benek79

Cena prosiąt

Polecane posty

Szymi40    1441

Dziś  kupione   takie  18-22 kg.   po  250 parka  ,  ciekawe  po jle pójdą  jak dorosną........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

Brał ktoś z was kiedyś prosiaki z RSP Izdebno albo RSP Lubosina? Bazują na genetyce DanBred czyli duński prosiak produkowany u nas. Ktoś wie jak u nich ze statusem zdrowotnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

Brał ktoś z was kiedyś prosiaki z RSP Izdebno albo RSP Lubosina? Bazują na genetyce DanBred czyli duński prosiak produkowany u nas. Ktoś wie jak u nich ze statusem zdrowotnym?

 

jaka cena tych warchlaków i za jaką wagę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

większość chciałaby mieć lekka i przyjemna pracę i dobrze jeszcze zarobić  mam na myśli kupujących prosięta   ja radzę postawić na lochy  i zamiast budowac tuczarnie    budowac chlewnie  w cykl zamknięty

 ostatnie  sprzedaże  warchlakow  od 220 do 245 zl  waga 23-28kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacsub    0

Maciej te danbredy z lubosiny  to nie staly obok danbreda.Znam osoby co brali od nich w zeszlym roku niby danbreda a parametr miesnosci 54?Niech ci mlody ajchler powie uczciwie ile ma danbreda.Zdrowotnosc w miare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

A Jakie ceny w Warmiński mazurskim zna ktoś lub sprzedaje? Ja kupiłem dziś po 7,7zł za kilo średnia waga 22 sztuk 43.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ffox    0

Koledzy, nie rozumiem jednej rzeczy. Skoro cena tucznika to ok. 4zł/kg to skąd cena prosiąt na poziomie 300 zł/parę? Obawiam się , że za chwile może znowu być tąpnięcie i będzie 60zł za parę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Maxiben powiedz to swoim klientom....

 

zawsze im mówię  ze mogą  kupic ode mnie  loszki  i samemu  produkować prosiaka   którego cena była do niedawna  bardzo stabilana  nawet po wystąpieniu pomoru  dunczyk trzymal cene  teraz spuścili  bo oni musza sprzedać  a ja mogę większość  utuczyć  i po 3 miesiacach w postaci tucznika warchlaka odzyskac

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

Maxiben i bardzo dobre podejście. Ja akurat też uważam że lepiej tuczyc mniej ale z własnych prosiaków niż wstawiać nie wiadomo ile warchlaków, z tym że wiadomo że trzeba w to włożyć więcej pracy a ja akurat spytałem o kupne prosięta ze względu na to że pracuje od poniedziałku do soboty i najzwyczajniej w świecie nie miałbym czasu na doglądanie loch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

A Jakie ceny w Warmiński mazurskim zna ktoś lub sprzedaje? Ja kupiłem dziś po 7,7zł za kilo średnia waga 22 sztuk 43.

w ogłoszeniach jest 300-340 za parkę. My płaciliśmy 150zł/szt niby za 12 tygodniowe ale wierzyć mi się nie chce że miały 12 tygodni (u nas takie to po 8-9 tygodniach były).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Moje ważone dziś czyli ich 10 tydzień waga 30 kg to chyba nie tak źle świnki to pic na pbz i pbz x wbp. Pasza na koncentracie z LNB,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Nie zważyłem 20szt z grupy 75szt które same wyszły a z mojego doświadczenia nie wychodzą same te największe tylko te najmniejsze jakbym ważył wybiórczo największe to myślę ze znalazła by się i sztuka 40kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

nie żartuj  bo chyba ze 10 tyg od odsadzenia liczysz? u minie czasem te pospiechy mogły by mieć taka wage  ale  żeby mieć  rzeczywisty obraz trzeba ważyć  wszystkie  sztuki  [a sa w najlepszej hodowli   minus warianty]  bynajmniej od  odsadzenia  do  wejścia  na tuczarnie i jak mam do 2% upadków na odchowalni  to i przyrost  nie jest  wyśrubowany  wlasnie  ze względu na te  mniejsze sztuki  które w ostatecznym  rozrachunku trochę wolniej ale sa do dalszego chowu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Widzisz może jakiś wyjątek ja piszę to co jest bo nic bym nie miał z tego żebym oszukiwał może 40 to przesadziłem a 35 to na pewno by się znalazło i to nie jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w poniedzialek kupilem po 250 za parke. 15 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

sprzedaje aktualnie po 9 zł  kg do 25 kg powyżej tej wagi 4 zl


aktualnie sprzedaje po 9 zł kg do 25 kg a powyżej tej wagi 4 zł kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigosek54    1

Witam jak u was ceny na dzień dzisiejszy ? Ja mam ofertę 150 zł/szt. takie średnio 23 kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

tendencja wzrostowa twoja  oferta jako dla kupującego b. dobra  a czy towar  również ?

ja sprzedałem 27 kg po 230zł  szt netto i zastanawiam się nad podwyżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj