benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GoRAL1    63

Kolego przyjedz w środę do Zakliczyna

Wielki wybór po 100-130 za parę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

OOOOOOOOOOOooooooooooooooooooo ciekaw czy wybierze coś sensownego za te 130 zł :unsure: Mówisz o Zakliczynie nad J.Dobczyckim? O której godzinie rozpoczyna się tam targ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Koledzy a wie ktoś może jak dojechać na targ zwierząt w Słupcy?????? Może ktoś wie jaka to ulica?????????

A i jeszcze jedno. Czy w Pobiedziskach odbywa się jeszcze targ zwierząt? Jak tak to kiedy?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Mówię o Zakliczynie w powiecie tarnowskim 80 km od Krakowa przy trasie do Gorlic, kod pocz 32-840

jarmark zaczyna się w środę o 3 godzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Byłem w Zakliczynie w środę i widziałem te prosięta po 100-130 zł ;):):) :lol: , brak słów!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1

Kolego to i tak tanio jak ktoś ma dać 300 za holendra to te 200 musi spokojnie dać za nasz towar u mnie sąsiad wziął 200 holendrów i 40 mu zdechło nie polecam zagranicznych nie na nasz klimat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

A w czym zagraniczne są lepsze od naszych??? :)

 

Po pierwsze to nie twierdzę ze polskie prosięta są gorsze.

Ale podam kilka przykładów odnośnie zagranicznego prosiaka.

1. ciężko jest znaleźć hodowcę który wstawi mi 1000prosiaka jednego dnia w podobnej wadze i z jednym kolczykiem(z jednej fermy)

2. przyrosty (Niemcy, Łotwa, Litwa)na poziomie 800gr dziennie przy zużyciu paszy 2.6-2.7kg (dania) oczywiście najlepszy towar z całej europy genetyka i przyrosty. U nas ostatnia partia z dani miała przyrosty średnie na poziomie 950gr dziennie przy zużyciu paszy 2.4kg, pierwsza partia została sprzedana po 70 dniach przy wadze ponad 120kg czyli dzienne przyrosty na poziomie ponad 1kg

3. Ktoś tam pisał ze padło mu 40 sztuk,zgadza się ale niech napisze jaka była tego przyczyna. U nas upadki nigdy nie przekraczają 3% pod warunkiem chlewnie pusta-pełna(po każdym żucie chlewnia jest dokładnie myta dezynfekowana i gazowana na koniec-tydzień przerwy i cały wstaw od razu.)

 

A odnośnie ceny to rożnie to bywa zachodni prosiak jest w cenie ale wolę zapłacić więcej i zrobić w jednej chlewni trzy rzuty na rok, zamiast kupić prosiaka z rynku sprzedać dwa rzuty na rok i do tego cały czas problemy z chorobami a przyrosty i zurzycie paszy to wogole inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Nie twierdze że nie masz racji w tym co piszesz, ale co do wstawiania prosiaków to i w Polsce znajdziesz takiego dostawce (patrz np. ferma chotycze 24 tyś szt w cyklu rocznym) grubo ponad 1000loch co do przyrostów na pewno nie będą gorze niż holender selekcja też jest ok, co do ceny to na pewno nie tak jak na rynku   :) bo za dobry towar niestety trzeba płacić, ja nie mam przekonania do holendrów, po prostu oszukał mnie dostawca i się sparzyłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Jeśli chodzi o holendra to ogólnie mówiąc jest to najgorszy warchlak jeśli chodzi o zachodnie ale dlatego jest i najtańszy. My ogólnie rzadko wstawiamy Holandię bo najwięcej z nią problemów ale jak już to wyłącznie z jednej fermy z której już braliśmy warchlaki a do tego nasz pośrednik szuka zawsze nam dobre partie z dobrych ferm przy tych ilościach jeśli zrobił by nas w konia to na drugi raz byśmy mu podziękowali bo takich firm co ściąga jest w Polsce coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

Ja kupuję obecnie prosięta polskie PIC 1 szt 170 zł za 25kg, najwyższy status zdrowia... na dzień dzisiejszy drogo ale towar 1 klasa, upadki nie przekraczają 1%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikula    0

Koledzy a wie ktoś może jak dojechać na targ zwierząt w Słupcy?????? Może ktoś wie jaka to ulica?????????

A i jeszcze jedno. Czy w Pobiedziskach odbywa się jeszcze targ zwierząt? Jak tak to kiedy?????

Koleżanka wie :( Targ jest na ulicy Wygonowej. Zjazd z ulicy Poznańskiej. Jak kolega jedzie od Konina to pierwsza w prawo za rondem na poznańskiej a jak od Poznania to mijamy po prawej stronie Konspol i stacje paliw i i kawałek dalej zjeżdżamy z głównej w lewo, trzeba dobrze uważać bo uliczka niepozorna. A potem to już przed siebie :) Targ w każdy wtorek i jarmark w każdy poniedziałek po pierwszym. Kolega kupuje czy sprzedaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

U mnie na pobliskim targu sprzedawali max po 80zł za parę po 16-20kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie poszło 200szt po 7zł+vat/kg prosiaki 20kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Dziś kupiłem 20 prosiąt 100 zł za sztukę waga od 25kg do ponad 30kg z dowozem do domu.

Tak jak u mnie, też w tej cenie kupiłem .......za 150 zł to można parkę kupić ale takie mało mięsne, gorszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj