Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pietruszka [Połączone]

614 odpowiedzi na ten temat

#561 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 03 wrzesień 2016 - 23:44

Pietruszka [Połączone] A ja ci powiem ze my uprawiamy tez 25 lat i uwierz mi nie każdy ma chłodnie żeby trzymać pietruszkę do maja czerwca a co do wschodow to nie były u nas idealne ja co rok trzymam pietruszkę do czerwca i po te 3 zł się sprzeda obecnie sprzedaje po 1zł ilości tonowe bez mycia. Ale trzeba zostawić trochę pietruszki w chłodni żeby było co sprzedawać wiosna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pietruszka [Połączone] Dzisiaj, 16:03
  •  

#562 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:warzywnictwo

Napisany 05 wrzesień 2016 - 07:14

Pietruszka [Połączone]

ja kolego nie inaczej z nią postępuje ja zawsze w połowie czerwca zaczynam małą   chłodnie potem duzą ale w tym roku zaczołem wcześniej i tylko zyskałem bo cena potem poleciała na łeb a w zeszłym roku zeszło mi do polowy lipca ale przyszły sezon będzie tragiczny chodzi mi o tegoroczną pietruszke na wiosne bo będzie tania teraz to wszyscy chcą ladowac w chłodnie bo male koszta zakupu towaru i co po niektrurzy co kupowali zeszłej jesieni drogo na chłodnie to chcą sobie to w tym roku odbić ale fakt jest taki ze raczej cięzko jest przewidzieć co bedzie na wiosne.. a ty dużo produkujesz pietruszki?

#563 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 05 wrzesień 2016 - 10:46

Pietruszka [Połączone] Ostatnich latach duże problemy mam ze wschodami i zastopilem innymi warzywami bo lepiej mi opłaca a często gęsto wole nakupic na jesień pietruszki. Jak bym miał z 10 ha to bym uprawiał na większym areale w tym roku mam 1.3 ha a na przyszły rok tylko 40 arów pod wluknine bo mi ziemia przepietruszkowala się ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 06:53

Pietruszka [Połączone]

u mnie to wielu tak robi ze kupują na jesieni w sumie mi tez sie tak zdarza ze kupuje jak moja nie wypali z rudzieje w polu albo co innego sie z nią stanie.. a pod pietruszke to tylko i wyłącznie zmianowanie i nie częściej jak co pare lat na tym samym polu... a po tym roku to sądze ze wielu skoczków sie odbije od produkcji korzeniowych zwłaszcza od pietruszki

#565 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 12:45

Pietruszka [Połączone] Raczej od wszystkiego te skoczki odbija w niektórych warzywach koszty się nie wróca. U mnie zmianowanie nie pomoże jak jest suchy rok to ładna rośnie a jak ten rok to za mokro i bobki rosną mam tylko 40 arów co sieje z 10 rok po koleji i żadnych raków żadnych rudych niema sama prosta biała. Dużo masz piętruchy i skąd jesteś bo u nas z Kielc jeżdżą na Kujawy i sprzedają na naszym terenie po ile brudna pietruszkę skupuje u was bo unas to 0'6. I można do wyboru i koloru

#566 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 15:09

Pietruszka [Połączone]

Raczej od wszystkiego te skoczki odbija w niektórych warzywach koszty się nie wróca. U mnie zmianowanie nie pomoże jak jest suchy rok to ładna rośnie a jak ten rok to za mokro i bobki rosną mam tylko 40 arów co sieje z 10 rok po koleji i żadnych raków żadnych rudych niema sama prosta biała. Dużo masz piętruchy i skąd jesteś bo u nas z Kielc jeżdżą na Kujawy i sprzedają na naszym terenie po ile brudna pietruszkę skupuje u was bo unas to 0'6. I można do wyboru i koloru

Witam. To po ile u was chodzi brudna pietruszka? A ci z Kielc po ile sprzedaja na waszym terenie? I po umyciu czy na brudno?

#567 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 17:55

Pietruszka [Połączone] Nie wiem po ile kupuje. Po 1 tam gdzie woze to tyle mu płacą a unas jeden co rok sieje po 15 ha i wiosną sprzedaje w tym roku ponoć mu nie wypaliła to kupuje na pni i za hektar plac 3 tys koszty produkcji ale u nas nie ma ziemi na piętruchy to jak ukopie 4.5 ton korzenia handlowego to wszystko w tamtym roku miał z 20 ton 16 ton odpadu ja w tym roku to samo mam za dużo wody było

#568 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 19:54

Pietruszka [Połączone]

no i ze na kujawach jest droższa ze tam jezdzą?? u mnie w okolicy słyszałem o ofertach 0.7 0.8 na mytą. to widac masz dobre ziemie co pietruszce pasują ja mam jedej tawałek w tym roku co z 6 lat tam nie było pietruszki to przy tych realiach handlowych  najprawdo podobnie pujdzie pod talerz tylko szkoda pola

#569 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 14:08

Pietruszka [Połączone] Szkoda ze tylko 40 arów takiej ziemi. To brudna u was ile płacą

#570 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 07 wrzesień 2016 - 20:55

Pietruszka [Połączone]

jeszcze się sezon na to nie zaczą ale sądze ze ok 0.40 to będzie maksymalna cena chyba ze ludzie wogóle nie będą sprzedawać za tą cene

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 14:52

Pietruszka [Połączone] Jak panowie wygląda sprzedaż pietruszki bo unas to 3 redliny wyrwane i wszystko w polu stoi cała okolica tak wygląda jak to wszystko w kopiec pójdzie to porażka będzie wiosna ;)

#572 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 18:42

Pietruszka [Połączone]

kolego nie inaczej jest i u nas małopolskie i świętokrzyskie gdzie nie gdzie ktoś coś po zaczynał część juz nie kturzy nawet talerzówkami po kopali:P

#573 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 20:38

Pietruszka [Połączone]

Ja na giełdzie na rybitwach jestem codziennie głównie sprzedaje koper, rzodkiewke itp z pietruszki to tylko natke ale powiem wam że od kilku chyba lat nie widziałem tyle ugotowanej pietruszki co dziś, ludzie od wtorku, środy stali i dziś całe samochody pojechały z towarem. To jest chyba jakiś dramat, nie wiem ile to jeszcze ludzie wytrzymają, nam to zielsko sie jeszcze jako tako sprzedaje ale szczotkowaną marchew, buraka czy cebule można kupić po 3 złote. Pietruszka cena z dziś złotówke ale pewnie nie jeden by dziś oddał po 50groszy

#574 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 11:57

Pietruszka [Połączone] No pogoda dopisała to nie ma co się dziwisz ze tak jest każdy się cieszył ze takie sprzyjające warunki A ja mówiłem ze będzie płacz na lato i jesień

#575 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 21:51

Pietruszka [Połączone]

tylko my stali producenci najbardziej na tym ucierpimy bo na skoczków to jest bardzo dobry taki rok, wielu sobie da z tym warzywem spokój

#576 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 25 wrzesień 2016 - 09:44

Pietruszka [Połączone]

jak tam u was sytuacja z pietruszką?? ruszyło sie coś w waszych rejonach, jak tam na kujawach?? poza tematem ciekawią mnie skąd biorą ceny notowań w agrobiznesie ze pietruszka do 6,0 złotych tylko ludzią psują rozum w głowie, moze jedynie taka cena na straganach w centrum warszawy albo za worek 5kg

#577 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 25 wrzesień 2016 - 09:52

Pietruszka [Połączone]

W Krakowie za 5kg to raczej rzadko kiedy można 6zł dostać .

#578 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 25 wrzesień 2016 - 10:16

Pietruszka [Połączone]

o krakowie to ja wiem bo sam jestem z okolic krakowa tylko mi choidzi jak w ionnych rejonach kraju.. dziwi mnie właśnie ze tylko sie tutaj wypowiadają z naszych rejonów a niz z innych czyż by tam bylo lepiej i  nic nie mówią zeby nie było przerzutów 

#579 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 25 wrzesień 2016 - 10:40

Pietruszka [Połączone]

Wątpię czy jest gdzieś lepiej zaglądam czasem na stronę z ogłoszeniami z produktami rolnymi to pod hasłem pietruszka cała masa ogłoszeń "sprzedam" właściwie z całej Polski i prawię żadnych "kupię" czasem ktoś poda cenę to zwykle jest to 1zł lub 0,8.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 25 wrzesień 2016 - 13:24

Pietruszka [Połączone]

a będzie jeszcze gorzej jezeli sie coś export nie ruszy bo to jeszcze nie sezon zbiorów.. nie ciekawie to widze a Ty piotr skąd jesteś tez robisz pietruszke czy tylko tegoroczny producent?