benek79

Pietruszka [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
e2visionamd    18

powiedzcie czy firmy skupujące pietruszkę na przemysł wymagają aby nać była całkiem obcięta bo do tej pory sprzedaje na  spożywke i może być z nacią  , a jeśli bez naci  to pewnie musiałbym zrobić maszyne z tarczami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Ktoś z kolegów siał pietruszkę siewnikiem taczkowym? Trzeba po nim robić przerywkę? Może ktoś używa Kruka i podzieli się doświadczeniem w siewach pietruszki?

 

Witam!Siałem i jednym i drugim siewnikiem nie trzeba robić przerywki, kwestja doboru tarczy lub łyżeczek i przełożenia w KRUKU

powiedzcie czy firmy skupujące pietruszkę na przemysł wymagają aby nać była całkiem obcięta bo do tej pory sprzedaje na  spożywke i może być z nacią  , a jeśli bez naci  to pewnie musiałbym zrobić maszyne z tarczami..

 

Kiedyś jak bawiłem się pietruszką to chłodnia i suszarnia do których woziłem  wymagały obcięcia na biało,więc pewnie nic się nie zmieniło i nadal przemył wymaga obciętej ale dla pewności jeden tel.i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

W taczkowym jakiej średnicy otwór musiałby być w tarczy? Mam na wyposażeniu starą wersję, w której nie można zmienić przełożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

no to już dobierasz zależnie od kalibracji nasion ja jak się nie myle to chyba siałem na 3 albo 4 na tarczy ale to było z 10 lat temu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Najważniejsze, żeby nie siał kupami (gniazdowo), albo ciurkiem jedno, za drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

U nas na polach po ostatnich mrozach i braku śniegu to raczej nic nie zostało.Północna małopolska .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

To mowisz ze ruszylo sie troche .ja troche nakupilem i plam dostala ale na myjce sie domywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Witam. Z pietruchą zaczyna się powoli ruch,a ja mam do Was pytanko, czy niewykopana pietruszka mogła przetrwać,tak wielkie mrozy przy tak malej okrywie śnieźnej? Czy ktoś z Was kopał wiosną pietruszkę?Jak zimuje? Z pasternakiem nie ma obaw, a z pietruszką? Ma ktoś doświadczenia w wiosennych wykopkach pietruszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

w 100% pietruszki nie przetrwały tych mrozow miałem doświadczenie jednego roku podobna sytuacja  tylko temperatura spadła max do 15 i wszystko szlak trafił tak ze nie ma co sie łudzić ze cos z tego będzie ale dopiero ruch sie zrobi wiosną jak to wszystko co zostało na polu nie będzie puszczać nowej naci a jak narazie to każdy ma nadzieje... u mnie we wsi jak juz pisałem to gościu zasiał na pierwszy raz okolo50 ha nie wykopał nawet rządka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Ja kilka wykopałem po tych mrozach i nic jej nie jest. Według mnie będzie wiosną do kopania, bo za 50 groszy na jesieni nie było sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Co znaczą koty w skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Ja skoczyłem kopac 27 listopada narazie leży w skrzyniach świetnie oby tak do maja .ale na kupiłem pietruszki na pniu od sąsiada po kopaniu była biała jak snieg ale po 3 tygodniach w przechowalni zrobiły sie rude plamki po umyciu połowa znika ale nieco zostaje co to za choroba mogła byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

U nas co roku ktoś zostawia pietruszkę
na zimę i wiosną ją kopią. Praktycznie rok w rok temperatura spada do -20 i ludzie wiosną mają co kopać. Straty po zimie są, ale i w przechowalniach też są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piecer107
      Witam, od pewnego czsu sieje pieetruszke, zawsze siałem berlińska,ale teraz chciałbym cos wcześniejszego co myślicie o Atice??siał ktos z Was może tą odmaine wiem ze sa jeszcze jakies z bejo np Arat....i tak chciałbym cos nowego spróbowac ale nie chce wtopic,...
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Paula
      Witam, szukam powodu dlaczego spada mi pietruszka prawdopodobnie podgryza ją jakiś szkodnik. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Co to może być za robaczek? Proszę o wskazówki co na to powinnam zastosować?
    • Przez Danielson21
      Witam. Myślę nad kupnem kombajnu do warzyw typu marchew,pietruszka. I znajomy poleca mi Weremczuk Supernova lecz kopie on Zetorem Forterra, A ja po prostu zastanawiam się czy poradzą sobie moje ciągniki zetor 7341 SuperTurbo lub Claas Elios 230. Więc w punkcie Weremczuka doradzą mi typ Eko lecz mi bardziej przypadł do gustu Supernova. Kombajn będzie pracował głownie na terenach górzystych i czy mógłby ktoś mi doradzić czy jest sens wybrać supenova czy jednak eko. 
    • Przez Farmer19900
      Chciałbym Was zapytać jak sprawują Wam się siewniki precyzyjne na pochylonym terenie? Macie  jakiś sposób na zminimalizowanie problemu? Słyszałem o siłownikach, jeśli ktoś może się wypowiedzieć to bardzo proszę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj