Skocz do zawartości

Zdjęcie

nowy ciągnik john deere zetor czy ursus

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share arturcase1394

arturcase1394

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 09:31

witam mam pytanie dotyczące wyboru nowego ciągnika miedzy jd 5075e majorem a nowym ursusem c 380 ceny mają podobne lecz który z nich byłby najmniej awaryjny . ciągnik miałby pracowac w kosiarce orze z pługiem 3 skibowym  troche w transporcie .prosze o wasze opinie na tentemat

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nowy ciągnik john deere zetor czy ursus Dzisiaj, 03:33
  •  

#2 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 10:01

nowy ciągnik john deere zetor czy ursus powinieneś jeszcze dodac na jakim areale mialby pracować, to bardzo istotne, jeśli maly areal to ursus spokojnie wystarczy. JD pewnie kosztuje 2 razy tyle, ale przy większej ilości ziemi warto go wziasc, większy komfort pracy, na pewno mniej awaryjny, jedyny minus to spalanie może być wyższe niż w ursusie, nie wiem jak spalanie u zetora, ale osobiście z tych trzech wzialbym majora.

#3 Share arturcase1394

arturcase1394

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 10:06

ziemi mam mało 13 ha jd cena taka sama lecz te 3 cyl i mała waga

#4 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 marzec 2015 - 10:06

nowy ciągnik john deere zetor czy ursus Ja bym wziął ursusa, by nie wspierać germańskiego by nie miał za co nas wykupić. Sam mam ursusa od 10 lat i jedynie jaki klucz biorę do ręki to ten do korka spustowego oleju.

#5 Share rolnik19214

rolnik19214

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 10:27

nowy ciągnik john deere zetor czy ursus mysle ze jd sie sprawdzi sam go posiadam wraz z majorem ;)

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2015 - 10:41

nowy ciągnik john deere zetor czy ursus jd 3 cyl moze miec troche ciezko w transporcie i w orce, za to jesli nie bedzie mial ciezko spalanie bedzie nizsze niz w 4 cyl... ja bym wzial zetora, jakos ten ursus mi sie ryzykowny wydaje :D

#7 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 10:46

JD ma problem taki że ciekną i są z nimi problemy jeśli chodzi o ten model może wybierz deutz-fahr  agrolux 75 są tanie ok 95 tyś i u mnie w okolicy jest kilka tych ciągników i mają bardzo dobrą opinie ale jeśli nie to wybierz ursusa konstrukcja ta sama co zetor tylko ursus ma trochę lepszy komfort  według mnie.

#8 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 11:32

nowy ciągnik john deere zetor czy ursus Na 13ha nie opłaca się wg mnie brać JD. Późniejszę części i koszty serwisu mogą dać się we znaki budżetowi takiego małego gospodarstwa. No chyba że zastaw się a postaw się byle sąsiadowi oczy wyszy na widok mojego JD wtedy nawet 1000 postów jak mój nie pomoże. Ja bym wziął ursusa. Układ napędowy prawie taki sam jak w zetorze a silnik perkins i ursusowska kabina bardziej komfortowa.

Edytowany przez CamilloVII, 01 marzec 2015 - 11:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share kamciow

kamciow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ :D
    Rolnictwo

Napisany 01 marzec 2015 - 12:40

nowy ciągnik john deere zetor czy ursus ja na twoim miejscu kupiłbym zetora 7745, mf 3060 czy jd 6x10. ciągniki bardziej komfortowe i zapewne mniej awaryjne :)
Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

#10 Share Simmi

Simmi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 12:47

Ja brałbym Ursusa. Idzie wyrwać już za 89 tysięcy zł netto. Podzespoły jak silnik, mosty czy skrzynia są sprawdzone w innym ciągnikach więc o to bym się nie martwił. Kabina 4-słupkowa wydaje się dość przestronna, muszę sam ja obejrzeć w Kielcach na targach. No i w jakiś sposób wspierasz polski przemysł :) 

#11 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 13:05

Weźcie poduwagę że wszystkie te ciągniki to niskobudżetowe składaki a za zielony lakier i znaczek trzeba słono dopłacić więc na starcie odpada, zetor droższy i bardziej tandetny, ursus to po mojemu ciekawa propozycja za tą cenę

#12 Share dominiktd5050

dominiktd5050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 13:30

nowy ciągnik john deere zetor czy ursus @kamciow przeczytaj temay jeszcze raz. .. Ciagnik ma być nowy :). Ja nie obstawiał bym żadnego z tych :) Zastanawiał bym się nad Nh/Case. Nh będzie tańszy od case. Modele Td5 są bardzo proste, żadnego komputera, w miarę komfortowy mało elektroniki, na rewersie w przystępnej cenie :). Znajomy ma forterre 115 i 2Nh-70km i 85km, i zetora nie poleca :), John Deere- te 3 cylindry może nie dawać rady, a do ursusa nie mam opinni :)

#13 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 13:58

My mamy mf i zetora forterre,nie ma idealnych ciągników każdy z nich prędzej czy póżniej się psuje a jeśli chodzi o nowy na mały areał to najlepiej chyba ursus trzeba też patrzeć pod kontem części że nie są drogie by chłopak nie przepłacał i coś mu w kieszeni pozostało.

#14 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 14:03

Jd dobry na pewno i jest ale spalanie i czy opłaci ci się go brać. Zetor był by dobry.Nowy ursus silnik ma ten sam co Farmtrac 675 dt pomyśl nad farmtrakiem bo tur jest w <promocji

#15 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 14:21

Takie małe porównanie Majora z C-380: http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/zetor-major-80-kontra-ursus-c-380,55896.html

JD serii e mają kiepską opinię przez ich chiński rodowód. Widocznie awaryjność była zauważalnie wyższa niż w innych JD, co jednak jest ceną za niższą cenę zakupu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share dominiktd5050

dominiktd5050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 17:13

nowy ciągnik john deere zetor czy ursus W zyciu john Deere mniejszego jak 100 km bym nie kupił. Spalanie jak w każdym, to już jest stereotyp, fakt wykonanie, komfort ale nie jakość :).Jd serie 60x0 70x0 80x0 były najbardziej udane. Teraz za jelenia na masce głównie dopłata-takie moje zdanie, kazdy ma prawo mieć swoje :). Trzeba patrzeć pod kontekstem żeby jak najmniej z usług serwisów korzystać a nie patrzeć o dostępność części.
zetory są dobre, ale te z lat 80-90, a z obecnymi łączy je tylko kolor i nazwa:)

Dodaj odpowiedź