Skocz do zawartości

Zdjęcie

>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;)

405 odpowiedzi na ten temat

#61 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 04 marzec 2015 - 11:35

Słychać dwukrotnie w momencie jak dźwignie rewersu przestawia,

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;) Dzisiaj, 12:27
  •  

#62 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 12:07

Bo to nie ten sam silnik, w mf jest robiony w Uk a ten w ursusie w Chinach.

W Ursusach są perkinsy orginalne na pewno nie z chin a ta 360 to ma chyba silnik indyjski ale na pewno nie chiński, jak masz dowody, że są chińskie to je przedstaw a nie swoje domysły prwawisz bo gdzieś tam od ciotki słyszałeś.

#63 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 12:13

W serii H były z UK, przynajmniej część osób na forum tak ma. Jakie są w tych mniejszych to nie wiem.

Zapraszam na stronę:

#64 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 12:19

W 11054 i tej nowej 80 jest ten sam silnik co w serii h, a w 60 jakiś indyjski na licencji zetora podobno.

#65 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 14:07

Chłopcze, patrząc na Twój wiek to jeszcze niewiele o życiu i świecie wiesz.

Pokaż mi inny ciągnik, który ma podobną moc i tyle kosztuje ? Używany zachodni ? Taaak zachciało nam się żyć jak zaczeliśmy pracować, szczególnie jak się popsuł ...

Jak nie pociągnie więcej jak ma 4x4 i trochę więcej mocy ? Jesteś taki pewny, że 3 tłokowy silnik erkinsa  spali więcej niż stara 4 tłokowa konstrukcja ?

Uważasz że on mało kosztuje?Wolałbym wydać te same pieniądze na zachodni używany bo prawdopodobieństwo że się zepsuje jest podobne a do zachodniego przynajmniej części masz normalnej jakości i drugi raz tej samej rzeczy robił nie będziesz.Do tego ciągnika części na pewno nie będą kosztowały tyle co do starych ursusów.Jak ktoś chce się rozwijać to zazwyczaj przy zmianie ciągnika zmienia też park maszynowy bo stary jest za mało wydajny i zazwyczaj za mały.A ten co uważa że wystarczy mu tyle co ma to takiego ciągnika nie kupi bo jest to dla niego nie opłacalne.

Na wyobrażaliście sobie że to wymarzony ciągnik dla was zamiast sześćdziesiątki tylko ja się pytam kto za niego zapłaci?Powiedz jeden z drugim o waszym pomyśle ojcu to waz zaraz na ziemię sprowadzi.    

Myslę,  że większość nie musi ojcu mówić bo już smdzielnie prowadzą gospodarstwa.

Zamiana maszyn na większe i wydajniejsze ? Kto ma możliwość powiększania areału to się zgodzę ale jak ktoś areału nie zwiększa bo nie ma takiej możliwości to zmiana maszyn i ciągnika nie ma sensu. Lepiej wymienić ciągnik na wygodniejszy i ewentualnie szybciej z maszynami jeździć.

Tak właśnie myślę, że jeźeli ktoś ma 15-20 ha to zmieni starą sześdziesiątkę na nową, zamiast pchać się w stare złomy z zachodu. Ty myślisz, że kupisz ciągnik z zachodu np. 10letni który ma 2000-3000h ? Nikt Ci takiego nie sprzeda, no chyba że handlarz, który perzekręcił licznik.
I jeszcze jedna sprawa, używanego nie weźmiesz na dotacje.

W Chinach czy w Indiach wyprodukowany to wszystko jedno, najważniejsze aby jakość była. Jak by miał silnik z UK to na starcie przegrał by ceną. Sprawdzicie sobie gdzie są produkowane te tanie ciągniki John deere seria E,G, new holland TD czy agroluks.

#66 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 04 marzec 2015 - 14:08

Panowie 90% telefonów robiona jest w azji i chodzą jakoś bez problemu, 90% butów, reebok, adidas i inne marki to chiny i jakoś się trzymają, ja nie mówię ze fajnie by było aby silniki klepali u nas w polsce, ale cóż mamy globalizacje i jeżeli Perkins czy w UK czy chrl dla mnie to samo, jak ma chodzić będzie chodził a jak ma się zepsuć to i tak się zepsuje. Co do pomysłu, heh cheyt marketingowy, pytanie ilu z nas by kupiło jakby pisało na masce dalej pol mot, a tak pisze ursus c360 i ilu wiecej klientów jest, powiem tyle ciągnik może okazać się małym sukcesem z powodu niskiej ceny i przyzwoitego wyposarzenia, także ursus może wejść szerokimi torami w rynek małych traktorów, teraz pozostaje tylko czekać na poczciwa ciapule jeszcze ;)

#67 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 14:25

Moim zdaniem rynek przyjmie pozytywnie c360 , wygląda dobrze , zwrotny , wygodna kabina do danych tech. też nie ma sie do czego przyczepić,cena tak jak w c380 mysle ,że bd do przyjęcia, moim zdaniem te nowe modele to naprawde duży krok na przód polskiego producenta ciągników Ursus.

Technika i rozwój rolnictwa są powodem ,że nowy Ursus c360 jest zupełnie innym ciągnikiem niż poczciwa c360 .Ale według mnie ma realne szanse godnie ją zastępować.Oby tak dalej

,gwarancja 4 lata myśle ,że tak jak na c380 bd również na c360 a to jest gwarancja jakości.

#68 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 14:35

Mlody_rolnik_ktory_kocha@ jeździj starym zachodnim tylko najpierw oleje wymień i opony dokup poza tym wcale szału nie ma jeśli chodzi o zachodnie ciągniki (bynajmniej te z włoch) nieraz wkurzał mnie mój agroplus w porównaniu do tego dużego to troche odstaje niezawodnością ale to przez błędy na samym początku na gwarancji (zepsuty uszczelniacz, cieknące ociekacze, notoryczne zapowietrzanie się) po gwarancji(czujnik prędkości(kable się przetarły jak w kukurydzy deszczownie rozwijałem powodem jest brak jego osłony sam dorobiłem, rokręcony zawór ssący na 1 tłoku, raz się komputer zawiesil i nie chciał wogóle ruszyc)

#69 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 15:42

nie no mi się ta nowa 60 bardzo podoba i jesli kiedys miałbym z 20-30 ha to bym chętnie taką zakupił tylko silniki 3 cyl do mnie nie przemawiają + do tego w takim małym ciągniku turbo chyba jest niepotrzebne wolałbym zwykłą jednostkę 4cyl najwyżej troche mocniejszą. ale jak tak to bąba :D

#70 Share karol1221

karol1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 16:16

@Rolnik1973

tak o tym że ciągnik z lawety zjechał słyszałem i odrazu poszedł do remontu.A swoją drogą jak byś miał kupywać to nie lepiej by było dla ciebie C 380 jak podobno masz 14 ha to C 380 bo raz że mocniejszy ale gabaretowo większy bo nowej C 360 się nie opłaci jak masz ursus 3512 ma 47 km a nowa 60 siątka 58 a zapytam się z ciekawości planujesz coś zakupić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share cover

cover

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 marzec 2015 - 16:19

Ktoś wcześniej napisał że nowy c-360 powinien poradzić sobie w prasie np wrfama czy sipma... Jak  myślicie? Jeżeli ta nowa 60, tak jak ktoś napisał będzie kosztowała mniej wiecej tyle co 80 to  nie będzie niestety na nią zbytu... Bo dokładając niedużo będzie 75km zamiast 58 km.... Ale jak np będzie kosztowała max do 100tyś brutto ( a 380 np 120) a nawet mniej to już inna sprawa.... Jeszcze jedna sprawa, mogłby być perkins w nowej 60.... jakoś tak pewniejszy się wydaje przynajmniej mi niż te indyjskie na licencji zetora....

#72 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 17:13

Jak bende skladal na modernizacje to napewno wezme go po uwage, mniejszy paszowoz tez pewnie by ciagał?? Zgrabiarke, przetrzasacz, opryskiwacz. Mam belarke sipme do tej pory prasowalem zetorem 80 km, moglbym np prasowac slome tym ursusem a ojciec zetorkim by zwozil...robota by sie dla niego znalazla....

#73 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 04 marzec 2015 - 17:21

@Rolnik1973

tak o tym że ciągnik z lawety zjechał słyszałem i odrazu poszedł do remontu.A swoją drogą jak byś miał kupywać to nie lepiej by było dla ciebie C 380 jak podobno masz 14 ha to C 380 bo raz że mocniejszy ale gabaretowo większy bo nowej C 360 się nie opłaci jak masz ursus 3512 ma 47 km a nowa 60 siątka 58 a zapytam się z ciekawości planujesz coś zakupić

11 KM więcej i przedni napęd akurat do maszyn tych co mam by rajkotał bez wysiłku. Ziemi nie dokupię bo nie ma od kogo. Tak mam w planach tylko cena za świnie narazie nie pozwala na nazbieranie kasy.

#74 Share RageMan

RageMan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 18:04

Ale zaraz będę obsypany hejtami... Już to czuję, zawsze jak piszę jakąś opinię, to pod spodem mam niezawodne i wierne grono "wielbicieli" ;)

Bawią mnie ludzie, którzy mówią: "O, sąsiad to ino ma dobry ciągnik, taki roczny John Deere, taki ładny, zielony (amerykancki ;)). Ten ze przeciwka znowuż ma dwuletniego New Hollanda, jeszcze ładniejsiejsze toto". Kiedy spytasz się takiego, czym pracuje na codzień: "A, tam, złom czterdziestoletni, C-360, ledwo na kołach stoi, szkoda gadać". Wystarczy wtedy powiedzieć żeby kupił sobie nowego, wtedy zrusza się krzyk i wrzawa: "Toć to dobra maszyna, temu w John Deere za pół roku turbina siądzie (nie wiem skąd oni biorą takie informacje - nie, nie pracuję jako sprzedawca  ;) ), bo tam takie starambory na falobusie nietrwałe, a temu z naprzeciwka jak jaka kontrolka czy ki za piorun się zaświeci to bez komputra nie podchódź, ja u siebie to młotkiem, przecinakiem, diaksem i spawarką naprawię jak mie coś siądzie (swoją drogą, ciekawy arsenał narzędzi demontażowo montażowych, nie ma co!), nie będym kupać nowego"., przecież można złożyć wniosek na modernizację gospodarstwa, a jeśli nie to niektórzy mają już korzystne warunki kredytowe, dzięki czemu kupienie takiego New Hollanda jest równoznaczne z kupnem nowego samochodu (w dzisiejszych czasach to nie problem).

Ludzie, ludziska. Słuchacze i słuchawki. Kierowcy i kierownice. Kiedy Wy w końcu przestaniecie oceniać książki po okładkach, a z nowych ciągników przestaniecie się śmiać? (Plastiki? Haha! przynajmniej nie zardzewieją! ;) )

Co do tych, którzy są jasnowidzami i przewidują wszystkie awarie ciągników w otoczeniu - moje zdanie jest takie - jak dbasz, tak masz. Jeżeli ktoś kupuje używany ciągnik, nie ma stuprocentowej pewności, jak gospodarz tymże pracował (fakt, niektórych idzie wyczuć, jak się do takiego na podwórko wejdzie). Jeżeli natomiast ktoś kupuje używany ciągnik (maszynę / narzędzie / kombajn / samochód / motocykl / psa / konia) od handlarza, to tutaj niestety jest już loteria. Osobiście nie mam nic przeciwko używanym urządzeniom (powiem ogólnie, bo mam tu na myśli nawet samochody), nawet ściąganym z Niemiec, ale szczerze wolę zapłacić trochę więcej, jeździć nowym, samemu dotrzeć, chłodzić turbinę po każdej trasie, nie katować i szanować, wtedy przynajmniej mam kogo winić za awarie wynikające z nieprawidłowej eksploatacji. Do każdego sprzedawanego dzisiaj przedmiotu powinniśmy otrzymać instrukcję obsługi. Każdy, kto stosuje się do niej może spać spokojnie i cieszyć się, że jest perfekcyjnym operatorem. Oczywiście, nie ukrywam że trafiają się takie kruczki jak nieoczekiwany problem z jakimś podzespołem (nawet częścią), ale przecież są okresy gwarancyjne.

Co do Ursusa, pracuje bardzo podobnie, jak nasz szkolny TD 4.75 ;)

Jeżeli ktoś nie czytał całości (przyznam, dużo tego), zapraszam na końcową puentę:

Gdyby wszyscy myśleli jak co niektórzy tutaj, pracowalibyśmy na polach motykami, a na strajki do Warszawy chodzilibyśmy na piechotę, bo koła by nie wynaleziono.

Edytowany przez RageMan, 04 marzec 2015 - 22:42.

#75 Share karol1221

karol1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 18:25

11 KM więcej i przedni napęd akurat do maszyn tych co mam by rajkotał bez wysiłku. Ziemi nie dokupię bo nie ma od kogo. Tak mam w planach tylko cena za świnie narazie nie pozwala na nazbieranie kasy.

No w sumie to byś maszyn nie zmieniał ale on pojawi się na rynku gdzieś może za miesiąc ale ciekawe jak by było z ceną bo jak nie wiele tańszy od C 380 to niema co się zastanawiać a na program spróbój albo poczekaj rok i kup ciągnik ewentualnie kredyt tylko lepiej mieć część swoich

#76 Share rycerz

rycerz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:żyto po życie przez całe życie

Napisany 04 marzec 2015 - 19:16

slinik indie to prawie to samo co chiny to co mozna sie po tym silnniku spodzewać że bedzie szał?chwalićie maszyne kturej jeszcze na oczy nie widzieliście i nie wiećie jak sie bedzie sprawować ja uważam że marnie i kolo 2 3 tys mth silnik siądzie ale to jest tylko moje zdanie ja jestem za użyywanym zachodem a wy jak sobie chcecie

#77 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 19:35

Dziś wiekszość produkcji znajduje się w indiach chinach i innych tego rodzaju państwach.

Ale produkty z chin czy też z indi też mają różną jakość , raz lepszą raz gorszą ,kwestia pieniędzy.

Myśle ,że ludzie z Ursusa mają jakieś pojęcie i byle bubla by nie oferowali w momencie kiedy robią wszystko aby wrócić na rynek , dają też gwarancje 4 lat właśnie po to aby zagwaarantować jakość.

Myśle ,że wszystko się zweryfikuje jak ciągniki te trafią na pole.

#78 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 19:44

>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;) Aby cena brutto nie przekroczyła poziomu 80 tys to będzie miała wzięcie. Jak będzie kosztować więcej to bardziej opłacać się będzie kupić c 380

#79 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 19:50

Już gdzieś wcześniej pisałem jakiej moim zdaniem można się ceny spodziewać...

C 350 ok 95 000

C 380 ok 110 000 (ceny brutto poza salonem)- może trochę taniej da się wyrwać.

Raczej mało realne aby c 360 kosztował mniej jak c 350 chyba, że ten silnik będzie tyle tańszy od Perkinsa :D

Zapraszam na stronę:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share franekCuull

franekCuull

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Od czasu do czasu lubię zrobić reset mózgu

Napisany 04 marzec 2015 - 22:08

Wy wszyscy co tak podniecacie się tym ursusem pokażcie za rok kto go z was kupi bo obstawiam że NIKT.