Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stuart    121

Te Dzej-si-bi To obiekt moich westchnień :D . Był stworzony przez firmę specjalizującą się w maszynach budowlach. Docelowo dla firm budowlanych i konserwacji autostrad.  No na moje ha marzenie, prędzej, na usługi bym wolał. Ale jak ktoś tutaj pisał: Co że się rozbujasz do tych 80km/h jak zaraz trzeba hamować bo jakiś seba w BMW leci środkiem jezdni. Dzięki kabinie po środku wyboje są mało odczuwalne. I równo rozłożony ciężar na 4 koła sprawia że dobrze się trzyma drogi ale w pracach polowych PODOBNO łatwiej siadają (niby to mit) choć jak patrze po stanie ogumienia  tych na OLX to nie dziwne że się kopią.  Swojego czasu nowy ciągnik z serii 2000 z silnikiem Cummins'a 140 koni kosztował więcej niż fendt Vario o tej samej mocy. Tylko seria 2000 z silnikami Cumminsa miała 4 koła skrętne jak w ładowarce teleskopowej niestety teraz nie jest produkowana . Właśnie kolejnym mankamentem tych maszyn przez największą długość z wszystkich ciągników to zwrotność średnica chyba wynosi 14metrów!!! Nie tyczy to modeli z 4 kołami skrętnymi ale mimo to nadal miały większy promień zawraca niż konkurencja. Jeszcze wracając do prędkości, ciągniki rolnicze w Polsce mają mieć ograniczoną prędkość do 30 km/h ( 40km/h) (niby mieli to zmienić kilka lat temu) Czemu? Bo prawko na T można mieć od 16lat. A czemu od 16 lat ?  :D :D  :D Bo w PL są małe gospodarstwa w których muszą już pomagać 16 latkowie... Proszę sobie wyobrazić takiego młodego pryszczatego  obywatela pędzącego 80km/h z MC zestawu 30/40 ton bo może kumpel zobaczy powie innym i będę miał fejm.  Taki kolos to TEORETYCZNIE pojazd samochodowy o DMC po 3.5t  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554
4 godziny temu, robi57362 napisał:

aj aż mnie korci tego drzega zaklepac ale obawiam sie ze rozklekotane

Jak poczekasz do maja w tej kasie sprzedam CI na hydraulice i już malowany i piaskowany^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121
32 minuty temu, Luke16 napisał:

No to teraz który z twoich znajomych go sprzedaje. 

 

12 minut temu, kedziorek napisał:

A z ciekawości pytne... Do czego ci to ? :D Powiem że może to być z tej chińszczyzny co robi robotę. Mam ukośnice eurotec i chodzi już  2 rok. Ja jak chce takiego rodzaju produkt kupić  to staram się zdiagnozować jak długo różne firmy mają to w swojej ofercie. Bo jak coś jest bardzo awaryjne i są reklamacja to zaraz wycofują to z sprzedaży. I nie kupują więcej. 2 sprawa zależy jaki zapas mocy ci potrzebny bo jak chcesz wykorzystywać 90% mocy maksymalnej to lepiej kup większy model.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Jak poczekasz do maja w tej kasie sprzedam CI na hydraulice i już malowany i piaskowany^_^

Zaklepuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878
5 minut temu, Sean napisał:

Czy to aby nie za mało za niego?    :P   jak szaleć to szaleć, zaokrąglił bym do 50-ciu tysi.   :D

https://www.olx.pl/oferta/ursus-360-3p-ogrodnik-CID757-IDs5zW3.html#8ed1a2ec91

Kolego co ty chcesz przecież nowy sadownik jest droższy od polowego to i uzywka 3p zrobiona na sadownika jest droższy od zwykłego 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O ile droższy, o ponad100%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

sam wiesz jak to teraz jest ze sprzedającymi.fachowe przerobienie 3p lub 60 na sadownika to minimum 10 tys w gurke ale właściciel musiał się ostro uderzyć w muzg bo cena kosmos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554
27 minut temu, Thomas2135 napisał:

Zaklepuję. 

Ty tak serio?

1 godzinę temu, kedziorek napisał:

Daruj sobie , kupiłem takie gówno chyba ze 3 lata temu do wiertnicy samoróbki wytzymał 5h pracy!!!

@stempos1980 mózg :D

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Te 30000 za tego sadownika może i jest w stanie wyciągnąć, ale nie więcej. Choć większość i za te pieniądze poszuka jakiegoś Mf-a 154, 174.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702
35 minut temu, soltys48 napisał:

ale gość ma fajne przyczepki szkoda,ze takie drogie

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-krone18-t-dk225-CID757-IDqwKlf.html

Fajne ma na zdjęciu, pojedziesz na miejsce to całkiem co innego, a potrafi za byle szrot cenić nie wiadomo ile. Jego motto to: lepiej niech 10 lat w krzakach na kupca czeka niż za tanio od razu sprzedać. Ogólnie jak to handlarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Ja piszę ogólnie, coś nie coś o nim słyszałem, teściów mam na sąsiedniej wiosce do niego. Niektóre rzeczy ma na olx już 4-5lat powystawiane, ale cena nawet złotówkę w dół nie spadła, dalej te same zdjęcia, a jakbyś coś potrzebował to cena jak za nowe, a stan jak 1zl/kg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
2 godziny temu, andrzej78 napisał:

5670 mtg , jasne " a świstak siedzi i zawija......":D

A czemu by nie? Ciągnik zadbany opony świeże. Kumpel liczników akurat nie kręci bo po co? Renowka 95.14 miała ponad 10 tyś mth, Case też, ostatnio Masseya sprzedał który miał 12 tyś godzin, a perełki też się zdarzają mój MF 675 miał delikatnie ponad 5 tyś godzin kupiony od pierwszego właściciela z potwierdzeniem z serwisu MFa, podobnie Renault 70.34 fakt taki że leżała na boku ale miała za to delikatnie powyżej 2 tyś mth z potwierdzeniem książka i wlepkami w kabinie. Zetor 6245 ma prawie 8 tyś mth. Pewnego sąsiada C-360 (ma ją od nowości) z 1982 roku ma nie całe 3 tyś mth więc się da. Wszystkie ciągniki 20 tyś godzin mieć nie będą. Wiem też kto kupuje ciągniki od mojego kolegi a potem się śmieje bo odpicują cena plus 10 tysi przebieg o połowę w dół i później patrzę po ogłoszeniach i widzę tą igłę która miała jak przyjechała 12 tyś godzin wyplakowaną z przebiegiem 6 tyś godzin gdzie poszła za 30 tyś zł a w ogłoszeniu 43...

Mam na sprzedaż Forda Galaxy 1.9 TDI ciekawe czy go sprzedam bo ma 414 tyś km i jest to przebieg ORYGINALNY bo kupiłem go osobiście od pierwszego właściciela w DE (książki, kluczyki itd wszystko) i szczerze? Grubo się zastanawiałem czy nie cofnąć mu przebiegu mimo że jestem tego wielkim przeciwnikiem bo jeżeli ktoś uważa że na diesla 23-25 tyś km rocznie to dużo to sorry... Chociaż ciotka ma w 12letnim dieslu ma przebieg 70 tyś km od nowości xD a chrzani się teraz jak diabli bo praktycznie nie jeździ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Ktoś chce się wydostać :D Inna rzecz, tak zapierdzielone silniki to długo nie posłużą... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554
5 minut temu, Luke16 napisał:

 

Mam na sprzedaż Forda Galaxy 1.9 TDI ciekawe czy go sprzedam bo ma 414 tyś km i jest to przebieg ORYGINALNY bo kupiłem go osobiście od pierwszego właściciela w DE (książki, kluczyki itd wszystko) i szczerze? Grubo się zastanawiałem czy nie cofnąć mu przebiegu mimo że jestem tego wielkim przeciwnikiem bo jeżeli ktoś uważa że na diesla 23-25 tyś km rocznie to dużo to sorry... Chociaż ciotka ma w 12letnim dieslu ma przebieg 70 tyś km od nowości xD a chrzani się teraz jak diabli bo praktycznie nie jeździ...

Wiele cenisz?

@Thomas2135 wiem wiem to tylkoprzykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj