Polecane posty

andrzej78    588
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

Za taką kasę a nawet taniej można kupić Mds, ( regulowane i wysuwane łopatki) precyzyjny wysiew . Ten ładnie wygląda , bo malowany , ale swoje wypracował . Wizualnie troche widać , ale w jakim stanie jest przekładnia ? Czy jej rdza nie przeżarła , zużycie kół zębatych , wielka niewiadoma, a to przecież inwestycja na lata. Dodam tylko ,że ponad rok temu oglądałem Mds-a 701 za 4600zł w niezłym stanie ,ale ostatecznie kupiłem mds61 .

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
1 godzinę temu, Luke16 napisał:

Moderatorów olx chyba dość mocno ostatnio glowa boli. Wystawiłem kilka rzeczy na części stwierdzili najpierw że trzeba wystawić każdą rzecz osobno kit z tym że ktoś może chcieć zębatkę a ktoś obudowę, potem poprawiłem i co? Że trzeba dodać do płatnej kategorii, przez co wykorzystałem limit darmowych ogłoszeń i teraz każde kolejne 5zl... Czekam niecierpliwie kiedy pojawi się duży konkurent dla olx nawet za pół ceny bo teraz nie ważne co się wystawia 30zł zapłać i uj. A nie lepiej mieć więcej klientów a zrobić ogłoszenia po 10zl? Nie no po co lepiej wszystkich stracić. Trzeba posiedzieć na gratce, anonsach, sprzedajemy a nie dać tym dziadom zarobić.

P.S. Nie ma ktoś na sprzedaż wycinaka szczękowego do kiszonek 1,3m?

Znam to na przykładzie homont wystawiłem w 2 kategoriach z drugie skasowali bo jak to ujęto przedmioty o podobnym wyglądzie muszą być w jednym ogłoszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54
2 godziny temu, Luke16 napisał:

Moderatorów olx chyba dość mocno ostatnio glowa boli. Wystawiłem kilka rzeczy na części stwierdzili najpierw że trzeba wystawić każdą rzecz osobno kit z tym że ktoś może chcieć zębatkę a ktoś obudowę, potem poprawiłem i co? Że trzeba dodać do płatnej kategorii, przez co wykorzystałem limit darmowych ogłoszeń i teraz każde kolejne 5zl... Czekam niecierpliwie kiedy pojawi się duży konkurent dla olx nawet za pół ceny bo teraz nie ważne co się wystawia 30zł zapłać i uj. A nie lepiej mieć więcej klientów a zrobić ogłoszenia po 10zl? Nie no po co lepiej wszystkich stracić. Trzeba posiedzieć na gratce, anonsach, sprzedajemy a nie dać tym dziadom zarobić.

P.S. Nie ma ktoś na sprzedaż wycinaka szczękowego do kiszonek 1,3m?

Problem z OLX zaczął się dlatego że wykupiło go Allegro, i teraz mają praktycznie monopol bo jak chcesz coś szybko i dobrze sprzedać to nie masz wyjścia. Trzeba będzie wrócić do gazety Autogiełda, tam to można było szukać ogłoszeń w supermarkecie za free (typowy Janusz biznesu ;) ), a wystawianie  ogłoszenia było taniutkie. 

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kasa kasą ale ludzie już uciekają. Wystarczy jeden konkurent z dobrą obsługą strony i olx leży i kwiczy... A naprawdę to widać ile ludzi już uciekło. 

Osobiście znajduję ogłoszenie na allegro patrzę czy czasem dana firma nie ma sklepu internetowego i często kupuje taniej niż przez Allegro bo ściągają pieruńską prowizję. Albo szukam produktu gdzieś blisko nie dość że obejrzę najpierw to jeszcze coś się urwie :) i z reguły miło porozmawia - chociaż nie zawsze przypomniała mi się historia mebli które chciałem odebrać osobiście bo do firmy ogłaszającej się na allegro miałem 7km a dostawa 150zl, myślałem że mnie zlinczują że jak ja śmie w ogóle pytać... No i kupiłem gdzie indziej...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tracić tracisz i uważam że jest to celowe, bo nawet teraz poświęciłem 5zl na dodanie tego samego ogłoszenia iii?? Po chwili zatwierdzone z tym samym tekstem co był wcześniej zmoderowany... Oszusty cholerne.

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Dlatego wystawiam przedmioty w bezpłatnych kategoriach, a te płatne to przechodzę na inną stronę, np, sprzedajemy.pl, po redukcji prawie 50 % ogłoszeń jakie były, domniemam, że to może być duży cios dla olx, ku jego końcowi.


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tylko że olx w darmowych kategoriach też zrobiło limity. Np w częściach maszyn rolniczych możesz za darmo dodać 3 ogłoszenia i tak też dzisiaj było że dwa mi usunęli, zostało darmowe jedno... Zmieniłem dwa słowa i dodałem 2 godziny czekałem aż ktoś zatwierdzi. Miałem drugiego nie dodawać ale mówię kit poświęcę 5zl i dodam tak samo jak było słowo w słowo po 5ciu minutach od wystawienia było zatwierdzone... Dlatego jutro wystawiam wszystko na sprzedajemy i anonsach + gratka. Trudno nie lubię obsługi tych stron ale co raz więcej ludzi tam jest a grupie allegro życzę powodzenia jak tak dalej będą robić... 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Potwierdzam,że olx to już porażka jeśli chodzi o dodawanie ogłoszeń i ich koszty. Niestety sprzedajemy jest ciągle mało popularne. Mam ogłoszenia tych samych rzeczy na obu portalach i w tym samym czasie ilość otwarć ogłoszeń jest jak 1 do 10 na korzyść olx. Właściciel portalu dobrze o tym wie i nas doi. Jeśli dojdzie do tego,że jakiś portal będzie bardziej popularny niż olx to zaraz zostanie sprzedany i skończą się bezpłatne ogłoszenia...tak to działa. Gwoli ścisłości to właściciel allegro stworzył Tablicę, która bardzo szybko stała się hitem. Gdy tylko tak się stało Tablica została sprzedana inwestorowi z Holandii za grubą kasę. Najpierw nastąpiła zmiana nazwy na olx a zaraz potem weszły opłaty za ogłoszenia. Jeśli myślicie,że drogo płacicie za dodawanie,odświeżanie,wyróżnianie itp. to spróbujcie zrobić to płacąc przez sms....to dopiero wychodzą kwoty ! Jeśli wystawia się maszynę rolniczą za ok. 500 zł. to po pół roku cena ogłoszeń przekracza jej wartość...paranoja.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

Ze tak powiem, biznesmany od siedmiu bolesci, sprzedac jakis zlom wyciagniety z krzakow za stodola to cenia nie wiadomo ile, ale zaplacic 2zl sa ogloszenie na miesiac to szkoda, bo okradaja zlodzieje z olx. A wystawianie na sprzedajemy itp to szkoda czasu, tam nikt nie zaglada, normalnie wieje martwym h.... Jak ktos chce sprzedac za normalna cene to odswiezac ani wyrozniac nie musi, kupce sami znajda chocby bylo bez zdjecia i na koncu listy. Mam znajomego, sprzedaje na allegro czesci samochodowe, na allegro wplaca w miesiacu 400-600zl i nie narzeka, biznes sie kreci to i koszta musza byc. A wiekszosc normalnych sprzedajacych co wystawia kilka razy w miesiacu aukcje to wystarczy im tych darmowych wystawien. Chyba nie pamietacie czasow jak olx nie bylo, a na allegro za wystawienie aukcji placilo sie 5-30zl od sztuki

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Pol biedy ze trzeba zaplacic ,ale gorzej ze czesto usuwają ogloszenia bo cos im nie pasuje , oglaszalem ze 2 lata szyby do Syrenki ,ostatnio usuneli ogloszenie bo cos im nagle nie pasuje ;)

Olx ma moc nie powiem ale drogo się cenią . Tez oglaszam na sprzedajemy - zeby mialo to sens to trzeba ludzi troche nakierowac na tę stronę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Bratrolnika tak jak pisałem wyżej po kiego grzyba płacić powiedzmy 30zl za ogłoszenie jak można zrobić po 10zl i mieć full klientów... Biznes się kłania. Tak jak ja w swoim zawodzie, np odklejenie łożyska ja biorę 50zl inny weterynarz 120-150zl do kogo klient zadzwoni? A no do mnie... Mam znajomego który handluje samochodami i mówi że miesięcznie musi wydawać po 1200zl na ogłoszenia, i widziałem że już zaprzestał na OtoMoto wystawiać a robi teraz to na gratce... Inny znajomy miał najtańsze części samochodowe w okolicy, full sklep ludzi że aż ciężko było coś kupić bez wystania się w kolejce. Teraz? Ceny podniósł, mało kto do niego idzie i takie to są "biznesmeny" . Na allegro czy olx widać jak masę ludzi ubyło... Prosty przykład - kupowałem żwirek dla kota przez Allegro bo było najtaniej. Teraz pojechałem do hurtowni u mnie w mieścinie i kupiłem o 12zl taniej niż na allegro z dostawą... To samo części czy do ciągnika czy auta - taniej w sklepie. Kolejna sprawa weź wystaw nie wiem auto, jakaś maszynę za 1000zl z dwa trzy razy wystaw i już wartość spadła na 900zl... Zrobili by normalne ceny to i ludzi by mieli więcej, proste to jak konstrukcja cepa...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Inne serwisy są mało popularne bo nie ładują tyle kasy w reklamę. A niestety to tak działa że na początek trzeba mocno zainwestować a później dopiero przychodzą zyski. Mnie tez irytuje olx bo beczkę do opryskiwacza na początek Mi zatwierdzili a jak dałem zmianę ceny to usuneli bo zła kategoria. No cóż czekam na konkurencję bo 30zł za ogłoszenie to już mocna przesada

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
8 godzin temu, Luke16 napisał:

Tylko że olx w darmowych kategoriach też zrobiło limity. Np w częściach maszyn rolniczych możesz za darmo dodać 3 ogłoszenia i tak też dzisiaj było że dwa mi usunęli, zostało darmowe jedno... Zmieniłem dwa słowa i dodałem 2 godziny czekałem aż ktoś zatwierdzi. Miałem drugiego nie dodawać ale mówię kit poświęcę 5zl i dodam tak samo jak było słowo w słowo po 5ciu minutach od wystawienia było zatwierdzone... Dlatego jutro wystawiam wszystko na sprzedajemy i anonsach + gratka. Trudno nie lubię obsługi tych stron ale co raz więcej ludzi tam jest a grupie allegro życzę powodzenia jak tak dalej będą robić... 

Olx dobre jeszcze było jakieś 3 lata temu obecnie z ogłoszeniem jest czeski film.

Ogółem najlepiej wypada moim zdaniem sprzedajemy.pl agregat wystawiłem i znalazł się nabywca rozsiewacz tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

Olx jest popularne bo kiedys mialo wszystkie ogloszenia za darmo, ludzie masowo porzucali wystawianie ogloszen na allegro i otomoto, bo po co placic, skoro mozna wystawic za darmo. Tak samo kupujacy, po co ogladac ogloszenia na allegro, skoro na olx jest wybor piec razy taki. I tak zbudowali swoja pozycje, a nie reklama. Dziala to tak w kazdej branzy, czy to budowlaniec, czy mechanik, czy producent warzyw, na poczatku musisz wyrobic sobie marke, robic taniej, jak bedziesz robil dobrze i za rozsadny pieniadz, to reklama ci nie bedzie potrzebna, ludzie sami beda w kolejce do ciebie stali. Dobry mechanik nigdzie sie nie oglasza, a ma cale podworko samochodow do naprawy, dobry budowlaniec juz teraz wie co i gdzie bedzie budowal w przyszlym roku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54
5 godzin temu, extrabyk napisał:

Potwierdzam,że olx to już porażka jeśli chodzi o dodawanie ogłoszeń i ich koszty. Niestety sprzedajemy jest ciągle mało popularne. Mam ogłoszenia tych samych rzeczy na obu portalach i w tym samym czasie ilość otwarć ogłoszeń jest jak 1 do 10 na korzyść olx. Właściciel portalu dobrze o tym wie i nas doi. Jeśli dojdzie do tego,że jakiś portal będzie bardziej popularny niż olx to zaraz zostanie sprzedany i skończą się bezpłatne ogłoszenia...tak to działa. Gwoli ścisłości to właściciel allegro stworzył Tablicę, która bardzo szybko stała się hitem. Gdy tylko tak się stało Tablica została sprzedana inwestorowi z Holandii za grubą kasę. Najpierw nastąpiła zmiana nazwy na olx a zaraz potem weszły opłaty za ogłoszenia. Jeśli myślicie,że drogo płacicie za dodawanie,odświeżanie,wyróżnianie itp. to spróbujcie zrobić to płacąc przez sms....to dopiero wychodzą kwoty ! Jeśli wystawia się maszynę rolniczą za ok. 500 zł. to po pół roku cena ogłoszeń przekracza jej wartość...paranoja.

Było odwrotnie, tablica została stwożona przez koncern OLX, nazwa była polska po to by łatwo wpadała w ucho i była rozpoznawalna, później kierownictwo postanowiło zmienić we wszystkich krajach nazwę na taką samą czyli OLX. Później OLX zostało wykupione przez właściciela Allegro, oficjalnie OLX nie należy do Allegro i nie jest z nim powiązane ale należy do tej samej spółki.

Co do kosztów wystawienia to nie mam nic przeciwko tylko niech będą adekwatne do wartości sprzętu. Sprzedawałem zetorka 25 za 1500zł w stanie do kapitalnego remontu i kazali mi zapłacić tyle co za ogłoszenie nowego ciągnika, a fakt jest taki że wystawiałem go z 10 razy zanim go w końcu ktoś kupił, pewno lepiej bym wyszedł zawożąc go na złom tylko szkoda wywozić na złom coś co komuś innemu może się przydać i był by gotów zapłacić nawet więcej. Przez takie ceny po prostu handel tańszymi maszynami będzie zanikał.

Dodam jeszcze że z polityki OLX wynika że najlepiej nie dodawać opisu bo mogą się wszystkiego doj**ać. Najlepiej w opisie zamieścić sprzedam to co na zdjęciu a o szczegóły pytać telefonicznie, tylko to dla kupujących jest znowu wkurwiające bo jak się ogląda 50 maszyn to nie o każdą się dzwoni.

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tablicę kupił olx.... Serwisy lokalnych gazet, grupy na facebooku też sporo ogłoszeń mają. Olx to jak z gwiazdami disco polo - szary grajek zagra na festynie za 1000zł, król krzyknie sobie 40 tys :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dużo popsuły te darmowe ogłoszenia i ludzie wystawiaki i wystawiają byle śmieci i złom. A nóż znajdzie się głupi. Niepotrzebnie tylko zabierały miejsce na portalu. Nie wiem jak moderacja na sprzedajemy.pl działa, ale ogłoszenia wiszą po kilka miesięcy i nie wiadomo czy sprzedane czy aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

No dla ciebie niektóre rzeczy to śmieci i złom a dla innych są długo poszukiwanymi "skarbami". Jak by nie patrzyć to rolnicy i handlarze maszynami rolniczymi wystawiają najwięcej "złomu" wyciągniętego z pokrzyw za helmutową oborą. ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

@thomas2135 dobrze pisze, ludzie wystawiali byle smieci, dziadostwo co lezalo 20lat pod plotem, bo moze sie glupi trafi i kupi, i co najgorsze-jak bylo za darmo ogloszenie to odnawiali w nieskonczonosc, bardzo dobrze ze sa oplaty, nie duze, ale niech beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tylko że jeżeli będziesz podnosił cenny to możesz być najlepszym fachowcem na świecie ale nieliczni do Ciebie przyjdą. Bo nikt nie jest nie zastąpiony. Ja za swoje usługi cenę od 3ch lat nie zmieniłem jedynie co to leki podrożały a klientów jest naprawdę sporo. Tak jak z pewnym dermatologiem. Fachowiec pierwsza klasa ludzi zawsze full i co? Podniósł wizytę ze stówki do 170zl jak wcześniej trzeba było się do niego 3 miesiące wcześniej zapisać jak i raz pamiętam 5 miesięcy, tak teraz wizytę mam we wtorek gdzie tydzień temu się zapisywałem... W Polsce musi być zrobione tanio i dobrze, tak to będziesz miał robotę do końca życia i o jeden dzień dłużej, ale jeżeli jak w przypadku allegro czy olx decyduje jakiś śmieszny menadżer który twierdzi że ślimak to ryba a marchew to owoc no to długiej kariery im nie wróżę

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

No ale co ci przeszkadza że ktoś ogłosił jakieś dziadostwo z pod płotu? Jak będzie kupiec to sprzeda a jak nie to trudno. Po to jest chyba ten serwis?

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj