benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

Gość   
Gość

tak od rolnika komplet szczepień Duroc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Cena prosiat w moich okolicach rolnicy mowia  za sztuke 8-10tygodni 180 zl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

zalerzy jaka sztuke....to drogo....ile kg?? teraz to sie tak po robilo ze nasz prosiak drozszy od zachodniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ja ostatnio sprzedaję po 170 zł sztuka i nie narzekam na popyt. Prosiaki 8-9 tygodni po wszystkich szczepieniach.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

zalerzy jaka sztuke....to drogo....ile kg?? teraz to sie tak po robilo ze nasz prosiak drozszy od zachodniego

 

Szczególnie często za rynkowego się sporo przepłaca bo handlarz lub rolnik powie że ma 20-25kg a chłop uwierzy a w rzeczywistości często te rynkowe mają po 14-16 kg i cena za kg wychodzi jak za fermowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja za 150 oddaje i tez popyt jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

kupował może ktoś w ostatnim czasie warchlaka polskiego? ile zł/kg? Jaki termin realizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

z polskim prosiakiem to ciezko..warchlaka to ja nie spotkalem tylko prosie 20 kg.po 9,5kg plus nadwyzka po cenie tucznika....polskie prosie drogawe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To kup zachodniego w tej cenie :P :P  jak Ci za drogo B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w zeszłym tygodniu płaciłem 200 średnio 22.3kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

sęk w tym ze zachodnie taniej wychodza od polskich..ale ja jestem za polkimi i wspieram pols

kie produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

też wolę nasze polskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sęk w tym ze zachodnie taniej wychodza od polskich..ale ja jestem za polkimi i wspieram pols

kie produkty

 

Dlaczego taniej jeśli są droższe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Taniej wychodzą to nie znaczy że są tańsze.

Lepsze wybicie, lepsza mięsność, mniejsze spożycie. Cały czas brałem polską fermówkę. Z takich tu 5, tam 10 już się dawno wyleczyłem. Teraz w przyszłym tygodniu dun przyjedzie. 290netto/30 kg. Krajowa fermówka tańsza parę złotych ale jeszcze transport trzeba doliczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

kiedy dunczyk tak samo wychodzi z miesnoscia jak i polski.. rosnie podobnnie a upadkow mniej polskich jak dunskich...za dunczyka dasz 290 netto to brutto wyjdzie  313zl plus nadwyzki przerostu to z moze z 330zl.szt...miewam czasem duny i wiem jak rosna..podobnie jak nasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

odemnie wczoraj pojechało 10szt. po 150zł/sz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez zmian czyli 150 sztuka? :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

+140 jeszcze ;-)czyli 290 PLn status najwyższy, Ale już powoli czas na obniżkinadchodzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najwyższy sytatut czyli wszystkie choroby gratis jak mam dać za zchodniego 100 zł więcej jak za polskiego to lepiej by chlewnia pusta była bo o zysku nie może być m owy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

czemu nie może być mowy?

Tucznik zjada 2,7 kg paszy na 1 kilogram przyrostu. (Od 30kg do 120kg)Więc 2,7*90kg=243kg

Pasza:

210kg zboża po srednio 650zł/t =136,5zł

koncentrat średnio 35kg na sztukę x 56zł za worek= 78,4zł

leki,woda, prąd 5-7zł/sztukę

czyli koszty: 320 warchlak + 222= 542zł za tucznika

Wartość tucznika średnio 120*5,70= 684zł

Zysk: 142zł

Ceny podałem według moich faktur za koncentrat i za wartość sprzedanych świń przeliczając z wbc na wagę żywą. Wiadomo że rzeźnia trochę obetnie i jeśli tucznik waży przy sprzedaży 120 to i tak taka waga w ubojni nie wyjdzie. Więc dlaczego nie ma mowy o zysku jeśli tucznik duński rośnie średnio od 30 kg do 120kg w 85-90 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak polskiego za 150zl sie kupi to wychodzi 372zl koszty a 120x5 =600zl + vat czyli jakies 250zl na sztuce to przodu. Tyle ze zboze idzie kupic za 500zl/t a tuczniki rzadko kiedy sa po 5netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

w zeszłym tygodniu pojechały ode mnie w wadze 110kg. Na żywą wyszło 5,25 netto. Spożycie mi wyszło 2,34 przy średniej cenie paszy 0,89gr/ kg. Prosiak ( polski) kupiony był w wadze 22,3 po 226zł.

Nie twierdzę że polski jest gorszy tylko wygodniej mi kupić duna bo przywiozą do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Ostatnia sprzedaż za tucznika wyszło 730 zł, koszta 600zł tak więc zostaje 130, raz do roku tak trafić i jest dobrze, za 3 miesiące takich cen nie bedzie ale koszt paszy bedzie tańszy. Lepiej opłąci sie jak tucz nakłądczy tylko teraz trzeba mieć pojęcie o takiej hodowli a juz jest wiele amatorskich wstawień bo zarobie na tuczniku. Saszeta od kogo bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj