Skocz do zawartości

Reklama

MF 3050

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
219 odpowiedzi na ten temat

#21 Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 19:27

Mój znajomy ma Mf 3070 od bodajże roku to narzazie miała problemy ze skrzynią ze biegi zaczęły zanikać i miał problem z odłączeniem przedniego napędu a ogólnie to sam bym takiego sobie kupił tylko żeby się nie trafił taki żeby zaraz w skrzynie musiał wsadzać kase

#22 Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • 9446307
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 26 listopad 2007 - 19:29

Mój kolega ma 3060 i jak ubijał kiszonke to mu sie skrzynia rozleciała i tylko wsteczny mógł włonczyć i z 4km na wstecznym do domu jechał xD i chyba jeszcze go nie naprawił a to było z 4 miesiace temu ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#23 Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 19:30

Znajomy coś robił właśnie z przodem to w kraju nigdzie nie mógł jakiejś części dostać tylko musiał czekać 2 miesiące na sprowadzenie z zagranicy

#24 riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 19:37

niewiem jaki model mi się trafi może taki jak Hiltonikowi a może gorszy tak wogule to narazie zbieram informacje o tych modelach ,a są różne jedni chwalą jedni nie a jaka jest opinia kolegów o tych skrzyniach czy któremu już siadła ?

#25 mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3159 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 19:45

Zobacz postKamyk514, o Nov 26 2007, 19:30, powiedział:

Znajomy coś robił właśnie z przodem to w kraju nigdzie nie mógł jakiejś części dostać tylko musiał czekać 2 miesiące na sprowadzenie z zagranicy
Słabo szukał ;) Znajomy kolegi ma plac z maszynami i serwisem, stoi tam kilka 30xx, tzw. dawców z których złożyłbyś conajmniej jeden sprawny ;) Handlują i serwisują głównie MF i jakoś problemu z częściami nie mają. Także nie przesadzajmy, 2 miesiące to nawet z Japonii części nie płyną. Mi paczka z USA przyszła w ciągu tygodnia ;)

#26 Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • 9446307

Napisany 26 listopad 2007 - 19:46

Zobacz postriki, o Nov 26 2007, 19:37, powiedział:

niewiem jaki model mi się trafi może taki jak Hiltonikowi a może gorszy tak wogule to narazie zbieram informacje o tych modelach ,a są różne jedni chwalą jedni nie a jaka jest opinia kolegów o tych skrzyniach czy któremu już siadła ?

No koledze już siadał a miał go nie całe 2 miesiące musiał kupić z może uszkodzona ale dało sie jeździć kupił za 40tyś mówił że okazja to bierze drugi kolega też kupił ale MF 3850 i chwali go bo nic w nim nie robił też kupił za 40tyś okazja ;] jeszcze znam jednego gościa który ma Mf 3050 jakis z tym modeli i też ma NH nie wiem jaki model ma 80km z turem i mówi ze NH jest lepszy w komforcie i w awaryjności do MF

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#27 riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 19:57

czyli jeden kupił uszkodzonego drugi kupił mf 3850 a nie 3050 lub 3060 a trzeci twierdzi że w NH jest lepszy komfort niż MF czy tak bo tak zrozumialem twojego posta. pozdrow... ;)

#28 Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • 9446307

Napisany 26 listopad 2007 - 20:04

Zobacz postriki, o Nov 26 2007, 19:57, powiedział:

czyli jeden kupił uszkodzonego drugi kupił mf 3850 a nie 3050 lub 3060 a trzeci twierdzi że w NH jest lepszy komfort niż MF czy tak bo tak zrozumialem twojego posta. pozdrow... ;)

Nie nie xD Jeden kolega musiał kupić pewnie z uszkodzoną skrzynią bo po 2 miesiącach mu sie rozleciała.

Drugi kolega kupił MF 3850 i nie narzeka na niego jest zadowolony ;] czyli napewno w serii 30xx mają fabrycznie coś z skrzyniami a większe model już nie ;]

Trzeci kolega ma MF 3060 czy jakiś z serii 30xx i też ma NH jakiś 80km i mówi że wykonanie NH jest lepsze od tego MF-a i komfort też a skrzynia też mu sie rozleciała w tym MF-ie ;] tera może troche jaśniej ? ;]xD

Nie umiem jeszcze jaśniej xD

może byś sie zastanowił nad jakimś JD z serii 2850 one mają88km albo troche większego

#29 riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:07

no i wszystko jasne ,dzięki

#30 riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:42

nie chce JD

#31 Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • 9446307

Napisany 26 listopad 2007 - 20:44

Zobacz postriki, o Nov 26 2007, 20:42, powiedział:

nie chce JD

czemu przeciez nie są złe i sprawdzone w Polsce i nie tylko

#32 riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:51

Zobacz postAdik_ziel, o Nov 26 2007, 20:44, powiedział:

czemu przeciez nie są złe i sprawdzone w Polsce i nie tylko
niemam jakoś przekonania do JD wolałbym zostać przy zetorku atak a propo to ile taki JD proponowany przez ciebie kosztuje ,tak +,-

#33 Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • 9446307

Napisany 26 listopad 2007 - 20:54

Zobacz postriki, o Nov 26 2007, 20:51, powiedział:

niemam jakoś przekonania do JD wolałbym zostać przy zetorku atak a propo to ile taki JD proponowany przez ciebie kosztuje ,tak +,-

w dobrym stanie tak z 50 tyś ;]a jakiego masz zetorka jak masz dobrego to nie ma sensu wymieniać

#34 riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 20:58

mam 5254 jak pisałem pare postów wyżej narazie mnie nie zawodzi ,troche wolny na drodze

#35 riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 20:06

jestem ciekawy ile użytkowników MF 3050 lub 3060 nie miało problemów ze skrzynią biegów ,jeśli jest ktoś taki niech pisze,zgóry dzieki

#36 dzich

dzich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 21:52

cze
Posiadam Mf 3060 juz 4 sezon skrzynia narazie dziala bez zarzutu, robimy nim niewiele bo 200 mtg rocznie glownie w pracach z ladowaczem. Nie narzekam na ten traktor ma niskie spalanie i to sie chwali:))

#37 Hiltonik

Hiltonik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 13:51

Do transportu MF-3050 to jakoś nie polecam.
Z uwagi na skrzynię biegów i dużą ilośc oleju w skrzyni a zbyt małą moc.
Poprostu przy mrozie jak się nie rogrzeje wszystko to nie ma szans go rozpędzić samego ciągnika do max prędkości.
W transporcie jest poprostu słaby.
W TUR-ze w pracach polowych gdzie nie potrzeba dużych prędkości jest wszystko ok.
Pozdrawiam

#38 riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 16:12

Zobacz postHiltonik, o Nov 28 2007, 13:51, powiedział:

Do transportu MF-3050 to jakoś nie polecam.
Z uwagi na skrzynię biegów i dużą ilośc oleju w skrzyni a zbyt małą moc.
Poprostu przy mrozie jak się nie rogrzeje wszystko to nie ma szans go rozpędzić samego ciągnika do max prędkości.
W transporcie jest poprostu słaby.
W TUR-ze w pracach polowych gdzie nie potrzeba dużych prędkości jest wszystko ok.
Pozdrawiam
może masz zbyt gęsty olej i w zimie poprostu robi się z niego smar miałem już taki przypadek w 330

#39 mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3159 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 16:52

Dokładnie, pewnie jakiś gęsty Hipol tam pływa ;) Wymień na 10W40 lub 10W30 kalsy GL4, taki jest najbardziej odpowiedni do tego ciągnika (BP Terrac, Castrol Agri, Total Multiagri, itp.)

Poza tym niezdrowo jest cisnąć zimny ciągnik do prędkości maksymalnej...

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#40 maras

maras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 17:22

hej ja  od lipca mam 3060 narazie  skszynia jest ok

Zobacz także