Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pietruszka [Połączone]

840 odpowiedzi na ten temat

#621 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 18:04

Pietruszka [Połączone]

tak się składa że nie jestem żadnym nowicjuszem w uprawie warzyw i nikt nie musi mi mówić jakimi prawami rządzi się ten rynek bo już dawno to pojąłem od ok 10 lat nieprzerwanie uprawiam cebulę i ziemniaka na areale +/- 25 ha rocznie zależy jak pola pasują i nieskacze jak pszczółka z kwiatka na kwiatek tylko rok w rok uparcie uprawiam określony areał i wiem że raz jest hossa a raz jest bessa niestety takimi prawami rządzi się rynek, jeszcze nigdy nie trafił mi się rok żebym nie sprzedał całej ilości towaru nawet w tym roku sprzedawałem cebulę po 0,25 groszy netto prosto z pola tylko liczy odmiana jakość i odbiorca oczywiście etc. wracając do tematu, chciałbym znać odpowiedź jak wygląda opłacalność produkcji pietruszki, jakie są koszty etc.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pietruszka [Połączone] Dzisiaj, 20:21
  •  

#622 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:warzywnictwo

Napisany 07 grudzień 2016 - 19:05

Pietruszka [Połączone]

kolego u mnie w gospodarstwie rodzinnym uprawia sie pietruszke od co najmniej 25 lat ale nie jestem jakims obszarowcem mniej więcej od 2 do 4 ha rocznie uprawiam zalerzy od działki bo nie lubie dzielić i z tego co widze to rynek pietruszki zaczyna sie kończyć takie jest zainteresowanie produkcją pietruszki wszyscy oszaleli i sprzęt nabywają bez pojęcia myslą ze pietruszka jest taka łatwa w uprawie jak ziemniak czy cebula ale juz widze ze kilku tegorocznych skoczków daje sobie z tym spokoj bo dość ze ceny nie ma i wogole zejscia to nie po kopali bo towar badziewny na polach co warzyw nigdy nie widzialy tylko QQ od conajmniej 10 lat. moim zdaniem to troche wine za takie zainteresowanie produkcją tego warzywa ponosi nie tylko zeszły bardzo dobry rok a wymogi unijne odnoście Esu czy jak to sie tam nazywało bo pietruszka dawała wysoki współczynnik zeby mozna było dostać maszyny przy programach

#623 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 16:51

Pietruszka [Połączone]

@DarekGaudyn ale tak jak piszesz to się dzieje chyba z każdym warzywem cebula też każdy powiększa areały mimo kryzysów, i myślę że w przypadku innych warzyw jest podobna sytuacja, a jednak każdy nadal chce trudnić się tą produkcją, może nie każdy ale zdecydowana większość się rozwija dokupuje sprzętu, ziemii o ile jest do kupienia więc chyba aż takiej tragedii nie ma. :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 20:38

Pietruszka [Połączone] Kolegi farmer tak jest poniewarz polski rolnik będzie robił za grosze byle żeby tylko być lepszym i mieć więcej pola od sąsiada co nie ma miejsca na zachodzie i wcale nie ma tak dobrze jak się tobie wydaje ale proszę bardzo prubuj może ci się uda ja robię przy tym jak napisałem wyrzej i nie wyszedł bym tylko na tej produkcji jedynie na przeżycie..

#625 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 09 grudzień 2016 - 17:40

Pietruszka [Połączone]

@darek gaudyn ale przecież nikt nikomu nie każe za grosze robić można sie przebranżowić...

#626 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 11:47

Pietruszka [Połączone]

Ktoś z kolegów siał pietruszkę siewnikiem taczkowym? Trzeba po nim robić przerywkę? Może ktoś używa Kruka i podzieli się doświadczeniem w siewach pietruszki?

Edytowany przez a1fe26c2, 29 grudzień 2016 - 11:48.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#627 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 14:33

Pietruszka [Połączone]

powiedzcie czy firmy skupujące pietruszkę na przemysł wymagają aby nać była całkiem obcięta bo do tej pory sprzedaje na  spożywke i może być z nacią  , a jeśli bez naci  to pewnie musiałbym zrobić maszyne z tarczami..

#628 Share Piotr291179

Piotr291179

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 17:37

Pietruszka [Połączone]

Ktoś z kolegów siał pietruszkę siewnikiem taczkowym? Trzeba po nim robić przerywkę? Może ktoś używa Kruka i podzieli się doświadczeniem w siewach pietruszki?

Witam!Siałem i jednym i drugim siewnikiem nie trzeba robić przerywki, kwestja doboru tarczy lub łyżeczek i przełożenia w KRUKU

powiedzcie czy firmy skupujące pietruszkę na przemysł wymagają aby nać była całkiem obcięta bo do tej pory sprzedaje na  spożywke i może być z nacią  , a jeśli bez naci  to pewnie musiałbym zrobić maszyne z tarczami..

Kiedyś jak bawiłem się pietruszką to chłodnia i suszarnia do których woziłem  wymagały obcięcia na biało,więc pewnie nic się nie zmieniło i nadal przemył wymaga obciętej ale dla pewności jeden tel.i wszystko jasne.

#629 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 17:42

Pietruszka [Połączone]

W taczkowym jakiej średnicy otwór musiałby być w tarczy? Mam na wyposażeniu starą wersję, w której nie można zmienić przełożenia.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#630 Share Piotr291179

Piotr291179

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 18:07

Pietruszka [Połączone]

no to już dobierasz zależnie od kalibracji nasion ja jak się nie myle to chyba siałem na 3 albo 4 na tarczy ale to było z 10 lat temu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 19:54

Pietruszka [Połączone]

Najważniejsze, żeby nie siał kupami (gniazdowo), albo ciurkiem jedno, za drugim.

#632 Share DarekGaudyn

DarekGaudyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 09 styczeń 2017 - 12:41

Pietruszka [Połączone]

jak tam u was sytuacja z pietruszką? duzo w waszych rejonach zostało na polach?

#633 Share chemik112

chemik112

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 10 styczeń 2017 - 12:37

Pietruszka [Połączone] okolice krakowa 85 gr

#634 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 08:19

Pietruszka [Połączone] Po ile u. Was pietrucha na gieldach

#635 Share rob334

rob334

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 09:13

Pietruszka [Połączone] 1,6 do hurtu bronisze

#636 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 09:19

Pietruszka [Połączone] Mi proponowal za 25ton 1.4 ale poczekam a jest komu podac czy brydza?

#637 Share Piotr778

Piotr778

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 11:04

Pietruszka [Połączone]

U nas na polach po ostatnich mrozach i braku śniegu to raczej nic nie zostało.Północna małopolska .

#638 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 12:49

Pietruszka [Połączone] U nas talezowali bo sporo bylo zarazone i pogryzione

#639 Share rob334

rob334

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 12:50

Pietruszka [Połączone] jak ladny towar to idzie, ja juz mam swoich to tylko zwalam i do domu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share laryy123

laryy123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 12 styczeń 2017 - 13:11

Pietruszka [Połączone] To mowisz ze ruszylo sie troche .ja troche nakupilem i plam dostala ale na myjce sie domywa