benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

Gość   
Gość

Teraz schodzi dun z cny około 315 brutto, za duna spokojnie wezmiesz 4.90-5.00 zł netto tak wiec się opłaca. Fakt teraz jest po 350zł brutto ale za 3 miesiące bedzie cena 6.6-6.8 wbc zywiec 5.30-5.50 netto wiec tez sie zarobi.

 

Ta wiesz po ile będzie tucznik za 3 miesiące :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak zje 350 kg paszy to na pewno się nie opłaca. Mi zjada średnio 2.4kg na kg przyrostu 

dobry wynik mi się jeszcze nie udało zejść poniżej 2.5 kgpaszy na kg przyrostu ostatnia partia 2.53kg paszy na kg przyrostu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

No to teraz Songo, policz 2,5 kg razy 90 kg przyrostu to masz 225 kg paszy po 0,82 zł za kg to jest na tucznika 185 zł (120kg tucznik) i gdzie te Twoje 300 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

 

376zł

 

 

Jaka miales podstawe? Drogo kurcze, chociaz blau spf?

335zł i 3,5 za każdy kilogram. Blau spf+Ap12

Ta wiesz po ile będzie tucznik za 3 miesiące :P :P :P

 

to jak prosiak drogi to chlewnia ma pusta stać?

jak zje 350 kg paszy to na pewno się nie opłaca. Mi zjada średnio 2.4kg na kg przyrostu 

dobry wynik mi się jeszcze nie udało zejść poniżej 2.5 kgpaszy na kg przyrostu ostatnia partia 2.53kg paszy na kg przyrostu 

 

2,34 miałem i na polskim i na dunie. Ja mam mało włókna to jest wyższa strawność paszy. Nigdy nie stosowałem jęczmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
Napisano (edytowany)

tuczenie swin to juz nie rolnictwo, to juz połaczenie chemii, fizyki i matematyki a o sukcesie decyduja tutaj ułamki dziesietne  :D a moze to laboratorium ???

zużycie paszy 2.34 moze byc, ale 2.99 to już nie bardzo  :D

to jest chore

 

saszeta 

ile ci zostaje na tych dunach na 1 szt ?

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snickers    6

335zł i 3,5 za każdy kilogram. Blau spf+Ap12

 

to jak prosiak drogi to chlewnia ma pusta stać?

 

2,34 miałem i na polskim i na dunie. Ja mam mało włókna to jest wyższa strawność paszy. Nigdy nie stosowałem jęczmienia

W jaki sposób osiągasz tak niskie zużycie? U mnie ostatnio na dunie wyszło 2,8kg na kg przyrostu. Przyrost dzienny 1,15 kg. Warchlak ostatnio blau 375pln brutto za 34kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

zużycie paszy 2.34 moze byc, ale 2.99 to już nie bardzo :D

to jest chore

 

Co w tym chorego?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

W jaki sposób osiągasz tak niskie zużycie? U mnie ostatnio na dunie wyszło 2,8kg na kg przyrostu. Przyrost dzienny 1,15 kg. Warchlak ostatnio blau 375pln brutto za 34kg.

1. Pasz

2. Zageszczenie na tuczarni

3. Chorovy

 

Jaaki rejon kraju? Ostatnuo czyli kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snickers    6

1. Pasz

2. Zageszczenie na tuczarni

3. Chorovy

 

Jaaki rejon kraju? Ostatnuo czyli kiedy?

Otóż przy ostatnim locie zagęszczenie było mniejsze a zużycie jedno z większych, generalnie wychodzi 2,55-2.8kg. Choroby praktycznie nie było. Przyrost dzienny jeden z lepszych więc co mogło wpłynąć na spore zużycie paszy? Rejon centralna Polska. Czy rejon kraju wpływa na wykorzystanie paszy?  :o Ostatni zakup poprzedni tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

To u was drogie prosięta,ja sprzedałem w czerwcu po 130/sztuka i jakoś chętnych nie było <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
Napisano (edytowany)

tuczenie swin to juz nie rolnictwo, to juz połaczenie chemii, fizyki i matematyki a o sukcesie decyduja tutaj ułamki dziesietne  :D a moze to laboratorium ???

zużycie paszy 2.34 moze byc, ale 2.99 to już nie bardzo  :D

to jest chore

 

saszeta 

ile ci zostaje na tych dunach na 1 szt ?

 

2,99 też może być tylko zależy jaki jest koszt tej paszy. Kilogram mojej paszy to 0,82zł/kg. Jeżeli wyjdzie po ok 0,62zł/kg to może być i 2,99. Wtedy koszt żywienia będzie podobny tylko inny FCR

Na ostatnim dunie miałem tyle co wcześniej na polskim

 

Jeszcze NIGDY nie dołożyłem do świń

W jaki sposób osiągasz tak niskie zużycie? U mnie ostatnio na dunie wyszło 2,8kg na kg przyrostu. Przyrost dzienny 1,15 kg. Warchlak ostatnio blau 375pln brutto za 34kg.

 

ja mam stałą recepturę i tego się trzymam. Podobne spożycie, mięsność, przyrost.

Teraz muszę mieć koło 1,15 żeby na święta się pozbyć. Od kogo bierzesz prosiaka?

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to ciekawe co to za receptura?


Z tego co słyszę to każdy na Święta chce się pozbyć więc z ceną może być różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Otóż przy ostatnim locie zagęszczenie było mniejsze a zużycie jedno z większych, generalnie wychodzi 2,55-2.8kg. Choroby praktycznie nie było. Przyrost dzienny jeden z lepszych więc co mogło wpłynąć na spore zużycie paszy? Rejon centralna Polska. Czy rejon kraju wpływa na wykorzystanie paszy? :o Ostatni zakup poprzedni tydzień.

Chodzi o cene warchlaka. To pewnie cos z pasza bylo nie tak,premiks czy koncentrat? Wstawiajac nawetten sam numer beda roznice w spozyciu paszy.temeratura na tuczarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snickers    6

Warchlaki 350-355 pln netto za dobre statusy. 35 kilogramowa sztuka już kosztuje 400 stówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ile bierzecie za "dorosłą" sztukę - 800 ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiadomo za ile się sprzeda i czy wgl warto kupować, a co jeśli będzie tak że w tym maju czy czerwcu cena spadnie z jakiegoś powodu albo będzie import z innego kraju? już raz kupiłem drogo i sprzedałem danio. dołożyłem do interesu sporo kasy. to był listopad, chyba każdy kojarzy ten okres.
tuczarnie stoją puste od 3 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ostatnio dostałem sms z ceną na norsk landrace 280 netto za 18 kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Warchlaki 350-355 pln netto za dobre statusy. 35 kilogramowa sztuka już kosztuje 400 stówki.

 

Też bym chętnie za tyle sprzedał   B)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

W łódzkim  440 za parę na rynku to mało się nie bili.Prosiak polski poszukiwany.Gdzie są ci co mówili ze będzie  tucznik po 6za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj