benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

tomaszs88    3

Chłopaki każdy potrafi kalkulować i wie czy czy mu się opłaci hodować czy nie...przy tej cenie prosiaka to już jest ryzyko ale z tym się na pewno zgodzicie że bez ryzyka nic nie ma i ci co nie hodują głowy nie mają bo nie potrafią kombinować...też kupuję prosięta i nie narzekam...jeszcze nigdy nie dołożyłem i nie zarobiłem mniej jak 70zł na szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

Chłopaki każdy potrafi kalkulować i wie czy czy mu się opłaci hodować czy nie...przy tej cenie prosiaka to już jest ryzyko ale z tym się na pewno zgodzicie że bez ryzyka nic nie ma i ci co nie hodują głowy nie mają bo nie potrafią kombinować...też kupuję prosięta i nie narzekam...jeszcze nigdy nie dołożyłem i nie zarobiłem mniej jak 70zł na szt.

popieram na 100%!


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona    0

Panowie nie denerwujcie się tak , każdy ma swoje podwórko i robi jak chce . Ja też jestem przed zakupem prosiąt i pewnie nie stanieją , ale nie zamierzam z tego powodu zamykać tuczarni . Był czas że za prosiaka dawaliśmy 280 zł , ale zawsze sprzedany był z zyskiem .Nie zawsze zostaje stówka , ale produkcja toczy się cały rok .Obecnie stawiamy drugą tuczarnie , bo nie wyobrażam sobie żeby stanąć w miejscu z ręcami w kieszeniach i biadolić jak to jest źle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

bo ci co narzekają to są ;hodowcy; ktorzy kupują jak jest cena tucznika a nie zdążą sprzedac!pozdrowil


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko o to chodzi, że trzeba zawsze produkować na max'a. Fakt, że raz jest źle, a raz lepiej. Tylko mi chodzi o to, że jak prosiak był za grosze to ja nie nabijałem się i nie przysrywałem do producentów prosiąt, że po co oni sprzedają jak im się nie opłaca. Myślisz, że fermówki są tańsze od holendrów? Cenowo może i są podobne, ale cały transport trzeba doliczyć. Nie odpowiedziałeś skąd wiesz, że produkujemy w podobnych ilościach. Myślisz, że na zachodzie robią takie kokosy na produkcji prosiąt? Oni są poprostu do tego zmuszeni i jeszcze tak niedawno oni byli do tyłu i mogli powiedzieć, że to my spijamy tą śmietankę. @iwona zgadzam się z tobą, nie można stać w miejscu i płakać albo gadać, że mój ojciec miał miej i wyżył to ja też z tego wyżyję.

PS ja nie mam na imię Paweł. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Tylko o to chodzi, że trzeba zawsze produkować na max'a. Fakt, że raz jest źle, a raz lepiej. Tylko mi chodzi o to, że jak prosiak był za grosze to ja nie nabijałem się i nie przysrywałem do producentów prosiąt, że po co oni sprzedają jak im się nie opłaca. Myślisz, że fermówki są tańsze od holendrów? Cenowo może i są podobne, ale cały transport trzeba doliczyć. Nie odpowiedziałeś skąd wiesz, że produkujemy w podobnych ilościach. Myślisz, że na zachodzie robią takie kokosy na produkcji prosiąt? Oni są poprostu do tego zmuszeni i jeszcze tak niedawno oni byli do tyłu i mogli powiedzieć, że to my spijamy tą śmietankę. @iwona zgadzam się z tobą, nie można stać w miejscu i płakać albo gadać, że mój ojciec miał miej i wyżył to ja też z tego wyżyję.

PS ja nie mam na imię Paweł. B)

Ja też kupuję prosięta i też postawiłem następną tuczarnię na 1000 sztuk , jednak przy tych cenach zarówno prosiaka jak i zboża , nie mam zamiaru ryzykować . Na wiosnę jak zboża po wymarzają , to będzie bul głowy . Przy tych cenach prosiaka trzeba być bezmózgowcem aby cieszyć się ze wstawień . Lepper nie żyje to blokad nie zorganizuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona    0

Ja też kupuję prosięta i też postawiłem następną tuczarnię na 1000 sztuk , jednak przy tych cenach zarówno prosiaka jak i zboża , nie mam zamiaru ryzykować . Na wiosnę jak zboża po wymarzają , to będzie bul głowy . Przy tych cenach prosiaka trzeba być bezmózgowcem aby cieszyć się ze wstawień . Lepper nie żyje to blokad nie zorganizuje

Raczej do bezmózgich nie należę , nie życzę sobie takich słów , każdy ma swój pogląd więc nie obrażaj ludzi .Odezwę się w maju jak sprzedam tą partię , policzymy komu się opłaciło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na targowisku poszły w zeszły wtorek resztki 12 szt po 180/szt, na miesiąc przerwy ze sprzedażą,

 

PS. Pawełku nie denerwuj się tak, jak ja miałem 17 lat to byłem pokorniejszy, cena tucznika była podobna jak teraz, więc ciesz się z pieniędzy Twoich rodziców, a nie podpuszczaj, wyśmiewaj ludzi który pewnie się tym zajmują, a ja pamiętam czasy, choć jestem tylko 11 lat starszy, że prosiak był po 55-60 zł,....

nawet gdyby ktoś wyprodukował Ci w Polsce identycznego prosiaka, a nawet lepszego, to i tak szukałbyś dziury w całym, i przy zakupie biadolił jakie to na targu są tanie, a..... ty chcesz 260-320, a po drugie nie holenderski ani niemiecki

 

tak naprawdę świnkę ze słoniną teraz dość trudno wyhodować, ostatnio poszła na ubój loszka, która w żaden sposób nie chciała się zaprosić, miała około 140kg, to smalcu było może 3 litry, słoniny nie zostawiam

 

genetyka wbrew pozorom nie jest jakimś wielkim problemem, jest inseminacja przecież, a trójrasowce to dopiero idą ;)

 

E tam trudno.... dobij ją do 250kg to zobaczysz jaka słoniana będzie :) na 3 palce B)

 

 

 

PS. Tygodniowo sprzedaje 200 warchlaków i z zainteresowania nimi na dzień dzisiejszy zwiastuje podwyżkę cen. Kolejki się ustawiaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@iwona tak to jest jak ktoś ma klapki na oczach i uważa, że najlepsze jest to co on robi i nic innego, uważaj kolego z słowami, bo nie życzę sobie, żeby ktoś tak do mnie mówił! ;[

Hubert może ty mu jakoś wytłumaczysz, że raz ty zarobisz, bo drogo sprzedasz prosiaka, a raz my, bo go kupimy tanio i drogo sprzedamy. Kolego powiedz mi czy ja dogadywałem ci jak prosiak był tani i że lepiej jest kupić niż samemu go wyhodować? Pewnie nie odpowiesz, bo już na wiele moich pytań nie odpisałeś.

Wiesz co iwona jesteśmy kulturalnymi ludźmi, więc damy mu spokój, bo on chyba czerpie przyjemność z prowokowania innych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona    0

@iwona tak to jest jak ktoś ma klapki na oczach i uważa, że najlepsze jest to co on robi i nic innego, uważaj kolego z słowami, bo nie życzę sobie, żeby ktoś tak do mnie mówił! ;[

Hubert może ty mu jakoś wytłumaczysz, że raz ty zarobisz, bo drogo sprzedasz prosiaka, a raz my, bo go kupimy tanio i drogo sprzedamy. Kolego powiedz mi czy ja dogadywałem ci jak prosiak był tani i że lepiej jest kupić niż samemu go wyhodować? Pewnie nie odpowiesz, bo już na wiele moich pytań nie odpisałeś.

Wiesz co iwona jesteśmy kulturalnymi ludźmi, więc damy mu spokój, bo on chyba czerpie przyjemność z prowokowania innych ludzi.

Zgadzam się z tobą , gdyby był inteligentny i kulturalny to nie odnosiłby się do innych w ten sposób. Niestety czasy ciemnoty na wsi już dawno minęły i teraz żeby istnieć trzeba mieć ogromną wiedzę i '' używać rozumu '', a poza tym jeżeli kolega chce dyskutować na temat opłacalności to jest temat obok , albo niech pisze ceny , albo nie zawala forum!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak macie racje tak wam sie opłaca ale za każdym razem jest tak samo że jak przychodzi kryzys to wy pierwsi bankructwo ogłaszacie i piękne chlewnie puste stoją-iwonko mam do ciebie szacunek ale powiedz mi jak chcesz wyjść na swoje inwestując około moliona w chlewnie podejżewam ze na kredyt i kolejne 300-400 tys w warchlaki i pasze bo musisz to zrobić a na to kredyt jest na około 10% -chcesz mi9 powiedzieć ze aż takie to opłacalne? powiem ci ze dużo ryzykujesz i nawet cię podziwiam ale nie rozumiem dlaczego w takiej sytuacji skoro macie taką wiedze nie przejdziecie w cykl zamknięty-przy takiej kasie jaką wykładasz można też mieć sporą hodowle i jest to napewno bardziej opłacalne? wiecie co myśle bez obrazy ale nie macie żadnej wiedzy na temat hodowli świń bo utuczyć 30kg warchlaka to potrafi każdy ale już go wychodować nie i taka jest różnica między nami-pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiadywałem to duńczyk poszedł 2 ojro do góry od podstawy.

 

PS: I znów nie odpowiedziałeś na żadne moje pytanie, tylko mądrujesz po swojemu. Jednak trzeba mieć wiedzę, żeby opłacało się przy tej cenie prosiaka, iwona nie przejmuj się. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A więc jaka cena prosiaka jest??

 

11,5 zł/kg netto prosiaki 20kg

 

 

Farmerpawlos@ jak nie chłonie wiedzy to po co mu tłumaczyć. Każdy ma swoj świat, swoje kredki i nie pozwoli by ktoś wpierd...lał się do neigo z flamastrami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Przcież firmy paszowe i dostawcy prosiaka spokojnie poczekają te 120dni na kaskę. A 1 milion zł spłacić jak ma się głowę na karku to nie jest tak tragicznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

 

E tam trudno.... dobij ją do 250kg to zobaczysz jaka słoniana będzie :) na 3 palce B)

 

 

oj tam oj tam ;) kto tuczy "tuczniki" do tej masy, nawet pietrain przy takiej masie słonine zrobi, może nie na 3 palce, ale jednak, na Słowacji jest taka tradycja, z tego co wiem, jak nie zrobi 200 to nie świnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chcesz mieć słoninę to innej recepty na nią nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Panowie nie denerwujcie się tak , każdy ma swoje podwórko i robi jak chce . Ja też jestem przed zakupem prosiąt i pewnie nie stanieją , ale nie zamierzam z tego powodu zamykać tuczarni . Był czas że za prosiaka dawaliśmy 280 zł , ale zawsze sprzedany był z zyskiem .Nie zawsze zostaje stówka , ale produkcja toczy się cały rok .Obecnie stawiamy drugą tuczarnie , bo nie wyobrażam sobie żeby stanąć w miejscu z ręcami w kieszeniach i biadolić jak to jest źle!

Dokładnie, żeby istnieć trzeba się rozwijać.

 

bo ci co narzekają to są ;hodowcy; ktorzy kupują jak jest cena tucznika a nie zdążą sprzedac!pozdrowil

To są kombinatorzy.

 

i zaś hubert wypije całą śmietanke a komuś zostanie serwatka-brawo.

Prawo rynku, rośnie popyt, rośnie cena.

 

A więc jaka cena prosiaka jest??

U mnie średnio po 160 zł/szt.

 

tak macie racje tak wam sie opłaca ale za każdym razem jest tak samo że jak przychodzi kryzys to wy pierwsi bankructwo ogłaszacie i piękne chlewnie puste stoją-iwonko mam do ciebie szacunek ale powiedz mi jak chcesz wyjść na swoje inwestując około moliona w chlewnie podejżewam ze na kredyt i kolejne 300-400 tys w warchlaki i pasze bo musisz to zrobić a na to kredyt jest na około 10% -chcesz mi9 powiedzieć ze aż takie to opłacalne? powiem ci ze dużo ryzykujesz i nawet cię podziwiam ale nie rozumiem dlaczego w takiej sytuacji skoro macie taką wiedze nie przejdziecie w cykl zamknięty-przy takiej kasie jaką wykładasz można też mieć sporą hodowle i jest to napewno bardziej opłacalne? wiecie co myśle bez obrazy ale nie macie żadnej wiedzy na temat hodowli świń bo utuczyć 30kg warchlaka to potrafi każdy ale już go wychodować nie i taka jest różnica między nami-pozdrawiam.

Pierwsi bankructwo ogłaszają Tak jak wyżej wymieniałem "kombinatorzy".

 

11,5 zł/kg netto prosiaki 20kg

 

 

Farmerpawlos@ jak nie chłonie wiedzy to po co mu tłumaczyć. Każdy ma swoj świat, swoje kredki i nie pozwoli by ktoś wpierd...lał się do neigo z flamastrami :)

Jaka rasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mario Danbred walony Pietrenem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona    0

tak macie racje tak wam sie opłaca ale za każdym razem jest tak samo że jak przychodzi kryzys to wy pierwsi bankructwo ogłaszacie i piękne chlewnie puste stoją-iwonko mam do ciebie szacunek ale powiedz mi jak chcesz wyjść na swoje inwestując około moliona w chlewnie podejżewam ze na kredyt i kolejne 300-400 tys w warchlaki i pasze bo musisz to zrobić a na to kredyt jest na około 10% -chcesz mi9 powiedzieć ze aż takie to opłacalne? powiem ci ze dużo ryzykujesz i nawet cię podziwiam ale nie rozumiem dlaczego w takiej sytuacji skoro macie taką wiedze nie przejdziecie w cykl zamknięty-przy takiej kasie jaką wykładasz można też mieć sporą hodowle i jest to napewno bardziej opłacalne? wiecie co myśle bez obrazy ale nie macie żadnej wiedzy na temat hodowli świń bo utuczyć 30kg warchlaka to potrafi każdy ale już go wychodować nie i taka jest różnica między nami-pozdrawiam.

No nie wiem czy stawiając porodówkę chociaż na 50 loch i odchowalnię dla prosiąt by starczyło tej kasy co na tuczarnię . Mówisz że tyle kasy na zakup prosiaka i wyżywienie , a teraz policz zakup loch , ile teraz kosztuje jedna bo nie bardzo się orientuję 1500 , kiedy ona się oprosi jej wyżywienie , kiedy wejdę w pełny tryb produkcyjny . Pierwsze warchlaki będą wstawione na tuczarnie po ok.4 mc , od zakończenia budowy po tym czasie to ja sprzedaję cały rzut i nie muszę latać podglądać czy nie ma biegunek . A co do tych 10% za kredytowanie to sie przeliczyłeś firmy aż się proszą o klienta . Co do wyprodukowania warchlaka to masz rację każdy potrafi , problem w tym ,że nie każdy tak samo . Nie wmawiaj mi tylko że produkcja w cyklu zamkniętym jest taka prosta i tania , był czas że też mieliśmy lochy i raczej do nich nie wrócimy. Gdybyśmy nie potrafili wyprodukować tucznika , to nie osiągalibyśmy takich wyników . Z chlewni na 50 loch wyprodukuję ok 1000 szt tucznika rocznie , a z tuczarni za milion 3000 szt.pozdrawiam i już dziś zapraszam na otwarcie nowej tuczarni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście iwona ale na dzień dzisiejszy z cyklu zamkniętego zostanie 200zł ze sztuki choćby najgożej było a tobie ile zostło w tym miesiącu ze sztuki -30zł? to ile musisz sztuk sprzedać by dogonić moje dochody? wydaje mi sie ze na moje 1000sztuk z cyklu zamkniętego braknie twoich 5000szt i taka jest prawda ale niestety wygoda kosztuje ale nie moj cyrk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Zaskocze CIe,ale zostało około 100zł. Aktualnie sprzedaje się prosięta zakupione w listopadzie gdzie kosztowały max 200zł 21kg.

Edytowano przez BartekM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj