Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

15911 odpowiedzi na ten temat

#15041 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3320 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 12:34

Jechać pierwszy raz i to pod nadzorem ojca, a puścić 15-to letnie dziecko na kombajn w samopas to chyba wielka różnica, żadne wytłumaczenie że ojciec był chory, powinien być wynajęty kombajnista, bo 70-100 ha. to rozumiem że ciąłeś po zarobkach w pogoni za kasą. 

Ludzie ludzi w tym wieku robią a co dopiero jazda kombajnem  :) Byłem wyrośnięty jak na swój wiek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 18:17
  •  

#15042 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4114 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 12:57

Panowie jestem zainteresowany tą przyczepą: https://www.olx.pl/o...html#789da3c058 , ale nie wiem czy jest sens jej zakupu za takie pieniądze? Proszę o poradę czy cena nie jest zbytnio wygórowana? Potrzebuję przyczepy sztywnej, w stanie gotowym do użytkowania, bez papierów. 

nie za tyle, za niewiele więcej masz d50, choć nie wiem czy warto kupować przyczepę sztywną w takiej cenie, osobiście szukałbym rozrzutnika 2os. w gorszym stanie, sprzedał wałki, taśmy i przekładnię i postawił burtę 100-150cm

https://www.olx.pl/o...html#20f60fb89a

Edytowany przez izydor6280, 01 lipiec 2017 - 13:01.

Polska B

#15043 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3320 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 13:04

Miałem na myśli koszty utrzymania. Owszem golą za niego jak żyd za matkę ale mamy prawo popytu i podaży.

Kupiłem kiedyś mf-a a kumpel zetora - ja robię 2x tyle godz i nic się nie dzieje, wymieniłem napęd licznika i pompkę paliwa z 5 razy bo na nieszczęście te rzeczy pasują od ursusa 4514, kumpla zetor chociaż 8 lat nowszy co chwila coś.... Tam przy pierwszym wyciąganiu mleczarki padło sprzęgło, robił pompę wtryskową, pompki sprzęgła, podnośnik, serwo, uszczelniał przód bo się lało, no i chla jak smok . Gdzie te utrzymanie tańsze?????? 

#15044 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 13:32

Ludzie a czy ktoś tu napisał coś w stylu "zetor jest najlepszym ciągnikiem"???
Nie, nie chodzi o to że jest lepszy od takiego FENDA czy DŻONDYRA bo oczywiście nie jest ale jak komuś wystarcza taki na jego gospodarstwo to chyba nie ma co go zaraz równać z błotem za to, że ma swoją opinię.

Gdybym obrabiał 200ha to pewnie na moim podwórku stałby JD albo kilka ale w chwili obecnej Zetor jeszcze mi wystarcza. I nie zauważyłem aby ktoś z posiadaczy takiego ciągnika pisał, że ma najlepszy ciagnik na świecie tylko że ma po prostu wystarczający.

Osobiście całą robotę w polu zrobię tym ciągnikiem tak samo jak każdym innym sprzętem, ze wszystkimi awariami uporam się samodzielnie albo z pomocą mechanika z sąsiedniej wsi, wszystkie części walają się w każdym sklepie rolniczym i nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że jest bardzo awaryjny i te części trzeba często kupować. Owszem jest to ciągnik na mniejsze gospodarstwa i jak ktoś mi tu zaraz wypali z tekstem "a porób zetorem na 300ha to zobaczymy ile wytrzyma" to chyba skisnę.

A tam, szkoda na nich szczmpić ryja, takim i tak nie przegadasz, okopali sie na swoich pozycjach i ciskają gównem we wszystko co sie ruszy. B)
Jeżeli na mnie mówią "fanatyk zetora" bo go sobie chwale po za spalaniem, że sie świetnie spisuje i to bez prawie żadnych awarii, po za kolumną przez 11 lat nie robione prawie nic, jeżeli oni twierdzą że uszczelnianie podnośnika, odkleszczanie dźwigni prędkości wałka i wymiana widłaka przystawki napędu w celu uszczelnienia to awarie to no dla mnie to są po prostu idioci. Nie wiem jak to inaczej nazwać. Po prostu nie mogą przeżyć że posiadacz zetora jest z niego bardziej zadowolony niż posiadacz jakiegoś fenda, dżondyra, czy renowki ze swojej maszyny. B)
Tak bardzo ich boli że jakiś zetor może służyć tyle lat bez awarii (tak jak jakiś kolega pisał, przeprowadzany był tylko serwis) a pewnie ich zachodnie super eygodne ciągniki co 5-10 hektarów orki do remontu bo coś ciągle siada.
Sokoro u mnie według nich takie wielkie awarie to pewnie przepalony bezpiecznik w mf 30x0 to już tylko na złom, no bo jak inaczej. B)

A że komuś sie psuje zetor to może zasada "jak dbasz tak masz" ja dbam i sobie chwale i sie nie psuje, a drugi od nowości na jednym oleju, nie szanuje maszyny, wszystko robi przez siłe to zaś ma, i wypisuje w necie, albo jeszcze te teksty że "ŁE BO ZETORY SOM AWARYJE WJEM BO WUJEK KOLEGI KUZYNA OD STRONY MAMY MA I MOWI ŻE SIE PSUJE" B)

A skoro ja jestem "zetorowiec" to posiadacz mtz'a który mu sie dobrze sprawuje to jest "mtz'owiec" czy "fanatyk mtz'a"?
I to samo z innymi markami?

