Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

15943 odpowiedzi na ten temat

#15361 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2142 postów

Napisany 26 lipiec 2017 - 15:43

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON https://www.olx.pl/o...28-IDhK2H9.html jak cenić to cenić, stare próchno w cenie 2xnowe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 04:13
  •  

#15362 Share stuart

stuart

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Zainteresowania:historia mechanizacji rolnictwa , współczesna technika rolna film gry

Napisany 26 lipiec 2017 - 18:27

Informacje na temat amortyzacji chciałem tak orientacyjnie. Niestety Karcher wyparł z rynku wszystkie inne marki i nie opłaca się kupować czegoś egzotycznego bo z częściami będzie lipa. 

Nie mam takiej myjki, tak myślałem kupić. 

#15363 Share stuart

stuart

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Zainteresowania:historia mechanizacji rolnictwa , współczesna technika rolna film gry

Napisany 26 lipiec 2017 - 19:31

http://allegro.pl/ko...iant=6761248286
Powiedzcie czy warto kupić kosę tej firmy czy dołożyć i wziąć ursusa (wiem to to samo ale różni się detalami) ? 

Edytowany przez stuart, 26 lipiec 2017 - 19:55.

#15364 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2142 postów

Napisany 26 lipiec 2017 - 19:35

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Gdzieś czytałem że ursus to właśnie Nac z naklejkami Ursusa i wyższą ceną. Moim zdaniem nie warto dokładać. Moim zdaniem to albo kupować coś naprawdę markowego, solidnego i drogiego, albo najtańszą chinszczyzne, nie będzie szkoda przynajmniej jak się popsuje, bo co mogła to zrobiła, a nic tańszego nie było na rynku

#15365 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 26 lipiec 2017 - 19:35

https://www.olx.pl/o...28-IDhK2H9.html jak cenić to cenić, stare próchno w cenie 2xnowe

Tregrą to chyba dostał w ten pusty łeb toż to są szyny kolejowe.

#15366 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3061 postów

Napisany 26 lipiec 2017 - 20:26

Powiedzcie czy warto kupić kosę tej firmy czy dołożyć i wziąć ursusa (wiem to to samo ale różni się detalami) ? 

Kup stihla albo husqvarne i nie marnuj pieniędzy na te tanie badziewia. Pamiętaj, że chytry dwa razy traci. Już się o tym przekonałem na tych tanich badziewnych kosach. Od dłuższego czasu (kilka sezonów) mam stihla i naprawdę super sprzęcik, wart tej kasy. Ta badziewna chińszczyzna nie wytrzymywała u mnie nawet roku.

#15367 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 26 lipiec 2017 - 20:41

nawet za darmo nie bierz, dużo wraca do serwisu, a ursusa produkuje nac tylko daje inne naklejki

kup najsłabszą husqvarne i będziesz zadowolony

#15368 Share rafix255

rafix255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 lipiec 2017 - 21:33

Zobaczcie jaki rocznik traktora i jaki ma przebieg....

https://www.olx.pl/o...html#4b7c2f0032

może chodził gdzieś w komunalce alb drogówce ale tylko jak widze ciagniki z pocztatku lat 2000 mają 5900-7800mth a ten 8 lat i ile, dlatego watpie już w to co piszą....

#15369 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 26 lipiec 2017 - 21:38

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON To Ty nie wiesz że cofają liczniki w traktorach

#15370 Share Jarek1893

Jarek1893

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Historia, motoryzacja, no i jakże i rolnictwo ☺ Ciągniki Ursus<3

Napisany 26 lipiec 2017 - 22:58

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON https://www.olx.pl/i...tml#:97c61ae764 Na co on chce zamienić tego Jumza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15371 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 27 lipiec 2017 - 00:53

może na rower?

odnośnie tego new hollanda ponad 12k mth na  8 lat to dla was za mało?

#15372 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 27 lipiec 2017 - 08:17

Zobaczcie jaki rocznik traktora i jaki ma przebieg....
https://www.olx.pl/o...html#4b7c2f0032
może chodził gdzieś w komunalce alb drogówce ale tylko jak widze ciagniki z pocztatku lat 2000 mają 5900-7800mth a ten 8 lat i ile, dlatego watpie już w to co piszą....

Przynajmniej licznik nie cofany... A co myślicie że te fendty albo renatki z niemczech co (rzekomo) mają 5-8tys to pod kocem trzymane i tylko starszy pan jeździł do kościoła w niedziele?

#15373 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 27 lipiec 2017 - 09:28

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Gdzieś pytałem, ale bez odzewu to jeszcze raz spytam.

- Opryskiwacz promar 800L, lance zwykle 12m, zawór zwykły, pompa włoska -4200zl. Dzwoniłem do jakiegoś dealera Tad- len/biardzki to wycenił na ok 6700zl,
- agregat uprawowo siewny janpol, 2.5m przedni wałek, dwa rzędy zębów, paker, z hydropakiem -6600zl
Ludzkie ceny? Pbie brutto. Ktos moze kupował podobny sprzęt i się podzieli jak go to wyszło?
U tego, co proponował opryskiwacz za 4200 taki agregat, tylko garażowka(nie żeby janpol to nie wiadomo co było) to mi wycenił na 8500. Rozstrzał cenowy straszny.

#15374 Share FROG1979

FROG1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 27 lipiec 2017 - 11:36

Kolegę z chinczyków polecam kosę DEMON koszt 350zł. Mam już dwie takie bo koszę dwa gospodarstwa i nie chce mi się ich wozić. Bardzo mocna kosa, pali swoje, ale jak sąsaid zobaczył jaką trawę nią kosze(żyłka3mm) to powiedział że jego hyscvarna z taczą nie dała by rady. Pierwszą kosę mam 5-6 lat druga kosa 1 sezon. Awarie w kosie to najcześciej gaźnik. Pada co dwa lata przez zostawione w nim paliwo psują się membrany, ale koszt nowego to tylko 28zł(fi gaźnika150mm). Ważne że ma przekładnię ze smarowaniem, a jak potrzaskasz głowice tnącą to do marketu i masz za 50zł lub idziesz do Huscvarny i kupisz mocniejszą za 100. Wszystko pasuje. Polecam DEmona:)  

#15375 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów

Napisany 27 lipiec 2017 - 16:56

Przynajmniej licznik nie cofany... A co myślicie że te fendty albo renatki z niemczech co (rzekomo) mają 5-8tys to pod kocem trzymane i tylko starszy pan jeździł do kościoła w niedziele?

jakby moja renatka miała 18 tys godz naprawdę to dałbym na mszę

#15376 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2184 postów

Napisany 27 lipiec 2017 - 17:24

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON W PL klient tego wymaga :P ciągnik nie ważne który rok produkcji 8 tyś mth auto 180 tyś km. Moja Renata ma 12500 mth i jest to przebieg oryginalny. MF udało się takiego kupić 5500mth ale to fartem bo mam kolegę.
Zauważyliście ostatnio że ceny używanych maszyn poszły do góry? Aut też.

#15377 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2675 postów

Napisany 27 lipiec 2017 - 17:28

Ja mam chińską kosę marki "no name" od 8 lat i działa do tej pory. Dużo zależy, na jaką serie i egzemplarz trafisz. Te zamawiane przez NAC często sa bardzo paliwożerne. Moja pali 1/3 paliwa mniej niż NAC sąsiada.

Rynek ciągników i maszyn jest mały, więc te najtańsze już dawno do nas przyjechały. Poza tym sporo sprzętu wykupuje Ukraina i ciężko znaleźć coś tańszego w ogłoszeniach.

Edytowany przez jahooo, 27 lipiec 2017 - 17:30.

#15378 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4437 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 27 lipiec 2017 - 17:55

Gdzieś pytałem, ale bez odzewu to jeszcze raz spytam.

- Opryskiwacz promar 800L, lance zwykle 12m, zawór zwykły, pompa włoska -4200zl. Dzwoniłem do jakiegoś dealera Tad- len/biardzki to wycenił na ok 6700zl,
- agregat uprawowo siewny janpol, 2.5m przedni wałek, dwa rzędy zębów, paker, z hydropakiem -6600zl
Ludzkie ceny? Pbie brutto. Ktos moze kupował podobny sprzęt i się podzieli jak go to wyszło?
U tego, co proponował opryskiwacz za 4200 taki agregat, tylko garażowka(nie żeby janpol to nie wiadomo co było) to mi wycenił na 8500. Rozstrzał cenowy straszny.

Dobrze Ci radzę nie pchaj się w nowy opryskiwacz made in stodoła bo będziesz płakał sam się skusiłem na biardzkiego i po 4 sezonach poszedł za 1/3  ceny nowego, w tej chwili mam HOLDERA IS 600 belka -zdjęcia w galerii 12,5(scieżki z siewnika 2,5m pasują)zawór stałociśnieniowy pompa włoska mocne lance koszt??Z modernizacją(zakładałem iżektory lechlera)ok 3 tys.

https://www.olx.pl/o...html#48685ab985

co do agregatu w ubiegłym roku  sam szukałem do amazonii d7 special II(siewnik ciężki z dużym zasypem)i wybór padł na spaw-met http://spaw-met.net.pl/

agergat dwa rzędy łapek przedni wał dzielony, belka zaczepowa,hydropak na dwóch siłownikach, podpory pod siewnik,tylni wał 11 rurowy, w takiej konfiguracji waży 880kg!!!Maszyna mocna ciężka .Kupiłem go za 5900,-brutto

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#15379 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2675 postów

Napisany 27 lipiec 2017 - 18:12

Ja mam biardzkiego 600l ALE - belka wykonana od nowa solidnie, rozdzielacz na 8 sekcji (belka ma 7 plus rozwadniacz), hydrauliczne poziomowanie belki z amortyzacją na sprężynie. Rama wzmocniona porządnie (ja mam tą starą spawaną, a nie przetłaczaną nową). Kupiłem go używany i nie mogę złego słowa powiedzieć.

A nowy to tylko z belką typu Calabria (15m i większe). Te nowsze ramy są mocniejsze.

Dużo zależy od tego, jaki areał ma to pryskać i jak często. Mój na uprawę zbóż na 15ha wystarcza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15380 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 4437 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 27 lipiec 2017 - 18:19

włąśnie to ALE robi największą różnicę bo belka to jego najsłabsza strona a później pompa......

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem