Polecane posty

Stacho1244    1

 

Witam, Mam problem mianowicie potrzebuje tura do MF 3050, Chce przeznaczyć na to jak najmniej pieniędzy, Interesuje mnie używany tur dodam ze olx juz przekopany, Najlepiej cos na terenie lubelskiego Mazowieckiego, Proszę o pomoc

 

 

u mnie na wsi jest goscio co zajmuje sie sprowadzaniem ferdkow i tur-ow  do nich jak cos to moge dac ci namiar . wojewodztwo Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Witam! Mam nadzieję że ktoś mnie oświeci. MF 3050 1989r skrzynia 40 i grupy biegów A,B. Problem jest taki że po odpaleniu trzeba czekać z 15 min żeby zaświeciła się kontrolka ta na dole od żółw zając i żeby można sterować EHR- czy tak ma to być? Olej w skrzyni mobil 1 w silniku fusch. Ciągnik nabyłem tej wiosny i mało o nim wiem. Poprzedni właściciel twierdzi że filtry i olej wymienił og 100 mth temu. Czy też macie podobnie w swoich MF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raszpl    6

Witam wszystkich, mam problem z blokadą tylnego mostu w MF 3060, a mianowicie tylne koła ciągnął równo, co bardzo uniemożliwia skręcanie i zawracanie. Zrobiło się to po tym jak zjechałem z pola. Dodam że wszystkie kontrolki i włączniki (przedni napęd i blokada kół) działają sprawnie.  Jeśli ktoś może to proszę o podesłanie jakichś wskazówek co mam zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A ładowanie akumulatora w porządku? dobrze wszystko działa? bo przeważnie brak ładowania jest przyczyną nie działania ehr może szczotki słabe czy się podwieszają najlepiej odpal i zmierz jak jest z ładowaniem w czasie tych 15min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Dzięki za odpowiedz, jutro sprawdzę miernikiem , jak czas pozwoli. Kontrolka od ładowania gaśnie po zapaleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
Napisano (edytowany)

Dorzucę jeszcze jedną prośbę, Alternator OK, Jest problem z wałkiem, tak jak wyżej pisałem, muszę czekać dość długo po odpaleniu zanim zacznie działać, czasem w ogóle nie zadziała. Czy tam jest jedna pompa hydr, dla WOM , podnośnik i żółw - zając. szosa teren. Ten przycisk na górze od biegu polowego i szosowego działa od razu po odpaleniu a pozostałe tak jak piszę.

Jeszcze dodam że kontrolka od WOM początkowo nie zapala się a pózniej miga (ta żółto świecąca) i jak prawidłowo powinny być ustawione wajchy od wyboru prędkości i niezależnego WOM.

Z góry dzieki za pomoc.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

na moje oko nie zazębiłeś dobrze trybów od wyboru prędkości... dlatego jak włączasz WOM to komp nie widzi jego obrotów przez co wyłącza sprzęgło i miga kontrolka.

Od biedy czujnik obrotów WOM nie łączy i też będą podobne objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Dzięki , szybka odpowiedz, ale ja nawet niewiem jak prawidłowo powinny być ustawione wajchy. U mnie było tak : ta co jest bliżej środka ciągnika to na środku a ta co bliżej błotnika to do przodu. Chciałem 540 1/min niezależne od biegu. Tak powinno być? Można gdzieś w necie zobaczyć instrukcję lub zdjęcia tego ustawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

Zrób zdjęcie tych wajch... w moim tego nie ma. Pewno są jakieś oznaczenia ale w środkowym położeniu to na pewno nic działać nie będzie bo wajcha od wyboru prędkości ma tylko położenie 540 oraz 1000. A jeśli masz przypadkiem wajche od ECO to tak samo ma 2 położenia 1550 i 2000 a nie jakieś środkowe

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Tak jest jak piszesz ( jest na drugiej dzwigni EKO ). Tzn jak chcę normalnie 540 bez eko to ta wajcha co pisze 2000 i 1550 powinna być na środku tam gdzie jest namalowany tryb, tak? Z tym miganiem kontrolki od WOM to chyba coś z hydrauliką lub z samym sprzęgiełkiem tak myśle przez to że jak pochodzi trochę ( np. dojazd do pola) to po zgaszeniu i ponownym odpaleniu po np 3 min wałek hula.

Miałem taki problem kiedyś z przednim napędem w ford 6610 i po rozebraniu sprzęgiełka i wyczyszczeniu (opiłki) przedni napęd działał i wyłanczał się.

Dzięki @ lukbold za chęci i pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jeszcze raz Ci mówię... nie ma żadnego środkowego położenia tych dźwigni. Ma być na 2000 i tyle a co TY tam masz namalowane to ja nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Ok wklejam zdjęcie wajch. Czy tak ma być podczas korzystania z WOM 540 bez EKO ?   Jak ma być na EKO ?

IMG_20180520_123855.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Napisano (edytowany)

no i gadaj z ciemniakiem. PRZESUŃ TE WAJCHĘ W LEWO !!! będzie bez eko

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Dzięki. Jak masz problem wez relanium. Znalazłem instrukcję po polsku i przepraszam za spowodowanie takich emocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

obawiam się że profesjonalna instrukcja może przerosnąć twoje możliwości kiedy ty prostego języka nie kapujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj