benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

faja41    0

dzisiaj przywieżli duńczyka 244 zł netto za 34.5 kg

Za 3 miesiace zabiora zostanie kupka gnoju i-100 brutto obym sie mylil zycze zarobku MOIM ZDANIEM DRODZY HODOWCY ZEBY ZAROBIC NA SWINIACH TRZEBA MIEC CYKL ZAMKNIETY ZDROWE STADO ZIEMIE ZEBY BYLA PASZA I NAWOZENIE GRATIS BO INACZEJ TO SZKODA SOBIE D..Y ZAWRACAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9
Napisano (edytowany)

Najlepiej nic nie chodować siedzieć i narzekać po 2.80 tucznika też się sprzedawało no i się przeżyło

Edytowano przez danielo324

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faja41    0
Napisano (edytowany)

Danielo mam szacunek do ludzi co chca pracowac godnie zyc inwestowac zarabiac ale przy tej cenie warchlaka,zboza z tym zarobkiem moze byc roznie.niewiem jaka jest wielkosc twojej produkcji ale wydaje mi sie ze lepszym rozwiazaniem bylby cykl zamkniety.Takie jest moje zdanie twoje moze byc inne wysokich przyrostow zadowalajacej zaplaty tobie sobie i wszystkim zycze.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanexx3    0

faja ludzie zarabiaja po 27zl brutto na szt i nie narzekaja a gdybsmy zarobili 100zl-facet :lol: hmmm...cykl zamkniety to duza i troche ryzykowna inwestycja dla wiekszych ferm Wiec moze lepiej "jeść po woli mala łyżka niz dużą i niechcacy sie udławic"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faja41    0

Sanexx3 kolego 27zl =paczka fajek +5 browarow i kilka lizakow trudno to nazwac zarobkiem na 1 sztuce.Przy ilosciach 500 do 1000 sztuk starcza na amortyzacje chlewni [jak jest kredyt na chlewnie] i na rachunek za wode .Podejrzewam ze ci rolnicy poprostu przeinwestowali i zapomnieli ze zyja w POLSCE ich plusem jest tylko to ze te 27zl maja pewne bo niektorym czasami poza kontraktem to niezle minusy wychodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

u mnie prosiaki po 200-220 za parke ladne sa w ogloszeniach jak kupujecie drozej to przeplacacie !!!!!!!!!!!!

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanexx3    0

faja41 kolego to pochwal sie nam ile zarobisz w cyklu zamknietym na 1 szt?W moich stronach agri placi 27zl za szt a na animexie wyschodzi okolo 40-50zlna pełnoporcjowej paszy bez angażowania wlasnych srodkow finansowych i spokojnie zrobisz na dobrym dunczyku 3rzutuy rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Zaraz zaraz kolego ale obojetnie w jakiej jestes firmie na tym tuczu to za energie elektryczna musisz placic slome musisz miec obornik tez trzeba wywiezc szambo tak samo i amortyzacja budynkow tez sei liczy wiec jak by nie patrzyl inwestujesz tez swoja kase oczywiscie nie wspominam juz o upadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faja41    0

faja41 kolego to pochwal sie nam ile zarobisz w cyklu zamknietym na 1 szt?W moich stronach agri placi 27zl za szt a na animexie wyschodzi okolo 40-50zlna pełnoporcjowej paszy bez angażowania wlasnych srodkow finansowych i spokojnie zrobisz na dobrym dunczyku 3rzutuy rocznie

Sanexx3 ten r ok jest wyjatkowy pozwol ze opre sie na ostatnich 5 latach .Zboze sr 500/tona w tuczu zamknietym przy zdrowym stadzie nie przesadzajac z genetyka opierajac sie na lochach z wlasnej hodowli[znikome prawdopodobienstwo zawleczenia chorob przy odpowiedniej selekcji przyzwoity tucznik]wyglada to nastepujaco;koszt 1kg zywca w cykl zam.=4kg paszy ktorej sr cena przy cenie zboza 500/t wynosi 800zl /tona =4x0.8=3.2zl.Srednia cena za 5 lat przy kryciu w odpowiednich okresach przy przyzwoitym tuczniku ok 4.2zl W Cyklu zamknietym czasem idzie sprzedac prosie za 160 do 190zl/sztuke/23/kg.ktorego produkcja w tych warunkach nie przekracz 100 zl pozostale koszty podobne jak na kont.Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanexx3    0

wiem ze kokosów sie nie zarobi ale przy wiekszej ilosci cos tam zostaje wiec nie narzekajmy :lol: Holendrski warchlak w przedziale 188-195zlnetto za 21kg waznoe w holandii na ten tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faja41    0
Napisano (edytowany)

Sanexx3 podejrzewam ze nie do konca mnie zrozumiales .po 1 jak mi sie uda sprzedac prosiaka za 190zl to mam taki zysk jak na 3 szt na kont.po 2 sa okresy ze tucznik czassami kosztuje 5 zl czyli 5x115=575-[119x[0.8x4]=380 575-380=195 195/27=7....czyli po tak udanym locie moj zysk na tuczniku =7sztuk na kontr .Przy cenie 5 zl za tucznika gwaltownie rosnie cena prosiaka wiec sie go wtedy sprzedaje takie czasy trwaja jednak krótko ale na tyle dlugo zeby w tym czasie podrozalo zboze jak juz jest drogie zboze a prognozy ceny swin niskie to lochy pod noz zboze do sprzedazy zostawiam wtedy 4 lochy i czekam na lepsze czasy Pozdrawiam.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remix    0

Witam! Co sądzicie o firmie P.H. KONRAD z Łomży?

Dobre warchlaki mają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

wczoraj dzwoniła pewna pani i oferowała holendra w cenie 175netto 23kg...Duńczyka 30kg za 245netto oraz prosiaka z Łotwy czy Litwy 30kg za 200zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Ja kupiłem w piątek po 120zł sztuka :) jest dużo prosiaków a mało nabywców...


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

A mógłby ktoś wstawić tu fotke duńczyka , bo w naszym regionie takich świnek nikt nie ma , a chciałbym ujżeć jak to wygląda. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

panowie, prawda to że w małopolskim słowacy robią zakupy i podbijają cenę prosiaka do nawet 400zł/para? czy to tylko znów telewizyjna bujda. jeśli tak to na jakich konkretnie targach ten temat tak wygląda? albo inaczej-gdzie są teraz najdoższe prosięta w kraju?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Kolego ahme999 to prawda ztymi słowakami.Jestem w Krośnie średnio 1 w miesiącu i słowaków jest więcej niz polakówco druga rejestracja to słowacka a na dodatek wynajmują autokary i przyjeżdżają na zakupy.U nas w Proszowicach były po 380 za pare ja nie mam zboża to sprzedawałem po 320 za parę bo mi zależało na sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

panowie, prawda to że w małopolskim słowacy robią zakupy i podbijają cenę prosiaka do nawet 400zł/para? czy to tylko znów telewizyjna bujda. jeśli tak to na jakich konkretnie targach ten temat tak wygląda? albo inaczej-gdzie są teraz najdoższe prosięta w kraju?

Tak kolego ja byłem w Nowym Sączu teraz we wtorek to ile słowaków było jeden miał 46 prosiaków to w pół godziny ich nie miał a stawka była nawet po 500zł a aut było moze z 30 ze świnka i prawie wszyscy mieli po 20 szt i cena tak od 450 do 500 wiec wam nie radze kupowac swinek tylko sprzedawac w Nowym Sączu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

koledzy kiedy jest targ z prosiakami w Proszowicach lub Skalbmierzu mam kilka sztuk do sprzedania. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj