Skocz do zawartości

Zdjęcie

>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;)

405 odpowiedzi na ten temat

#261 Share karol1221

karol1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 18:21

@Rolnik1973 jak masz kupywać bierz C 380 75 km spoko ewentualnie C 380 M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;) Dzisiaj, 10:10
  •  

#262 Share Vexus

Vexus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 11:05

Mentalność polaczka wziąć kredyt kupić traktor za +/- 100 000 zł jako ciągnik pomocniczy w gospodarstwie

(Że taki traktor miałby pełnić rolę głównego ciągnika nawet nie skomentuję chodzi o cenę) a potem widły od gnoju i do Warszawy płakać bo nie mam na ratę.. Świetnie pokazały to ostatnie protesty..

Ja ma 14,5 ha ziemi i jako główny traktor URSUS 4514 kupiony przed laty z własnego kapitału przez mojego tatę a Park maszynowy był stopniowo uzupełniany przez kolejne 4 lata... i pamiętam jak się inne kulfony śmiały że SAPARD-u nie bierze a PZECIE DAJO I CA BRAĆ

dzisiaj nie jest im do śmiechu. U mnie część pól już obsadzone warzywami a inni się po d*pach drapią skąd na chleb wziąć.

Tak więc darujcie sobie bo jak pewien człowiek powiedział "Trzeba najpierw zainwestować pięć złotych w kalkulator i obliczyć na co mnie stać a na co nie " zamiast brać potężne kredyty na krzywy ryj bo inni biorą 

#263 Share radek1983

radek1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 11:32

cos w tym jest u mnie w okolicy tez taki jeden bral kredyty na maszyny ciagnik  i co to nie on itd minely dwa lata i nie ma nic nawet rozwod wziol zeby zonie na wyplate nie weszli

#264 Share Vexus

Vexus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 17:39

O tym właśnie mówię 

W czasach Technikum wyjechałem na praktykę do Niemiec, Ja i kolega pracowałem w gospodarstwie w którym właściciel uprawiał 50 ha buraka cukrowego, 50 ha pszenicy i hodował krowy mleczne, jedno wam powiem Niemcy to mądry naród kombajn zbożowy kupił na spółę z dwoma sąsiadami bo mu się nie opłaca samemu kupić. A u nas w Polsce? 5 ha pszenicy dla 10 świń i kombajn kupuje.

Biorą kredyty bo myślą że jak coś płaci powiedzmy 800 zł za tonę to będzie tak zawsze a o ryzyku nikt nie pomyśli że może przyjść załamanie rynku i d*pa zbita..

W mojej okolicy już 8 traktorów na lawetach odjechało, No ale przecież sąsiad kupił to ja nie będę gorszy a potem co urobi to bonkom oddaje a w domu chleb sznurkiem kroi. Jest określenie dla takich ludzi, a brzmi ono "BANKRUT". 

Ot cała prawda o polskich POSTĘPOWYCH rolnikach

Edytowany przez Vexus, 14 kwiecień 2015 - 17:56.

#265 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 17:50

Jednak są też tacy, co wszystko porobili za kredyty i teraz obrabiają po 100 ha, wożą się JD, a w oborze mają tak, jak niektórzy w domu nie mają.

#266 Share Vexus

Vexus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 18:16

Kwoty już zniesione i ciekawe co teraz zrobią ci od tych obór ? Na Warszawę z widłami  żeby Sawicki im do mleczka dopłacał ? po moim trupie !!!!

Albo zaczną myśleć albo zamiatać ulice

Edytowany przez kris14, 15 kwiecień 2015 - 09:24.

#267 Share Piotr_20155

Piotr_20155

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 08:07

Wielcy fani Ursusa, snujecie różne domniemania czy ten nowy C360 jest podobny do zasłużonego poprzednika a nie macie pojęcia że ten ciągnik jedyne co ma podobne to nazwa. Nowy C360 ma silnik Indyjskiej firmy sonalika, czyli wiadomo że awaryjność ich będzie wysoka. A same ciągniki marki Ursus to kupiony gotowy ciągnik tureckiej firmy Hatat a w Polsce jest naklejka przeklejana i tyle. Do tego handlowcy ściemniają, że to Polski ciągnik... powodzenia.

#268 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 08:15

piszesz "wiadomo że ich awaryjność będzie wysoka", więc zapytam-po czym to wnosisz, dlaczego tak sądzisz??? użytkujesz maszynę z takim silnikiem??? masz ją minimum dwa lata??? bo stwierdzenie że ''jest złe bo ja tak uważam'', ma takie samo pokrycie że ''ja uważam że ten silnik będzie super''

#269 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2434 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 15 kwiecień 2015 - 09:01

>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;) @Piotr_20155 ledwo sie zarejestrowaleś już zamieszanie robisz... Nowości nie odkryłeś, każdy wie z jakich podzespołów składane są Ursusy. Są sprawdzone w innych markach już od długiego czasu na rynku i zle z nimi nie jest. Wazne, że marka jest Polska. Tylko, że nawiązując dalej do twojej wypowiedzi to zapoznaj się z ofertą i pochodzeniem ciągników bo sie w dużym stopniu mylisz.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#270 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 11:53

Wielcy fani Ursusa, snujecie różne domniemania czy ten nowy C360 jest podobny do zasłużonego poprzednika a nie macie pojęcia że ten ciągnik jedyne co ma podobne to nazwa. Nowy C360 ma silnik Indyjskiej firmy sonalika, czyli wiadomo że awaryjność ich będzie wysoka. A same ciągniki marki Ursus to kupiony gotowy ciągnik tureckiej firmy Hatat a w Polsce jest naklejka przeklejana i tyle. Do tego handlowcy ściemniają, że to Polski ciągnik... powodzenia.

To w takim razie Valtra to też tylko Hatat według ciebie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share mariusz123456789a

mariusz123456789a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 13:13

>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;) @Piotr_20155 jak byś poczytał trochę temat to byś wiedział że oprócz 3 cylindrowego silnika sonalika ma być montowany 3 i 4-cylindrowy silnik perkinsa.

#272 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 15 kwiecień 2015 - 19:46

"Indyjskiej firmy sonalika, czyli wiadomo że awaryjność ich będzie wysoka" Tylko że tych silników się produkuje 80 tyś rocznie, więc jak by to był szajs, to by chyba tyle tego nie klepali, nie? o.O 

" A same ciągniki marki Ursus to kupiony gotowy ciągnik tureckiej firmy Hatat a w Polsce jest naklejka przeklejana i tyle." Kolejny "znafca" co coś usłyszał, coś przeczytał i uważa że rozumy pozjadał... Toć o tym, że seria H to hattat, to wie każde dziecko i tu się kończą powiązania z ursusem, bo c-380 czy 11054 niz z tym nie mają wspólnego...

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#273 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 19:51

>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;) Seria C and U is Made in Poland. Czy to takie trudne do zrozumienia?

#274 Share cover

cover

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 kwiecień 2015 - 19:58

Panowie a czy jak będzie do wyboru silnik perkinsa 3 i 4 cylindrowy , to czy te silniki będą miały tą samą moc tj 58KM? Czy może 4 będzie troszkę mocniejszy? Wie ktoś coś na ten temat?

Edytowany przez cover, 15 kwiecień 2015 - 20:01.

#275 Share dawidursus323

dawidursus323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:Ursus i technika rolnicza.

Napisany 15 kwiecień 2015 - 20:00

Seria C and U is Made in Poland. Czy to takie trudne do zrozumienia?

dla niektórych nie do przyjęcia  :mellow:

#276 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 20:13

Panowie a czy jak będzie do wyboru silnik perkinsa 3 i 4 cylindrowy , to czy te silniki będą miały tą samą moc tj 58KM? Czy może 4 będzie troszkę mocniejszy? Wie ktoś coś na ten temat?

Kolega zadał bardzo dobre pytanie. Sam chciałbym znać odpowiedź na to pytanie. 

Co ja mogę powiedzieć odnośnie wyboru silnika w modelu C-360?

- Pomysł ciekawy, nie spotkałem się jeszcze z takim, ale uważam jednak że trochę nie na miejscu. Jak można dać klientowi do wyboru silnik w jakiejkolwiek maszynie? Niech Pan prezes Zarajczyk, którego bardzo szanuję za to ze wyciągnął tą markę z bankructwa tak nie kombinuje. Niech inżynierowie dadzą po prostu czterogarowego perkinsa w standardzie i już. Po co tak kombinować? No czy nie mam racji? Jak komuś to pasuje proszę bardzo jak najbardziej, każdy ma swoje zdanie :)

#277 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 20:23

4 cyl. Perkins jest już w C-380, więc pchanie takiego silnika do C-360 nie jest konieczne. Sam wybór ma trochę sensu, bo ogólnie taki ciągnik musi być tani. Kto może, postawi na Perkinsa, a komu ledwo starczy kasy na model z silnikiem Sonalika, ten będzie się cieszyć, że uzbierał na nowy ciągnik. A przedsiębiorstwa tym bardziej postawią na tańszy model.

#278 Share Piotr_20155

Piotr_20155

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 00:04

http://www.forestmer...fikace-c-serie/ - parametry z Hatatt'a A55C łudząco podobne do Ursusa C350 hmm no nie możliwe....

Kurcze Hattat też ma serię C....pewnie zerżnęli coś z Ursusa....

http://www.forestmer...lerie-c-serie/- wow te hattaty mają wygląd pod maską jest prawie identyczny jak w C380- ale w sumie tylko sprężarka powietrza taka sama jest, napewno Hattat bierze od jakiegoś polskiego producenta pneumatyki i pozostałe komponenty też.

Ale na szczęście kabina i wnętrze jest unikalne...mam nadzieję że nie ma tam  żadnej tabliczki znamionowej z napisem "Yaris", "Verim" albo innego tureckiego producenta bo u nas w Polsce to mamy wielu producentów produkujących kabiny czterosłupkowe i napewno te kabiny są polskie.

Ursus C360- Nie no silnik Sonaliki to będzie miał swietny!

http://www.sonalika....9&scat=12&id=10

Widać, że licencja Zetora musi być dobra...Tylko szkoda, że koledzy z Indii do silnika wolnossącego dodali Turbinę z intercoolerem a dla układu wtryskowego z pompą rzędową zwiększyli ciśnienie wtrysku z 170 do 250bar...no cóż spełnione  normy spalin z 3zero  na 3A muszą być...ale napewno ten sam silnik po takich zmianach będzie też trwały...w końcu części od Zetora są łatwo dostępne.

Pozdrawiam kolegów fachofcuf wspierających polski przemysł! :) 

#279 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 06:35

Mentalność polaczka wziąć kredyt kupić traktor za +/- 100 000 zł jako ciągnik pomocniczy w gospodarstwie

(Że taki traktor miałby pełnić rolę głównego ciągnika nawet nie skomentuję chodzi o cenę) a potem widły od gnoju i do Warszawy płakać bo nie mam na ratę.. Świetnie pokazały to ostatnie protesty..

Ja ma 14,5 ha ziemi i jako główny traktor URSUS 4514 kupiony przed laty z własnego kapitału przez mojego tatę a Park maszynowy był stopniowo uzupełniany przez kolejne 4 lata... i pamiętam jak się inne kulfony śmiały że SAPARD-u nie bierze a PZECIE DAJO I CA BRAĆ

dzisiaj nie jest im do śmiechu. U mnie część pól już obsadzone warzywami a inni się po d*pach drapią skąd na chleb wziąć.

Tak więc darujcie sobie bo jak pewien człowiek powiedział "Trzeba najpierw zainwestować pięć złotych w kalkulator i obliczyć na co mnie stać a na co nie " zamiast brać potężne kredyty na krzywy ryj bo inni biorą 

Nie zgodzę się z tobą w żadnym bądź razie co i jak sobie obliczyć w dzisiejszych czasach raz produkujesz np ziemniaki po 1zł a dwa lata po 0,30gr albo  i mniej... tak samo jest z każdym innym działem produkcji  nastawisz się na coś  myślisz ze będzie z tego jakiś profit a tu  krach i robisz poniżej kosztów i to nie z swojej winy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 16 kwiecień 2015 - 09:29

http://www.forestmer...fikace-c-serie/ - parametry z Hatatt'a A55C łudząco podobne do Ursusa C350 hmm no nie możliwe....

Kurcze Hattat też ma serię C....pewnie zerżnęli coś z Ursusa....

http://www.forestmer...lerie-c-serie/- wow te hattaty mają wygląd pod maską jest prawie identyczny jak w C380- ale w sumie tylko sprężarka powietrza taka sama jest, napewno Hattat bierze od jakiegoś polskiego producenta pneumatyki i pozostałe komponenty też.

Ale na szczęście kabina i wnętrze jest unikalne...mam nadzieję że nie ma tam  żadnej tabliczki znamionowej z napisem "Yaris", "Verim" albo innego tureckiego producenta bo u nas w Polsce to mamy wielu producentów produkujących kabiny czterosłupkowe i napewno te kabiny są polskie.

Ursus C360- Nie no silnik Sonaliki to będzie miał swietny!

http://www.sonalika....9&scat=12&id=10

Widać, że licencja Zetora musi być dobra...Tylko szkoda, że koledzy z Indii do silnika wolnossącego dodali Turbinę z intercoolerem a dla układu wtryskowego z pompą rzędową zwiększyli ciśnienie wtrysku z 170 do 250bar...no cóż spełnione  normy spalin z 3zero  na 3A muszą być...ale napewno ten sam silnik po takich zmianach będzie też trwały...w końcu części od Zetora są łatwo dostępne.

Pozdrawiam kolegów fachofcuf wspierających polski przemysł! :)

-Hattat ma układ napędowy Hema, a Ursus c-350 ma transmisję Carraro. Seria C Hattata jest nową serią Valtry A. Hattat produkuje Valtry serii A, te mniejsze. Jak Valtra wprowadziła nowe modele, to i Hattat te ciągniki wprowadził pod swoją marką.

-Ursusy mają silniki Perkinsa, podobnie Hattaty, stąd podobieństwa.

-Kabiny Ursusa są jego produktem - 100%.

-Żeby spełnić normy spalin trzeba było wstawić turbinę do silnika i zwiększyć ciśnienie wtrysku. Faktycznie części mogą być łatwo dostępne i tanie.