benek79

Pietruszka [Połączone]

Polecane posty

tomek84pl    41

Próbowałem posiać tego pasternaka pneumatykiem na tarczy od cebuli. Niestety jak już ktoś wcześniej pisał: wszystko fruwało.

Posiałem więc szczotkowym, zobaczymy co z tego wyjdzie. Na przyszłość jednak otoczkowane nasiona trzeba sobie organizować.

Jaki oprysk stosujecie na chwasty po wschodach?

 

Po wschodach afalon w malych dawkach, robilem testy metrybuzyna to mocno poparzylo liscie juz duzego pasternaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper90    0

Witam ma pytatnanie czy mozna mieszac Linurex i Racer na pietruszke. Zasialem 5ha i wszystko spadło, cy to jest przyczyna oprsku czy nie? Srodki byly mieszane w dawce 1:1. Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Przy 2:1 u mnie kiedyś nic sie nie działo.Teraz sam racer daje 2,5l. A na jaką głębokość siałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Podejrzewam, że to była zabójcza dawka, może jakiś silny deszcz jeszcze przyszedł po oprysku? Ja pryskałem delikatnie 1l Linurexu + 0,15l Raceru i pola czyściutkie jak nigdy, na cięższej ziemi wyszła ładnie ale na lżejszej widać, że jest dość mocno przypalona i wschody dużo słabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a w jakim celu te 0,15 raceru??

poniżej litry to on raczej nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Gdybyś pryskał w takim stężeniu samym Racerem to się zgodzę ale w połączeniu z Linurexem efekty daje bardzo dobre, kiedyś nawet robiłem test, część pola była pryskana samym Linurexem a część mieszanką z małym dodatkiem Raceru najwyżej 0,2l na ha i różnicę było widać gołym okiem zarówno jeśli chodzi o chwast jak i o wschody (po Racerze były słabsze), w tym roku żałuję, że dodałem Racer mimo, że dawkę dałem taką jak w pisałem w poprzednim poście, pietruszka na jednym polu była zasiana na głębokość ok. 2cm, niepodkiełkowana Eagle i pryskana dopiero po ok. 10 dniach od siewu (trochę za późno ale nie kiełkowała jeszcze) właśnie Linurexem z Racerem i nie wiem czy nie pójdzie do kasacji bo wschody bardzo słabe, a pole od chwastów czyste. A przecież pogoda sprzyja dobrym wschodom, tylko 2 dni po oprysku przyszła ulewa i podejrzewam, że środek poszedł wgłąb i potem palił kiełkujące siewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Witam.Pietruszka powschodziła w 70%. Dawałem 1l afalonu i 1l raceru,rosnie całkiem niezle ale ta sama mieszanina poszła na marchewke i trzyma ja mocno.Wschody marchwi 90%.Termin oprysku pietruszki po 7 dniach a marchewki po siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Mam takie pytanie bo nigdy tego nie praktykowałem. Czy siejąc pietruszkę około 15- 20 maja coś z niej będzie dodam jeszcze że miała by być siana po wczesnych ziemniakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Zasadnicze pytanie czy ta pietruszka bedzie na towar handlowy czy przemysłowy. Jesli na przemysł to jest szasa a na handlowa juz bym nie ryzykował.Jesli masz mozliwosc podlania to zwieksza szanse powodzenia tak poznej uprawy pietruszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arektom    0

Witam mam problem z rumianem w pietruszce ma ktoś z was jakiś sprawdzony sposób?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Od jakiej fazy pietruszki można stosować linuron powschodowo? Na etykiecie pisze o fazy 3-5 liści, a mozna już np w fazie 2 liści, tylko mniejsza dawką, tak jak w marchewce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Siemka. Zastanawiam się nad uprawą pietruszki, marchewki, i z tego co wyczytałem w necie trochę wiem, ale chciałbym się jeszcze zapytać jak to wygląda w praktyce:

Herbicydy:

1. Afalon 1L + Racer 1L do 10 dni po siewie.

2. Afalon 1L w fazie 3-5 liści.

Fungocydy:

T1 Nativo 0,3 kg

T2 Dithane 2 kg

T3 Gwarant 6L

podzielony na 3-4 zabiegi.

Insektycydy: Karate Zeon 0,12L Bulldock 0,3L

 

Nie wiem do końca kiedy stosować fungicydy i insektycydy. Czy moglibyście mi powiedzieć, czy ta ochrona jest wystarczająca, i mniej więcej określić kiedy stosować fungicydy i insektycydy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Insektycydy - najważniejsze to monitoring połyśnicy marchwianki poprzez zółte tablice lepowe i oprysk podczas nalotu i pózniej poprawka po tyogodniu - jakiś mocniejszy insektycyd. 1 pokolenie uszkadza młode siewki a drugi występuje w połowie lipca.

Dodatkowo na początku lipca i początku sierpnia należy uwazać na mszyce bawełniano-topolowa - stosować pirimor

Fungicydy - początek sierpnia zacząc ochrone (2-3 zabiegi) i stosować co 7-10 dni fungicydy z róznymi substancjami aktywnymi w zależności od występowania alternariozy termin może ulec przesunięciu.

Co do dithane to środek kontaktowy i nie ochroni tak jak systemiczne preparaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

To zależy na co patrzysz czy bardziej na marchew czy pietruszkę bo różne środki są zarejestrowane i trochę inna presja chorób no i zależy od pogody która głownie będzie warunkować rozwój patogenów i ilość wymaganych oprysków.

Generalnie zestaw może być poza gwarantem którego bym zamienił na signum 33 WG lepiej chroniło i jest rejestracja w obydwu uprawach no i na ostatni zabieg albo signum albo atol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek1809    0

Witam,

Czy jest ktoś w stanie określić jaka jest różnica w plonie pomiędzy pietruszką (na redlinach) deszczowaną a niedeszczowaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Kolego to zalezy od warunków atmosferycznych i od terminu siewu,zbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek1809    0
Napisano (edytowany)

Rozumiem, wiem, że to jaki będzie zbiór zależy od wielu czynników, ale może miał ktoś takie doświadczenia, że jednego roku nie stosował nawadniania a kolejnego już tak.

Dlatego pytam czy jest ktoś w stanie określić różnicę.

Edytowano przez Leszek1809

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Ale rok roku nierówny... Zależy od warunków atmosferycznych. Najlepiej jakby w suchy rok podlewać pól pola i wtedy ma się porównanie. Bo jak w tym roku nie trzeba nawadniać (przynajmniej w moim regionie) to czuję, że plony będą zdecydowanie wyższe niż w roku suchym gdy podlewanie było koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

polecicie jakis dobry dopalacz dla pietruszki?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piecer107
      Witam, od pewnego czsu sieje pieetruszke, zawsze siałem berlińska,ale teraz chciałbym cos wcześniejszego co myślicie o Atice??siał ktos z Was może tą odmaine wiem ze sa jeszcze jakies z bejo np Arat....i tak chciałbym cos nowego spróbowac ale nie chce wtopic,...
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Paula
      Witam, szukam powodu dlaczego spada mi pietruszka prawdopodobnie podgryza ją jakiś szkodnik. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Co to może być za robaczek? Proszę o wskazówki co na to powinnam zastosować?
    • Przez Danielson21
      Witam. Myślę nad kupnem kombajnu do warzyw typu marchew,pietruszka. I znajomy poleca mi Weremczuk Supernova lecz kopie on Zetorem Forterra, A ja po prostu zastanawiam się czy poradzą sobie moje ciągniki zetor 7341 SuperTurbo lub Claas Elios 230. Więc w punkcie Weremczuka doradzą mi typ Eko lecz mi bardziej przypadł do gustu Supernova. Kombajn będzie pracował głownie na terenach górzystych i czy mógłby ktoś mi doradzić czy jest sens wybrać supenova czy jednak eko. 
    • Przez Farmer19900
      Chciałbym Was zapytać jak sprawują Wam się siewniki precyzyjne na pochylonym terenie? Macie  jakiś sposób na zminimalizowanie problemu? Słyszałem o siłownikach, jeśli ktoś może się wypowiedzieć to bardzo proszę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj