Skocz do zawartości

Zdjęcie

przedni naped

115 odpowiedzi na ten temat

#21 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 10:13

przedni naped przedni napęd to najlepiej uzywac przy orce i jakis ciezkich pracach polowych albo jak z jedziesz z przyczepa która jest bardzo naladowana i jedziesz po polu ;) takie jest moje zdanie
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przedni naped Dzisiaj, 16:29
  •  

#22 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 02 marzec 2008 - 16:37

przedni naped

Żebym wiedział to raczej bym się nie pytał... Zresztą ja nie mam ciągnika 4x4 tylko tak pytam z ciekawości...

Dobrze rozgrzeszam Cię... Kto pyta nie błądzi (podobno) ... ;)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#23 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 19:54

przedni naped Nawet z wyłączonym napędem jazda po asfalcie szybko zjada przednie opony, zwłaszcza że ciągnik ma dobre obciążniki na przedzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 18:31

przedni naped a jak mmyślicie, czy w takich ciągnikach od 40 do 48KM jest konieczny napęd? Czy dopiero takim od 60KM?

#25 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:samochody, tunning, rolnictwo

Napisany 16 marzec 2008 - 18:37

przedni naped

a jak mmyślicie, czy w takich ciągnikach od 40 do 48KM jest konieczny napęd? Czy dopiero takim od 60KM?

czy konieczny to bym nie powiedział ale napewno przydatny, odczuje różnice ten kto się przesiądzie z ciągnika z napędem na jedną oś na taki co ciągnie na 4 koła. ile wygodniejsza orka kiedy nie trzeba używać blokady i ciągnika nie ściąga i się kieruje jak chce :P

#26 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 18:41

przedni naped konieczny ? moze nie :/ ale zawsze sie moze przydac np gdy zakopiesz sie gdzies to bez napedu raczej niewyjedziesz sam a tak to nawet w jakims malym wlaczysz naped i raczej wyjdziesz sam :( a wieksze np. uc385 to juz powinien miec naped wtedy to bylby bdb ciagnik a tak to troszke d**a bo co zrobi ciagnik o mocy 80 km bez napedu 4X4 ? z plugiem 4 skibowym troszke ciezko a jaby mial naped to wtedy bez problemu mozna zakladac plug cztero skibowy i jazda :P
KPK - Ochrona

#27 Share piotrek4x4

piotrek4x4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Zainteresowania:samochody, tunning, rolnictwo

Napisany 16 marzec 2008 - 18:46

przedni naped co więcej w takim c385 z napędem można zdemontować z tyłu obciążniki i mamy mniejsze ugniatanie gleby a uciąg ten sam albo nawet większy bo do 80 konnego ciągnika 4 tony masy własnej wystarczają :P

#28 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 16 marzec 2008 - 18:50

przedni naped Tak wogole to ciagniki maja czujnik i przedni naped powinien rozlanczac sie przy 17 km/h a jak sie nie wylaczy to mamy awarie.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#29 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 18:54

przedni naped

Czemu nie wolno mieć włączonego napędu na asfalcie ? a na drogach polnych można mieć włączony napęd ?

Jeśli przy zetorze mam z tyłu 16,9 / 30 to jakie najszersze opony mogę do niego założyć z przodu (mam przy nim 11.2/24)
a czy można 12,2/24 albo 13,6/24 bez żadnych przeróbek typu ,, zmiana tryba"?

otóz koledzy wytlumaczyli ci daczego niemozna miec wlaczonego napedu na asfalcie a na polnich mozna bo jak przod idzie troszke szybciej to i tak oponom i ciagnikowi sie nic niestanie bo jest to miekki teren a wiadomo ze opony sie tak niezdzieraja jak na asfalcie . mam nadzieje ze troszke wytlumaczylem
KPK - Ochrona

#30 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 14:33

przedni naped ale czy też warto wydać 73tys. zł na cignik 40KM z napędęm 4x4?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 19:33

przedni naped

ale czy też warto wydać 73tys. zł na cignik 40KM z napędęm 4x4?

chyab raczej nie........... :)
KPK - Ochrona

#32 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 20:54

przedni naped wracajac do tematu....przedni naped wlacza sie przy pracach w polu, bo jak tu juz koledzy wczesniej pisali jest mniejsze spalanie i o wiele przyjemniejsza jest wtedy praca:) w transporcie i na asfalcie sie wylacza. tych dwoch zasad sie trzymaj i bedzie ok...a poza tym nieraz widzi sie po ciagniku, wrecz niemal sie to czuje ze naped jest potrzebny przy jakiejs pracy to wtedy go zalaczasz. blokady kol uzywa sie wtedy gdy ciagnik jedzie prosto w innym przypadku nie mozna jezdzic na blokadzie!!!!

#33 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 20:57

przedni naped w instrukcji od zetora czytałem
że przedni napęd włącza sie tylko wtedy
gdy sie boksują tylne koła

#34 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 21:02

przedni naped bez sensu jak tylko wtedy gdy buksuja tylne kola? to by oznaczalo ze jesli w wykonujesz orke i tylne kola nie buksuja to powinno sie jechac bez napedu-to po kiego ten naped potrzebny? po to aby załączać go pod jakas wieksza gorke albo w blocie? przeciez naped zwieksza takze sile uciagu :)

ee tam kto by sie tej instrukcji sluchal.

#35 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 21:03

przedni naped w instrukcji pisze ze podczas orki nalezy jezdzic na blokadzie kol....i co jezdzisz tak swoim????:) raczej nie:P tak samo i z tym napedem i z wieloma innymi rzeczami w instrukcji pisza tak a w rzeczywistosci lepiej jest robic inaczej tak jak z tym napedem. ja tam instrukcji nawet nie czytalem ani jk kupilem zetora 3320 ani jak forterre 11441 i jakos jezdza:P
a jeszcze podam Ci taki przyklad z spalaniem...sprawdz jakie spalanie twoj ciagnik ma w instrukcji a jakie w rzeczywistosci:P:P

#36 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 22:38

przedni naped

w instrukcji pisze ze podczas orki nalezy jezdzic na blokadzie kol....i co jezdzisz tak swoim????:) raczej nie:P

Ja jeżdże, choć nie zawsze... zależy od warunków. Tak samo sporo innych osób, poczytaj tu: http://www.agrofoto....alow-t3195.html

A do zapisów w instrukcji należy sie stosować ale nie nadinterpretować :) Praktycznie w każdej cięższej pracy polowej występuje poślizg (mniej lub bardziej zauważalny) i o to autorom instrukcji zapewne chodziło :)

#37 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 08:30

przedni naped moim zdaniem ci co pisza instrukcje to i tak bardziej pod katem teoretycznym lub opierajac sie na malych testach. ale w rzeczywistosci sprawa wyglada roznie...wiec naped przedni musi byc wlaczony zawsze podczas pracy w polu :)
ja osobiscie nie wyobrazam sobie orki albo siania z agregtem bez wlaczonego napedu :)

#38 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 24 czerwiec 2009 - 10:16

przedni naped Nasłuchałem się wiele mitów o przednim napędzie, że ciągnik z nim szybciej zgaśnie niż 4x2 (takiej samej mocy) nigdy nie użytkowałem ciągnika 4x4 i jestem ciekaw czy warto. Podobno koszty napraw jak coś się stanie są bardzo duże, a będzie to ciągnik używany. Podobno jeszcze ciągnik więcej pali i jest nim gorzej manewrowac :D Czy jeśli będe miał szersze oponki z tyłu to dadzą podobny uciąg co 4x4 :) U moich znajomych jest bardzo różnie i jedni mówią tak, a drudzy tak :) Jakie jest wasze zdanie?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#39 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 10:21

przedni naped Ja poza większym promieniem skrętu żadnych minusów nie widzę. To, że zgaśnie pod obciążeniem to tylko i wyłącznie wina operatora, więc nie ma sie czym przejmować. Wzrost spalania?? Dziwne... Włączając napęd zwiększasz wydajność pracy i spalanie pozostaje na niezmienionym poziomie względem wykonywanej pracy, a na mth rośnie. A koszty napraw - jak dbasz tak masz. Regularna wymiana olejów, smarowanie i nic nie powinno się złego dziać.
Szerokie koła nie dadzą takiego efektu jak 4x4.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2009 - 10:38

przedni naped Przedni napęd daje bardzo dużo, tak jakby ciągnął nas na lince drugi ciągnik. Większe spalanie itp to bzdury, dodatkowo ciągnik słucha się kierownicy. Nie ma się nad czym zastanawiać, tylko 4x4.

Dodaj odpowiedź