benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

staszek    3

Jak myślicie czy cena prosiąt spadnie jeszcze ?? Bo ja myślę ze tak, bo niema się na to żeby duże świnie podskoczyły cenowo! U nas ponoć, bo nie byłem na jarmarku to ładna parę za 200-250 zł kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huta64    3

Ja kupiłem 800sztuk po 260zł za sztukę i miały po 60 kg i to była okazja fakt z litewskiej fermy a tak normalnie kosztują 220 zł za sztukę 30 kg

 

Holenderskie nie są za dobre najlepsze są litewskie albo duńskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Przecież to są już tuczniki a nie wcięli ci przypadkiem jakichś chorych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

Ładne sztuki po 140 zl, świń pełno zerowe zainteresowanie-zima.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Importowane prosięta im droższe tym mniej wiedzie do kraju reszta jest logiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam198614    0

Nie powiedział bym ze mniej wjedzie na ten czasem może i owszem ale ta sama cena jest i na polskich fermach wiec jaki morał z tego kto hoduje na poważnie to wstawia a kto tylko z tzw. doskoku wstrzymuje się a cena warchlaka i tak prędko niespadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

I z czego się tak zacieszasz co?

Z tej ceny

i z tego że są jaszcze tacy co nie potrafią wyhodować prosiąt

a tak na poważnie to uważam że w Polsce sprawdza się tylko cykl zamknięty

 

@adam bez urazy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

Masz całkowitą rację, też mam cykl zamknięty, jednak z warchlaka to każdy tucznika wyhoduje a prosięta to wyższa szkoła jazdy albo po prostu co niektórym nie chce się męczyć z maciorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam198614    0

Spoko każdy ma swoja racje ale ta tuczu otwartym tez da się zarobić :P kiedyś tez mieliśmy cykl zamknięty ale utrzymanie macior tez kosztuje wiec od paru lat jesteśmy na tuczu otwartym i zsumować cały ten okres to nie jest złe zawsze były górki i dołki i na podstawie jednego rzutu niema co liczyć opłacalność tylko trzeba brać pod uwagę cały rok

 

zresztą jak nie warchlak z zachodu wjedzie to wjedzie mięsa i właśnie tak to u nas jest w Kochanej Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio46    0

Orientuje się ktoś jakie saaktualne ceny warchlaków holenderskich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

U mnie prosięta 1,5 tyg po odstawieniu po 140zł :)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

140-215zł za szt. 1,5 tygodniowego prosiaka po odstawieniu... Nigdy nie interesowałem się sprzedażą prosiąt, bo to się chyba nie opłaci małemu rolnikowi... I są chętni wogóle na kupno prosiąt? 12szt. to 1400zł ok? po 4 miesiącach mają po 95-100kg i dostane za niego ok 4tyś. Plus koszt wyżywienia, szczepienia przez ten okres. Nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus912gd    0

350zł za parkę prosiaki z Polski z Dani-Holandii 420-430zł (mała ciekawostka, przy kupnie 500sztuk różnica między największym a najmniejszym wynosiła 400gram)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to za***iście równe, jakie kupowałeś, holenderskie, a i jaka cena za holendra, bo chce wstawić za jakieś 3 tyg.

 

A i 430 zl to nie za prosiaka z dani

 

Jeszcze jedno od kogo bierzesz


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lugill    0

Mi dzisiaj przywieźli 130 szt Duńczyków. Wyszło mnie 250 zł za sztukę. Ale są to prosiaki 30 kg. Ferma od której ciągle brałem zażyczyła sobie 220 zł za sztukę ale 20 kg. Troszkę im się powyp.... Obliczyłem i taniej mnie wyszły duńskie niż polskie. Pierwszy raz wziąłem zagraniczne prosięta i nie wiem jak to będzie z nimi. Wiem tyle ze polskie fermy to już troszkę na głowę dostały że chcą więcej niż Duńczycy.

A może ktoś produkuje prosiaki na sprzedaż. Chętnie wejdę w współprace... Nie potrzebuje dużo bo mam swoje również ale rocznie 1000 potrzebuje. Kontakt lugill@go2.pl

południowa wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj