benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

mesi    20

10kg? toż to koty nie prosiątka :( :( :(

. Wiem że nie duże , ale sam chciał takie od macior mowił że on ma taniej kupić a ja taniej odchowqc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

panowie po ile teraz polski warchlak chodzi u was? po dzisiejszej obniżce duna to Duńczyk 30 kg poniżej 300 zł grubo, koło 280-285 zł netto za wysoki status liczę, polski dwa tygodnie temu pytałem to po 220 netto był, ale teraz po dwóch obniżkach powinien się zakręcić po 200 zł za 20 kg, a jak u was? ile placicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Kolega po 10zł netto za kilo sprzedaje(fermówka).

Ja tydzień temu za duna (blue spf)305netto dawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

saszeta nie opłacało by Ci się bardziej teraz wziąść polskiego tego od kolegi niż za duna 100 zł więcej płacić? te 10 kilo podrosnie w maks 3 tygodnie i za maks 30 zł, 3 tygodnie chowu dłużej ale koszt mniejszy o 70 zł. co o tym Myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

czemu w tej samej? Polski 20 kg 200 netto, duński 30 kg 300 zł, ja tu widzę 100 zł różnicy. nawet jakby polaka kupić w wadze 30 kg to będzie kosztować 250 zł i jeszcze będzie 50 zł różnicy między dunem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dwa tygodnie temu płaciłem 10.50 zł/kg średnia waga 19,350 kg w poniedziałek ma przywieść ugadane po 9.80 ceny brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

saszeta nie opłacało by Ci się bardziej teraz wziąść polskiego tego od kolegi niż za duna 100 zł więcej płacić? te 10 kilo podrosnie w maks 3 tygodnie i za maks 30 zł, 3 tygodnie chowu dłużej ale koszt mniejszy o 70 zł. co o tym Myślisz?

dun zejdzie raczej przed świętami a nawet krajowy 30 kg by nie zdążył. A po świętach ceny nie ma

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma to żadnych reguł na rynku trzody i wtedy gdy cena ma spadać to rośnie i odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hurt1991    2

Nie ma to żadnych reguł na rynku trzody i wtedy gdy cena ma spadać to rośnie i odwrotnie

No właśnie, ale czy nie jest tak, że kupno prosiąt da się nieco lepiej kontrolować, niż sprzedaż na tuczniku (bo tu nam waga leci), w sensie terminu, ceny, poczekania na towar (zakładając że mamy gdzie wpuścić).

Dlatego dobre są ruchy w kierunku obrotu prosiętami PL hodowca-do-hodowcy. Chciał tak zrobić Polsus z bazą hodowców. Ostatnio na forum trzody dużo się mówi o tym systemie Dograne. Temat generalnie nie stoi jak widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

Do tych  co tucza prosieta polskie lub zagraniczne , ile zostaje na jednej sztuce? Oplaca się na kupnym zbożu/paszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Mi tam się opłaca. Teraz warto warchlaka wstawić bo za 250 zł netto można dobrego, sprawdzonego duńczyka dorwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34
Kolega po 10zł netto za kilo sprzedaje(fermówka). Ja tydzień temu za duna (blue spf)305netto dawałem. _________________________________ Ja nie wiem kolego jak Ty wyjdziesz na nich przy obecnej cenie...

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo11    41

W sobotę sprzedane 8 sztuk, średnia waga 18 kg, w cenie 320 zł para.

Edytowano przez kolo11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
walkol 305 netto za duna obecnie??? obecnie 260 za blue tak jak kolega wyżej pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34
ja skopiowałem post #saszety# z 12.10.2017

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Będę kupował polskiego prosiaka za 3 tygodnie jaka jest wogole cena u was? Średnia waga 23-24 kg liczone do 20 kg później jak za żywa.  Ok 50 szt. Teraz sprzedawalem tucznika waga ok 120 kg prosiak kupiony po 250 zł mało zjadł (240kg) jeden tylko padł na swojej paszy zostało 75 zł.  Cena 4.5 zł netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj