Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

15936 odpowiedzi na ten temat

#15821 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 wrzesień 2017 - 07:13

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Mówią, że brony to przeżytek, ale do rekultywacji łąki niezastąpione o orce. Na wiosnę też szybciej przesuszą jak ktoś ma mokro. Tak ram to pestka i każdy powinien sobie poradzić ze spawaniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 11:16
  •  

#15822 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1045 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 12 wrzesień 2017 - 07:24

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON 20 ? Moze mieć ciężko w świeżej orce :/ 4x4

#15823 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3060 postów

Napisany 12 wrzesień 2017 - 09:48

Bo brony to przeżytek szczególnie do odsiewania traw, ale jak ktoś lubi zbierać kamienie to niech sobie bronuje.

Dobra orka i agregat, a brony na złom.

#15824 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3320 postów

Napisany 12 wrzesień 2017 - 10:20

Czasami się przydaje tak jak i kultywator. Bronami niszczysz chwasty po uprawkach pożniwnych i odsłaniasz nowe, przybronujesz poplon siany rozsiewaczem itp

#15825 Share przybyslawice5211

przybyslawice5211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo

Napisany 12 wrzesień 2017 - 17:06

Na moich ziemiach agregat na cienkich łapkach się nie nadaje bo wyciąga mokrą ziemie na wierzch a łapki się łamią jak zapałki w mojej okolicy albo uprawiają bronami albo broną aktywną 

ZETOR TEAM

#15826 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 12 wrzesień 2017 - 17:24

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Już bym tak z bronami nie dramatyzowal-na lżejszej ziemi jak 2 razy przelece to jest wystarczająco do siewu. Na cięższych-musialbyn mieć talerzowy żeby naprawdę dobrze doprawić te ziemie, albo ciężkie wały. Żaden bierny na łapach nie da rady. Siane miałem parę razy po podwójnym przebronowaniu agregatem grano z przodu strunowy, 3rzedy lap, wał pakera i nie było opcji żeby to doprawić. Narazie zakup talerzowego odpada, wały mam lzejsze i myślałem jak by tu sobie tanim kosztem z bronami ułatwić. No i zastanawiałem się jaki byłby koszt zrobienia ramy pod 4/5 pół.

#15827 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2675 postów

Napisany 12 wrzesień 2017 - 17:29

Ja na rędzinach jadę z ciężką broną z dwoma wałkami z tyłu. Z przodu włóka żeby trochę wyrównać.

Cos w ten deseń https://spplthumb.bl...ct/u755_b_2.jpg

http://www.pol-agra....ct/u755_b_2.jpg

Zaden bierny na łapkach tak nie rozbije grud. W sumie lepszy jest tylko aktywny. Za to na lżejszych glebach potrafi ciągnąć ziemie za sobą, trzeba podrywać na podnośniku w górę, agregat wał plus łapki plus dwa wały jest na takie ziemie lepszy. Może pomyśl nad ciężkimi bronami 16-18 cztery pola.

Edytowany przez jahooo, 12 wrzesień 2017 - 17:31.

#15828 Share matias95

matias95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, informatyka, muzyka i oczywiście technologia rolnicza ;)

Napisany 12 wrzesień 2017 - 17:58

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Daron, jesli chcesz to na jutro postaram się policzyć jakby to u nas wyglądało. Tak orientacyjnie

#15829 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 12 wrzesień 2017 - 18:34

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON To i tak plan na wiosne, ale jesli to nie problem to mógłbyś policzyć, będę wdzięczny. Tylko na gotowo, z siłownikiem i wężami. Nie lubię latać za takimi rzeczami.
Pola mam 4 x 20 tylko trochę zębów powymieniac mam.
Z takimi walkami i belka, jak @jahoo wrzucił w pierwszym zdjęciu myślę, że zrobiłoby u mnie robotę, w dwóch przejazdach, wystarczająca.
A ciągnik to 8145, także myślę, że jak same brony to 5 pol, a jakby z walkami i włóka to chyba 4, bo to już jednak trochę by ważyło razem.

Edytowany przez daron64, 12 wrzesień 2017 - 18:37.

#15830 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 wrzesień 2017 - 20:14

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Podnieść spokojnie podniesie. To nawet tony nie będzie ważyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15831 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 438 postów

Napisany 12 wrzesień 2017 - 20:28

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON matias95 skąd jesteś?? brony 2 rzędy po 5 plus taka włóka z przodu i na 2 wałki z tyłu oczywiście hydraulicznie rozkładane. Wystawiasz na to fakture vat? lub materiał mógł byś na fakturę zabrać?

#15832 Share matias95

matias95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, informatyka, muzyka i oczywiście technologia rolnicza ;)

Napisany 12 wrzesień 2017 - 23:43

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON @up podkarpacie. Niestety nie mogę wystawić faktury, ale materiał może udało by się na bat wziąć.
Daron, ok. Na wieczór powinienem postaram się przygotować jak ogarnę swoją robotę :)

#15833 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1020 postów

Napisany 13 wrzesień 2017 - 06:47

Ja na rędzinach jadę z ciężką broną z dwoma wałkami z tyłu. Z przodu włóka żeby trochę wyrównać.

Cos w ten deseń https://spplthumb.bl...ct/u755_b_2.jpg

http://www.pol-agra....ct/u755_b_2.jpg

Zaden bierny na łapkach tak nie rozbije grud. W sumie lepszy jest tylko aktywny. Za to na lżejszych glebach potrafi ciągnąć ziemie za sobą, trzeba podrywać na podnośniku w górę, agregat wał plus łapki plus dwa wały jest na takie ziemie lepszy. Może pomyśl nad ciężkimi bronami 16-18 cztery pola.

Też mam coś takiego na lekkie gleby. Muszę z tylnych kół powietrze spuszczać bo nie doprawia śladów i później na polu jest nierówno, gołym okiem widać przejazdy. Chciałbym sobie dorobić włókę albo spulchniacze śladów ale nie mam na to pomysłu, słaby ze mnie majsterkowicz.

#15834 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 13 wrzesień 2017 - 07:12

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Chłopak co w tym roku kosił u mnie na usługi zboże mówił, że za***iście równo pole zrobiłem.
Po orce nawozy, raz brony wzdluz i raz w poprzek i siew samym ciągnikiem z siewnikiem wzdłuż. Nie powalowane. Wszystko robione na szybko bo miał padać deszcz. I faktycznie kończyłem siać już po ciemku a następnego dnia jak pojechałem pościągać sprzęt z pola to już padało. Naprawde nie było równo na polu. Ale skoro on mówił, że było, a chyba trochę tych pól widział jak na usługi robi, to ciekaw jestem jak do tej uprawy ziemi inni podchodzą. Tak to sobie olewają, aby zasiać? Mi się wydaje, że w tym roku było bardzo nierwono, bo raz że orane na wiosnę dopiero, tylko parę dni ziemia leżała, po deszczu itd.

#15835 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2675 postów

Napisany 13 wrzesień 2017 - 07:48

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Ja obnizam ciśnienie w kołach. Poza tym czekam kilka dni po orce bo w świeżej ziemi też się ugniata. Robię dwa przejazdy. Nie wszędzie da się robić w poprzek czy na ukos na wąskich działkach. A spulchniacze śladów trzeba miec dwa aby brały boki śladu a nie jeden na środku wówczas lepiej zasypuje. Nie ma idealnych agregatów biernych a aktywny ma sens tylko razem z siewnikiem. No i trzeba mieć duży ciągnik.

#15836 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 13 wrzesień 2017 - 08:25

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Mozesz miec 8dealnie jak na stole zasiane ale mokra wiosna i wczeszne nawozenie azotem robi spustoszenie niestety
...a wjechac trzeba

#15837 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 13 wrzesień 2017 - 08:56

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON U mnie akurat w poprzek nie ma problemu, najwęższe działki to koło 80m szerokości.
Z azotem na siłę raczej nie wjeżdżam.

#15838 Share URSUS16

URSUS16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 13 wrzesień 2017 - 10:36

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON https://www.olx.pl/o...57-IDoFnLY.html co sądzicie o takiej przyczepie?

#15839 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 987 postów

Napisany 13 wrzesień 2017 - 13:41

Też mam coś takiego na lekkie gleby. Muszę z tylnych kół powietrze spuszczać bo nie doprawia śladów i później na polu jest nierówno, gołym okiem widać przejazdy. Chciałbym sobie dorobić włókę albo spulchniacze śladów ale nie mam na to pomysłu, słaby ze mnie majsterkowicz.

ja wymyśliłem sobie spulchniacze z "łap" od starego kultywatora(te szerokie). Łapy miałem w domu a dokupiłem jedynie mocowania więc koszt znikomy. Sam jestem ciekaw czy zda to egzamin :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15840 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1080 postów

Napisany 13 wrzesień 2017 - 18:51