Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hy gard do fendta?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szefs3

szefs3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 11:06

Hy gard do fendta?

Witam chciałbym wymienić olej hydrauliczny w fendtcie a z racji tego ze posiadam dwa jd to wolałbym żeby był jeden olej we wszystkich ciągnikach. Pytanie czy jak wleje Hy gard (jd) do instalacji hydraulicznej fendta to będzie wszystko ok? nie znam za bardzo specyfikacji obu tych oleji ale wydaje mi się że pewnie już ktoś to robił i się dowiadywał więc proszę o info 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hy gard do fendta? Dzisiaj, 19:54
  •  

#2 Share BartoszPrezes

BartoszPrezes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 22:13

Hy gard do fendta?

hy-gard ma specyfikację j20c, jeśli fendt ma w instrukcji napisane użyj oleju j20c to nie ma problemu. Korbanek sprzedaje fuchs utto mp, który ma tą samą specyfikację co hy-gard. Obydwa te oleje są zamienne więc spokojnie możesz użycz hy-garda. 

#3 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 22:15

Hy gard do fendta?

Na forum to nie radze pytać o takie rzeczy bo ktoś tam bzdur napisze a później skrzynia poleci i bida będzie. Niby chodzi tylko o specyfikacje ale to różnie bywa może olej Fendta ma jakiś dodatek swój i coś może być później nie tak. Jak na takim sprzęcie się pracuje to chyba nie problem kupić 100l oleju i spokój. Przy okazji się zapytam jaki Fendt w gospodarstwie bo też mam 2 Jelonki ale kusi mnie Fendt. Warty jest swojej ceny?

#4 Share szefs3

szefs3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 22:26

Hy gard do fendta?

Fendt 926 z 2002r ok 10000 mtg posiadany od nowości trochę usterek było ale ogólnie ciągnik niezawodny, dwa lata temu robiona skrzynia i to trochę bolało ale co zrobić taki urok maszyn. Generalnie posiadam jd 7820 i lepiej mi się nim pracuję niż fendtem ale to subiektywne ocena, wiadomo że moc trochę inna ale jeśli zmieniałbym fendta to kupił bym pewnie jd chociaż nie wiem czy teraz nowe jd serii r są tak nie zawodne jak te starsze modele. Ogólnie fendt bardzo dobry ciągnik ale czy lepszy od jd ciężko powiedzieć każdy woli co innego mi wydaje się że ceny fendta są trochę za wysokie ale to tylko moja opinia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share BartoszPrezes

BartoszPrezes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 23:08

Hy gard do fendta?

powiem wam panowie,że hy gard i fuchs utto są lane z tego samego kranu w niemczech. We fabryce fendt jest zalany fuchsem i johny też ale wiadomo tego się nie mówi.  Z silnikami musicie uważać żeby nowe ciągniki z filtrem cząstek były zalane olejem z normą e9, gdyż e7 ma pyły nie nadające się do filtra bo stracicie pieniążki. UTTO to universal transmission tractor oli, ważne by było j20c to norma john deere ale ogółem API GL-4

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 23:09

Hy gard do fendta?

Do instalacji hydraulicznej w Fendtach Vario zaleca się olej wg specyfikacji: 

STOU SAE 5W-30, 5W-40, 10W-30,
10W-40, 15W-30,15W-40

lub olej silnikowy HD-SAE 5W-30, 5W-40,
10W-30, 10W-40, 15W-30,15W-40 według
API-CD.

HD-SAE 20W-20 zgodnie z API-CD dopuszczalny
dla temperatur powyz˙ej 10 °C.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share BartoszPrezes

BartoszPrezes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 23:16

Hy gard do fendta?

stou to są oleje do starszych maszyn zawierające normy silnikowe jak i hydrauliczne. Ja sprzedaję osobiście oleje i części do jelonków, ale po oliwkę to przyjeżdżają klienci posiadający inne marki gdyż twierdzą, że oliwka jest na prawdę wysokiej jakości.