radek151

New Holland T6 175 czy Claas Arion 620 CIS ??

Polecane posty

radek151    1

Witam wszystkich. W tym roku jako młody rolnik planuję skorzystać z MGR i zakupić między innymi ciągnik, który będzie głównym w 60ha gospodarstwie. Będze głównie współpracował z 4- skibowym obrotowym pługiem Kuhn Multimaster 123, 3 m. zestawem uprawowo-siewnym Unia, agregatem doprawiającym 4.20m oraz 3m. gruberem. Klasy ziemi jakie posiadam to od II do V. Zastanawiam się nad New Hollandem serii T6 175 (140KM) oraz Claasem Arionem 620 CIS (155KM). Na dzień dzisiejszy za New Hollanda trzeba dać 220-240 tys. netto, za Claasa 270.000 netto. Chciałbym, żebyście poradzili mi, który z tych ciągników będzie lepszym wyborem i dlaczego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Co prawda posiadam John Deery ale jeśli wybierasz z tych dwóch To claas zdecydowanie. Wydaje mi się solidniejszy. Jeszcze bym Casa Pume wziął do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Claas chyba lepiej wykonany, ale weź pod uwagę też serwis czy daleko i jak rozwinięty. Najgorszy diler to ten co zaczyna bo czasami dobrych kluczy nawet nie mają.....

Edytowano przez petro11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Jeśli chodzi o serwis to New Holland jest 7 km ode mnie, Claas około 50 km. Jeśli chodzi o serwis Claasa to jestem spokojny, gdyż mój brat ma kombajn Claasa Tucano już 7 lat i bardzo sobie chwali współpracę z tym serwisem.

Jeśli chodzi o cenę Claasa to diler powiedział, że jeśli przyjdzie co do czego, to na pewno się dogadamy i da taką cenę która będzie mi odpowiadać w porównaniu do New Hollanda, więc jeśli faktycznie cena tego Claasa będzie atrakcyjna to pewnie się zdecyduje tylko chciałbym usłyszeć opinię użytkowników tego ciągnika :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Jeśli masz dobrą opinię o kombajnie claas to niech tak zostanie i nie sprawdzaj innych produktów tej marki!! Od 2012r używam axiona 850 i nie polecił bym padliny największemu wrogowi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

W Twojej opinii nie widzę żadnych argumentów, więc jeśli mógłbyś operować konkretami to byłbym wdzięczny.

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

moze lepiej obadaj nh t7 :) w porownaniu z t6 inna liga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

A czy seria T7 jest dostępna ze skrzynią Electro Command? Na bezstopniówkę nie jestem w stanie sobie pozwolić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jest dostepna bodajze RC, PC i AC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Jeśli masz dobrą opinię o kombajnie claas to niech tak zostanie i nie sprawdzaj innych produktów tej marki!! Od 2012r używam axiona 850 i nie polecił bym padliny największemu wrogowi!!

Wiem wiem co i jak z twym Axionem, czemu użytkownik tego forum posiada jednego axiona i juz ma zamówionego drugiego. 2 razy bierze padline?

@Lewar16

@Ginterpol miałeś poprostu pecha :( jak niektorzy z pronarami, Ja np posiadam 82a 2tys mth i aż tak bardzo się nie sypie.

 

Wracajac na temat. Masa, rozstaw osi, amortyzacja kabiny, proactiv, widocznosc przod, kabina takie plusy dla claasa na szybko.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

A co możecie powiedzieć o modelu T7 185 ? Dziś dzwoniłem do dilera i cena tego New Hollanda ze skrzynią RC, przednim TUZ, miękka oś itd. - 270 000 netto (do negocjacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

moj kolega w zeszlym roku kupil t7.200 i jest bardzo zadowolony, zastapil u niego zts 16245, spalanie jest ok z adblue problemow nie ma, komfort bajka, cena tez nie byla wygorowana ok 300 000 zl. ogolnie jest bardzo zadowolony ;) jesli ja bede kupowal ciagnik to na 90% bedzie to nh t7.170 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Chyba też będę się skłaniał ku T7 z racji, że mam serwis 8km od miejsca zamieszkania więc jest to dla mnie duży plus. Nie wiem w sumie nawet dlaczego od razu nie brałem pod uwagę tego modelu, tylko T6 :) T7 są dużo ładniejsze i chyba jakościowo też lepsze (może się mylę ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sa przede wszystkim duzo wieksze i ciezsze maja lepszy uciag ;) i ponoc latwiej je zchipowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj