benek79

Pietruszka [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lampo 60    1

@malkolm

 

Jak spisuje sie ten siewnik? Masz tam paski czy metalowe kółko? Poleciłbys do siewu cebuli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

to zależy jaką kasę możesz wydać, jeśli siejesz ha albo 2 to tak, jak więcej to lepiej pneumatyka , mam go 4 sezony i tylko raz nic się nie zepsuło a tak co roku coś, a sieję niewiele bo około 2-3 ha rocznie , cebuli nigdy nie siałem tylko marchew i buraczki

a o jakich paskach i kółkach mówisz to nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

ja marchew sieję bez wałowania siewnikiem kruk z unii

Chodziło mi o to że gdyby siał siewniczkiem ręcznym lepiej wcześniej za wałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

sieję wuremczukiem(on jest na taśmach)otworki 2,5mm dwa rzędy w sekcji,4 sekcje,dokładność dobra,nasiona pobudzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubek19    1

A czy ktoś siał takie odmiany jak Kaśka i Roksana firmy plantico jakie one były chodzi mi o długość korzeni i kolor .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

chodziło mi o system wysiewający, bo w mechanicznych sa albo te paski(lub tasmy) z otworami, albo tarcze z otworami. Własciwie to nie wiem co jest lepsze, no ale nie wazne to nie temat o siewnikach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Witam producentów jak tam się pietruszka przechowuje?Handlujecie już może, jak tam teraz z ceną bo słyszałem żę spore spadki są <_< Jeśli chodzi od siew to idzie Weremczukiem-alex ale na tegoroczne zasiewy możę pneumatyk będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezewianin    0

ja mam chłodnie w temp 1-3 . widze ze juz powoli zgnilizna sie w paletach trafia sie. ale nia jest źle. ja handluje od jesieni. sprzedaje na hurtownie i sklepy. cena w bydgoszczy 3 - 3,2. jak jest słaba to poniżej 3 tez sie trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieno77    0

Witam.Mam pytanie, czy zaprawiacie dodatkowo ziarno pietruszki przed siewem ?Chodzi mi głównie o odmiany z Bejo Arat i Eagle (zaprawiane) oraz odmianę orbis która jest w ogóle nie zaprawiana. Jeśli tak to jakimi preparatami? biorąc pod uwagę fakt że będą pobudzane w swoim zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TulejSon    0

Przetrzymywał ktoś z was pietruszke i kapuste w jednej komorze chłodniczej? Jak się razem przechowują?

 

 

ja w ty roku, po raz pierwszy przechowuję pietruchę i kapustę w 1 chłodni...

jak narazie jest wszystko ok....

 

01,03,2011 cena pietruszki z Bronisz to 2zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No to w tym roku "szału ni ma" za pietruszkę, w poprzednich latach bywało drożej o tej porze...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezewianin    0

cena w tym roku rekordów nie pobije. ale do wiosny jeszcze trochę przymrozi <_< może coś się zmieni. a pietrucha w chłodni 1-2st leży najlepiej. ważne aby kontrolować wilgotność bo jak wyschnie robi się flakowata

Edytowano przez Jezewianin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

pyt. do znawców uprawy pietruszki:

czy siejąc na redlinach jest możliwość, że pietruszka urośnie krzaczasta, tzn. korzenie z rozwidleniami, czy raczej jest to przypadłość w uprawie na płask ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Możliwość jest ale prawdopodobieństwo jest kilka razy większe przy sianiu na płask. Oczywiście zależy czym te redliny zrobisz, najlepsze do tego są formownice aktywne ale ich ceny są nie małe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

zrobiłbym obsypnikiem do ziemniaków i jakoś spłaszczył czubki,

a jeśli mimo wszystko jest możliwość rozwidlania, to od czego zależna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Zeby było jak najmniej tych rozgałęzionych pietruszek pole nie może być za bardzo "zajeżdzone". Wjedz prosto w rolę zasiej nawóz i od razu obsypnik i wtedy będziesz miał miekkie pole i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

No i ziemia nie może być zbyt ciężka, nie dobrze jest też jak deszcz będzie padał, że aż woda będzie stać w redlinach przez jakiś dłuższy okres czasu. W tamtym roku u nas niektórzy rozkopali kilka redlin i zakończyli kopanie bo wszystko było rozwidlone właśnie przez te ulewy, pola mieli w jakimś stopniu zalane przez długi czas i efektem było rozwidlanie się korzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ciekawy artykuł wiele się można dowiedzieć. Jakiś wpływ ta woda ma. Z resztą dużo czynników na to wpływa, a tam jest wszystko opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piecer107
      Witam, od pewnego czsu sieje pieetruszke, zawsze siałem berlińska,ale teraz chciałbym cos wcześniejszego co myślicie o Atice??siał ktos z Was może tą odmaine wiem ze sa jeszcze jakies z bejo np Arat....i tak chciałbym cos nowego spróbowac ale nie chce wtopic,...
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Paula
      Witam, szukam powodu dlaczego spada mi pietruszka prawdopodobnie podgryza ją jakiś szkodnik. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Co to może być za robaczek? Proszę o wskazówki co na to powinnam zastosować?
    • Przez Danielson21
      Witam. Myślę nad kupnem kombajnu do warzyw typu marchew,pietruszka. I znajomy poleca mi Weremczuk Supernova lecz kopie on Zetorem Forterra, A ja po prostu zastanawiam się czy poradzą sobie moje ciągniki zetor 7341 SuperTurbo lub Claas Elios 230. Więc w punkcie Weremczuka doradzą mi typ Eko lecz mi bardziej przypadł do gustu Supernova. Kombajn będzie pracował głownie na terenach górzystych i czy mógłby ktoś mi doradzić czy jest sens wybrać supenova czy jednak eko. 
    • Przez Farmer19900
      Chciałbym Was zapytać jak sprawują Wam się siewniki precyzyjne na pochylonym terenie? Macie  jakiś sposób na zminimalizowanie problemu? Słyszałem o siłownikach, jeśli ktoś może się wypowiedzieć to bardzo proszę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj