Skocz do zawartości

Zdjęcie

przedni naped

118 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 10:55

przedni naped Tak jak chłopaki powiedzieli, czasem jak się słucha tych mitów to się zastanawia człowiek z skąd się one biorą?

A i jeszcze 2 sprawy,
-Skręt ważny jest od wyregulowania i zastosowanych krzyżaków,
-jak dbasz tak masz
minus to taki że z przodu szybciej zdzierają się opony ale 4WD nie ma równych przy 2WD
jak zaczniesz jeździć sam za uwarzysz tą różnicę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przedni naped Dzisiaj, 07:14
  •  

#42 Share barthez96

barthez96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport

Napisany 24 czerwiec 2009 - 11:14

przedni naped Przednie napęd super sprawa w ciągnikach.Na ziemi po orce jeśli chce się bronować to ciągnik z przodem nie zostawia takich kolein jak 4x2 sam wiem bo miałem Ursusa 902.Co do spalania to nieprawda że więcej pali z włączonym przodem.Przedni napęd działa też jak hamulce, zjeżdżając z większej góry z załadowaną przyczepą można włączyć napęd i wtedy ciągnik hamuje.Ogólnie to teraz nie kupiłbym ciągnika bez przedniego napędu.
D-358 DT-239 DT-436 IH

#43 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 11:37

przedni naped Od roku urzytkuje ciągnik 4x4 wcześniej nie miałem z tym styczności więc musiałem zaraz wypróbować wszystkie wady i zalety 4x4, a więc podstawowa zasada w ciągniakch 4x4 to to ze przednie koła kręcą się 5-10% szybciej od tylnych szczególnie jest to widoczne w błocie i na glinie, a ciągnik z wyłączonym przodem z tymi samymi maszynami podczas pracyz prędkością około 11-12km/ha wyraźnie jedzie wolniej, obserwowałem to na innych ciągnikach i widać bardzo wyraźnie jak ciągnik 4x2 w orce czy z agregatem że koła się uślizgują, a gdy idzie 4x4 nawet jak ma cieżko nie widać żeby tył się uślizgiwał tylko przód, a spalanie może wynikać z nieumiejętności pracy operatora, bo zapuszczenie z agłęboko maszyny czy na bruźndzie czy w innych przypadkach z 4x4 przekłąda się na większe obciążenie a 4x2 będzie się ślizgał i kopał, tak samo spalanie na godzine zegarową ciagnik idzie wolniej ten 1-2km/ha a więc ma lżej i każde chwilowe obciążenie jest rękompensowane uślizgiem, a co się tyczy mniejszych ciągniczków jak zetorki 5245 3514 jest za mało mocy żeby efektywnie wykożytywać 4x4 i załączenie przodu nie przełoży sie na większy uciąg w polu bo poprostu brakuje mocy, w ciągniku 4x4 82km na bardzo szerokich oponachz przyczepą pod górę 4 koła fruwają sobie lekko i silnik nie jęczy, podczas gdy z tą samą przyczepą mf 255 4x2 żeby się kopać aż pieje silnik i się dusi więc od razu można sie zastanowić po co w ciągniku 47km dokładac jeszcze przód jak podparty belką pod zaczep przyczepy na jednej osi się dusi :D ( było 9 t piachu na przyczepie i troche pod górkę wyjechać z wyrobiska he he)
szersze koła w 4x2 niewiele pomogą bo musiały by być dociążone, a troche mniejszy skręt to też nie tragedia w ciągniku 4x4 bo zazwyczaj na kołach 24' można spokojnie manewrować po bruzdach a nawet jak sie zagapisz i przez rów na łace przejedziesz przednim kołem nic się nie stanie a koło 6.16 czy tam nawet 750/16 to koło rowerowe i zaraz sie zarzyna
podsumowując do ciągnika powyżej 65km obowiązkowo 4x4 :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1434 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 11:47

przedni naped Dokładnie jak mówi "Ferdek" przykładowo jak masz w ciągniku elektroniczny wyświetlacz który pokazuję prędkość ciągnika na własnym przykładzie np:orka jadę bez napędu te same obroty wyświetla 9.6km/h po włączeniu napędu 9,8km/h a jak ciągnik ma ciężko i tylne koła się obracają np: gdy jest mokro ta wartość może być jeszcze większa.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#45 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 24 czerwiec 2009 - 11:52

przedni naped A czy np. zetor 80KM jest dobrym ciągnikiem do 4x4 czy jeszcze za słabym? :) No i czy an wiosne będzie lepiej szedł niż 7211? http://www.agrofoto....mage127901.html :D
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#46 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 11:57

przedni naped A własnie zapomniałem dopisać o wiosennych manewrach, nawet nie licz na to że zrobisz agregatem tam dzie byś buty pogubił w błocie, napewno wjedziesz dalej ale nei tam gdzie się nie da to się nie da zrobić, nawet jak sam ciągnik będzie szedł opuścisz agregat i stoisz i 4 kółka fruwają i tak jak będziesz miał normlane opony to rowy po kolana wywalisz, a na szerokich tak jak ja mam 420 i 480 przy masie własne 3,8t ciągnik ślizga się pływa, ale gleba która jest za mokra to nie dadaje się do obrubki agregatem i musisz poczekać, najwyżej koleiny można porobić to szybciej obsechnie :D
a co do zetora 80km to zależy jeszcze jaki 7745 jak najbardziej ale już ten taki jak 80tka z napędem, będzie podobnie jak z zetorkiem 5245 czyli za duża masa za mała moc, ciągnik będzie mułowaty, znajomy miał i sprzedał dopiero 10045 czy jakoś tak 100km ciężki zetor to dopiero bestia w polu w porównaniu do 80tki 4x4.
ps. chcesz założyć do zetora przód czy coś kupic?

#47 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 12:04

przedni naped @Ferdek07 swoją tezą o tym że do ciągnika o mocy ~50 km nie potrzebny jest przedni napęd przekreśliłeś całą sferę różnych zabiegów wykonywanych przez te ciągniki w roli ciągników pomocniczych. Czy nie lepiej jest mieć 4x4 podczas oprysków z ciężkim opryskiwaczem dajmy na to w takim mokrym roku jaki mamy? Chętnie widziałbym swojego 5211 z przednim napędem w międzyrzędziach, podczas zbiorów warzyw i nie martwiąc się że jak wpadnie to drugim ciągnikiem żeby wyciągnąć wytratuję połowę plantacji :D A to że Ci MF 255 zdychał z przyczepą 9 t piachu to nie dziwię się bo był po prostu przeciążony i nie ma na to cudów, gdyby ciągnął ładunek taki jaki jest przewidziany na tabliczce znamionowej czy tam w dowodzie rejestracyjnym to sytuacja wyglądałaby inaczej, szczególnie przy ruszaniu.

#48 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 12:09

przedni naped Z ruszeniem większych problemów nie było zaczeły się kłopoty pokonać wyjazd z wyrobiska lekko pod górkę a przeładowałem bo tak fajnie się ładowało ładowaczem i przesadziłem :), 50km 4x4 to oczywiście miałem na myśli orkę z 3x30 oraz agregat, a w takich pracach jak opryskiwacz rozsiewacz itd oczywiscie jak najbardziej 4x4 polecam do małego, ja nawet w tym roku ze zgrabiarką pająkiem 4x4 włączam bo widze że na torfie w wodzie tam gdzie przejazde 4x2 za kołami tylnymi tam gdzie jest bardzo mokro zostają ciepne ślady od torfu czy ziemi, a z 4x4 nie widać tych czarnych śladów :D

#49 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 12:14

przedni naped Zamierzam kupic 8540 lub 7745T :D a może 8211 :)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#50 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 12:15

przedni naped Ja we wszystkich ciagnikiach które mieliśmy 4x4 wyłączałem tylko podczas wyjazdu na utwardzone drogi(w NH w ogóle tego nie robię bo sam się wyłącza :D )
@Dawid777 - 8211 to fajny ciągnik ale w polu równie prosty do utopienia jak 7211, pozostałe dwa jak najbardziej pozytyw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2216 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 13:20

przedni naped igorass mylisz się... że 7211 łatwo utopić zależy od kierowcy i kiedy włączy blokadę... Ja swojego w życiu nie utopiłem chodź mało brakło... Ojciec parę razy utopił... dodam tyle że na łąki wolę ciągnik bez przedniego napędu z szerokimi oponami przednimi... po prasy też bez napędu bo mam większe pole manewru... ale za to do tura do 7211 spokojnie mógłbym dołożyć napęd w tym roku tak przekopałem łąki bo przednie koła mi wpadały w ziemię bo mokro było... no ale no cóż na wszystko człowieka stać

#52 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 14:01

przedni naped Ja tam nie mam łąk tylko pola głównie piasek niekiedy mokry, ale zdaża się i glina ze sporą górką :) http://www.agrofoto....mage127460.html No i na pewno będzie plus że ciągnik ma cięższy przód niż 4x2? :D

#53 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 15:27

przedni naped przedni napęd daje na prawdę dużo. Ale ma jeden minus. gdy jest on wyłączony przytrzymuje on ciągnik i tylne koła nie potrzebnie buksują, albo jak mój tato jechał z górki c360-3p z beczkowozem 8000L to przyjeżdzał pod sam dom a jak Zetorem 8441 to musiał włączać bieg i jeszcze dojeżdzać, ale ja myślę że takie minusy to nic
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#54 Share kris14

kris14

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 15:46

przedni naped Zwiększone opory toczenia spowodowane są większą masą i większą powierzchnią przylegania opony do podłoża, a w 4x4 opony z przodu są szersze niż w 4x2 i to tak się dzieje :D

#55 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 16:16

przedni naped fizyka tu nie potrzebna, to jest normalne czy założysz koła przednie mniejszej szerokości czy większej, po prostu napęd przyhamowuje bezwładne toczenie się ciągnika

#56 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 17:14

przedni naped

igorass mylisz się... że 7211 łatwo utopić zależy od kierowcy i kiedy włączy blokadę... Ja swojego w życiu nie utopiłem chodź mało brakło... Ojciec parę razy utopił... dodam tyle że na łąki wolę ciągnik bez przedniego napędu z szerokimi oponami przednimi... po prasy też bez napędu bo mam większe pole manewru... ale za to do tura do 7211 spokojnie mógłbym dołożyć napęd w tym roku tak przekopałem łąki bo przednie koła mi wpadały w ziemię bo mokro było... no ale no cóż na wszystko człowieka stać

A czy z mojej wypowiedzi wynika że 7211 jest łatwo utopić? Nie, z niej wynika po prostu tyle że 8211 zakopie się w tym samym momencie co 7211, a obydwa te ciągniki z przednim napędem mają większą szansę wpadki uniknąć :D

#57 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 17:54

przedni naped A w uciągu jak to jest? Więcej pociągnie tej samej mocy 4x4 czy 4x2? :D

#58 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 18:10

przedni naped na pewno więcej pociągnie 4x4 zwłaszcza po miękkim terenie

#59 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 18:53

przedni naped zgadzam się z przedmówcą, a po za tym na miękkim terenie z napędem nie zrobisz takich kolein jak ciągnikiem bez napędu bo napęd będzie ciągnął przód przed siebię a ciągnik 4x2 będzie pchał ten przód i może utonąć(oczywiście przód)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 19:39

przedni naped Wczoraj miałem leciutkie porównanie w cięzkim terenie-JD ciągnął platformę i przyczepę z sianem (jakieś 20 bel),Zetor (bez napędu za to na szerokich kapciach z przodu)-9 bel-w pewnym miejscu teren był taki że Zetorkiem dałem full gaz a mimo to obroty spadły do 1500,non stop blokada i na odcinku 200 m temperaturka skoczyła do 105 stopni :D-w tym samym miejscu JD z włączonym napędem przejechał bez mrugnięcia powieką :)-tak że różnica w ciężkim terenie naprawdę jet ciężka :)

Dodaj odpowiedź