Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nieśność kur.

68 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 02 listopad 2009 - 18:08

Nieśność kur. Ja mam stadko około 40 kurek i codziennie około 25 jajek więc by się zgadzało jak piszecie że nieśność kurek to około 0.65 jajka na dzień. Myślę żeby w przyszłym sezonie powiększyć nieco stadko. Myślę że na jajka byłby zbyt a poza tym nieoceniony jest obornik kurzy :D Jak myślicie ile metrów kw. trzeba mieć kurnik by chować około 60 kurek. Oczywiście moje kurki wytracają dużo pomiotu grzebiąc na polach i podwórku :)

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nieśność kur. Dzisiaj, 14:43
  •  

#22 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 18:15

Nieśność kur. A ja mam 16 zielononóżek i zbieram 3 jaja na dzień. Może ktos doradzi, co zrobić, żeby się lepiej niosły?

#23 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 18:39

Nieśność kur. Ta rasa kur i tak nie charakteryzuje się wysoką nieśnością, ale musisz im wzbogacić paszę i witaminy i białko. Do tego sztuczne przedłużenie dnia, czyli zapalaj im światło na kilka godzin.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 18:04

Nieśność kur.

Ja mam stadko około 40 kurek i codziennie około 25 jajek więc by się zgadzało jak piszecie że nieśność kurek to około 0.65 jajka na dzień. Myślę żeby w przyszłym sezonie powiększyć nieco stadko. Myślę że na jajka byłby zbyt a poza tym nieoceniony jest obornik kurzy ;) Jak myślicie ile metrów kw. trzeba mieć kurnik by chować około 60 kurek. Oczywiście moje kurki wytracają dużo pomiotu grzebiąc na polach i podwórku :D

Byś musiał zobaczyć w internecie na przepisy dot. stężenia kur na metr kwadratowy ale tak na swoje doświadczenie to myślę ze ok. 20 metrów kwadratowych

#25 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 23:41

Nieśność kur. Hmm mniej więcej kurnik mam o powierzchni 18m kwadratowych. A kurek mam jednak wiele więcej niż zakładałem. Te które były młode teraz ba dobre się rozszalały i póki co rekord to 42 jajka przy około 70 kurkach. Gdzieś wyczytałem że 4 kury na metr kwadratowy to odpowiednia ilość. Ale myślę że jeszcze około 20-30 by spokojnie bez wielkiego ścisku by się zmieściło :unsure: Ewentualne przybudówki nie wchodzą w grę ponieważ budynek był dawno budowany i posiada strych na którym jest zboże.
Jedynym wyjściem byłaby budowa kurnika o powierzchni 50-60 metrów kwadratowych ale wiadomo że to są już koszty i zwiększona ilość jaj na które trzeba znaleźć nabywców.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#26 Share piotrek10

piotrek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo, nauki humanistyczne

Napisany 08 styczeń 2010 - 21:46

Nieśność kur. U mnie 28 kur (zwykłe), średnio jakieś 15-18 jaj na dzień.

#27 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 20:31

Nieśność kur. Moje 90 sztuk zielononóżek + 12 zwykłych znosi na dobę 50-65 jaj

Na 1 m kwadratowym może być max 4-5 sztuk + minimum 15cm grzędy

#28 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 21:56

Nieśność kur. A powiedzcie ile przeciętna nioska zjada dziennie kilogramów paszy????????????

#29 Share Agus

Agus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 20:51

Nieśność kur. Zależy od tego w jakim systemie jest chowana, jakie rodzaje paszy dostaje, spożycie paszy w systemie klatkowym spada o około 10-15% , tak więc około 90-110 g dziennie (latem więcej)
Agnieszka

#30 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 16:48

Nieśność kur. Nie mówmy już o systemie klatkowym ponieważ on jest niezgodny z przepisami UE. Polscy hodowcy kur niosek zachowywali się jakby liczyli na drapane i kupowali swego czasu klatki od zachodnich sąsiadów którzy je wtedy likwidowali a teraz w Polsce też tak trzeba robić tylko problem jest ze zbytem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 09 grudzień 2011 - 21:02

Nieśność kur. Witam Panowie
Szczepicie swoje kurki? Bo czytałem ze niektórzy szczepią. Tylko jakim lekiem i na co on jest.?
Macie jakieś sposoby do czyszczenia jajec? ja cały czas brałem pojedyńczo sciereczka i cheja ale mi sie tego odechciewa. Dzisiaj jak czysciłem to pomyślałem zeby wsadzic do wody odmoknie i wtedy fajnie sie bedzie czyściło i tak było. Tylko mamusia mi powiedziała ze jak jajko ma kontakt z wodą to sie szybciej starzeje. Jest to prawda? Macie jakieś sposoby na czyszczenie jajec? :rolleyes:

#32 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 21:07

Nieśność kur. Moje mama zawsze szczoteczką pod ciepłą wodą myje. Nie wiem ile Ty tam masz tych jaj dziennie do umycia ?

#33 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 10 grudzień 2011 - 11:05

Nieśność kur. Z 31 kur czyli 27-28 dziennie. Wczoraj 90 umyłem. :rolleyes:

#34 Share kaszpir

kaszpir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:krulik, drob ozdobny ,wedkarstwo,

Napisany 13 kwiecień 2012 - 08:08

Nieśność kur. 5 kur - 4 jaja dziennie

#35 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 13 kwiecień 2012 - 14:59

Nieśność kur. Ja mam 12 zwykłych kurek,które zwykle znoszą 5 jajek dziennie,ale teraz zrobiliśmy im wybieg przed kurnikiem,więc myślę że teraz będzie dużo lepiej,a kur nie wypuszczamy na dwór tak luzem żeby chodziły,bo zaraz nam jastrząb albo lis je podkradnie <_<

#36 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, numizmatyka

Napisany 14 kwiecień 2012 - 17:20

Nieśność kur. 14 kur ilość jaj dziennie to 8-11 zależnie od dnia. A rasy to jarząbki-2 tzw.sępy- 2 skwerki-2, a reszta to mieszańce białe i brązowe.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2012 - 17:36

Nieśność kur. 15 kur tych takich "zwykłych" i koło 6-8 jajek dziennie.

#38 Share Tomato0

Tomato0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 06 maj 2012 - 16:45

Nieśność kur. 12 kur Rossa : 9-10 jajek dziennie w okresie letnim.

#39 Share bgdbodzio

bgdbodzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 maj 2012 - 19:03

Nieśność kur. ja mam 9 sztuk i dziennie znosza 8 a czasem tylko 6 ale niestety trzeba sie bawic w tropiciela bo malpy sie chowaja :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 14:21

Nieśność kur.

U nas niesność wynosi około 85-95% czyli od 200 kur jest dziennie około 170-190 jaj.

jakiej rasy masz nioski?
mozesz tez opisac czym je karmisz itd. jakie witaminy