Polecane posty

michal1993    459

Ja mam podobne tylko, że te dwie 6 diodowe skupiające i efekty są zadowalające a co dopiero przy takich lampach


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54
2 godziny temu, kris148a napisał:

No co tu dużo mówić, o bronach wirnikowych jest tyle tematów że wszystko można wyczytać. Co chcesz konkretnie wiedzieć? O tym konkretnie modelu nie wiem nic ale jak cię interesuje to trzeba jechać obejrzeć w jakim stanie wirniki, czy niema na nich luzów, wycieków, czy nie pogięta, posłuchać jak pracuje, czy jest olej i w jakim stanie. Noże wyglądają jeszcze nieźle to trochę na nich pochodzi, ale warto zapoznać się z cenami części do tego modelu bo czasem lepiej dołożyć tysiaka do maszyny a nie przepłacać później za elementy robocze i części typu łożyska jak są jakieś niestandardowe. Zachodnie brony wirnikowe to raczej jakiej firmy by nie były to są dobre o ile nie zajechane już, ale to jak z każdym sprzętem, na ciężkie gleby i gliny to nic lepszego niema, znajomy nie ma glin za dóżo, gleby klasy I-III miejscami IV i mówi ze nie wyobraża sobie już uprawy bez brony wirnikowej, ma 3 metrową (marki nie pamiętam) męczył się Lamborghini 80Km i mówił że efekt jest zadowalający ale jak kupił Forda 110Km to dopiero stwierdził że da się tym pracować z zadowalająca wydajnością.

I zapomnij ze będziesz tym robić ciągnikiem 80KM, no chyba że bez siewnika i bardzo wolno, oczywiście na ciężkiej ziemi, bo na lekkiej to 80 km może sobie nawet radzić tylko jaki sens broną wirnikową mieszać piasek. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142
Dnia 19.02.2018 o 11:36, stuart napisał:

Znajomy ma  taką forterre i claasa i mówi że spalanie i skrzynia o niebo lepsze w zetorze niż w claasie. (półbiegi wszem szarpią w zetorze ale w claasie to tragedia jak by młotem napi....ał serwis 2 razy na gwarancji powiedział tak musi być.) Teraz myśli sprzedać claasa i kupić Crystala 160koni Ale musi podeprzeć się kredytem a cena mleka na chwilę obecną nie jest pewna a ryzykować nie chce.

 

.  

ja tam żadnym nie jeździłem to nie wiem. Chodziło mi tylko o tytuł.  Albo gośc sobie jaja robi, albo ma dystans do wychwalania Zetorów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151
16 godzin temu, Belaruss820 napisał:

https://m.olx.pl/oferta/podwozie-na-malym-kole-do-bel-na-krancu-mozliwosc-zrobienia-zabudowy-CID757-IDnwuWQ.html

Ile mniej więcej wyniósłby mnie koszt doprowadzenia tego podwozia do stanu używalności? 

 

16 godzin temu, stuart napisał:

Ktoś pewnie przerabia z sztywnej lub jakieś z połamaną ramą ale uznał że konstrukcja będzie za słaba/ wysokie koszty/ problemy z rejestracją i postanowił sprzedać dalej.

 

16 godzin temu, michal12301 napisał:

delikatnie ta rama wygląda, do słomy może by stykła ale z sianokiszonką się nie pojeździ

to rama od barakowozu i tylko wygląda na delikatną, u mnie na takiej jeździ po 10 bel mokrej sianokiszonki wagą sięgającej 800 kg/szt, najsłabszy punkt tego rozwiązanie to koła 10 są za wąskie najlepiej wsadzić 400 ale 4 koła to już się robi koszt do tego zabudowa, myślę że z 7-9tyś trzeba szykować. Po cenie złomu to bym kupił nawet bez kół, a i jeszcze są problemy z obrotnicą bo jest nie typowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
14 godzin temu, extrabyk napisał:

Wystarczy,że większa grupa rolników napisałaby,że nie jest zadowolona z cen ogłoszeń i regulaminu w działach rolnictwo to może by coś zmienili na naszą korzyść

Ich to nie ruszy, oni mają analityków itp,  tak jak na rynku pracy - 80% potencjalnych pracowników na rozmowie kwalifikacyjnej rezygnuje bo płacą najniższą krajową a umowa po okresie próbnym czyli nigdy, jakoś nie widzę podwyżek a zakłady jak prosperowały tak prosperują.... W pobliskim mieści w międzynarodowym laboratorium badającym żywność itp laborantka po studiach  zarabia najniższą krajową xD nie będę pisał co to za firma ale badają i mleko od rolników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
To zapraszam do Wrocławia. W biedronce na umowie o prace 3000 brutto plus jakieś tam dodatki. W zakładach produkcyjnych 3,5-4 brutto to normalna stawka na dzień dobry. Nie wiem jak teraz amazon płaci ale też już nie najniższą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

już kiedyś na forum pisałem, najniższa krajowa w tych czasach to jedynie na umowie u "januszy biznesu", a drugie tyle pod stołem, na każdym płocie wiszą ogłoszenia "praca 3500-3800zł brutto", wymagań żadnych, byle miał dwie ręce, i rozumiał po polsku, mówić nie musi, ważne żeby rozumiał co ma robić, i tak rabotają tu ukraińcy, kazachowie, ostatnio widziałem kilku skośnookich, ale byli też hindusi, ci z kropką na czole, co o godzinie 12 (zmiana do 14) rzucili robotę i powiedzieli że idą się modlić do świętej krowy, i że u nich się robi po 6h

a pracowników brak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
16 minut temu, bratrolnika napisał:

3500-3800zł brutto", wymagań żadnych, byle miał dwie ręce

Gdzie takie płoty są? u nas zawodowy spawacz w zakładzie mooże tyle wyciągnie płn mazowsze 80km od stolicy.... biedra 2200 brutto na początek, Turki w kebabie 6zł/h , no nie licząc wszelkich burmistrzów itp, u nas nawet prezes spółdzielni mieszkaniowej ma 12 tys/miesiąc 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowpek    9

w dzisiejszych czasach najnizsza krajowa to zarabia tylko ten co chce tak zrabiac.

Prosty przyklad kierowcow tirów brakuje na potege u mnie firma  która zatrudnia 200 kierowcow da ci nawet kase na prawo jazdy i wszystkie szkolenia jak podpiszesz z nimi umowę na 5 lat jak nie dopełnisz to oddasz kase za prawko. a zarobisz bez problemu na reke ok. 4500tys.

już nie mowie o murarzach elektrykach spawaczach itd.

A nawiecej to narzekają ci którzy nie maja nic w CV a chcieliby od razu zarabiac 3-4 na reke.

 

Najpierw trzeba spojrzeć w CV i jak skonczyles gimnazjum i nigdzie nie pracowales to nikt ci więcej nie da mi cze czasy takie ze wyksztalcenie nikogo nie obchodzi tylko co umiesz i gdzie pracowales.

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Przecież napisałem że laborantka po studiach i z doświadczeniem zarabia najniższą krajową, pomocnik murarza po podstawówce zarobi więcej . Chodziło mi o chore praktyki w korporacjach, rejonizację itp... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Ich to nie ruszy, oni mają analityków itp,  tak jak na rynku pracy - 80% potencjalnych pracowników na rozmowie kwalifikacyjnej rezygnuje bo płacą najniższą krajową a umowa po okresie próbnym czyli nigdy, jakoś nie widzę podwyżek a zakłady jak prosperowały tak prosperują.... W pobliskim mieści w międzynarodowym laboratorium badającym żywność itp laborantka po studiach  zarabia najniższą krajową xD nie będę pisał co to za firma ale badają i mleko od rolników 

No i właśnie ci analitycy spowodowaliby szybka reakcję na naszą korzyść gdyby raptem wszyscy rolnicy zawiesili swoje ogłoszenia na tydzień...w samym dziale części do maszyn rolniczych jest ponad 60 tyś. ogłoszeń. Maszyny rolnicze ponad 25 tyś. ogłoszeń. Ciągniki ponad  8 tyś. a jeszcze masa w innych działach rolniczych. Było tego jeszcze z rok temu dużo więcej ale ludzie odchodzą bo regulamin i cennik nie ma się nijak do realiów rolnictwa. Zarabiają na nas grube pieniądze a nas nie szanują. W innych działach jest zresztą podobnie. Jak szukałem koparko ładowarki to ze dwa lata temu buło nawet do 1.000 ogłoszeń a dziś ledwo ponad 300... Ich chora polityka cenowa powoduje odchodzenie ludzi od portalu a ci co pozostają są dojeni coraz większymi kosztami by utrzymać portal przy życiu. Tak to działa i tylko zorganizowane działanie zainteresowanych może coś tu zaradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121
2 godziny temu, prowpek napisał:

Bo są dobre, mało palą i bez awaryjne, kolega szukał takiego prawie  rok  i w tej kasie chciał już brać NH bo nie mógł znaleźć i dobrze żeś podrzucił linka, tylko mogłeś trochę wcześniej bo dzwonił  że ledwo w banku ubłagał by mu kasę wypłacili bo już komputery wyłączali i kobieta w banku latała po koleżankach  po sąsiednich stanowiskach by uzbierać tyle kasy.  76tyś to nie mało mam nadzieje że jeszcze coś urwie. Jutro rano o 5 wyjeżdżamy oglądać tego landini. Ja mam autem wrócić bo tak jest napalony na ten ciągnik że chce nim na kołach 200km jechać. Jak coś  nie będzie pasować to lecimy po NH z kasą do handlarza bo jest zaklepany do końca miesiąca dla nas...  Dam znać czy go kupiliśmy czy nie.  :D

Edytowano przez stuart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

Ja już dojeżdżam. Jeszce tylko 50km mi zostało i ładujemy na lawetę. Ale daj znać którą trasą jedziecie z tymi pieniędzmi i ewentualnie o którego NH chodzi:P

 

A tak w ogóle to już wczoraj widziałem to ogłoszenie. Chyba musi aktualizować codziennie bo data dodania jest dzisiejsza.

W niedziele o 23 w Przytyku (maz) był wystawiony case maxumm110 2008 rok około 4 tys h, chyba krajowy za 107500zł brutto. (lub 135tys - za dużo tego przeglądam i czasem pomylić mogę)

Rano już go nie było:D

Pewnie za parę dni wypłynie u jednego z handlarzy w Krajno Pierwsze lub innego

Edytowano przez Agrest
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25580

Ten też długo nie postoi

https://www.otomoto.pl/oferta/new-holland-t4-95-ID6zD0HO.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Gość rozwalił system. Wymiękam. Przeglądam zawsze wszystkie ogłoszenia rolnicze, a ten za.ebał  całe rolnictwo. Ciekawe czy jakiejś promocji na ogłoszenia nie ma, bo jeszce się nie zdarzyło żeby  maszyny rolnicze zginęły w gąszczu ogłoszeń:D

https://narzedziachmielnik.olx.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Według mnie warto.Niestety jak coś jest w miare ładne to trzeba i za to zapłacić.Ja za swojego tylko z 2 lata temu dałem coś koło 6 tyś tyle że starszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3512    453
7 minut temu, hardkor113 napisał:

Według mnie warto.Niestety jak coś jest w miare ładne to trzeba i za to zapłacić.Ja za swojego tylko z 2 lata temu dałem coś koło 6 tyś tyle że starszy.

Wolałbym coś młodzszego, ale trudno znaleźć żeby było nie na drugim końcu kraju i w miarę przyzwoitym stanie, też żeby i cena odpowiadała. 

Tylko na zdjeciach ma 732 M, a w ogłoszeniu twierdzi, że to 932. Ciekawe co to tak naprawdę jest, a duża różnia pomiędzy tymi modelami, ktoś wie?

 


 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121
1 godzinę temu, Agrest napisał:

 

Gość rozwalił system. Wymiękam. Przeglądam zawsze wszystkie ogłoszenia rolnicze, a ten za.ebał  całe rolnictwo. Ciekawe czy jakiejś promocji na ogłoszenia nie ma, bo jeszce się nie zdarzyło żeby  maszyny rolnicze zginęły w gąszczu ogłoszeń:D

https://narzedziachmielnik.olx.pl/

Jestem zakupoholikiem takich rzeczy bo mi rodzice za dzieciaka nie kupowali mi zabawek i teraz jako dorosła zarabiająca osoba sobie to nadrabiam :D -wszystkie strony z jego ofertami przejrzałem. Ceny  przystępne jak na te produkty. 

Edytowano przez stuart
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
3 minuty temu, Mateusz3512 napisał:

Wolałbym coś młodzszego, ale trudno znaleźć żeby było nie na drugim końcu kraju i w miarę przyzwoitym stanie, też żeby i cena odpowiadała. 

Tylko na zdjeciach ma 732 M, a w ogłoszeniu twierdzi, że to 932. Ciekawe co to tak naprawdę jest, a duża różnia pomiędzy tymi modelami, ktoś wie?

 

Ten już chyba raczej z tych nowszych bo później to już 17.1 lub 19.1.A różnią się tylko ładownością może go malował i przyczepił naklejki takie jakie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj