Skocz do zawartości

Reklama

Cena prosiąt

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
1465 odpowiedzi na ten temat

#1461 maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 16 lipiec 2014 - 06:41

zgadzam się z dwoma poprzednimi  postami  trzeci pomijam   o swój towar się nie martwię  zaopatruje  3 rolnikow  w partie od 20 do60 szt  i wszyscy zgodnie twierdza  ze moje sa najdroższe  a jednak caly czas czekaja i kupuja  warchlaczki a sa rasy PIC i DANBRED po stronie matki ojciec 410   i MAXTER  ich miesnosc 59-60 % oczywiscie  przy b. dobrym zywieniu  zużycie paszy j ok 2,6kg przyrost pow kg dziennie  zdrowonsc najwyższy RED  SPF zaszczepione  cirko i odrobaczone  tyle tylko czy  az ?

#1462 lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1146 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 16 lipiec 2014 - 14:30

Zobacz postJurmiczek, o 15 lipiec 2014 - 21:00, powiedział:

Nic nie rozumiecie! 10.50zł netto to są koszty stałe za prosiaka i tak musi być!. Co innego utuczyć do 110kg tego prosiaczka...tu jest koszt minimalny a zysk potężny sprzedając go po wakacjach w granicach 4zł
Gdybyś mógł dyktować cenę za swoje tuczniki, tez byś je sprzedał po 4 złote, tylko dlatego, że tak średnio proponują skupy innym rolnikom?

#1463 Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 16 lipiec 2014 - 15:25

Napisze Ci że tą cene nie ja wymysliłem tylko była o niej mowa na wiosnę i to w kręgu osób wiarygodnych, by nikt nie miał później żalu do sąsiada że nie był poinformowany jaka cena będzie po lecie na tuczniki.Masz bardzo dobry przykład na porzeczkach.

#1464 lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1146 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 16 lipiec 2014 - 18:16

Nie chodziło mi o samą cenę, ale o to, że jest kosmiczna różnica między rynkiem, gdzie cenę ustala sprzedający, a tym gdzie cenę (czasami z powietrza) dobiera sobie kupujący. Gdybyśmy mogli jak na zdrowym wolnym rynku sprzedawać tuczniki po cenach, jakie sami narzucimy skupującym, na 100% nikt nie sprzedawałby poniżej kosztów, tylko z uwzględnieniem jakiej jakości towar chcemy sprzedać, w jakiej ilości, itp., podawałby swoją stawkę. Tak jest właśnie przy sprzedaży prosiąt, ktoś sprzeda za 8 zł/kg, a ktoś za 11 zł/kg. Kupujący sam sobie wybiera co chce i ewentualnie sam sobie będzie pluł w brodę, że przepłacił, albo odwrotnie - że zapłacił mniej ale też mniej zyskał w efekcie końcowym. Nie ma więc co rzucać w siebie złośliwościami, każdy ma swój rozum, swoje zaplecze i wie co chce sprzedać/kupić

#1465 saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2201 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 17 lipiec 2014 - 05:42

ostatnio kupowałem 7-8-9 tygodniowe po 148zł/ szt. Ani sztuki poniżej 15 kg
a wolałem kupić od kolegi co ma 60 loch, prosięta o wysokim statusie zdrowotnym, wszystko wyrównane, z jednego źródła i tylko 50km ode mnie. Niestety odbiór koniec sierpnia bo kolejka. Cena stała 10,5 zł/ kg

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#1466 KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1273 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 17 lipiec 2014 - 08:16

Ja kupiłem 4 .