benek79

Pietruszka [Połączone]

Polecane posty

magnum123    288

po 10 arów tego i tego wszystko sprzedaję w detalu. czyli nie ma żadnego ryzyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bishop82    0

Witam.

 

Kto wie na dzień dzisiejszy po ile jest pietruszka i marchew na Wrocku (targpiast)???? Jeśli kogoś interesuje handel proszę na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Są większe opakowania Arata niż 100 tys. sztuk?Drogo by wyszło na ha biorąc w takich opakowaniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majju    0

Są opakowania po 50 gram i po 500 gram tylko to są nie podkiełkowane.

 

Wysłane z mojego HTC EVO 3D X515m przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Tyle to ja wiem tylko pytanie czy arat jest wart tych pieniędzy? Jakie nawozy dajecie pod pietruszkę i w jakich ilościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawko102    0

Witam . Jak u was z zasiewami pietruszki duzo więcej niż w poprzednim roku? u nas Ci co posiali w tamtym roku po 4ha sieja juz w tym po 8ha taka jest niestety mentalnośc ludzi . ile wam oddała ton pietruszka z 1ha w poprzednim toku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danulek34    0

Witam.Proszę o radę jak zaprawić nasiona pietruszki naciowej przed chorobami grzybowymi i przeciw zgorzelowi siewek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Wiem że nie do końca w tym temacie ale pewnie pomożecie:)

W tym roku będę siał pasternaka na próbę, tylko nie wiem czy na tarczach od cebuli się da go posiać?

Na jakich otworach tarczy siejecie przy siewniku pneumatycznym?

Co ile cm nasiona przy siewie podwójnym na redlinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Od kilku lat sieje pasternak ale zwyklym siewnikiem szczotkowym, nie moglem ustawic pneumatyka na tarczach do buraka ani do cebuli. Wszystko mi fruwalo, za duza srednica nasion a zbyt niska masa. Szczotka w zaleznosci od grubosci nasion wychodzi mi okolo 3,5-4kg na ha, jak nie ma problemow ze wschodami wychodzi kaliber 3-7 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Wie ktoś może co za gad zżera pietruszke tuż po wschodach w fazie liścieni i to tak z 70% siewek na dobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami21    0

a to nie pchełka ,,taki mały robaczek na listkach ,,jeśli nie stosowałeś żadnego oprysku na niego to nawet nie oglądaj tylko leć do sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Opryskałem zaraz po tym jak zauważyłem ale i tak troche za późno.Straty są jedynie na ok 15 arach gdzie przedplonem był bób jednocześnie w sąsiedztwie tegorocznego bobu.Teraz widuje tam dużo martwych oprzędzików ,pewnie to ich robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Wiem że nie do końca w tym temacie ale pewnie pomożecie:)

W tym roku będę siał pasternaka na próbę, tylko nie wiem czy na tarczach od cebuli się da go posiać?

Na jakich otworach tarczy siejecie przy siewniku pneumatycznym?

Co ile cm nasiona przy siewie podwójnym na redlinie?

Możesz siać na tarczach "jedynkach" , znaczy średnica otworu 1 mm , jeśli masz 2 mm jeszcze lepiej. Kiedyś siałem nasiona otoczkowane , teraz sieję same płatki . Ważne aby prędkość jazdy nie była zbyt duża , co za tym idzie prędkość obrotu tarcz . Tak orientacyjnie nie szybciej niż "trzydziestką" na 3-ce . Gęstość wysiewu dla nasion o sile kiełkowania powyżej 90% około 6 cm . Tylko dużo zależy jak zwykle od pogody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko38    1

pasternak warto otoczkować. wtedy można go siać pneumatukiem tarcza od cebuli buraczka czy marchwi kwestia tylko zageszczenia albo innym siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawko102    0

witam .jak u was ze wschodami pietruszki?

co mozecie mi doradzic na rdest ptasi w pietruszce?

 

prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Moja zaczyna wschodzić, siałem niepodkiełkowaną Eagle. Ogólnie na wschody warzyw nikt nie narzeka w tym roku, pogoda pasuje. Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej jeśli pogoda nie namiesza to będzie klęska urodzaju :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Próbowałem posiać tego pasternaka pneumatykiem na tarczy od cebuli. Niestety jak już ktoś wcześniej pisał: wszystko fruwało.

Posiałem więc szczotkowym, zobaczymy co z tego wyjdzie. Na przyszłość jednak otoczkowane nasiona trzeba sobie organizować.

Jaki oprysk stosujecie na chwasty po wschodach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras6019    0

U nas kiepsko, zielsko sie sypie a pietruszka gdzieniegdzie. Była siana 4 kwietnia, zwykle nasiona arat, eagle i cukrowa pneumatykiem co ok. 4 cm. Dajemy jej szanse do soboty. Mamy ją wpisaną w projekt więc ewentualnie będzie trzeba przesiać mimo późnej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piecer107
      Witam, od pewnego czsu sieje pieetruszke, zawsze siałem berlińska,ale teraz chciałbym cos wcześniejszego co myślicie o Atice??siał ktos z Was może tą odmaine wiem ze sa jeszcze jakies z bejo np Arat....i tak chciałbym cos nowego spróbowac ale nie chce wtopic,...
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Paula
      Witam, szukam powodu dlaczego spada mi pietruszka prawdopodobnie podgryza ją jakiś szkodnik. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Co to może być za robaczek? Proszę o wskazówki co na to powinnam zastosować?
    • Przez Danielson21
      Witam. Myślę nad kupnem kombajnu do warzyw typu marchew,pietruszka. I znajomy poleca mi Weremczuk Supernova lecz kopie on Zetorem Forterra, A ja po prostu zastanawiam się czy poradzą sobie moje ciągniki zetor 7341 SuperTurbo lub Claas Elios 230. Więc w punkcie Weremczuka doradzą mi typ Eko lecz mi bardziej przypadł do gustu Supernova. Kombajn będzie pracował głownie na terenach górzystych i czy mógłby ktoś mi doradzić czy jest sens wybrać supenova czy jednak eko. 
    • Przez Farmer19900
      Chciałbym Was zapytać jak sprawują Wam się siewniki precyzyjne na pochylonym terenie? Macie  jakiś sposób na zminimalizowanie problemu? Słyszałem o siłownikach, jeśli ktoś może się wypowiedzieć to bardzo proszę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj