kaseton

Coś obgryza korzenie drzewek owocowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaseton    10

Jesienią tamtego roku posadziłem drzewka owocowe jabłonie i grusze i coś je obgryza od spodu, nie ma ani jednego korzonka i wyjedzona nawet kora poniżej ziemi. może ktoś wie co to może obgryzać i jak to zlikwidować?

post-109346-0-47248700-1425215143_thumb.jpgpost-109346-0-02666700-1425215155_thumb.jpgpost-109346-0-94441400-1425215166_thumb.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

U mnie w tamtym roku coś tak samo załatwiło kilka jabłonek a były już spore ze 3 lata owocowały.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

norniki.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

To jest sprawka nornicy lub karczownika ziemno-wodnego.Kup sobie trutke na te gryzonie, i reguralnie syp i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

To są jakieś gryzonie,musisz sypać im trutkę póki jeszcze jest czas.

Jak już zacznie się prawdziwa wiosna,ruszy wegetacja to w ogóle nie będą miały chęci na trutkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

u mnie obgryzały zające i sarny , wziąłem siatkę od styropianu i obkreciłem drzewka i pomogło ,wystarczy je maścią posmarować i odżyją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mom
      Witam,
      Interesuje mnie temat szkółki roślin ozdobnych:
       
      1) Co wybrać wysiew nasion (w czym zaprawiać) czy zakup małych sadzonek np rocznych
      2) uprawianie w gruncie czy doniczkowanie
      3) sposób pielęgnacji tj nawadnianie deszczownią czy belką nawadniającą, czym najlepiej zabezpieczyć przed grzybem i które substraty torfowe polecacie
      4) Od uprawy czego zacząć przygodę
      5) wszystko inne co nasunie się wam, a związane jest z tym tematem
    • Przez slepy78
      Witam
       
      Jaka jest najwcześniejsza pora jesiennego sadzenia?
       
      Szkółkarze już ponoć zaczynają wykopywać w tym tygodniu drzewka choć liście jeszcze są
      czy te drzewka się przyjmą?
    • Gość
      Przez Gość
      Mam 100 sadzonek leszczyny rocznych.Mój problem polega na tym,że sarny niszczą drzewka.Jak temu zapobiec.Myślałem o rozwinięciu plantacji, ale w takim wypadku raczej pozostanę przy tym stanie.
    • Przez 18jakub18
      Witam,
       
      Na wiosne 2015 roku planuje wykorzystać swoją od kilku ładnych lat  łąke która kiedyś była polem uprawianym, niestety, ale przez bardzo długi okres czasu (po śmieci prababci)  nie było nic na  tym polu uprawiane, w ten o to sposób powstała zarośnięta łąka, od czasu gdy skończyły się uprawy na tym polu........około   15 lat w góre.
       
      Dlatego mam kilka w sumie pytań odnośnie przygotowania gleby do sadzenia drzewek owocowych, po moich kalkulacjach, mierzeniu łąki wyszło, iż zasadze blisko 400 drzewek, aczkolwiek moją łąke trzeba przygotować.
       
      Co zrobić, w przypadku gdy łąka ma wysoką trawe, ma nierówności, z tego co się dowiedzialem, ziemia po takim odstępie czasu może być ''zakwaszona'', czy to może wpłynać na jakoś dojrzewających drzewek?
       
      Troche rozmawiałem oraz czytałem, iż na wysokie trawy oraz chwasty  wystarczyło by zapsikać randapem jeszcze tego roku przed zimą, w ten sposób wypałi by wszystkie te trawy i chwasty.
       
      A następnie na taką łąke można by było sadzić drzewka? mi osobiście wydaje się, iż to może być za mało jak na proces przygotowawczy, prawda?
       
      Co  należy zrobić, by sumiennie przygotować ziemie do sadzenia drzewek owocowych?
       
      Może również orke zrobić?
       
      Dziękuję i czekam na rady które mogłyby mi dać troszke do myślenia.
       
      Oraz przepraszam, nigdy nic nie uprawiałem, jestem bardzo młodym człowiekiem  jak na rolnictwo, nie zdążyłem jeszcze doświadczyć tego i owego, po prostu pomyślałem, iż czas  wykorzystać przepisaną na mnie łąke, kiedyś stare uprawiane pole.
       
       
    • Przez ignite
      Zamierzam hobbistycznie posadzić trochę drzewek owocowych(jabłoni,wiśni,gruszy),i mam pytanie dotyczące gleby.Mam glebę piaszczystą,czy wystarczy jeżeli w dołek pod drzewko dam glinę+torf?czy to w ogóle pomoże?czy może dać obornik i nawóz na powierzchni i przekopać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj