Polecane posty

daron64    4255

Podpowie ktoś - przydałaby mi się szlifierka stołowa na kamień. Za dużo roboty by nie miała, więc i pieniędzy nie chce dużych wydawać. Czy te wszystkie einhele, bassy itp w cenie do tych 300 są w ogóle warte zakupu?

Jeszcze patrzę za listwami magnetycznymi. Jakieś doświadczenia? Cokolwiek brać co najtańsze? Czy jednak magnes magnesowi nie równy?

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
Akurat brak dysków nierdzewnych nic nie znaczy. Do amazone talerzy jest full. A ten lely ładnie wygląda a jeszcze moze coś urwiesz z tych 3,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325

Właśnie bardziej mi się podoba niż ten cały malowany co pierwszego wstawiłem. Koleś przyznał od razu, że sam rozsiewacz jak najbardziej ok, można jedynie wyczyścić dół ramy i podmalować, także tyle to pikuś. Gość wydawał się w porządku, myślę że uda się z nim dogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39
hardkor113    637

Opłaca ci sie tu gonić bliżej gdzieś nie ma?Tyle żę u ciebie to ziemia i dzierżawa pewnie droższa jak u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
28 minut temu, rafix255 napisał:

Nie uważacie że ma więcej jak 130godzin??

Może mieć, na moje oko ma 1350 godz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
18 minut temu, hardkor113 napisał:

Opłaca ci sie tu gonić bliżej gdzieś nie ma?Tyle żę u ciebie to ziemia i dzierżawa pewnie droższa jak u nas

0.83ha mam na wlasnosc , gdybym mial mozliwosci blisko to bym brał blisko ale ze u nas co lepsze juz wszystko wybrane to przy odrobinie szczescia oplaci sie zasiac rzepak na przemian z pszenicą i pojechac kilka razy na rok .

Jesli zlapię jakąś dobrą dzierzawę blisko to moze sobie z czasem daruje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za 4 i chyba 6 tyś to na złomie w okolicy były dwie d50 na sprzedanie z burtami i blachą na podłodze. Cena jednak za wysoka za tę w lepszym stanie, ale do wożenia bel byłaby wystarczająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

cena rozsądna gdyby miała papier, a tu zapewne brak, więc niemal 2t złomu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekber    3

/www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozu-rauch-mds-900-siewnik-amazone-lejek-kun-CID757-IDsjBCZ.html#aba6d5d20e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
17 minut temu, marekber napisał:

/www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozu-rauch-mds-900-siewnik-amazone-lejek-kun-CID757-IDsjBCZ.html#aba6d5d20e

Cena nie adekwatna do wyposażenia i stanu. Teraz już prawie niemożliwe będzie kupienie czegoś sensownego w logicznej cenie. Chyba że z mniej popularnych marek jak lely vicon itp  Trzeba poczekać i ewentualnie przed żniwami lub listopad/grudzień. Chyba że przez przypadek coś się trafi ale nawet na zachodzie ceny teraz wzrosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325
16 godzin temu, griga napisał:

Akurat brak dysków nierdzewnych nic nie znaczy. Do amazone talerzy jest full. A ten lely ładnie wygląda a jeszcze moze coś urwiesz z tych 3,5

Zakupiony ten lely, za 3 wytargowałem z transportem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
1 godzinę temu, sladan napisał:

Zakupiony ten lely, za 3 wytargowałem z transportem

No i super. Czyli na żywo wyglądał tak dobrzeto jak na zdjęciu. I teraz sam porownaj 3 za sensownego lely a ponad 3 za kiepskiego kuhn-a. Tabele dostałeś? Jak przyjedzie zrób jakieś zdjęcia. A tak dla Mnie prywatnie mógł byś cyknac zdjęcia systemu dozowania na tarczę. Ciekawi Mjie jak tam sie reguluje szerokość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325
26 minut temu, griga napisał:

No i super. Czyli na żywo wyglądał tak dobrzeto jak na zdjęciu. I teraz sam porownaj 3 za sensownego lely a ponad 3 za kiepskiego kuhn-a. Tabele dostałeś? Jak przyjedzie zrób jakieś zdjęcia. A tak dla Mnie prywatnie mógł byś cyknac zdjęcia systemu dozowania na tarczę. Ciekawi Mjie jak tam sie reguluje szerokość

Tabele znalazłem w necie, na stronie lely są instrukcje. Dolne profile ramy są jedynie do wymiany, bo już je rdza zjada. A co do szerokości to wydaje mi się, że jedynie kąt łopatek można zmienić. Podeślij na priv maila, jakieś 4 zdjęcia zrobiłem dzisiaj

EDIT: znalazłem w instrukcji jak ustawiać szerokość, wychodzi na to, że jest od 10 do 27 metrów. Później to ogarnę

Edytowano przez sladan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    29

https://www.olx.pl/oferta/zestaw-uprawowo-siewny-kverneland-compact-iii-apollo-dr-3m-CID757-IDqDWi3.html#274814911d

Co myślicie o takim zestawie do siewu? Nie chodzi mi konkretnie o ten ale ogólnie o zabudowany. Bo z tego co patrzę to by raczej drożej nie wyszedł jak  jakiś nowy krajowy agregat + używka siewnik. Orientuje się ktoś ile ten kverneland może ważyć?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Nie wiem, jaki masz ciągnik, ale bierny nie dorównuje aktywnemu. Gdybym miał ciągnik o większej masie i większej mocy, to wolałbym 2,5m aktywny do siewu niż 3m bierny. To jest tylko moje zdanie. U mnie sporo osób przerzuciło się po 2-3 latach eksploatacji z biernych na aktywne. Na polu jakość uprawy odróżnisz gołym okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj