktowy jest gupotą, bo mozna te pieniadze zainwestować w coś innego co da wiekszy dochód.

Ozborn a jest jeszcze jeden fakt o którym niemyślisz i zachwile moze kontrakcowców niebyć. Tucz kontraktowy to usługa nie działalność rolna wiec powinieneś opłacić z tych 40 zł zysku co miesiać 1150 składki na zus i zapłacić 19% podatku. Narazie nikt sie tym niezajmuje ale jak morawiecki zacznie uszczelniać system podatkowy to co wtedy jak ty bedziesz mie umowe na tucz kontraktowy  na 10 czy 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

to nie mój problem bo ja nie mam tuczu kontraktowego ;)

pisze tak bo w moim powiecie jest zagłebie tuczu kontraktowego i to na duuuże kredyty....

z obserwacji widze ze żyja na wysokim poziomie ale co bedzie dalej to nie wiem ....

na dzien dzisiejszy to nowe bmw x5 czy audi a8 na podwórku tych parobków, jak to ich tutaj na forum nazywaja, nie jest czyms dziwnym 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
5 minut temu, ozzborn napisał:

to nie mój problem bo ja nie mam tuczu kontraktowego ;)

pisze tak bo w moim powiecie jest zagłebie tuczu kontraktowego i to na duuuże kredyty....

no bo o to chodzi wykonczyć rolników cenami aby podpisywali umowy wieloletnie na tucz kontraktowy a potem dobić podatkami aby rolnicy gospodarstwa swoje sprzedawali  bo albo beda robić za darmo albo płacić kary umowne za zerwane umowy

ps, zobaczie co robia z asf jeden zdechły dzik pod lasem a wybijaja rolnika całe chlewnie zdrowych świń.to wszystko jest robione aby wykończyć rolnika

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ten rząd jest jeszcze gorszy od poprzedniego poprzedni nic nie robił miał wszystko gdzieś ale nie wymyślał durnych przepisów 

a ten w tv pis jest cacy i bogato rozwój a w rzeczywistości kurwi.... mnie bierze dzików nie biją wymyślają jakieś bio asekuracje kasa za świadectwa dodatkowe oznakowania które w rzeczywistości są przebijaniem numerów świń z duńskich na polskie jeszcze muszę wymieniać piec co na 5 kategorie bo smog na śląsku a eko groszek po tysiąc za tonę prąd podrożał za wode i ścieki podwyżka o 50%  propaganda naprawdę jakby niemcy w 39 mieli taką telewizję to do tej pory byśmy nie wiedzieli że wojna była 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
36 minut temu, ozzborn napisał:

to nie mój problem bo ja nie mam tuczu kontraktowego ;)

pisze tak bo w moim powiecie jest zagłebie tuczu kontraktowego i to na duuuże kredyty....

z obserwacji widze ze żyja na wysokim poziomie ale co bedzie dalej to nie wiem ....

na dzien dzisiejszy to nowe bmw x5 czy audi a8 na podwórku tych parobków, jak to ich tutaj na forum nazywaja, nie jest czyms dziwnym 

kolego gdzie takie zagłebie i S 8 .tylko widzisz co sie dzieje jak jest asf trzesie kazdy porami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Mam pytanie do tych co maja kontraktowy bo mnie ciekawi. Jak pojawi sie u was ASF i wam tuczniki w chlewni wytłuką to czyje to beda tuczniki wasze czy firmy?????, co macie wogóle w umowach bo cos mi sie wydaje ze wy musicie dostarczyć tuczniki bez wzgledu skąd je weziecie jak z rzepakiem, wymoknie, wymarznie a  trzeba dostarczyć umówiona ilosc., bo jezeli tak macie to współczyje zwłaszcza tym na 1000 tuczników bo tam pewnie za kazdego tucznika jest kara umowna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
23 minuty temu, kiko80 napisał:

kolego gdzie takie zagłebie i S 8 .tylko widzisz co sie dzieje jak jest asf trzesie kazdy porami

powiat żurominski

zagłebie tuczu kontraktowego i kurników 

tutaj widok Porsche czy Merca S obok kurnika to nic wielkiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzedam warchlaki o wadze ok 20-25kg.Sztuk 65. Za każdy kg powyżej podanej masy doliczana jest cena jak za tucznika fermowego. Rasa pbz x wbp x Duroc x Pietrain, Prosiaki są wykastrowane,odcięte ogonki,zaszczepione na mekoplazme + cirkowirusy i odrobaczywione.Zakolczykowane i świadectwo weteranyjne.Faktura VAT. Więcej informacji tel.691310885 lub 506913752.
10zl za kg do 20 kg a powyżej tej wagi każdy kg 5 zł za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
6 godzin temu, LukaszBRO napisał:

23.02 kupione warchlaki 240zł za 30kg

napisz skad na priv..bo my blisko siebie

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj