Skocz do zawartości

Zdjęcie

>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;)

405 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Mlody_rolnik_ktory_kocha

Mlody_rolnik_ktory_kocha

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 20:14

Ludzie!!!Nie rozumiem dlaczego wy się podniecacie tym ciągnikiem.C-360 to on ma tylko z nazwy tam wszystko będzie zupełnie inne.Co nie którzy piszą oby to oby tamto było jak w starej sześćdziesiątce a prawda jest taka że to kompletnie inny ciągnik ale chwyt polega na tym że nazywa się jak stary dobry ursus i nie jeden na to poleci.Mam jeszcze jedno pytanie kogo kto ma 8 ha pola i starą sześćdziesiątkę będzie stać na takiego ursusa?Uważam że nikogo a ten co ma trochę więcej ziemi i pieniędzy nawet się nim nie zainteresuje bo po co mu taki ciągnik jak on ani do większego siewnika do nawóz ani do większego opryskiwacza ani do ładowacza się nie nadaje.Ciągnik nie na dzisiejsze czasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;) Dzisiaj, 22:35
  •  

#42 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 03 marzec 2015 - 20:21

Po 1 sami ludzie na af i nie tylko pisali że przydałby się mniejszy ciągnik.

Po 2 nowa 60 może być zakupiona na większe gospodarstwa jako ciągnik pomocniczy.

Po 3 nowa 60 idealnie sprawdzi się na gospodarstwach 15-20ha [jako ciągnik główny] które dominują w Polsce.

Niektórzy to by tylko potrafili narzekać. Chcieliście mniejsze ciągniki od ursusa to macie. Chcieliście aby nawiązywały do starych modeli też macie. Ja nie rozumiem czego wy ludzie chcecie. Nikt wam na siłę tego ursusa nie wciska. Jak wam się nie podoba i nie spełnia waszych oczekiwań to przecież są też inne ciągniki.

Edytowany przez dawidursus323, 03 marzec 2015 - 20:27.

#43 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 20:29

Ludzie!!!Nie rozumiem dlaczego wy się podniecacie tym ciągnikiem.C-360 to on ma tylko z nazwy tam wszystko będzie zupełnie inne.Co nie którzy piszą oby to oby tamto było jak w starej sześćdziesiątce a prawda jest taka że to kompletnie inny ciągnik ale chwyt polega na tym że nazywa się jak stary dobry ursus i nie jeden na to poleci.Mam jeszcze jedno pytanie kogo kto ma 8 ha pola i starą sześćdziesiątkę będzie stać na takiego ursusa?Uważam że nikogo a ten co ma trochę więcej ziemi i pieniędzy nawet się nim nie zainteresuje bo po co mu taki ciągnik jak on ani do większego siewnika do nawóz ani do większego opryskiwacza ani do ładowacza się nie nadaje.Ciągnik nie na dzisiejsze czasy.

Zgadzam się z @ Dawidursus3233, że to ciągniki na małe gospodarstwa, ale w sadownictwie będzie idealny albo u mleczarza który ma sporo ha łąk, do zgrabiarki albo przetsąsarki też będzie pasował.

#44 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 03 marzec 2015 - 20:36

Dobrze kolega wyżej mówi :)

PS: miałem napisać "... polać mu" ale wiek sprawdziłam w profilu :D

Ile to było narzekania, że nie mają mniejszego ciągnika w ofercie?

Większość większych producentów ma ciągniki +/- 60 km i nie słychać aby ludzie mówili ,że nie potrzebne.

Albo inny przykład: nie było tak, że Farmtrac swoimi ciągnikami celował w rynek jako zastępca c 360 aby modernizować polskie rolnictwo?

Dorośniesz, zaczniesz prowadzić swoje gospodarstwo to zobaczysz co Ci będzie potrzebne...

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#45 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 20:38

https://www.youtube....h?v=-HozrqgDxKw c-360!

#46 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 20:39

Udźwig jak na tą moc i masę jest OK. W 5314 (71 KM) na 2 siłownikach udźwig jest 2600 kg, czyli tyle co w nowych C-380 i C-360. Agregat upr-siew 3 m podniesie, ale to nie maszyna do tych ciągników. Nawet jakby miał udźwig 3, 3,5 t to i tak tyle by nie nosił, bo z taką masą na tyle przód by wstał.

#47 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 03 marzec 2015 - 20:47

A nowy 360 czyms sie jeszcze rozni od 380 oprocz mniejszej mocy?

#48 Share rycerz

rycerz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:żyto po życie przez całe życie

aj szczerze wątpie że na te ciągniki bedzie wiekszy zbyt :lol: wzieli silniki nie wiadomo z kąt do tych mniejszych modeli,a jesli chozi o jakość to widzałem w kielcach w tamtym roku nowe ursusy i ich wykonanie pozostawiało wiele do rzyczenia,nawet nie ma co ich porównywać do seri 5314 bo to jedne z lepszych ursusów tylko skrzynia w nich byla nie udana,a te nowe to raczej jest już szjs kto kupi to sie przekona,szczeż to z 100 tys zamiast tego nowego ursus z chin wolal bym zachodnie 70 km kupić i przynajmniej jechać,a co do wiekszośći na tym forum co deklarują zakup nowego ursusa to sa dzieći,taka prawda

#49 Share Mlody_rolnik_ktory_kocha

Mlody_rolnik_ktory_kocha

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 3 postów

Po 1 sami ludzie na af i nie tylko pisali że przydałby się mniejszy ciągnik.

Po 2 nowa 60 może być zakupiona na większe gospodarstwa jako ciągnik pomocniczy.

Po 3 nowa 60 idealnie sprawdzi się na gospodarstwach 15-20ha [jako ciągnik główny] które dominują w Polsce.

Niektórzy to by tylko potrafili narzekać. Chcieliście mniejsze ciągniki od ursusa to macie. Chcieliście aby nawiązywały do starych modeli też macie. Ja nie rozumiem czego wy ludzie chcecie. Nikt wam na siłę tego ursusa nie wciska. Jak wam się nie podoba i nie spełnia waszych oczekiwań to przecież są też inne ciągniki.

Odp:

1.Tylko kto z nich go kupi jak on kosztuje nie małe pieniądze.

2.Większe gospodarstwa się cieszą że uciekły od ursusa i jak poczuły zachodnie maszyny to od razu żyć się im zachciało i twierdzę że już do tej marki nie powrócą.

3.Powiedz mi co chcesz do tego ciągnika podczepić jako ciągnik główny.Weź pod uwagę to że za podobne pieniądze można kupić ciągnik o większej mocy i wtedy już takim coś można porobić.(Oczywiście mowa o używanym)

Większego sprzętu niż sześćdziesiątką się nim nie pociągnie a spali na pewno więcej więc kto mądry będzie wypalał więcej ropy na tą samą robotę?

Chce zaznaczyć że myślenie ludzi którzy nie stawiają na rozwój jest specyficzne.

#50 Share gucio426

gucio426

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 20:52

dźwięk nie za ciekawy ale jako zastępca starej mogłby się sprawdzić. czekam na test polowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 20:54

Odp:

2.Większe gospodarstwa się cieszą że uciekły od ursusa i jak poczuły zachodnie maszyny to od razu żyć się im zachciało i twierdzę że już do tej marki nie powrócą.

3.Powiedz mi co chcesz do tego ciągnika podczepić jako ciągnik główny.Weź pod uwagę to że za podobne pieniądze można kupić ciągnik o większej mocy i wtedy już takim coś można porobić.(Oczywiście mowa o używanym)

Większego sprzętu niż sześćdziesiątką się nim nie pociągnie a spali na pewno więcej więc kto mądry będzie wypalał więcej ropy na tą samą robotę?

Chce zaznaczyć że myślenie ludzi którzy nie stawiają na rozwój jest specyficzne.

Ok. Ja tylko napisałem co uważam na ten temat. Zobaczymy co będzie.

#52 Share rycerz

rycerz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:żyto po życie przez całe życie

Napisany 04 marzec 2015 - 06:26

dźwięk nie za ciekawy ale jako zastępca starej mogłby się sprawdzić. czekam na test polowy

chodzi tak jak by mial się zaraz rozleciec :D

#53 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 08:42

Chodzi tak jak każdy 3 cylindrowy

Odp:

Chłopcze, patrząc na Twój wiek to jeszcze niewiele o życiu i świecie wiesz.

Pokaż mi inny ciągnik, który ma podobną moc i tyle kosztuje ? Używany zachodni ? Taaak zachciało nam się żyć jak zaczeliśmy pracować, szczególnie jak się popsuł ...

Jak nie pociągnie więcej jak ma 4x4 i trochę więcej mocy ? Jesteś taki pewny, że 3 tłokowy silnik erkinsa  spali więcej niż stara 4 tłokowa konstrukcja ?

#54 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 04 marzec 2015 - 08:46

>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;) To idealny dla mnie i z 3512 będzie zgrany duet. Tylko żeby świnie podrożały.

#55 Share Mlody_rolnik_ktory_kocha

Mlody_rolnik_ktory_kocha

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 09:10

Chłopcze, patrząc na Twój wiek to jeszcze niewiele o życiu i świecie wiesz.

Pokaż mi inny ciągnik, który ma podobną moc i tyle kosztuje ? Używany zachodni ? Taaak zachciało nam się żyć jak zaczeliśmy pracować, szczególnie jak się popsuł ...

Jak nie pociągnie więcej jak ma 4x4 i trochę więcej mocy ? Jesteś taki pewny, że 3 tłokowy silnik erkinsa  spali więcej niż stara 4 tłokowa konstrukcja ?

Uważasz że on mało kosztuje?Wolałbym wydać te same pieniądze na zachodni używany bo prawdopodobieństwo że się zepsuje jest podobne a do zachodniego przynajmniej części masz normalnej jakości i drugi raz tej samej rzeczy robił nie będziesz.Do tego ciągnika części na pewno nie będą kosztowały tyle co do starych ursusów.Jak ktoś chce się rozwijać to zazwyczaj przy zmianie ciągnika zmienia też park maszynowy bo stary jest za mało wydajny i zazwyczaj za mały.A ten co uważa że wystarczy mu tyle co ma to takiego ciągnika nie kupi bo jest to dla niego nie opłacalne.

Na wyobrażaliście sobie że to wymarzony ciągnik dla was zamiast sześćdziesiątki tylko ja się pytam kto za niego zapłaci?Powiedz jeden z drugim o waszym pomyśle ojcu to waz zaraz na ziemię sprowadzi.    

#56 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 04 marzec 2015 - 09:23

Odp:

1 Wszystko nowe będzie droższe od używanego

2 Wiemy jakim komfortem pracy dysponują stare ursusy a że ursus w tamtych latach produkował bez jakichś większych zmian i udogodnień to dlatego rolnicy sięgnęli po zachodnie gdyż tam jest wygoda czego nie mogli doświadczyć w swoich ursusach

3 W Polsce jest wiele małych i średnich gospodarstw gdzie U330/U330M/U360/U360 3P i podobnych jest ciągnikiem głównym tego gospodarstwa więc jak ktoś kto ma "30" i kupi taką nową "60" to jeszcze będzie musiał zmienić swój park maszynowy na większy np. z pługa 2 na 3 więc nie wyrażałbym się tak że nie będzie co podczepić do niego. Co do uciągu to na pewno uciągnie więcej jak poczciwa "60" gdyż 4x4 na pewno dużo daje chyba że Ty chcesz mu od razu zaczepić jakiś agregat co ciągają traktory 100 konne :D. A silniki Perkinsa słyną z oszczędności więc o spalanie na Twoim miejscu bym się nie bał w tym traktorze.

#57 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 09:30

To jak według was ma wyglądać nowa c 360? 

@Młody  piszesz że wolisz zachodni używany za te same pieniądze a później że i tak nikt nie kupi nowego bo go nie stać będzie ale na zachodni używany za te pieniądze to już tak?

W innych ciągnikach zwłaszcza zachodnich nawet 100kM silnik 3 cylindrowy to ok ,ale jak Ursus włożył 3 cylindry do 60kM ciągnika to już beee.

Miał być prosty tani ciagnik to jest , a chyba nikt nie spodziewał sie ze Ursus reaktywuje starą c360 .

Teraz problem bo nie ma elektro hydraulicznego rewersu ,mokrego sprzęgła, EHR , biegów pod obciążeniem, 8 wyjść hydrauliki i udźwigu 6t. 

Są małe specjalistyczne gospodarstwa ktore nie potrzebują dużego ciągnika a i spokojnie sprawdzi sie jako ciągnik pomocniczy . Jeśli dla kogoś jest za mały to za nie wiele większe pieniądze jest c 380.

#58 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 04 marzec 2015 - 10:59

>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;) jedno mnie dziwi że perkins w ursusie brzydko chodzi, psuje się że nim zjedzie z lawety to już do remontu. A w mf ten sam silnik to poezja. Jak to wytłumaczyć?

#59 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 04 marzec 2015 - 11:13

Bo to nie ten sam silnik, w mf jest robiony w Uk a ten w ursusie w Chinach.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 11:25

ta gadzina nie miała by synchronizowanej skrzyni ? Od 0.40s słychać zgrzyt przy ruszaniu...