benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

rudinho11    208

Witam, poszukuję prosiąt 50 - 100 szt, woj. łódzkie lub wielkopolskie, Jestem z okolic Sieradz - Kalisz. Tak do 100 km mogę swoim transportem jechać odebrać.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

mysle ze dobry.... nawet bardzo...tylko teraz nie wiadomo czy nadal bedzie cena ale mysle ze bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to ja cię podłamie dostałem sms z ofertą średnia waga 20 kg (przy załadunku) 322zł  pojeb... z tą ceną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak 322 zł za sztukę oczywiście za te pieniądze nie kupię warchlaka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerAdi    13

Tez chętnie kupie z powiatu radomszczanskiego ok 50 szt w cenie poniżej 250 zł...

 

Taa życzę powodzenia w poszukiwaniu towaru może takie po 18kg kupisz

Ja z polskiej fermy (warchlak PIC)od stałego dostawcy w tej chwili biorę po 370brutto (30kg)szt a chętni są już płacić po 400 dobry duńczyk już sporo ponad 400brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
Napisano (edytowany)

Da się na tym zarobić kupując duna powyżej 400 zł? Niech tylko spadnie do ceny 5 zł + vat i gość leży

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerAdi    13

A masz pewność że spadnie?
Raczej nie spodziewałbym się aż takiej obniżki po brakach warchlaka na rynku . Do końca sierpnia cena będzie wysoko-stabilna może nie będzie cały czas 6.00 netto ale źle nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
Napisano (edytowany)

zebys sie nie zdziwił adrek jak polityka za rządzi...cena prosiaka jest za droga a stabilizacji nie ma i nie bedzie

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

często kiedyś sprawdzało się powiedzenie

drogie prosie tani tucznik

teraz na pewno cykle zamknięte mają się z czego cieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerAdi    13
Napisano (edytowany)

Zgadza się reguły nie ma ale jest ogromny problem z warchlakiem. Nie ma warchlaka = mało tucznika. Ideologii i polityki bym tu nie mieszał zwykłe prawa rynku

Edytowano przez FarmerAdi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masakra z ta cena. teraz taka oplacalnosc a za pol roku rok dolek hahaha. lepiej zeby bylo caly czas 5zl i pewny pieniadz a nie....
chodzi mi oczywiscie o cene tucznika piszac 5 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

Zgadza się reguły nie ma ale jest ogromny problem z warchlakiem. Nie ma warchlaka = mało tucznika. Ideologii i polityki bym tu nie mieszał zwykłe prawa rynku

 

To jak wytłumaczysz takie prawo rynku, które miało miejsce w miesiącach grudzień-marzec że soja kosztowała po 1880-1780zł  a wszędzie informacje się pojawiały o rekordowej produkcji w Ameryce, małym zapotrzebowaniu na rynku polskim ze względu na ASF i ptasią grypę, zapchane magazyny i porty soją a cena taka droga. Nawet pośrednicy u których biorę mówią że przy takim handlu soja powinna być po 1500 max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
Napisano (edytowany)

Nawet teraz nie jest dużo tańsza bo mala ilość 1600 zł...

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerAdi    13

To jak wytłumaczysz takie prawo rynku, które miało miejsce w miesiącach grudzień-marzec że soja kosztowała po 1880-1780zł  a wszędzie informacje się pojawiały o rekordowej produkcji w Ameryce, małym zapotrzebowaniu na rynku polskim ze względu na ASF i ptasią grypę, zapchane magazyny i porty soją a cena taka droga. Nawet pośrednicy u których biorę mówią że przy takim handlu soja powinna być po 1500 max.

 

Po pierwsze kolego ceny soi i śruty sojowej regulują kontrakty kupowane i sprzedawane przez kapitały spekulacyjne. To oni dyktują ceny a nie wolny rynek. Nie wiem kto ci naopowiadał o "zapchanych" magazynach i słabym popycie. Nie wiem z jakiego rejonu jesteś ale u nas wszystko schodziło na bieżąco czasem nawet nerwowo musiałem oczekiwać na towar. ASF w skali kraju jak narazie większego wpływu na zapotrzebowania paszowe nie zrobił. zlikwidowano hodowle w których hodowano mniej świń niż u nas w jednej wiosce. Propagandę zawsze można na różne potrzeby wymyślić. Ja tam nikogo na siłę przekonywać do swoich teorii nie zamierzam, I zawsze wszystkim dobrze życzę bo o to chyba chodzi żeby każdy zarobił i nie czuł się pokrzywdzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj