Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3050

227 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 27 styczeń 2013 - 16:22

MF 3050 Ale też trzeba zauważyć że te rzeczy np. zamek szyberdachu czy te uchwyty nie przeszkadzają zbytnio w użytkowaniu :)
Co innego ten wzmacniacz i biegi pełzające to jest już poważniejszy problem ale trzeba odróznić wady małe od większych i np. nie kupie ciagnika bo nie ma naklejki na drzwiach lub że ładnie wygląda i odpicowany :)
Rację masz że naprawa tania nie jest i trzeba patrzeć co sie kupuje ale też nie przesadzać :) Z resztą teraz nasze gadanie zbędne bo ciągnik już kupił z resztą na własną odpowiedzialność i on nie my bedzie ewentualny koszt naprawy pokrywał :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3050 Dzisiaj, 16:11
  •  

#162 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 17:21

MF 3050 Ale masz taką małą dźwignię do włączania biegów pełzających po prawej stronie siedzenia przed dźwigniami hydrauliki? I linka sterująca jest podłączona do dźwigni po prawej stronie ciągnika w okolicy dekla tytnego mostu? I zdajesz sobie sprawę że w przypadku gdy ciągnik jest wyposarzony równocześnie w biegi pełzające i wzmacniacz momentu, czujnik położenia dźwigni załączania biegów pełzających w przypadku ich załączenia blokuje możliwość użycia wzmacniacza momentu?

#163 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 19:22

MF 3050 Znaczy kolega niech przełoży tą dzwignię i wtedy zobaczy czy wzmacniacz działa :)

Dodany obrazek

#164 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:31

MF 3050 U mnie biegi pełzające włącza się tą krótszą dźwignią od zmiany biegów, na luz i do siebie, i wzmacniacz na niech też działa, chyba że to inna skrzynia.

#165 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 21 luty 2013 - 16:40

MF 3050 Witam,ja też rozglądam się za 3050/3060 i jeden nawet sobie upatrzyłem http://tablica.pl/of...0b9242f;r:;s:ale on nie ma żadnego zaczepu jak myślicie droga to inwestycja żeby je skompletowac?

Edytowany przez KOSTEK12, 21 luty 2013 - 16:41.

#166 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 21 luty 2013 - 18:58

MF 3050 Górny zaczep ok 750 zł nowy, używkę może znajdziesz taniej, dolny dopasowałem od Ursusa C-355, wystarczyło wywiercić dwa otwory.
Obciążników też nie ma a to dość spory koszt, ale zawsze można jakiś betonowy dorobić, więc jak z nim wszystko w porządku to warty uwagi, trochę urwać z ceny i elegancki ciągniczek :)

#167 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 21 luty 2013 - 20:53

MF 3050 Zaczep kupiłem za 500 nówkę do swojego a obciążniki to zalewał bedę teraz jak bd robił to zdjęć parę cyknę i wstawię :) Zaczep dolny miałem na ten hak , że z kabiny odbezpieczałem cofałem i podnosiłem i gotowe ale przerobiłem na bolec bo w prasie nie pasowało :) Taki zaczep myślę że idzie gdzieś dokupić jak poszukasz moze od innych ciagników jak wyzej kolega pisze :) Koszt obciążenia orginalnego koło 2 tyś. zł za komplet pewnie wyjdzie :) Ale jak się chce to i samemu sie dorobi :)

Dodany obrazek

#168 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 21 luty 2013 - 22:02

MF 3050 W moim MF-ie brakowało 2 obciążników i dokupiłem tanio od gościa co sprowadza takie sprzęty, zaczepy też miał więc czasami warto zapytać u handlarzy.

#169 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 22 luty 2013 - 12:16

MF 3050 Hej,dzięki za odpowiedzi nie dodałem że ten egzemplaż jest sprowadzony z Francji czy waszym zdaniem ma to jakieś znaczenie myślę tu o użytkowaniu w poszczególnych krajach bo tak jak z samochodami wydaje mi się że autka z Niemiec są trochę w lepszym stanie niż np.ze wspomnianej Francji.Jak wynika z waszych odpowiedzi to będę musiał dołożyc do niego na początek około 3tys a i pneumatyka by się przydała a to też nie mały wydatek :(

#170 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 22 luty 2013 - 15:15

MF 3050 Bardzo często handlarze ściągają obciążniki i zaczepy i sprzedają je osobno, chociaż zdarza się to coraz rzadziej.

No w Niemczech, to raczej na pewno ciągnik był serwisowany, ale z Niemiec to za dużo ich nie ma bo oni tam mają swoje ciągniki ( Fendy, DF ) Mój jest z Anglii i miał też dokument podbity przez serwis MF, i to był tam wpisany przebieg prawie taki jak z jakim go kupiłem.

U siebie pneumatykę założyłem za ok 500 zł, tak mniej więcej bo tego nie liczyłem, ale mogło by być trochę lepiej, ale już działa, i przyczepy hamują, może to trochę kiedyś poprawię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 951 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 22 luty 2013 - 19:55

MF 3050 A jak kolego zrobiłeś zawór sterujący hamulcami?

#172 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 22 luty 2013 - 20:00

MF 3050 Mam elektrozawór pneumatyczny, działa dobrze, tylko że to jest na zasadzie hamuje - nie hamuje. Myślę żeby przerobić tak że dam siłownik i zawór taki jak w C-360 i siłownik podłącze do wyjścia hamulca hydraulicznego, znajomy tak zrobił i działa elegancko, i przydała by się lepsza sprężarka.

#173 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 951 postów

Napisany 22 luty 2013 - 22:18

MF 3050 A no właśnie ja żebym miał w swoim hamulec hydrauliczny też bym tak zrobił ale nie mam próbowałem taki zawór zrobić żeby linką od pedału wciskać ale pedał hamulca za ciężko po tym chodził i wyrzuciłem tan patent . Później przyszedł pomysł żeby wstawić pompkę hydrauliczną pod pedałem w kabinie od c-360 i siłowniczek który by zawór otwierał np od hamulców z c-360 ale pompka pod pedał się nie mieści i znów porażka i dałem se spokój narazie

#174 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 22 luty 2013 - 23:31

MF 3050 To jak nie ma nawet hamulca hydraulicznego?? tj wyjścia na przyczepę??

W takim razie najlepszym wyjściem jest ten elektrozawór pneumatyczny, wystarczy tylko kabel od czujnika stopu i mocniejszy bezpiecznik :) On jest mały i u mnie spokojnie zmieścił się pod maską.

#175 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 951 postów

Napisany 23 luty 2013 - 06:49

MF 3050 No właśnie chyba mam inaczej zbudowane przy filtrze hydrauliki i nie wychodzi tam żaden przewód hydrauliczny do tyłu na wyjście jakieś,ale mogę się mylić i może miejsce na nie jest tylko nie wychodzi na tył a ja nie wiem skąd powinno dokładnie wychodzić

#176 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 23 luty 2013 - 08:04

MF 3050 To mogę zobaczyć u siebie skąd wychodzi wyjścia na hamulec :)

#177 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 23 luty 2013 - 20:12

MF 3050 Nie chcę zakąłdać nowego tematu . Jak sądzicie czy dołożenie 2-4 halogenów do MF 3060 będzie miało wpływ na instalację? Chodzi mi np. podpiać się do tych na górze i założyć na ramkach nad kierunkowskazami czy z tyłu gdzieś. :) Jak za małe napięcie będzie to reszta może nie pracować jak powinna, a i boję się czy takim czymś nie załatwił bym instalacji :) Wolę zapytać i się upewnić .

PS. Widziałem na 3080 pare ładnych halogenów i chodziło to wszytko, tyle że nie wiem jak było podłączone a sam trochę ciemny w tym jestem :)

Dodany obrazek

#178 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 951 postów

Napisany 24 luty 2013 - 06:16

MF 3050 Chyba jakieś przekaźniki wskazane by było założyć czy coś takiego chociaż ja z tyłu dołożyłem i mam 4 tyle że nie było okazji ich sprawdzić w robocie dłużej

#179 Share farmer2008

farmer2008

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 luty 2013 - 10:41

MF 3050 witam mam taki mały problem a nie chcę zakładać nowego tematu czy wie ktoś czy są jakieś bezpieczniki do zasilania żółw zając bo ciągnik niby odpala ale nie zaświecają się w ogóle kontroli żółw zając ani przy odpalaniu ani po odpaleniu nic nie świeci i nie przerzuca z jednego na drugi ciagnik niby jedzie ale jakoś dziwnie ani to żółw ani zając co to może być może ktoś mi pomoże a i jeszcze jedno czy wie ktoś co to jest i do czego to służy

Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Edytowany przez farmer2008, 24 luty 2013 - 12:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 24 luty 2013 - 12:32

MF 3050 Bezpiecznik jest ale on nie od samego żółw/zajac tylko od całego komputera. Pierwszy od prawej w drugim rzędzie licząc od dołu (25) wg tego co pisze w instrukcji obsługi :)

Dodany obrazek