Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena prosiąt

1780 odpowiedzi na ten temat

#581 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:16

Cena prosiąt My nie mamy ,,chłopaków'' więc nie wiem kto tu się pokrył hańbą. W dodatku 250kg paszy aby wychodować tucznika gotowego do sprzedaży oraz zarobienei 400zł na sztuce i w dodatku pisanie publicznie takich bzdetów ? Czy to aby nie jest hańba?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena prosiąt Dzisiaj, 21:20
  •  

#582 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 22:43

Cena prosiąt jozin z bagnów hehe tak myśli że jego zarobione 400 zł to są czyste pieniądze...możliwe że jego tucznik zjada 0,220 kg na szt. ale on za każdego tucznika zjada 0.80 kg paszy :D widocznie lubi sobie zjeść i po fantazjować... :lol:

#583 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 luty 2012 - 08:47

Cena prosiąt @Hubert-extra temat o mały włos nie oplułem monitora jak przeczytałem wypowiedzi Józia -mój kuzyn sprzedaje co roku 25 tys tucznika (teraz zwiększa i będzie coś koło 35 tysi) mam szczerą ochotę podrzucić mu wyliczenia Baziowego tyle że boję się iż naprawdę może mu się coś stać ze śmiechu :D .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share jozin1z1bazin

jozin1z1bazin

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 luty 2012 - 08:50

Cena prosiąt hubert widać ze jesteś paziem w swoim gospodarstwie i ze nad wszystkim piecze trzyma ojciec. ps pisałem ze 400zł zarabia całe gospodarstwo-czytać ze zrozumieniem nie potraficie? podważyć moich wiliczeń też nie potraficie tylko obrażać. wiecie co myśle jesteście dziaciakami wyżywającymi sie przed komputerem a w w waszych ojców gospodarstwach pełnicie role przynieś wynieś pozamiataj więc o czym tu mowa jak wy macie na własnosć tylko spodnie na tyłku i taka jest prawda i boli was ze ktoś sie lepiej prowadi. a huber taki z ciebie polonista a czytać ze zrozumieniem nie potrafisz-gdzie napisałem ze tucznik zjada 220 paszy? pisałem ze zjada tyle zbożaplus dodatki a to jest różnica-wiesz nie potrafisz ani ty ani inni podważyć moich wyliczeń i dlatego mi ubliżasz i wyzywasz od gejów i piszesz to człowiekowi z dwójkom dzieci i dziesięcio letnim stażem małżeńskim.wstydz sie.

#585 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2012 - 09:45

Cena prosiąt

hubert widać ze jesteś paziem w swoim gospodarstwie i ze nad wszystkim piecze trzyma ojciec

Po czym to widać i po czym tak wnioskujesz ? :)

Wiesz...człowiek który ma ponad 30 na karku raczej nie wdawał by sie w tak głupią dyskusję a Ty na każdym kroku chcesz udowodnić że masz rację i że to my się nie znamy. Po prostu Ci nie wierzę, na AF jest wiele osob starszych i od nich, tzn z ich wypowiedzi widać że to ludzie na poziomie, że wiedzą jak się zachować w danej sytuacji, wiedzą kiedy przyznać się do błedu.

Poza tym co ja Ci będę udowadniał kim jestem w gospodarstwie... wpisz sobie moje imie i nazwisko w google oraz dopisz KRS a sam zobaczysz...

Kolejno primo nie wiem po co za wszelką cenę chcesz z siebie zrobić kogoś kim nie jesteś...dodasz sobie lat na forum ? Co Ci to da? Szacunek? Szacunek i poważanie raczej sie zdobywa elokwentnymi, rzetelnymi postami niż pisaniem bełkotu. Zobacz ilu znających się na trzodzie użytkowników piszę że Twoje wywody to głupoty.

#586 Share jozin1z1bazin

jozin1z1bazin

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 luty 2012 - 10:51

Cena prosiąt jaro plucie strasznie szkodzi na wzrost. hubert sprawdz kim są ci znający sie na trzodzie użytkownicy-mając 15-17 lat co można na ten temat wiedzieć? to dzieci chodzące do szkoły wiec o czym to rozmawiać-szacunek? dla nich masz szacunek bo mi ubliżają? wiesz tak naprawdę to ja sie pare lat temu guzik na tym znałem choć myślałem inaczej lecz miałem szczeście i trafiłem na człowieka który na temat trzody jest numerem jeden w POLSCE-fakt drogi jest ale potrafi takie rzeczy ze ty przy ojca 500 maciorach zarobił byś rocznie więcej na ładnego fenda ale cham jesteś i nie dam ci na niego namiarów choć obsługuje większe fermy niż twoje-i tym miłym akcentem zakańczam tą niemiłą rozmowe-aha warchlak bedzie tylko droższy-powodzenia w cyklu otwartym,ŻEGNAM.

#587 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2012 - 11:17

Cena prosiąt Dobrze zakończmy to... pierwsze sonsowne zdanie z Twojej strony. :)

#588 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 01 luty 2012 - 11:25

Cena prosiąt tu masz wszystkie koszty produkcji i utrzymania jednej sztuki http://www.wir.org.pl/kalk/trzoda.htm

#589 Share cwikla274

cwikla274

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 01 luty 2012 - 12:59

Cena prosiąt Ludziska SPOKOJNIE!!!!
Przejrzałem te wasze spory i chyba wiem o co chodzi. Jozin przeliczył sobie dochód z całego gospodarstwa na jedna sztukę tucznika i tyle mu wyszło. Pozostali przeliczają wartość tucznika minus koszty i wychodzi im dużo mniej dlatego, że liczą do kosztów cenę zboża, leków, premiksów, koncentratów, ewentualnie jeszcze warchlaka jeżeli sami nie produkują. Jozin ma swoje prosiaki i nie dokupuje zboża. Przyjął, że pieniądze z dopłat kryją roczne koszty produkcji zbóż (czyli nie ma dopłat ale ma za darmo zboże). Na zbożu wykarmi 50 loch wraz z przychówkiem rocznie. Czyli świniak od urodzenia do sprzedaży generuje tylko koszty: premiksów, leków, wody, prądu, robocizny. Ja to tak rozumiem, i to jest moje obiektywne zdanie. Jeszczee raz przypominam wydaje mi się że 400 zl na sztuce to przychód wyliczony z całego gospodarstwa razem z dopłatami.
Sam zajmuję się trochę trzodą w cyklu otwartym i orientuję się jakie są koszty. Jeżeli na sztuce w cyklu otwartym zostaje 100 i więcej to bardzo dobrze.

Zna ktoś moze aktualne ceny Duńczyka i Holendra?
URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

#590 Share jozin1z1bazin

jozin1z1bazin

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 luty 2012 - 15:23

Cena prosiąt a jednak sie myliłem bo na forum są ludzie co potrafią czytać ze zrozumieniem-dobrze gada polać mu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share cwikla274

cwikla274

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 01 luty 2012 - 16:39

Cena prosiąt jozin nie rozumiem dlaczego w profilu masz płeć żeńska lat 23

#592 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 01 luty 2012 - 20:35

Cena prosiąt od trzech dni awantura na forum a tu tylko jozin pomylił PRZYCHÓD Z DOCHODEM

#593 Share wama7552

wama7552

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 01 luty 2012 - 21:57

Cena prosiąt Cena duńczyka na ten tydzień to 306 zł. netto

#594 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 01 luty 2012 - 23:38

Cena prosiąt Tylko że zboże z gospodarstwa nie jest za darmo.
Po dokładnym policzeniu może się okazać że przy produkcji zbóż dokładasz z dopłat lub produkcji trzody.
Wyliczenie jakieś jest ale nie do porównania z innymi - co czyni je troszkę bezużytecznym.

#595 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 02 luty 2012 - 08:54

Cena prosiąt To po ile liczycie zboże z gospodarstwa?? Hubert a kisiłeś może całe ziarno kukurydzy czy zmielone tylko??

#596 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 luty 2012 - 09:45

Cena prosiąt

Cena duńczyka na ten tydzień to 306 zł. netto

Czysty czy pozytywny

#597 Share jacsub

jacsub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 luty 2012 - 12:48

Cena prosiąt

Czysty czy pozytywny

Nowak mial w tym tygodniu po 311 czystego, iwona przez kogo bierzesz tego warchlaka?

#598 Share cwikla274

cwikla274

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 02 luty 2012 - 13:47

Cena prosiąt co znczy czysty czy pozytywny?

#599 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 02 luty 2012 - 14:05

Cena prosiąt Chodzi pewnie kolego o status zdrowotny prosiaka,chyba że się mylę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 02 luty 2012 - 14:21

Cena prosiąt dokladnie!
Zetor Team.