Edytowany przez cyprian1219, 01 lipiec 2017 - 13:36.

#15045 Share Mari82

Mari82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 14:52

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Panowie czy ktoś oglądał ten ciągnik bo długo stoi i wyświetleń też ma bo tak mam zamiar podjechać i ciekawe
https://www.olx.pl/m...code=2f12de793b

#15046 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1017 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 15:28

A skoro ja jestem "zetorowiec" to posiadacz mtz'a który mu sie dobrze sprawuje to jest "mtz'owiec" czy "fanatyk mtz'a"?

Myślę, że wszystko w temacie już zostało wyjaśnione a jeśli o mnie chodzi to nie mówię, że nie wymieniłbym swojego zetora na sprzęt innej marki bo chętnie bym wymienił gdybym powiększył gospodarstwo kilkakrotnie. Mimo wszystko bałbym się kupić MF czy Renówkę z niewiadomego pochodzenia bo zapłacę za niego jak za gotowego do pracy a po miesiącu niech nawet pójdzie ta legendarna już skrzynia i wyłóż te kolejne 10tys na remont. Jeśli się mylę co do kwoty to niech mnie ktoś poprawi. A Zetor to po prostu "znany i lubiany" ciągnik jak ciągnik i tyle.

#15047 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 01 lipiec 2017 - 15:33

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON mnie tam nie boli czyjeś zapatrzenie w zetora i zachwycanie się jaki to super traktor. Mnie to tylko zwyczajnie śmieszy...

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#15048 Share Sean

Sean

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 15:56

Ludzie ludzi w tym wieku robią a co dopiero jazda kombajnem  :)

Trafiłeś w samo sedno, a to tylko dowodzi że ludzie w tym wieku są nieodpowiedzialni i nie wiedzą co robią.     :)

Byłem wyrośnięty jak na swój wiek

No jeszcze tego by brakowało byś miał pomocnika by wciskał Ci sprzęgło.    :P     :D

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

#15049 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1535 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 16:02

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Kolega mechanik robił skrzynie w swoi.7211 na ori częściach. Poszlo 8 tys zl....

#15050 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2675 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 16:07

quxfrix,

lepiej kup coś takiego https://www.olx.pl/o...html#dafd6965a8

metalowe burty i cena niższa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15051 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2129 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 16:16

nie za tyle, za niewiele więcej masz d50, choć nie wiem czy warto kupować przyczepę sztywną w takiej cenie, osobiście szukałbym rozrzutnika 2os. w gorszym stanie, sprzedał wałki, taśmy i przekładnię i postawił burtę 100-150cm

https://www.olx.pl/o...html#20f60fb89a

A ja rozrzutnik bym odpuścił, po sprzedaży niepotrzebnych gratów zostanie paka z dziurami, i jeszcze te nieszczęsne przednie zawieszenie, kranc bardziej wytrzymały, bezobslugowy, luzu po paru latach od zrobienia nie dostanie, i nie będzie latał po całej drodze za ciagnikiem. No i nadal nie wiemy do czego kolega potrzebuje ta przyczepę. D44 która wyżej polecił kolega @jahoo w moich okolicach kupisz ok. 3tys.zl,kolo 4 odmalowana i z kwitem

Edytowany przez bratrolnika, 01 lipiec 2017 - 16:18.

#15052 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3320 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 16:26

Trafiłeś w samo sedno, a to tylko dowodzi że ludzie w tym wieku są nieodpowiedzialni i nie wiedzą co robią.     :)

No jeszcze tego by brakowało byś miał pomocnika by wciskał Ci sprzęgło.    :P     :D

Miałem ponad 180cm i ponad 80kg więc nie było problemu. To nie dziś że 60 kg w klasie maturalnej to wyczyn ...  Nie widzę powiązania między wiekiem a mądrością - Ja w życiu nie wpuściłem żadnego dzieciaka na kombajn - obok starzy kombajniści wozili nawet po 3 bachorów bo gospodarz chciał im frajdę zapewnić.... 

#15053 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1903 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 01 lipiec 2017 - 16:27

A tam, szkoda na nich szczmpić ryja, takim i tak nie przegadasz, okopali sie na swoich pozycjach i ciskają gównem we wszystko co sie ruszy. B)
Jeżeli na mnie mówią "fanatyk zetora" bo go sobie chwale po za spalaniem, że sie świetnie spisuje i to bez prawie żadnych awarii, po za kolumną przez 11 lat nie robione prawie nic, jeżeli oni twierdzą że uszczelnianie podnośnika, odkleszczanie dźwigni prędkości wałka i wymiana widłaka przystawki napędu w celu uszczelnienia to awarie to no dla mnie to są po prostu idioci. Nie wiem jak to inaczej nazwać. Po prostu nie mogą przeżyć że posiadacz zetora jest z niego bardziej zadowolony niż posiadacz jakiegoś fenda, dżondyra, czy renowki ze swojej maszyny. B)
Tak bardzo ich boli że jakiś zetor może służyć tyle lat bez awarii (tak jak jakiś kolega pisał, przeprowadzany był tylko serwis) a pewnie ich zachodnie super eygodne ciągniki co 5-10 hektarów orki do remontu bo coś ciągle siada.
Sokoro u mnie według nich takie wielkie awarie to pewnie przepalony bezpiecznik w mf 30x0 to już tylko na złom, no bo jak inaczej. B)

A że komuś sie psuje zetor to może zasada "jak dbasz tak masz" ja dbam i sobie chwale i sie nie psuje, a drugi od nowości na jednym oleju, nie szanuje maszyny, wszystko robi przez siłe to zaś ma, i wypisuje w necie, albo jeszcze te teksty że "ŁE BO ZETORY SOM AWARYJE WJEM BO WUJEK KOLEGI KUZYNA OD STRONY MAMY MA I MOWI ŻE SIE PSUJE" B)

To po kij tego "ryja szczympisz"? Robisz gównoburze i szukasz kolegów do poklasku, zapominasz tylko dodać, że Twój zetor ma do obskoczenia 12ha ornych i 2 inne ciągniki do pomocy, to czego ty chłopie chcesz. Wstyd by był jakbyś go co chwile naprawiać musiał. A nie, przepraszam, zdaje sie że Twój ojciec jest jego właścicielem.

#15054 Share Mari82

Mari82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 16:50

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Ojcy właścicielami jak większości pewnie jelonków,df,mf.valtr itp

#15055 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 01 lipiec 2017 - 16:53

Kolega mechanik robił skrzynie w swoi.7211 na ori częściach. Poszlo 8 tys zl....

Co ona tam wymieniał? U siebie w 7011 poszło koło 3-3.5 tys zł, nie pamiętam dokładnie, musiałbym faktur poszukać. Dwa wałki, część synchronizatora, chyba 3kola zębate, wszystkie łożyska. Najdroższy jest synchronizator-1500zl kompletny. Nawet jakby kompletnie wszystko wymieniał to by chyba tyle nie wyszło. Cena z robocizna? Bo jak same części to nie wiem czy jakiś wynalazek z importu(ktoś tu pisał jakie to drogie/dziwne części na zachód szły), czy mu się kompletnie wszystko naraz wysypało?
Edit
Nie doczytałem, że kolega to mechanik. Czyli za same części 8tys zł? Podpytaj go, co aż tyle kosztowało. Tak całkiem z ciekawości pytam. U mnie na części poszło j/w pisałem, a skrzynia nie była od nowości ruszania. Tak naprawdę to konieczność to były walki, dwa łożyska, jedno koło i ta część synchronizatora.

Edytowany przez daron64, 01 lipiec 2017 - 16:56.

#15056 Share quxfrix

quxfrix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport, Motoryzacja, Komputery

Napisany 01 lipiec 2017 - 16:57

5tys.zl za stara d44? U nas bez papierów kupisz taka za 2-2,5tys.zl, pomalowana poniżej 4, gdzie 5tys.zl za to padło. Co chcesz na niej wozić?

Przyczepa potrzebna mi jest do wożenia praktycznie wszystkiego np. zboże, nawóz, rzepak itp. Budżet na jej zakup mam ograniczony do 5 tys. Między czasie znalazłem coś takiego: https://www.olx.pl/o...html#57079f5268 Może ta byłaby lepsza?

#15057 Share kowal1234

kowal1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 17:25

https://sprzedajemy....0984-nr51152792 ktoś chętny

#15058 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 17:25

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Gościa po*ebało bez reszty.

https://www.olx.pl/o...57-IDmP8YC.html

#15059 Share LuckyLuke12345

LuckyLuke12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 18:39

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON O znów zetor:-):-):-)

Kolego zejdz z ceny tej sipmy wtety zwiekszysz szanse na sprzedasz jej:-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15060 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2129 postów

Napisany 01 lipiec 2017 - 18:40

Przyczepa potrzebna mi jest do wożenia praktycznie wszystkiego np. zboże, nawóz, rzepak itp. Budżet na jej zakup mam ograniczony do 5 tys. Między czasie znalazłem coś takiego: https://www.olx.pl/o...html#57079f5268 Może ta byłaby lepsza?

Nie lepiej poszukać wywrotki? Nawet takiej d35 wywracanej na boki, za 4tys.zl kupisz coś do poprawek, a skoro kwitów nie potrzebujesz to wybór powinien być niezły. Z autopsji wiem ze przyczepa sztywna to przeżytek, żałuję tylko ze jak parę lat temu remontowalismy d44 to nie dolozylismy jej wywrotu, teraz wszystko trzeba łopata zrzucać, a najlepiej jak w żniwa kombajn na polu, a zboże lopatujesz na czas, bo kombajn czekac nie będzie za darmo