benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

zacier123    26

bez sensu, doliczyć teraz drogie zboże bo poniżej 750-800 DOBREGO zboża nie kupi plus białko to zostanie całe nic+ obornik lub gnojowica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie takie ceny prosiąt ? Mały hodowca to najwyżej w moich stronach może dostać 160-180 za 20kg. sztukę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

za 180 to zwykły prosiak zbiorowy a nie fermowy...zacier123 nie wiem jak ty liczysz.....zarobek jakiś jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

odliczając pracę i amortyzację budynku myślę że przy tych cenach max 50zł zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

jak wam przy prosiaku za 180 zostaje 50 zł to zmieńcie branżę. Mi więcej na dunie za 400zł zostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś kupione warchlaki po 10 zł za kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djgrove    0

Prosięta 7 tygodniowe,sprzedane za 370,-/para

Edytowano przez djgrove

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

jak wam przy prosiaku za 180 zostaje 50 zł to zmieńcie branżę. Mi więcej na dunie za 400zł zostaje

 

w jakiej wadze sprzedajesz? jakie wybicie? jaka cena za kg tuszy? jak długo i od jakiej wagi hodujesz? jakie masz zużycie paszy na kg przyrostu? nie zajmuje sie chowem trzody chlewnej ale prosze Cie wytłumacz mi gdzie jest ten zysk????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Jest zysk bo dunczyk ma 30 kg to już tyle nie zje i ilość robi swoje tańsze pasze np. A jak się trzyma swoje i tylko 100 szt(rok) to są marne grosze jak zostanie ze 100 zł

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

sorry ale to jest trochę błędne myślenie. Jeżeli duńczyk 30kg kosztuje 400zł/szt a z polskiej fermy 20kg za 270-300zł/szt to odchowanie warchlaka żeby dorósł 10kg NIE kosztuje 100zł. A zużycia paszy w tuczu są zbliżone. Duńczyk jedynie ma ciut wyższą mięsność ale są fermy które na polskiej genetyce potrafią jechać na średniej 58-59%. Więc największy zysk to ma pośrednik a rolnik nie powiem bo też zarobi przy tych cenach ale jestem pewny że na polskiej genetyce i na cenach 300zł/20kg zostanie więcej. Jedyny chyba powód dla którego ludzie to biorą to dostępność towaru na runku praktycznie od ręki a na polskiego trzeba często robić zapisy z 1-3 miesiące do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

w jakiej wadze sprzedajesz? jakie wybicie? jaka cena za kg tuszy? jak długo i od jakiej wagi hodujesz? jakie masz zużycie paszy na kg przyrostu? nie zajmuje sie chowem trzody chlewnej ale prosze Cie wytłumacz mi gdzie jest ten zysk????

 

110-112kg. Wybicie 78-80%. Sprzedaż wg ceny niemieckiej. Przyrost 1100-1250gram. Zużycie 2,35-2,45. Waga to zależy jakie przyjadą. Bywa 33kg ale 20kg też się zdarzało.

 

Główny problem z polskim to jest właśnie dostępność. Spożycie jest podobne ale przyrost słabszy. Cena krajowego niższa ale na dunie zrobię jeden rzut rocznie więcej. Więc roczny zysk na jedno wychodzi.

 

po za tym (co dla niektórych jest problemem) mam więcej gnojowicy. I to też jest całkiem pokaźny zysk (chociaż to uwzględniam w uprawie kukurydzy a nie w hodowli trzody)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli kupujesz prosiaka za 400 , dajesz mu żreć za 200, a sprzedajesz za 600 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Czemu ma sprzedać za 600? Duna np 112 kg sprzeda z powodzeniem teraz za 5,6 zl żywa woec wychodzi za sztukę średnio 700 zł.

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak tylko strzeliłem . Ciekaw jestem ile naprawdę zostaje przy takiej cenie prosiaka .Kolega podał ogólnikowo . Dodać jakieś usługi wet. , upadki , amortyzacje ... już tyle nie wyjdzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

U mnie sprzedają tak od 160-220 zł za sztukę .Trochę drogo ale można później jednak sporo zyskać i mieć te 1500 zł za jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jak się sprzedaje takie po 450 kg ... to jak najbardziej B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Trzeba bardziej myśleć przedsiębiorczo.Wystarczy tylko sprzedawać gotowe wyroby i mieso.Wowczas mozna sporo zarobić i to się opłaca bardziej niż w całości sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

110-112kg. Wybicie 78-80%. Sprzedaż wg ceny niemieckiej. Przyrost 1100-1250gram. Zużycie 2,35-2,45. Waga to zależy jakie przyjadą. Bywa 33kg ale 20kg też się zdarzało.

 

Główny problem z polskim to jest właśnie dostępność. Spożycie jest podobne ale przyrost słabszy. Cena krajowego niższa ale na dunie zrobię jeden rzut rocznie więcej. Więc roczny zysk na jedno wychodzi.

 

po za tym (co dla niektórych jest problemem) mam więcej gnojowicy. I to też jest całkiem pokaźny zysk (chociaż to uwzględniam w uprawie kukurydzy a nie w hodowli trzody)

 

czyli podsumowując jeśli zarobisz tyle samo to po co dodatkowej pracy dokładać do tego jednego rzutu więcej??? dla tej gnojowicy? Większy obrót pieniądza to większe ryzyko że kupisz po 400 a sprzedaż poniżej 5zł. A 78-80% to według mnie słabe wybicie. Ja na polskim mam 80-82%

A tak propo to na dzień dzisiejszy podejrzewam że nie 5,6zł/kg a blisko 6 spokojnie da się wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Co ma wpływ na wybicie , miesnośc rozumiem ale wybicie od czego mogą być takie roznice , pierszy raz jak na wbc odstawiałem wyszło niecałe 79 % wybicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj