Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3050

248 odpowiedzi na ten temat

#61 Share dzich

dzich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 13:37

MF 3050 ja mam w swoim mf juz 4 lata i nie zauwazylem zmian

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Massey ferguson 690

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Massey Ferguson
  • 28500.00 PLN
  • 16 lip 2017
Massey Ferguson 6270 z Turem

• 73000.00 PLN
  • 13 lip 2017
Massey Ferguson 135 super stan

• 18500.00 PLN
  • 13 lip 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3050 Dzisiaj, 17:10
  •  

#62 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 18:38

MF 3050 Ja bym nie polecał pleksy, gdyż łatwo się rysuje a po jakimś czasie robi się matowa, pozatym ciekawe jak się zachowuje pod względem bezpieczeństwa w jaki sposób pęka i się kruszy?
Ja bym wstawił jednak hartowaną albo klejoną.
parę ha i para rąk do pracy...

#63 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 20:08

MF 3050

Ja bym nie polecał pleksy, gdyż łatwo się rysuje a po jakimś czasie robi się matowa, pozatym ciekawe jak się zachowuje pod względem bezpieczeństwa w jaki sposób pęka i się kruszy?
Ja bym wstawił jednak hartowaną albo klejoną.

też tak myśle

#64 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 07 grudzień 2007 - 17:11

MF 3050 A znacie jakieś firmy w necie które maja częsci do mf 3050 czy tylko korbanki????

#65 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 17:24

MF 3050 A o jakie konkretne części chodzi??

#66 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 17:26

MF 3050 Np części do skrzyni bo wszyscy piszą ze są takie drogie, ze za jeden synchronizator to 8tys trzeba dać.

#67 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 07 grudzień 2007 - 17:29

MF 3050 Nie przesadzajcie że części nie możecie dostać.... Tych firm wcale nie jest tak mało:
Granit
Greene
importerzy używanych maszyn też oferują

#68 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 17:32

MF 3050 Ja w grene pytałem i sa czesci na zamówienie, Jeszcze nie mam mf tylko zamierzam kupić i orientuje sie w cenach hehe. Już bym pewnie kupił ale ta awaryjność skrzyń mnie troche ostudziła!!

#69 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 20:46

MF 3050

Ja w grene pytałem i sa czesci na zamówienie, Jeszcze nie mam mf tylko zamierzam kupić i orientuje sie w cenach hehe. Już bym pewnie kupił ale ta awaryjność skrzyń mnie troche ostudziła!!

ja gdyby nie AF pewnie już bym jezdził mf3060 lub3050

#70 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 08 grudzień 2007 - 22:07

MF 3050 ja mniałem takiego mf3050. to bez prawie żadnych zarzutów ciągniczek spalanie małe komfort jazdy i wogule. chłopacy majo racje one coś majo z tą skrzynią i ten mój były w zime mi niechciał palić. i zmieniłem go na kombajn. tak to sprzęt super!!!
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 09:46

MF 3050 ,,zetmen'' a jaki sprzętem pracowałeś tym ciągnikiem czy ma on dobry uciąg i czy miałeś jakieś kłopoty z ,,ehr''

#72 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 712 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 20:59

MF 3050 EHR i elektryka w tych ciągnikach to akurat jest najmniejszy problem. Nie rozumiem ludzi którzy tak głośno krzycza że elektronika to coś stasznego. domyślam się że ci co tak mówią nie maja pojęcia jak to działa i nie mają nawet pojęcia jakie to proste. Ehr w tych ciągnikach to trche bardziej skomplikowne radio. Przy pomocy lutownicy dobrego miernika i pobliskiego sklepu z elektroniką można naprawić wszystko. Mówie to wszystko na podstawie własnego doświadczenia poniewaz mam MF 3090 i dzięki niemu i sprzętom sąsiadów dowiedziałem się sporo na temat tych ciągników. Z pełną świadomością mogę powiedziec iż najkosztowniejszą naprawą jaką miałem okazję przeprowadzić to była wymiana przekaźnika w panelu sterowania EHR i koszt tego wynosił 21 zł. A jacyś pseudo serwisanci za to zaspiewali mi 2000 zł ponieważ ponoc trzeba było wymienic trzeba cały panel bo tego nie da sie naprawić. Jeżeli nie macie panelu od autotronic zalanego syntetyczna żywicą to wszystko w tych ciągnikach można naprawic we własnym zakresie wystarczy trochę cierpliwości i wyobraźni.

#73 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 21:04

MF 3050

EHR i elektryka w tych ciągnikach to akurat jest najmniejszy problem. Nie rozumiem ludzi którzy tak głośno krzycza że elektronika to coś stasznego. domyślam się że ci co tak mówią nie maja pojęcia jak to działa i nie mają nawet pojęcia jakie to proste. Ehr w tych ciągnikach to trche bardziej skomplikowne radio. Przy pomocy lutownicy dobrego miernika i pobliskiego sklepu z elektroniką można naprawić wszystko. Mówie to wszystko na podstawie własnego doświadczenia poniewaz mam MF 3090 i dzięki niemu i sprzętom sąsiadów dowiedziałem się sporo na temat tych ciągników. Z pełną świadomością mogę powiedziec iż najkosztowniejszą naprawą jaką miałem okazję przeprowadzić to była wymiana przekaźnika w panelu sterowania EHR i koszt tego wynosił 21 zł. A jacyś pseudo serwisanci za to zaspiewali mi 2000 zł ponieważ ponoc trzeba było wymienic trzeba cały panel bo tego nie da sie naprawić. Jeżeli nie macie panelu od autotronic zalanego syntetyczna żywicą to wszystko w tych ciągnikach można naprawic we własnym zakresie wystarczy trochę cierpliwości i wyobraźni.

czyli nie taki diabeł straszny jak go maluja

#74 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 21:16

MF 3050

(...)

Brawo dla tego Pana! :D Nareszcie ktoś rozwiał wątpliwości co do "awaryjnego" EHR :)

#75 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 11 grudzień 2007 - 10:16

MF 3050 myśle że i z tą skrzynią niejedni przesadzają

#76 Share Szpilus

Szpilus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 luty 2008 - 00:09

MF 3050 Seria MF 30xx ogólnie jest bardzo udana. Ja mam MF 3065 i wymieniłem komputer(spawałem przy włączonym akumulatorze) i pompę hydrauliki i narazie po 500 mth nic się nie psuje.... Model 3050 nie różni się niczym oprócz silnika i ma jakieś 75 km. jak mi wiadomo... Nasz ma różnie bo z tabliczki znamionowej wynika że ma 114 km. a inni mówią, że ma 85 km., a turbo jest to daje jeszcze jakieś 10 km. i więc wychodzi jakieś95 km. także my dołożyliśmy około 5000 tysięcy i narazie chodzi bez zarzutu

#77 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 27 luty 2008 - 00:27

MF 3050 3065 niezależnie od roku produkcji ma 85km. i czemu uważasz, że turbina daje jeszcze jakieś 10km? przecież te 85 podawane przez producenta to max moc tego ciagnika, a w tym modelu z tego co mi wiadomo nie ma powerboosta.

#78 Share pig

pig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 27 luty 2008 - 17:07

MF 3050

Słabo szukał ;) Znajomy kolegi ma plac z maszynami i serwisem, stoi tam kilka 30xx, tzw. dawców z których złożyłbyś conajmniej jeden sprawny :P Handlują i serwisują głównie MF i jakoś problemu z częściami nie mają. Także nie przesadzajmy, 2 miesiące to nawet z Japonii części nie płyną. Mi paczka z USA przyszła w ciągu tygodnia :)

gdzie to jest jeśli można wiedzieć bo potrzebuje pare części.

#79 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 luty 2008 - 17:49

MF 3050 Okolice Siedlec (mazowieckie)... dawno tam nie byłem i nie wiem co mają aktualnie na stanie. A czego potrzebujesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pig

pig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 27 luty 2008 - 17:51