Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena prosiąt

1780 odpowiedzi na ten temat

#541 Share jozin1z1bazin

jozin1z1bazin

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 18:07

Cena prosiąt tak sie składa kolego ze to ty więcej ubliżasz mi i myśle ze jest to spowodowane tym ze moje argumenty przewyższają twoje i tylko w ten sposób starasz sobie udowodnić ze dobrze robisz-wiesz szczeniak jesteś i tak naprawde twoja wiedza na temat hodowli świń jest znikoma i w tym kierunku jeszcze nic w życiu nie osiągnołeś. pytasz czym ja sie zajmuje-prowadze gospodarstwo rolne specializujące sie w howie trzody chlewnej -50 loch w cyklu zamkniętym do tego całe zaplecze paszowe własne więc nie ucz mnie jak sie hoduje świnki bo już z wieloma zapaleńcami miałem doczynienia co chcieli trzymać rence w kieszeni i zarabiać na trzodzie-też określali to ze super interes i ich już nie ma a ja wciąż sie rozwijam i powiększam stado i zaplecze paszowe i wiesz ile mi zostaje sie dziś ze sztuki-ponad 400zł .to jest interes.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena prosiąt Dzisiaj, 21:14
  •  

#542 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 30 styczeń 2012 - 18:37

Cena prosiąt jeżeli zostaje Ci 400 zł z tucznika to za ile sprzedajesz jednego?

#543 Share jozin1z1bazin

jozin1z1bazin

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 18:40

Cena prosiąt tyle zarabia na jednej sztuce całe gospodarstwo-czyli własne prosie i własna pasza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 30 styczeń 2012 - 18:48

Cena prosiąt 400 :lol: :lol: :lol: :lol: no jaja jakieś :lol: :lol: :lol:
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#545 Share jozin1z1bazin

jozin1z1bazin

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 19:10

Cena prosiąt no jaja-masz łeb to kombinuj.

#546 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 19:12

Cena prosiąt z całym szacunkiem ale ile masz lat?? ile masz ha że jesteś w stanie wygenerować taki zysk i proszę o rozpisanie kosztów??

#547 Share jozin1z1bazin

jozin1z1bazin

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 19:31

Cena prosiąt wiesz widze ze jesteś za młody by to zrozumieć i pytaśz mnie o wiek no wiesz-mam 80 hektarów które daje mi ponad 300ton zboża które można powiedzieć jest darmowe bo obsiewam wszystko za dopłaty , do tego produkuje własne prosie które sam widzisz kosztuje nie wiele bo zboże mam więc jedynymi kosztami jakie posiadam na dziś to zakup koncentratów,leki,prąd i woda -razem około 250zł a za tucznika przy aktualnej cenie 5,5brutto otrzymuje 650zł-czy to takie trudne? pisałem ze tyle zarabia całe gospodarstwo.

#548 Share kaszmir25

kaszmir25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 19:53

Cena prosiąt

tak sie składa kolego ze to ty więcej ubliżasz mi i myśle ze jest to spowodowane tym ze moje argumenty przewyższają twoje i tylko w ten sposób starasz sobie udowodnić ze dobrze robisz-wiesz szczeniak jesteś i tak naprawde twoja wiedza na temat hodowli świń jest znikoma i w tym kierunku jeszcze nic w życiu nie osiągnołeś. pytasz czym ja sie zajmuje-prowadze gospodarstwo rolne specializujące sie w howie trzody chlewnej -50 loch w cyklu zamkniętym do tego całe zaplecze paszowe własne więc nie ucz mnie jak sie hoduje świnki bo już z wieloma zapaleńcami miałem doczynienia co chcieli trzymać rence w kieszeni i zarabiać na trzodzie-też określali to ze super interes i ich już nie ma a ja wciąż sie rozwijam i powiększam stado i zaplecze paszowe i wiesz ile mi zostaje sie dziś ze sztuki-ponad 400zł .to jest interes.

Jeżeli masz 400 zł zysku to po kosztach możesz swojego tucznika sprzedać po 1.80 zł netto reszta jest twoim zyskiem dlatego opisz dokładnie swoją kalkulację hodowli trzody bo dla mnie jest to wszystko za różowo a także prowadzę swoją dokładną kalkulację .Policz wszystkie koszta a suma zmniejszy się co najmniej o połowę . Pozdrawiam !

#549 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 30 styczeń 2012 - 20:04

Cena prosiąt

wiesz widze ze jesteś za młody by to zrozumieć i pytaśz mnie o wiek no wiesz-mam 80 hektarów które daje mi ponad 300ton zboża które można powiedzieć jest darmowe bo obsiewam wszystko za dopłaty , do tego produkuje własne prosie które sam widzisz kosztuje nie wiele bo zboże mam więc jedynymi kosztami jakie posiadam na dziś to zakup koncentratów,leki,prąd i woda -razem około 250zł a za tucznika przy aktualnej cenie 5,5brutto otrzymuje 650zł-czy to takie trudne? pisałem ze tyle zarabia całe gospodarstwo.

Czyli jak nie było by dopłat to jesteś na minusie? Policz koszty wyprodukowania paszy, prosiaka itd to nawet połowa nie zostanie.

#550 Share kaszmir25

kaszmir25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 20:07

Cena prosiąt

wiesz widze ze jesteś za młody by to zrozumieć i pytaśz mnie o wiek no wiesz-mam 80 hektarów które daje mi ponad 300ton zboża które można powiedzieć jest darmowe bo obsiewam wszystko za dopłaty , do tego produkuje własne prosie które sam widzisz kosztuje nie wiele bo zboże mam więc jedynymi kosztami jakie posiadam na dziś to zakup koncentratów,leki,prąd i woda -razem około 250zł a za tucznika przy aktualnej cenie 5,5brutto otrzymuje 650zł-czy to takie trudne? pisałem ze tyle zarabia całe gospodarstwo.

Ty naprawdę nie wiesz co piszesz jak swoje zboże masz darmowe , czy ktoś ci je prezentuje za friko chyba nie to nie pier**l głupot a do tego produkujesz własne prosię które kosztuje niewiele czyli liczysz że pewnie tylko groszę jakieś 50 zł . Ty najpierw idź na kurs księgowości to może będziesz trochę mądżejszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 20:09

Cena prosiąt dobrze więc jak z tym wiekiem?może jestem młody ale nie głupi i z matematyka problemów nie miałem nigdy i jest dla mnie nie realne wyprodukować tucznika za 1,8zł :lol:

#552 Share jozin1z1bazin

jozin1z1bazin

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 20:25

Cena prosiąt tak zboże mam darmowe bo dopłat wraz z poplonami mam około 100tys i za to obsiewam 80 ha a co do wieku to hodowałem trzode jak chodziłeś w pieluchach więc mi nie ubliżaj bo jestem na tyle bystry by uniezależnić sie od zakupu pasz i warchlaków a wy jak sie zabezpieczacie? samo modlenie nie wystarczy i nie uczcie mnie liczyć bo gdybym był taki jak wy to bym teraz chodził w sandałach.

#553 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 30 styczeń 2012 - 20:42

Cena prosiąt Hehe jak byłbyś taki jak ja to wież mi był byś bardziej bystry jak teraz. A co do zapasów to mam ich więcej, dużo więcej...

#554 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 00:02

Cena prosiąt jozin1z1bazin...
Masz 80 ha i tylko nieco ponad 300 ton z ha? to śmiech! haha piszesz że masz dopłat 100 000tys zł i za to obsiewasz swój areał... za te twoje 300 ton nie wyżywisz tuczników więcej jak 700 szt. rocznie oprucz macior...masz 400zł na szt.? 400zł to jest koszt wyżywienia a nie zysku...i to jest minimum! Każdy tu się z ciebie śmieję...odpuść bo nie tylko ty hodujesz trzodę chlewną i każdy wie co ile kosztuję...można obniżyć koszty wyprodukowania tucznika ale nie wiele...pokaż tu wszystkim swoje wyliczenia krok po kroku...udowodnij że potrafisz...

#555 Share jozin1z1bazin

jozin1z1bazin

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 08:39

Cena prosiąt tomasz to z ciebie sie wszyscy bedą smiać jak przeczytają co napisałeś ze 700 tuczników zjada 300ton-człowieku zejdz na ziemie-a plony mam takie a nie inne bo mam słabsze ziemie mondralo.

#556 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:52

Cena prosiąt ja tutaj poprę kolegę tomasza. Chodź u mnie ten wynik trochę inaczej wychodzi po prostu może inaczej wam wychodzi zurzycia paszy na sztuke. Gdyż u mnie wychodzi zurzycia paszy od małego do 110kg tucznika wychodzi 300 kg gotowej paszy. Czyli łatwo policzyć na 3t max 10 sztuk. Jeśli masz te 50 loch i każda zjada średnio dziennie 3 kg (przynajmniej u mnie bo tak dozuje i to śrenia wychodzi te 3 kg) to 54750 zaokrąglamy 55 ton. 300 minus 55 zostaje 245t podzielić na 3 tony wychodzi 81 * 10 sztuk to 810 sztuk wychowasz. Wiecej nie wiem jakbyś kąbinował no poprostu się nie uda. To jest tylko mój przykład.

#557 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2012 - 11:16

Cena prosiąt

tak sie składa kolego ze to ty więcej ubliżasz mi i myśle ze jest to spowodowane tym ze moje argumenty przewyższają twoje i tylko w ten sposób starasz sobie udowodnić ze dobrze robisz-wiesz szczeniak jesteś i tak naprawde twoja wiedza na temat hodowli świń jest znikoma i w tym kierunku jeszcze nic w życiu nie osiągnołeś. pytasz czym ja sie zajmuje-prowadze gospodarstwo rolne specializujące sie w howie trzody chlewnej -50 loch w cyklu zamkniętym do tego całe zaplecze paszowe własne więc nie ucz mnie jak sie hoduje świnki bo już z wieloma zapaleńcami miałem doczynienia co chcieli trzymać rence w kieszeni i zarabiać na trzodzie-też określali to ze super interes i ich już nie ma a ja wciąż sie rozwijam i powiększam stado i zaplecze paszowe i wiesz ile mi zostaje sie dziś ze sztuki-ponad 400zł .to jest interes.

Łeb trzeba mieć nie tylko do interesów ale też do pisania poprawną polszczyzną. Niestety to jest jedna ze zmór rolników. Sam czasami wale byki ale nie takie.
Posłuchaj kolego nie ubiżaj innym że są szczylami bo sam masz 23 lata i dla niektórych jesteś jeszcze wypierdkiem i gówno co wiesz o branży trzody chlewnej.
Wraz z ojcem mamy nieco więcej loch niż Ty bo 500, część z warchalków tuczymy, ciagle dąrząc do przejscia w pełni na cykl zamkniety.
To że zostaje Ci 400zł na czysto nawet młodsi użytkownici AgroFoto nie wierzą, i mają rację.

Odpowiedz na jedno proste pytanie które jak sądzę Ciebie pogrąży... ile średnio zużywasz paszy na 1szt tucząc ją od urodzenia do 100kg-110kg?

Jęsli piszesz że zboże masz za darmo to ja nie mam więcej pytań. Dziękujemy Tobie i prosimy nie zaśmiecaj wiecej tego tematu swoimi marzeniami... masz swój świat, swoje kredki, i niech nikt z flamastrami się do niego nie wp...erdala

#558 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 13:11

Cena prosiąt Hubert Twój komentarz zdemotywował naszego kolegę i chyba już nie będzie chciał kontynuować wątku...a wracając do tematu prosiaków Hubercie czy dysponujesz jakimś transportem warchlaka??w jakiej wadze najczęściej sprzedajesz??

#559 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2012 - 13:19

Cena prosiąt Odbiór tylko i wyłącznie osobosty. Jest sporo spedycji które podejmują się przewozu zwierząt wiec prawdopodobnie wyjdzie na to samo czy miałbyś mi zapłacić za transport czy przewoźnikowi. Sprzedajemy różnie, w zależności co sobie klient życzy. od 15kg do ponad 20kg... Ostatnio klient zażyczył sobie prosiaki 10-cio kilogramowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share jozin1z1bazin

jozin1z1bazin

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 13:36

Cena prosiąt po pierwsze mam ponad 30 lat a to co pisze w profilu to mały błąd,po drugie napisałem ponad 300 ton wiec może być np 340 bo nie licze tego co do wiaderka,po trzecie zużycie paszy mam między 2,5 a 2,7 kg na kg przyrostu i to już jest razem z soją.rzepakiem,olejem i dodatkami więc jeden tucznik zboża zjada około 200-220 kg czy to takie trudne do zrozumienia wystarczy przemnożyć przez 1000sztuk i wychodzi około 220ton-trudne? reszte zjadają maciory z prosiakami i od to taki ze mnie kłamca. wiesz co hubert może ty osiągasz gorsze wyniki ale to już twoja wina i powinieneś nad tym popracować a nie mądrować sie że ojciec ma fendta i 500 loch-nie siedz tyle na agro foto i popraw wyniki polonisto.

Edytowany przez jozin1z1bazin, 31 styczeń 2012 - 13:38.