Polecane posty

Gość   
Gość

kabina przekroczyła wartość ciągnika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

i cóż z tego że kabina jak dalej wyje..... za 30 tys to spotyka się w lepszym lub gorszym stanie MF 3060 4x2 i nie ma czego porównywać nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ursus czy zetor jeden ciort, tyle że lepiej wykonany, ale to i tak nie tłumaczy ceny x2 albo x3... Mam zachodni ciągnik 55koni i np ursus c 385 więcej na turze nie uniesie  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Januszek76    0

Koledzy szukam do kupienia ciągnik 90 koni. Tak do 80 000 zł. Może macie namiary jakiś New Holand czy Fendt ??? Oczywiście z turem  ! Mieszkam w podlaskim !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko za 350 chcą  87 599 zł a nie za 380 :D Ogólnie ciekawi mnie ta 350 nadawała by się do pracy w polu bo jeszcze takiej nie widziałem na targach ;) Może  w tym roku będzie oficjalne stoisko ursusa na Bednarach. 

Edytowano przez MrUrsusik1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

widziałem w tym roku w LBNie i jak dla mnie to 350 typowa sadówka

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ursus czy zetor jeden ciort, tyle że lepiej wykonany, ale to i tak nie tłumaczy ceny x2 albo x3... Mam zachodni ciągnik 55koni i np ursus c 385 więcej na turze nie uniesie  :lol:

To jakąś  kiepską  385  miałeś  do porównania , ten  traktor potrafi podnieść  ponad  2,5  tony , lub po prostu  lejesz  wode  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Według danych technicznych c 385 ma udźwig podnośnika 1700-2350kg w zależności od roku produkcji a np renault 551S 2500kg a nowsze modele z lat 80-tych nawet prawie 3500kg to chyba o czymś świadczy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawie 3,5 t udźwigu. Ciągnik waży mniej, więc gdzie tam wieszać takie ciężary. Konstrukcja podnośnika też nie wskazuje na taki udźwig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacy1975    3

nie porównujcie ursusa do renówki bo śmiech mnie ogarnia ,ktoś kto całe życie męczy się ursusem i myśli że jest szczęśliwym posiadaczem ciągnika temu składam kondolencję z tego powodu .też tak myślałem kupując ciągnik ok 100 KM   wiem co potrafi np sąsiada  U 1634 a np mój 110.14tak samo bizon 056sąsiada a mój 514 mam360 tylko do opryskiwacza itp i jak nim jeżdżę to jak za karę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

a co tu poównywać, zetorowska konstrukcja z lat 70 klepana przez naszych 40lat bez większych zmian  :lol:

zaachód co kilka lat zmieniał czy wprowadzał coś na plus dla komfortu pracy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie  chodzi o porównanie  , ani o udzwig podnośnika ,  tylko  ile  mozna  podnieść  na  turze .

Jak  ktoś pisze  że  jakimś  zachodnim  zabytkiem 50  koni ,   podniesie  więcej niż  osiemdziesiątką,  to dla mnie  jest  albo zwykłe  ściemnianie  , albo niewiedza .

Ja  na  szczęście  nie  mam  juz  traktorów  typu osiemdziesiątka  [ miałem  1224]  , ale  niech jeden  czy drugi nie  pierdzieli  durnot  :P .

Z  Ursusów  mam  jeszcze  c  330M i nie  zamierzam jej sprzedawać  :)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Jak dla mnie c 330 i t25 to najlepsze ciągniki fakt że do pracy potrzeba czegoś mocniejszego ale te dwa wg mnie też są niezastąpione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

2 big bagi nawozów spokojnie radziła moja renówka jak i 385 a po zapięciu trzeciego mi poszedł tył do góry a ursus na pełnym gazie uniósł może z 10cm i koniec, tury stare, zachodnie dwusekcyjne o podobnych siłownikach.... Jasne że ciężki ursus z nową pompą, rozdzielaczem i turem nowej generacji z siłownikami jak udo podniesie więcej od mojego pierdka ale porównałem maszyny z podobnymi ładowaczami i w podobnym wieku/stanie. I teraz pomyśl ile ja spalę przy wożeniu bel a ile 385  ;) no i ja zrobę to szybciej bo mam rewers, mniejszy promień skrętu i szybszą skrzynię. A jak bym chciał dźwigać tony to bym kupił 110 konne renault o udźwigu podnośnika prawie 8,7 tony a nie 155 konnego ursusa czy zetora co uniesie 5.5tony... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

A teraz powiedz co byś podnosił o wadze powyżej 5,5 tony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Przyczepę zaczepiał na podnośnik .. :D


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

pamietajcie ze udzwig jest podawany na  koncu ramion podnosnika a czym dalej mamy wysuniety ładunek tym wieksza jest jego masa niz masa rzeczywista zestawu np zestaw upraowo siewny to siewnik 480kg+500kg ładunku zborza + agregat 900kg-1100kg czyli mamy ponad 2 tony.

I ten ładunek jest wysuniety do tyłu wiec mimo ze ten zestaw wazy 2tony to aby to podnieśc trzeba siły ciagnika pewnie z 2  razy wiekszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Wymień wszystkie bebechy w silniku mwm 4 cyl, gwarantuję że wyjdzie koło uwaga 20k! No i ja dziękuję, zachodnie to jest dobre jak jest nowe albo mało używane a nie jak trafia w nie wiadomo jakim stanie, potem szybka reanimacja i sprzedaż rolnikowi. Niejeden zachodni bije 3 raz licznik a jak się wyeksploatuje to zapłaci ktoś solidnie. Ursusa kupisz za 2/3 ceny renówki np 6 cyl, założysz parę rzeczy i wiele nie odstaje (oponki, siłownik wspomagający, obciążniki) a jak się zepsuje to nie ma bólu d*py że ile to kosztuje. I nie gadaj że aaa to w ursusie się psuje 3 razy częściej, założę się że jak porządnie zrobisz remont w ursusie czy w renault to przetrzyma czas użytkowania u ciebie a koszt jednostkowy większy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj