benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jerry28    4

Gratuluję wyników. Skoro kupujesz tak tanio, zużycie paszy na kilogram przyrostu masz porównywalne z moim to zysk powinieneś mieć powyżej 180 zł na sztuce (bez własnej robocizny). Powiedz mi jak teraz jest na targowiskach, z dokumentami do ARiMR nie ma problemów ? W czasie gdy ja kupowałem nikt mi nie chciał dokumentów dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano1299    0

rolnicy teraz ze świadectwami przyjeżdżają i nie ma problemów. aby więcej tej roboty papierkowej wypełniania druczków do agencji niż roboty przy przerzuceniu prosiaków z przyczepki na samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

nie moge tego sobie wyobrazic kiedys ladnych lat temu sprzedawali miejsi rolnicy tak do 20 szt max i to wyjatki kupowali glownie po kilka szt choc znam rolnika co kupowal prawie wszystko byle zapelnic rzut w chlewni ale upadki takiej zbieraniny mial po min kilkanascie % pozniej ani przyrostow miesnosci a o wyrownanej parti mogl zapomiec teraz kupuje tylko fermowe bo bierze duzo ale kazdego sprawa co za ile bo fermowymi tez ze zdrowotnoscia moze byc roznie

ale 40 prosiat 30 kg od jednego na rynku u nas nie uswiadczysz i w takiej cenie szok sprzedajacy mogl to juz utuczyc bo byl w plecy napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Witam wszystkim . Chciałem się spytać jaka jest cena PARKI PROSIĄT w województwie POMORSKIM ? Pozdrawiam Wszystkich KaziU91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Na 500 sztuk padły mi 3 sztuki.

 

 

Takie bajki to możesz dzieciom opowiadać.

 

2-3% upadków to dobry wynik przy dobrych fermowych sztukach a tobie wychodzi 0,6% na zbieraninie z rynków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

juz raz pisalem twoJe malpy twoj cyrk ale nie koloryzoruj tych rynkowych niewiadomych prosiat ze az tak super chociaz 1% upadkow tez tylko moze byc

u mnie ostatnia partia od odsadzenia do 20 kg 0 %

jaka masz tem. na odchowalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Przyjechały holendry 25kg 253 zł.brutto.

za parę ? dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

:lol: :lol: współczuje ludziom którzy się wkopali w chodowle świń . :( :( świnie tanieją , koncentraty i zboże w górę.

Wniosek prosty.

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

juz tu ktos nie raz pisal dochod nie liczy sie z jednego miesiaca, roku tylko conajmniej z kilku lat. takze chyba nie masz co wspolczuc kazdemu hodowcy swin, bo mozesz sie lekko zdzwiwic. kto liczy wszystko dokladnie wie jak wychodzi

Edytowano przez jaro86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
-_- Edytowano przez makary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

no masz racje tylko co zrobic. co roku zmieniac profil produkcji? to calkowicie nie ma sensu. trzeba cos robic. jesli na przelomie kilku lat wyjdzie sie na minusie to wtedy trzeba podjac decyzje co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

:rolleyes:

Edytowano przez makary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

tylko jesli ktos sie nastawia na duza produkcje to nie ma mowy o wielokierunkowosci. a jesli mowimy o rodzinnych gospodarstwach to moze i masz racje bo jak nie trafisz na cene tucznika to moze dobrze zaplaca za bydlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Z tych cen wynika zawsze że zakłady mięsne w Polsce płacą o 1 zł więcej niż płacą. A dlatego że u pośredniką płacą więcej i jeszcze więcej za sprowadzane z Niemiec gdzie podpisali umowy i teraz biorą za taką cene jak w umowie. Na nas sobie zarabiają, bo gdzieś trzeba zarobic.

A koledze od targowych, to o upadki w drodze z targu chodziło, bo innej mozliwości nie widze. W moim rejonie prosiak podobno koło 180 i to zapewne mniej niż 20 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolega dzisiaj w lódzkim kupowal na targowisku kupil po 170 zl za parke i po 200 zl za parke nikt nie chce kupowac prosiat !!!!!!!!!! przy tej cenie tucznika to sie poprstu nie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Jeśli tendencja na rynku walut utrzyma się to warchlaki importowane jeszcze podrożeją. To samo można powiedzieć o tucznikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

170 za pare co wy wypisujecie i nie ma popytu na prosieta ? bo sie NIE oplaca ? niestety ekonomia jest nieublagalna

ostatnio sprzedane po 200 zl szt ok 20 kg chetnych mnostwo az sam sie dziwie dzsi powiedzialem specjalnie gosciowi co dzwonil za prosietami ze cena powyzej 200 zl szt tyle ze aktualnie nie mam ale klijent chce poczekac dziwne ? ale prawdziwe!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj