benek79

Pietruszka [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
laryy123    13

Co za barany w tym kraju aby było więcej takich a potem komornik zabiera za grosz majątki ale się cieszy ze sprzedał cebulę lub coś innego za 0.7gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

Co za barany w tym kraju aby było więcej takich a potem komornik zabiera za grosz majątki ale się cieszy ze sprzedał cebulę lub coś innego za 0.7gr

 

o który wpis ci chodzi? ten wyżej co kolega napisał że po 1zł nie będzie źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Pietruszka żeby było ok to powinna być minimum 3 zeta na wiosnę i ani grosza mniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

I z pola i z chłodni. 3 zeta to jest dopiero opłacalność, a nie złotówka, albo 50 groszy na jesieni! Szanujmy się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7550    6

Agent007
Pietruszkę uprawiam 4 latach po raz pierwszy w tym roku zostawiłem ją na zimę w polu wiec ciężko powiedzieć jak to wszystko będzie na wiosnę. Pewnie jak popusci mróz to cza szykować ekipę i w pole,wyorywac i zbierać.
Agent007
Przy takim ploni jak w tym roku to złotówka nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8
Napisano (edytowany)

Agent. ja się szanuję. ale jak 1zł dostanę to nie ma co marudzić!

35 tyś za ha. żeby tylko zawsze brać taką kasę.

 

policz ile weźmiesz za zboże, buraki...

to pietruszka po 1zł wychodzi ok

 

a co do pietruszki w polu.

ja swoją wykopałem. zostało tylko w 1 miejscu przy słupie energetycznym ze 2 metry redliny. z ciekawości poszedłem i wkopałem 3. odtajała. i okazuje się że nic jej nie jest. więc jest nadzieja że u ludzi przeżyła.

problem tylko w tym że w polu zostały takie ilość. że jak przeżyje i zaczną kopać. do tego chłodnie rzucą. to może znów wrócić do poziomu 0.60zł....

Edytowano przez piratqwert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Piratqwet jaką odmianę siejesz i na jakiej ziemi, że masz 35 ton handlowej z hektara? Nikomu nigdy nie zostało koło słupa energetycznego nie wykopanej marchewki na zimę? Jak ona wyglądała po zimie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7550    6

Mi zostało pół hektara marchewki elegance,to wszystko przemarzlo marchew jest bardzo wrażliwe na mróz,wystarczy że będzie -5 przez kilka dni i się nie będzie nadawała do handlu chyba że jako odpad .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7550    6

Co ty jak były takie mrozy -20 to na wiosnę jak to wszystko puści to będzie po prostu (masło) wszystko będzie zgnite.To wtedy tylko pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael1985    0

jakie mieliscie plony w tym roku ? mi wyszła srednia 32 tony plonu handlowego lecz 0.75 ha była rzadka lecz sednia to srednia mowie o pietruszce z chłodni nie pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
Napisano (edytowany)

zostało mi puł hektara,no ciekawe jak bedzie z tą pietrucha w tym roku,

 

Kolego diwad 890 ile pietruchy masz niewykopanej? Ja mam też nie wykopaną i natka odrasta dlatego liczę, że nie przemarzła i na wiosnę będziemy kopać i prosto z pola po 2 zeta kasować, bo cena w końcu pnie się do góry!

zostało mi puł hektara,no ciekawe jak bedzie z tą pietrucha w tym roku,w tym roku tak wrosła ze mało co było pietruzki poniżej 6cm, a przeciez przez zime urosnie,aż sie boje kopać...

Edytowano przez Diwad890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

Piratqwet jaką odmianę siejesz i na jakiej ziemi, że masz 35 ton handlowej z hektara? Nikomu nigdy nie zostało koło słupa energetycznego nie wykopanej marchewki na zimę? Jak ona wyglądała po zimie?

 

arata.

tylko na wschody podlewana wodą ze stawu i deszczownią liniową (zraszacz co 20 metrów). jak ma wschodzić podlewana każdego dnia po 20-30minut. tak aby 2-3cm przemiękły. potem woda stop. (nawożenie. jedynie 250 kg. saletrzeku i 500 kg. wapna węglanowego)

ja dużo nie robię. przeważnie hektar.

profesjonaliści w mojej okolicy często mają wydajność 40+.... ale oni sieją 10-20ha.

 

toteż w ubiegłym roku im się w główkach popierdzieliło.... kumpel miał 7ha. wydajność 38 ton. cena na jesień 2.20-2.60.... normalnie Ameryka! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

U nas niestety pietruszka jak wypali to 15 ton to max a co ile cm siejecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Diwad890 jak gęsto ją siałeś, że taka Ci zrosła? Ile odrzywek i nawozu dostała? Ja siałem na redlinie w dwóch rzędach co 3.6 cm i mam średnią. Myślisz, że zimą dużo jeszcze urośnie korzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Rolnik7550 ja kilka marchewek wykopałem i po rozmrożeniu poza pęknięciami nic jej nie jest, żadne masło się z niej nie robi? Na soki się takiej nie sprzeda? Skąd wiesz, że z Twojej na wiosnę zrobi się masło? Miałeś takie doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Agent007 twoj nick sam mówi za twoje wypowiedź marchew to KUJ JA SZCZELIŁ na bank a tak samo szczeli KUJ jak pietruszka będzie po 3 zł na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Myślisz, że zimą dużo jeszcze urośnie korzeń?

 

Chłopie Ty się z choinki urwałeś czy co? Masz w ogóle jakieś pojęcie o uprawie warzyw? Gdzie Ci pietruszka teraz urośnie przy takich temperaturach pod śniegiem? Widzę, że żal d*pe ściska, że towar na polu zostawiłeś i próbujesz się jakoś na forum pocieszyć ale dobrze Ci radzę na tą Twoją marchewkę to możesz już smarować talerzówke na wiosne, pietruszka jeszcze tam jakieś szanse ma na "przeżycie" ale to też zależy od wielu czynników. Ale to szkoda się rozpisywać bo czytając te Twoje posty tutaj to trzeba usiąść i płakać a nie tłumaczyć jak krowie na rowie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7550    6

Agent007
A jaka miałeś odmianę marchewki?
to może zależy to od odmiany u mnie jak wykopalem i rozmrozilem to jest po prostu gnoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Rolnik7550, u mnie została naba i po rozmrożeniu jest tylko popękana
Badylarz takich jak ja w tym roku co nie kopali jest mnóstwo tylko mało kto się do tego przyznaje! Ha warzyw zostawionych w kraju na zimę jest tysiące, miesiąc temu tylko ja pisałem o przezimowaniu pietruszki, obecnie już kilku potwierdza że natka odrasta, o marchwi miesiąc temu też nikt nie pisał, u mnie marchew naba jest popękana po rozmrożeniu, ale nie masło, zobaczymy za miesiąc ilu takich będzie w skali kraju? Taletrzówka to ostateczność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

laryy zgadzam sie z toba co do wypowiedzi agenta.. on jest sam jak ta przemarznieta marchewka

 


badylarz moze ciebie ten agent po slucha i przestanie te brednie wzpisywac bo to co on tu pisze to wszelkie pojecie przechodzi. to jakis malolat jest i g...no sie zna na gospodarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Darek małolatem i g. to jesteś ty mając 26 lat a pisząc, że 20 lat gospodarzyrz! Głupoty i brednie o pietruszce to Ty pisałeś 1 miesiąc temu na tym forum,a nie ja! 20 lat doświadczenia i pisanie bzdur i głupot!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

pisałem ze u mnie na gospodarstwie rodzinnym sie tyle lat uprawia pietruszke a sam w tym siedze od kąd zaczołem chodzić.. a to ze ty czytać nie umiesz to nie moja wina.. wszystko tutaj pisałem pare dziesiąt postów wcześniej... nie miał bym nic do ciebie jak bys takich bezmyslnych postów nie dawał.. ze np marchew nie przemarzła... mi jak cos zastaje nie zdaze zebrac albo nie zmieszcze a to sie zadko zdarza to odrazu w jesieni idzie talerz na przymrozku i potem przed sama zimą orka i niech pole stoi odpoczywa i "przerabia" to co zostało a na wiosne jest jak sie patrzy a nie takie brednie pisac... ale powodzenia życze nawet n iech ci da ta twoja marchew przezimowana 100 ton będziesz bambrem jak ci z sieradza co sie unoszą ile to oni nie mają pieniędzy i jakiego sprzętu n o ale chyba w banku do oddania:P troche skromności.. nie chodzi mi tu o wszystkich bo tez są normalni ludzie ale najgorsi nowobogaccy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piecer107
      Witam, od pewnego czsu sieje pieetruszke, zawsze siałem berlińska,ale teraz chciałbym cos wcześniejszego co myślicie o Atice??siał ktos z Was może tą odmaine wiem ze sa jeszcze jakies z bejo np Arat....i tak chciałbym cos nowego spróbowac ale nie chce wtopic,...
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Paula
      Witam, szukam powodu dlaczego spada mi pietruszka prawdopodobnie podgryza ją jakiś szkodnik. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Co to może być za robaczek? Proszę o wskazówki co na to powinnam zastosować?
    • Przez Danielson21
      Witam. Myślę nad kupnem kombajnu do warzyw typu marchew,pietruszka. I znajomy poleca mi Weremczuk Supernova lecz kopie on Zetorem Forterra, A ja po prostu zastanawiam się czy poradzą sobie moje ciągniki zetor 7341 SuperTurbo lub Claas Elios 230. Więc w punkcie Weremczuka doradzą mi typ Eko lecz mi bardziej przypadł do gustu Supernova. Kombajn będzie pracował głownie na terenach górzystych i czy mógłby ktoś mi doradzić czy jest sens wybrać supenova czy jednak eko. 
    • Przez Farmer19900
      Chciałbym Was zapytać jak sprawują Wam się siewniki precyzyjne na pochylonym terenie? Macie  jakiś sposób na zminimalizowanie problemu? Słyszałem o siłownikach, jeśli ktoś może się wypowiedzieć to bardzo proszę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj