Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

15934 odpowiedzi na ten temat

#15101 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 03 lipiec 2017 - 03:28

w mojej okolicy dużo ciągników 80-90KM chodzi w 4 obrotowej .dwie wsie dalej ten model gregoire besson z linku wyżej chodzi z 80KM jd i spokojnie daje radę. kolega mówił żeby szukać czegoś na lekkiej ramie, najlepiej 3+1 żeby w razie co skrócić pług gdyby ciągnik miał za ciężko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 01:26
  •  

#15102 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3320 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 06:50

U nas 4 zagonowe ciągają 65 konnymi ciągnikami, prędkość 3km/h ale zadowolony że nie gorszy od sąsiada i z trójką nie będzie się ośmieszał.... Do czwórki to tak 110 koni to minimum chyba że jakaś mała 4x30.... 

#15103 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2139 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 06:55

https://www.olx.pl/o...html#ee3fffed9c czyja jest przyczepa??? czytaj opis

#15104 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 03 lipiec 2017 - 07:01

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON U mnie zetorkiem 8145 3x16" kv na resorze to prędkość 5-6km/h, czyli 3/I tak żeby spokojnie szedł bez dymka. Idzie na większości kawałków i 4/I, czyli ok 8 km/h, ale czuć że ma ciężko, więc wolę go nie katować. Pług zagonowy. Jaki sens brać 4skibowy obrotowy do tak małego ciągnika?
Sąsiad do ruska ma 3obrotowa na zabezpieczeniu jakimś zatrzaskowym. Pług bardzo lekki, szerokości nie znam. Ma wiekszosc piachów i troche bardziej zwięzłej gleby i dość dobrze sobie z nim radzi. Ale 4skiby na resorze? To już chyba tylko dla sąsiadów taki zakup.
@up
O ty c*uju bobrze :)

Edytowany przez daron64, 03 lipiec 2017 - 07:03.

#15105 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2968 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 07:49

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON A co się mu dziwicie że chce 4 skiby.. Naogladał się zdjęć fantastów z AF i też chce. Nie chce mi się szukać ale jeden się chwalił jak to poszerzył pług do 4x45 czy nawet więcej i to rusem niby ciągnął

#15106 Share Sean

Sean

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 07:56

U mnie zetorkiem 8145 3x16" kv na resorze to prędkość 5-6km/h, czyli 3/I tak żeby spokojnie szedł bez dymka. Idzie na większości kawałków i 4/I, czyli ok 8 km/h, ale czuć że ma ciężko, więc wolę go nie katować. 

Między 3/I a 4/I jest jeszcze 1/II i z trzema skibami powinien nią iść bez najmniejszego problemu.

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

#15107 Share Jarek1893

Jarek1893

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Historia, motoryzacja, no i jakże i rolnictwo ☺ Ciągniki Ursus<3

Napisany 03 lipiec 2017 - 08:38

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON https://www.olx.pl/i...tml#:a4f6a54a42 No i po co ludzi w konia robić... Chociaż zarejestrowanej za 3 to i tak się nie kupi raczej

#15108 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 08:57

Między 3/I a 4/I jest jeszcze 1/II i z trzema skibami powinien nią iść bez najmniejszego problemu.

Powiem Ci, że na 1/II ma dość ciężko. Subiektywne odczucie jest takie, że na 1/II nie idzie zauważalnie lżej niż na 4/I. Pod górę i tak muszę redukować do 3/I. W praktyce pod górkę 3/I, z górki(i na prostym na lżejszych) 4/I, tyle że jak przestaje być z górki to niby idzie bez problemu, ale czarny dym tylko. Z tym, że to na razowe robiłem, jakby było wcześniej stalerzowane to myślę, że 4/I wszystko bez problemu bym jechal. Jak nie rzuca skiby pod górę to te 5km/h wystarcza w zupełności żeby było dobrze odwrócone i dorzucone. Tyle, że przy 8km/h jest dużo lepiej rozkruszone, robi się równo, prawie jak na stole.
@up
Ta przyczepa stoi blisko mnie, już dłuższy czas sprzedaje.

Edytowany przez daron64, 03 lipiec 2017 - 08:59.

#15109 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 09:24

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON A wzmacniania pod przed górką nie używasz? Mi nie chciałoby sie tak wajchować.

#15110 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 10:04

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Jakby działał, to bym pewnie używał :) Z tym, że u mnie podjazd pod górę to 2/3 długości pola, więc aż tyle wachlowania nie ma, ot z 3na4 i na odwrót.
Swoją drogą nie robiłem wzmacniacza, bo do skrzyni jeszcze nic nie zaglądałem, tak go kupiłem. A jak jest z żywotnością jego? Wujek ma 914 to mówił, że robił żółwia chyba ze dwa razy i na krótko wytzrymywalo, to samo z załączaniem przodu, tez parę razy robił i siadało, w końcu zbrakło cierpliwości żeby kolejny raz rozbierać i zaspawali, czy co tam się z tym robi.
Chciałem po dopłatach to ogarnąć, tylko właśnie ciekawi mnie ile to wytrzymuje czasu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15111 Share Sean

Sean

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 12:32

Powiem Ci, że na 1/II ma dość ciężko. Subiektywne odczucie jest takie, że na 1/II nie idzie zauważalnie lżej niż na 4/I. Pod górę i tak muszę redukować do 3/I. W praktyce pod górkę 3/I, z górki(i na prostym na lżejszych) 4/I, tyle że jak przestaje być z górki to niby idzie bez problemu, ale czarny dym tylko. Z tym, że to na razowe robiłem, jakby było wcześniej stalerzowane to myślę, że 4/I wszystko bez problemu bym jechal. Jak nie rzuca skiby pod górę to te 5km/h wystarcza w zupełności żeby było dobrze odwrócone i dorzucone. Tyle, że przy 8km/h jest dużo lepiej rozkruszone, robi się równo, prawie jak na stole.
@up
Ta przyczepa stoi blisko mnie, już dłuższy czas sprzedaje.

1/II jest wolniejsza od 4 polowej, a szybsza od 3 polowej, także powinna być różnica sporo zauważalna.

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

#15112 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 12:54

Dopiero z 12ha zaoralem, wiec na jesieni jeszcze pokombinuje, nie mniej jednak, w moim odczuciu oczywiscie, nie ma zauwazalnie lzej. Jest podobnie jak np 60tka, czy zetor 7x11 - na 5terenowej idzie lzej niz na 1 szosowej, pomimo, ze 5 terenowa jest szybsza od 1. Takie moje odczucia subiektywne, co do tego jak lekko na poszczegolnym biegu idzie. No i niby wachlowania nie ma za duzo, ale jednak z z 4/3 mniej wajchowania niz z 1/II na 3/I. Zobacze, moze do jesieniu uda sie zrobic tego zolwia.

#15113 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 13:27

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Ciągnik mam 10 lat ( sprowadzony) i wzmacniacz działa cały czas tylko, go rzadko używam, bo nie mam takiej potrzeby. Jak się składa na dobrych częściach i wymienia mikropompę i wszystkie uszczelniacze od bębna po tłok taśmy to musi działać. Ludzie mają to i użytkowane prawidłowo działa latami. 2 lata temu przy wymianie mikropompy zmieniłem na bębnie uszczelniacze i pierścienie z tuleją.
Z napędem tak samo, przez ten czas nigdy nie zawiódł a jeżdżę na nim sporo. Nic nie robione a sam go nie oszczędzam, włączam i wyłączam w czasie jazdy jak mi pasuje.

#15114 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 13:33

To ma do rzeczy że się strasznie podniecasz, bo ktos stwierdził, że są lepsze ciągniki od 'Twojego' zetora. I sam byś temat ciągnął dalej, tylko już nie ma komu wyskoczyć i poklepać po pleckach, jak wcześniej. Szkoda, że tak łatwo nie przyszło Ci zdradzenie areału, na którym "katujesz" tego zetorka, choć pytali parokrotnie. Pewno 100mth na rok ma ciężko zrobić. To każdy moze być wystarczający i bezawaryjny.
I tak, mało już u mnie gospodarstw, które mają zostawiony burdel w papierach.

A ty jesteś widocznie zjebany, bo nie wiem gdzie ty tu widzisz podniecanie, chyba że podniecaniem sie nazywasz po prostu stwierdzanie faktów, ale mi to wisi, wasze gadanie i tak nie sprawi że nagle zacznie sie sypać żebym miał jakieś podstawy do zmiany zdania B)
I kto tu ciągbie temat, ja skończyłem, inni też to kolejny znowu zaczyna, a z mojej strony jest niekulturalnie nieodpowiedzieć B)
A czy ja mówie że nie ma lepszych? Są lepsze. Stare fendty 600, renówki .14 i inne podobne. Ale w polsce nie kupisz takich niewytłuczonych, a na moje potrzeby mój zetore jest zdecydowanie najlepszy. I tu nie ma o czym dyskutować. Ale jak ktoś mówi że te nowe plastikowe "zachodnie" zabaweczki z gównolitu produkowane bóg wie gdzie są lepsze to mi sie śmieć chce B)
Katować to ty możesz swoje złomy. Ja dbam o wszystkie maszyny, a zwłaszcza o ciągniki, i są starannie prze ze mnie serwisowane przed i po sezonie a także czyszczone. Robią na 12ha ornego i jakieś 2-3ha dzierżaw i dzierżawione łąki w lesie jakieś 3-4ha. Edit: a i zapomniałem. Nie wiem ile robi godzin bo licznik liczy jak chce, ale 3p robi do 200mth rocznie ostatnio.

Jeżeli ten ciągnik współpracował z pługiem z ogłoszenia to lekkiego żywota nie miał.

A czemu? To jest 4x35 (dobrze widze?) To powinien iść dobrze. Mój turbo przez 10 lat ciągał 4x40.

Edytowany przez cyprian1219, 03 lipiec 2017 - 13:35.

#15115 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2139 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 13:44

@up daj se spokój, gdy wszyscy już zakończyli tą dyskusję to ty przychodzisz i od nowa rozgrzebujesz, masz Zetora to se miej, se jeździj i se chwal

#15116 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 14:08

Ciągnik mam 10 lat ( sprowadzony) i wzmacniacz działa cały czas tylko, go rzadko używam, bo nie mam takiej potrzeby. Jak się składa na dobrych częściach i wymienia mikropompę i wszystkie uszczelniacze od bębna po tłok taśmy to musi działać. Ludzie mają to i użytkowane prawidłowo działa latami. 2 lata temu przy wymianie mikropompy zmieniłem na bębnie uszczelniacze i pierścienie z tuleją.
Z napędem tak samo, przez ten czas nigdy nie zawiódł a jeżdżę na nim sporo. Nic nie robione a sam go nie oszczędzam, włączam i wyłączam w czasie jazdy jak mi pasuje.

Jak było u wujka robione to ciężko mi powiedzieć, bo nie interesowałem się wtedy jeszcze zbytnio ciężka seria. Ostatnio zauważyłem też, że parę razy przód mi się rozłączył. Co prawda po chwili sam załapał, ale chyba przed jesienią wypadałoby tam zajrzeć. Postaram się po dopłatach, bo i tak muszę uszczelniacze na zwolnicach robić to i tym się zajmę. O ile jeszcze bez wzmacniacza przeżyje (jaki to jest mniej więcej koszt?) O tyle jak przód padnie, to na swojej ziemi leżę i kwiczeć.

#15117 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1903 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 03 lipiec 2017 - 14:44

A ty jesteś widocznie zjebany, bo nie wiem gdzie ty tu widzisz podniecanie, chyba że podniecaniem sie nazywasz po prostu stwierdzanie faktów, ale mi to wisi, wasze gadanie i tak nie sprawi że nagle zacznie sie sypać żebym miał jakieś podstawy do zmiany zdania B)
I kto tu ciągbie temat, ja skończyłem, inni też to kolejny znowu zaczyna, a z mojej strony jest niekulturalnie nieodpowiedzieć B)
A czy ja mówie że nie ma lepszych? Są lepsze. Stare fendty 600, renówki .14 i inne podobne. Ale w polsce nie kupisz takich niewytłuczonych, a na moje potrzeby mój zetore jest zdecydowanie najlepszy. I tu nie ma o czym dyskutować. Ale jak ktoś mówi że te nowe plastikowe "zachodnie" zabaweczki z gównolitu produkowane bóg wie gdzie są lepsze to mi sie śmieć chce B)
Katować to ty możesz swoje złomy. Ja dbam o wszystkie maszyny, a zwłaszcza o ciągniki, i są starannie prze ze mnie serwisowane przed i po sezonie a także czyszczone. Robią na 12ha ornego i jakieś 2-3ha dzierżaw i dzierżawione łąki w lesie jakieś 3-4ha. Edit: a i zapomniałem. Nie wiem ile robi godzin bo licznik liczy jak chce, ale 3p robi do 200mth rocznie ostatnio.
A czemu? To jest 4x35 (dobrze widze?) To powinien iść dobrze. Mój turbo przez 10 lat ciągał 4x40.

Posłuchaj szczylu, "zjebany" to możesz sobie za ojcem wołać, może w końcu cie do pionu ustawi. I nie chrzań o nie byciu niekulturalnym, bo już swoimi wiązankami z k*rwami i ch*jami dałeś nam szczeniacki popis wcześniej. Nie jesteś nawet na tyle rozgarnięty, żeby pojąć czemu słowo 'katujesz' było umieszczone w cudzysłowie, a chcesz cwaniaka i znawcę zgrywać. Te twoje areały ludzie bez problemu 30tkami i 60tkami obrabiają i chwalą że prawie bezawaryjne, bo i co ma się tyle psuć przy paru godzinach roboty. Śmiać to się chce, ale jak sie czyta wypociny pseudo znawcy. Jeszcze nie zauważyłem, żeby ktoś tutaj czekał aż sie ten prawie twój Zetor rozleci, ale ty widocznie lubisz dorabiać sobie teorie do czegoś, co nie miało miejsca

#15118 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 16:17

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Nigdy nie interesowałem się tym co tam jes zaspawane. Sam bęben kompletny masz tutaj.
https://sklep.mizar....79-p-17128.html

Do tego korpus na którym się obraca za 160 zł i pierścienie za kilkanaście zł. Prawdopodobnie koło koronowe przekładni planetarnej też jest do założenia za ok 260 zł i sam kosz satelit z wałkiem sprzęglowym. http://agromex.com.p...s-80126099.html

To tak z grubsza. 1,5-2 tyś musisz szykować.

#15119 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 17:42

@up daj se spokój, gdy wszyscy już zakończyli tą dyskusję to ty przychodzisz i od nowa rozgrzebujesz, masz Zetora to se miej, se jeździj i se chwal

Może jeszcze powiedz że to ja to dalej ciągne, jsk ktoś cały czas cytuje moje posty i sam sie lrosi o odpisanie a czemu to już wcześniej pisałem B)

Posłuchaj szczylu, "zjebany" to możesz sobie za ojcem wołać, może w końcu cie do pionu ustawi. I nie chrzań o nie byciu niekulturalnym, bo już swoimi wiązankami z k*rwami i ch*jami dałeś nam szczeniacki popis wcześniej. Nie jesteś nawet na tyle rozgarnięty, żeby pojąć czemu słowo 'katujesz' było umieszczone w cudzysłowie, a chcesz cwaniaka i znawcę zgrywać. Te twoje areały ludzie bez problemu 30tkami i 60tkami obrabiają i chwalą że prawie bezawaryjne, bo i co ma się tyle psuć przy paru godzinach roboty. Śmiać to się chce, ale jak sie czyta wypociny pseudo znawcy. Jeszcze nie zauważyłem, żeby ktoś tutaj czekał aż sie ten prawie twój Zetor rozleci, ale ty widocznie lubisz dorabiać sobie teorie do czegoś, co nie miało miejsca

Ojoj, ktoś tu sie zdenerwował. Jak dla mnie to mogą sobid i końmi robić, nie wiem czemu miałoby mnie to obchodzić, chcą sie męczyć to ich sprawa. Ja w pole wjade i pyk pyk i zrobione, zależy mi na czasie.
Kontekst zrozumiałem doskonale.
A wiesz, ja jak pisze tutaj, to nikogo w ch*ja nie robie, pisze tak jakbym miał mówić prosto w twarz, choć tutaj staram sie tak nie przeklinać, ale i tak dobrze wychodzi...
Ale mamy tak samo. Ja też jak nie raz czytam po forum posty takich pseudo znaFFców to śmiać sie chce. I jeszcze potem korci żeby takich poprawić albo naprostować ale z drugiej strony sie nie chce i mamy wewnętrzny pat B)
7000 godzin na liczniku który liczy jak mu sie podoba to chyba nie tak mało (dużo też nie, ale to dobrze).
Wiesz, po tych postach niektórych, jak to oni nienawidzą zetora, a nazistowskie złomy miłością i życiem można wnioskować że chcieliby żeby NIE MÓJ ale każdy zetor sie rozleciał, bo chyba ich coś w tym boli B)
No, ale dobra, możemy w końcu to zakończyć czy nadal coś wam nie pasuje? Bo koledzy już sie denerwują. Jak coś to zapraszam na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15120 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2675 postów

Napisany 03 lipiec 2017 - 19:02

Dajcie już sobie spokój z tym skakaniem do oczu. Ani to mądre, ani nic do tematu nie wnosi. Taka cebulakowa kłótnia o dwa palce na miedzy. Każdy swoje argumenty przedstawił, okopał się na pozycji i zarzuca wroga g..... To nie jest dyskusja. Ja mam w domu 3p i co, mam płakać że most i skrzynia wyje, czy się zachwycać, że 30 lat silnik nie robiony, mało pali etc. ??