Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3050

227 odpowiedzi na ten temat

#141 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 26 październik 2012 - 18:34

MF 3050 odkręcić trzeba prawe tylne koło i jedną pokrywę i masz dostęp do niej
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3050 Dzisiaj, 15:19
  •  

#142 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 26 październik 2012 - 19:16

MF 3050 a mierzyles cisnienie jakie daje pompa??
bo moze orbito przepuszczac i ja to bym raczej na to stawial...

#143 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 19:52

MF 3050 Dzisiaj zauważyłem że podczas skrętu z balotem na tuz coś zaczęło szarpać kierownicą i ciągnik lekko zmniejszył skręt, a ja starałem się utrzymać kierownicę w jednym miejscu ale się nie dało.

#144 Share masseymix

masseymix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 12:15

MF 3050 Czyli mf 3050 nie jest taki zły?

Edytowany przez masseymix, 24 listopad 2012 - 12:16.

#145 Share BobsMF

BobsMF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 listopad 2012 - 00:41

MF 3050 Dlaczego ma być zły?. Posiadam 3065 od 3 lat z 1994 r. zrobiłem nim 2000 mth, obecnie ma 12000 i nie ma się do czego przyczepić. Po zakupie wymieniłem olej i filtry w skrzyni, koszt 1000 zł. Silnik, skrzynia i podnośnik pracuje bez najmniejszych zastrzeżeń. Obecnie przymierzam się do zakupu 3050 do lżejszych prac z kołami do międzyrzędzi ( sadzarka 4 rzędowa, opielacz, opryskiwacz ciągany). Ja się nie zawiodłem na tej serii ale patrzyłem na stan ciągnika a nie na mth. Moje obserwacje dowiodły że można kupić ciągnik z oryginalnym przebiegiem 4000mth bardziej wyeksploatowany niż ten co ma 12000mth. Czy ciągnik będzie się psuł zależy głównie od byłego właściciela ale też od nabywcy. Takie jest moje zdanie!

#146 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 17:07

MF 3050 Ile oleju wchodzi do skrzyni?

#147 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 05 grudzień 2012 - 17:39

MF 3050 w moim 3060 ok 50l

#148 Share M-A-T-E-U-S-Z

M-A-T-E-U-S-Z

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 13:39

MF 3050 Hej. Chce kupić mf 3050 i prosze o rady na co zwracać uwage aby nie naciąc sie na wypracowanego.Jeśli zna ktoś jakies firmy sprowadzające mf z małopolski to tez prosze o napisanie oraz opinie .

#149 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 17:22

MF 3050 Kup 3060 albo 3070 mocy nigdy za wiele

#150 Share byniu

byniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 19:10

MF 3050 może mi ktoś doradzić< po odpaleniu silnika występują drgania całego ciągnika mf 3050 , co morz być przyczyną???

Połączony

Edytowany przez MAT912, 27 grudzień 2012 - 20:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share MLODY402

MLODY402

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 19:53

MF 3050 Czy drgania występują jak jest mróz?
Chodzi mi że może nie odpalać na wszystkich cylindrach.

#152 Share byniu

byniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 18:28

MF 3050 tak oczywiśćie mfy lepsze są niż zetory bo są bardziej oszczędne

ciągle występują Drgania na średnich obrotach przy 1200 obr na min

#153 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 10:39

MF 3050 Mam mf 3050 i chcę się was o kilka rzeczy zapytać:
Czy u was też on tak nisko podnosi, jak to zmienić? Nie chodzi mi wcale o to żeby skręcić wieszaki tylko żeby powiększyć zakres ruchu ramion, bo jeszcze położenie ramion w położeniu dolnym ujdzie choć mogło by być niżej ale góra to tragedia, z pługiem 3 skibowym często haczyłem o ziemię jak koło wpadło w bruzdę. Od czego można kupić zamek do drzwi, siłownik do drzwi oraz do tylnej szyby? Gdzie można kupić tą szybkę prawą dolną z przodu bo mi się rozsypała. Mógł by ktoś zrobić zdjęcie rączki szyberdachu jak ona wygląda bo u mnie nie ma a chcę dorobić. No i czy można gdzieś dokupić te mocowania do uchylania szyb w drzwiach bo mam urwane.

#154 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 25 styczeń 2013 - 19:52

MF 3050 Zobacz na ehr może jest poustawiane nie tak :) Ustaw pokrętło od wysokoći podnoszenia, poza tym mozesz mieć te ramiona założone nie na tych dziórach a mianowicie są 2 otwory dolne z miejscem na "luzy" czyli maszyna ma luz a na górne jak zapniesz to masz ścisłą kontrolę i wyżej. Jeszcze cięgło zapnij na niższy otwór to też poprawi podnoszenie.
Zamek do drzwi widziałem na allegro chyba koło 300 zł ale nie jestem pewien wiec nie bierz tego do serca, siłowniczki to w greenie czy jakimś innym sklepie dostaniesz tylko żebyś wiedizał jaki długi ma być każdy :)
Szybkę na allegro znajdziesz widziałem że jest dużo ofert to gdzieś musi być i taka.
Rączkę od szyberdachu chyba cieżko będzie dorobić , a uchwyty nie pasowały by od Zetora ? widziałem że podobne są ale nie wiem czy by pasowały
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#155 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 23:14

MF 3050 http://www.agrofoto....1_46_163611.jpg klamka pasuje od mtz lepiej widać w mojej galerii

Edytowany przez sznajdik, 25 styczeń 2013 - 23:16.

#156 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 10:36

MF 3050 O to fajnie, a teraz chciałem się dowiedzieć, czy ma ktoś biegi pełzające w swoim mf? Bo ja mam a jak przełączę na nie to ciągnik stoi mimo że na wszystkich dźwigniach jest coś wbite. A i może ktoś wie dlaczego w moim mf nie mam półbiegu? Zn ogólnie co może być bo od kiedy go kupiłem to nie działa, no i jak on się włącza? Czy po wciśnięciu ma ciągnik zwolnić czy przyśpieszyć? A i czy ma ktoś obciążniki do mf na tył na koła bo chciałbym sobie dorobić bo przy ładowaczu to niekiedy ładnie rzuca, szczególnie że z przodu mam 14,9x24 a z tyłu 15,5x38 tył poszerzony ale i tak lekki i ciężko niekiedy ujechać.

#157 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 11:14

MF 3050 To kupiłeś taki ciągnik w którym tyle rzeczy jest zje... ?!!!!! to albo był za parę zł albo lubisz kupować złom i wkładać w niego kupę kasy problemy z biegami to już spory wydatek półbiegi tęż pewnie będą swoje kosztować bo napewno nie brakuje tam jakiejś śrubki tylko większa sprawa

#158 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 14:00

MF 3050 Czy złom, stan wizualny 9/10 opony nówki, jednej osłony brakuje na masce tej małej z prawej, skrzynia działa bez problemów, ehr też, tur na dżoj 3 sekcje udźwig koło 2t. Części jakie go niego brakuje to zaczep tylni (tworzy się na razie), szybka przednia mała (zbiła się) rączka od szyberdachu, od trzymania szyb w drzwiach i wylatany zamek w dzwiach więc nie wiem czy to tak dużo, oprócz zaczepu to myślę że resztę do kilku stów skompletuję. A cena jaką za niego dałem to było 41 tys, to jest 91 rok 7,5 tys mtg wom sprawny, hydraulika ma ciśnienie i nie cieknie, skrzynia działa bez problemów, na zimnym i rozgrzanym oleju, wspomaganie też. Hamulce sprawne. Teraz jedynie słabo pali ale już rozrusznik nowy lucas, a z przodu zamontowane 2 aku po 12 volt spięte równolegle nie pamiętam ale to są 2 takie jak ten 1 oryginalny. Pali lepiej ale świecę muszę wymienić. Więc nie nazywaj go złom okej koleś!!! A pełzających nie używam tylko są w moim zmontowane i chciałem się dowiedzieć jak działa to.

#159 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 27 styczeń 2013 - 15:13

MF 3050 Hmm no wyjdzie Cię jakieś 43-4 tyś ale i tak nieźle :)Te biegi pełzajace to masz taką kontrolkę z ludzikiem i ona świeci jak tam włączysz ? ( widziałem na allegro parę takich ciagników i myslałem że to wzmacniacz a to chyba te biegi). A oleje wymieniałeś czy wcześniej wymienili? Zaczep kupiłem za 500 z ogłoszenia i powiem szczerze ze tak dorobione jest ze bolec z góry na dół nie wejdzie bo jest troszke wiekszy - fachowo ktoś to dorabia i we co robi :)
Osłony poszukaj też znajdziesz ludzie dużo części wystawiają to i to znajdziesz :)
Ja mam 1 aku 12v 190Ah nówke a były wcześniej tak jak teraz u Cb 2 mniejsze :)
A z odpalaniem to tez paliwo ma swój wkład :) mi rok temu na naszym paliwie palił lux potem od znajomego odkupiłem i 2 tyg traktor stał bo przy -10 nie mógł zapalić... teraz mam dobre i wczoraj ( - 21) zapalił :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 15:48

MF 3050 No wybacz kolego i nie bulwersuj się tak bo z tego co piszesz ile mu wszystkiego brakuje i czego nie ma to świadczy o tym jak był eksploatowany i jaki stan jego jest a że wizualny 9/10 to się nie dziwię bo handlarze mają talent i zrobią 11/10 a w środku mechanicznie studnia bez dna i usterka kryje kolejna a sprzedając mówi że czujnik trzeba zmienić