Skocz do zawartości

Zdjęcie

przedni naped

115 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 14:51

przedni naped Wystarczy na trawie czy luźnym troche podłozu ruszyć ze zrywem z wyższego biegu to powinno być wyraźne jak przód zabuksuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przedni naped Dzisiaj, 18:31
  •  

#82 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 01 lipiec 2009 - 20:05

przedni naped Napęd 4x4 przydaje się także w pracy z turem. Przenosiłem niedawno gościowi heder do mercatora 360cm z lawety na podwórko to jak podniosłem tura z tym hederem do góry to tył stracił styczność z ziemią lekko i się buksowały koła jak chciałem ruszyć więc musiałem włączyć przedni napęd i wtedy ruszyłem bez problemu. Co innego jakbym miał z tyłu obciążnik.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#83 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 17:21

przedni naped najlepiej to zaqczep do ciągnika z tyłu na tuz coś ciężkiego np. przeciwwage albo pług najlepiej UG. rusz na pierwszym lub na drugim biegu z większymi obrotami. powinno na 100% przód trochę dźwignąć niewiele do góry a zatem i przednie koła bo trochę zerwały trawy
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 18:33

przedni naped Nie no tak to nie da się sprawdzić napędu, jak dociąży tylną oś to tylne koła się nie uślizgną bo będą dociążone a przód odciążony to nawet nie zauważy się za bardzo że przód się uślizgnie, jak już to najlepiej uczepić jakąś przyczepą, nawet pustą ale ważne żeby była dość dużą, lub co kolwiek nawet jednoosiówkę na dolny zaczep i ze zrywem ruszyć wtedy przód zapełta

#85 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 12:22

przedni naped ja podczas orki na 1 biegu dałem więcej gazu i mi zerwało spory kawałek asfaltu więc wiem co mówię. Jestem w trakcje montowania filmiku ( filmik jest tylko podkładu muzycznego brakuje) i wstawie na youtube to podam link gdzie bez napędu by nic tam nie zrobiono. Może ktoś zna jakąś muzę o długości od 4.30min do 4.40min???

#86 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 13:45

przedni naped Po co tak drastycznie? :D Wystarczy na gruntowym placu zrobić kółko bez napędu i z napędem, będzie widać różnice.

Można strzelić ze sprzęgła ale w żadnym wypadku nie dociążać ciągnika przy takich próbach. To nic nie da, tylko utrudni zerwanie przyczepności. Poza tym sprzedający może nie być najszczęśliwszy z takich eksperymentów :)

#87 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 14:35

przedni naped

ja podczas orki na 1 biegu dałem więcej gazu i mi zerwało spory kawałek asfaltu więc wiem co mówię. Jestem w trakcje montowania filmiku ( filmik jest tylko podkładu muzycznego brakuje) i wstawie na youtube to podam link gdzie bez napędu by nic tam nie zrobiono. Może ktoś zna jakąś muzę o długości od 4.30min do 4.40min???

Asfalt orałeś ??? :D

#88 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 17:48

przedni naped Asfaltu nie orałem a czasem lepiej drastycznie bo można kupić złom który zaraz po przywiezieniu się rozwali i tak dużo osób robi które sprzedają hurtowo używane ciągniki.

#89 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 19:14

przedni naped Można też zaczepić linkę za drzewo i ciągnąć będzie widać czy wszystkie koła sie kręcą tylko uwaga na "ludzi dbających o przyrodę"

#90 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 20:19

przedni naped Tutaj jest filmik LINK który wam udowodni że napęd jest bardzo potrzebny. Bez napędu tutaj byśmy nie wyjechali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 04 lipiec 2009 - 21:00

przedni naped No ja dzis tez mialem okazje sprawdzic co daje przodek w ciagniku, bo do tej pory nie mialem stycznosci z takim bajerem. I powiem że pelna platforma bel i laka pelna wody i bloto ze gumowce zasysalo a on sobie pojechal bez zajakniecia. Normalnym ciagnikiem bez przodu siedzenie byłoby odrazu na dizen dobry.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#92 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 04 lipiec 2009 - 22:24

przedni naped

Nie no tak to nie da się sprawdzić napędu, jak dociąży tylną oś to tylne koła się nie uślizgną bo będą dociążone a przód odciążony to nawet nie zauważy się za bardzo że przód się uślizgnie, jak już to najlepiej uczepić jakąś przyczepą, nawet pustą ale ważne żeby była dość dużą, lub co kolwiek nawet jednoosiówkę na dolny zaczep i ze zrywem ruszyć wtedy przód zapełta

Jak to nie? Jakby mi napęd nie działał to bym nie ruszył z tym hederem do tyłu. Czyli działa.
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#93 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 19:27

przedni naped

Można też zaczepić linkę za drzewo i ciągnąć będzie widać czy wszystkie koła sie kręcą tylko uwaga na "ludzi dbających o przyrodę"

Wystarczy kawałek pasa lub taśmy na obwodzie aby nie uszkodzić drzewa :D albo podpiąć sie pod cięższy ciągnik o ile jest takowy do dyspozycji :D

#94 Share Przemek62432

Przemek62432

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 22:55

przedni naped Na tym filmiku jest wyraźnie pokazane co daje przedni napęd przy pracy w polu. Najlepiej jest sprawdzić czy działa przedni napęd uczepiają ciągnik za przedni zaczep do np. innego ciągnika lub przyczepy i włączyć wsteczny lub też na wstecznym powoli próbować wjechać tyłem pod górkę (stromą i najlepiej po piasku) będzie wyraźna różnica z załączonym przodem.

#95 Share wojno33

wojno33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 19:12

przedni naped Witam wszystkich forumowiczów. Mam do was małe pytanko: Czy to prawda, że trzeba odłączać przedni napęd podczas lekkich prac(np. przewracanie siana, bronowanie itp.) i jak się jedzie po drodze?? I czy to prawda, że od ciągłego jeżdżenia można zepsuć napęd??
KPK Kumurun Team

#96 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 19:23

przedni naped Napęd 4x4 powinien być załączony tylko gdy 2x4 nie wystarcza. Czyli gdy koła się ślizgają

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#97 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 lipiec 2009 - 22:59

przedni naped najlepiej to było rozwiązane w ciagnikach LTZ bo napęd sie załacza automatycznie przy pośligu kól i jakby tak było w kazdym to by nie było problemów :D napęd nie może pracować cały czas ale nawet jakby mógł to przecież z napędem sie wiele gorzej jeździ .....

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#98 Share Zetor1992

Zetor1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 23:20

przedni naped Gdy jest włączony przedni napęd to przednie koła kręcą się ciut szybciej ale to wystarczy do jego rozwalenia
Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

#99 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 07:17

przedni naped nie w każdym ciągniku chyba kręcą cie szybciej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 07:38

przedni naped

Witam wszystkich forumowiczów. Mam do was małe pytanko: Czy to prawda, że trzeba odłączać przedni napęd podczas lekkich prac(np. przewracanie siana, bronowanie itp.) i jak się jedzie po drodze?? I czy to prawda, że od ciągłego jeżdżenia można zepsuć napęd??

Zbyt ogólnie to wszystko napisałeś, bo w łące torfowej gdzie jest miękko lepiej jest pracować z napędem bo nie zostają żadne koleiny, ten sam przejazd po grząskiej lekko łące, tzn takiej gdzie woda sika po oponach bez napędu a z napędem pozostawia dużą różnicę na powierzchni łąki na korzyść napędu, tak samo bronowanie i wszystkie inne prace w polu, im większy ciągnik tym bardziej musi być włączony napęd 4x4

Dodaj odpowiedź