Polecane posty

stuart    121
15 godzin temu, soltys48 napisał:

Panowie potrzebny ciągnik fendt moc 120-180km seria 400, 700 tylko od pierwszego właściciela macie jakieś namiary

Serie 400 niech unika szerokim łukiem. Najgorsze fendty jakie robiono. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

@Thomas2135 35 netto

To i tak więcej Ci zostało jak mnie z rzeźnych

@stuart mówisz najgorsze??U nich w gospodarstwie pracuje 412 z 2010r silnik deutz ma już ponad 11tys mth i brak poważnych awarii.Ciągnik pracuje z rozsiewaczem kverneland 3500l, opryskiwazcem też 3500l, w żniwa chodzi z lely 445, a jesienią gniecie kukurydzę w rękaw oczywiście w sezonie w międzyczasie też przy rękawie a to z lucerką a to wysłodki.Ogólnie to oni maja 4 fendty  412,926,936 i 939

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Jak z TMS to jeszcze przejdzie ale jak bez to porostu tragedia. Mulasty, trzeba ketować go na 2 500obr i zapomnij by z ładunkiem 14tnetto rozpędzić się szybciej jak 20km/h a na mokrym polu to w cale. Mogę się założyć że stery usus 10XX o podobnej mocy o niebo sprytniejszy. W sumie nawet się  ścigali chłopaki na mokrym polu z podobnymi przyczepami. ten Fentd VS MTZ turbo i MTZ zostawił 412 w tyle. I na dodatek paliwożerny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Tak z TMS

na słabszych ziemiach w tym roku chyba dla jaj ciągał 6 phx i śmigał aż miło, z ładunkiem to on tylko słomę i kukurydzę ciąga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

   Dzięki temu że jest PROW,wchodzi kilkanaście miliardów na rolnictwo:ph34r: a nie dla rolnika,a ja tyle z tego mam że na te projekty mam blade szanse by się załapać,a w promocji mam to że nową maszynę muszę kupić w specjalnie zawyżonej cenie:( i nikt nie da mi zniżki żeś bezprowowy,Nosz k....      ,wał do talerzówki podwyższyć o 40 procent,dyskowa plus 20 procent,[wiem,bo kupowałem] Może tym bezprowowym jakaś ulga.  PROW-bezPROWie-bezPROaWie. Thomas może warto pomyśleć nad następną pięciusetką plus,niechaj będzie komu robić na nasze emerytury;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

No woziłem kuku trochę i więcej do żadnego fendta vario nie wsiądę. :) mała górka, mokro sieczkarnia idzie by szybko się przebić ja gaz ręczny 2200obr jeszcze się wykręcaj bo po lewej sieczkarnia i joystickiem operuj. Sieczkarnia przyspiesza bo kuku słabsze ja na 2 zakresie joistikiem 0,5 sekundy do przodu i go zmula na 1 750obr i kuku wali mi na dach. Z resztą kośnik też był ............ :)  

3 minuty temu, kizak napisał:

   Dzięki temu że jest PROW,wchodzi kilkanaście miliardów na rolnictwo:ph34r: a nie dla rolnika,a ja tyle z tego mam że na te projekty mam blade szanse by się załapać,a w promocji mam to że nową maszynę muszę kupić w specjalnie zawyżonej cenie:( i nikt nie da mi zniżki żeś bezprowowy,Nosz k....      ,wał do talerzówki podwyższyć o 40 procent,dyskowa plus 20 procent,[wiem,bo kupowałem] Może tym bezprowowym jakaś ulga.  PROW-bezPROWie-bezPROaWie. Thomas może warto pomyśleć nad następną pięciusetką plus,niechaj będzie komu robić na nasze emerytury;)

Tylko zobacz tabele jakie maszyny ci przysługują. Kolega myśli i co mu dają na jego hektary? rozrzutnik 5 ton i beczkowóz 3 tyś litrów na 15ha :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

       Ja ten temat ogarniałem dwa razy i zawsze coś,w innych województwach byłbym przynajmniej w środku zielonej listy,a tu poza,cóż sporo chętnych.A z tym co, kto, na ile,w związku z jaką produkcją......jest sporo obwarowań,aby się załapać to już można coś ,, podciągnąć'';)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441
2 godziny temu, kajman1984 napisał:

Witam. Zna ktos ta maszyne? https://www.olx.pl/oferta/case-d-7200-nie-mf-droinborg-class-new-holland-2017-mtg-CID757-IDq0R5h.html#52bda7480e

ewentualnie podzieli sie ktos opinia na temat kombajnow case ????

 

Wygląda mi to na dronigborga. A przy okazji co to jest tam z prawej strony przy tej brązowej pokrywie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

za taką kasę znajdziesz zachodni hydraulicznie rozkładany , przerabiałem temat

@farmtrac8244 to o co pytasz to 'doczyszczacz' ziarna moze czyścić do siewu od razu

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3512    453
2 minuty temu, soltys48 napisał:

za taką kasę znajdziesz zachodni hydraulicznie rozkładany , przerabiałem temat

Tak tylko ceny części to już różnca tak jak przy innych maszynach


 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

k**wa jakich części???

Podpowiem Ci takich samych jak tu z tym,że rama lance i reszta lepiej wykonana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3512    453

Jakościowo to wiadomo, że lepsze od krajowych. No nie wiem może jak się trafi coś konkretnego to i zachodni może być


 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

osobiście po przygodach z polskimi made in garage , to tylko zachodnie.Ponadto jak kupisz polski dobrze wyposażony to i tak na zachodnich częściach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jedynie drozej mozesz miec chyba w hardi bo tam calkowicie inne kolpaki ida do dysz i chyba mają swoj osprzet.

Ja kupilem 1200l kuhn i belka 21 m, na prostym kompie, pełna hydraulika, osprzet Arag, moze tani nie jest jak nasza plastelina ale kupie go wszedzie w okolicy, jestem mega zadowolony z opryskiwacza bo wygoda jak diabli, smiga u mnie z mf 390 ale na przodie powieszone 600 kg obciązników i nic nie buja ciagnikiem bo lance idą do przodu takze fajnie sie masa rozkłada. 3 lata temu jeszcze pukałem sie w czoło jak znajomy idento kupił i sie smialem z niego, teraz jak mam taki sam to wiem jaka to wygoda a ceny czesci jezeli bedzie na Arag System to wszedzie masz jednakowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

Szuka głupiego. PS. suzuki18l nagraj jakiś krótki filmik co u Ciebie albo chociaż wrzuć jakieś zdjecię na AF. Przyjemnie się Ciebie słuchało. ;)

Edytowano przez thebestacc
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
Tym opryskiwaczem możesz sie interesować ale za 4,5tyś bo więcej wart nie jest. Za podobna kasę kupić można dużo lepszy zbudowany z tych samych akcesoriów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
2 godziny temu, kizak napisał:

   Dzięki temu że jest PROW,wchodzi kilkanaście miliardów na rolnictwo:ph34r: a nie dla rolnika,a ja tyle z tego mam że na te projekty mam blade szanse by się załapać,a w promocji mam to że nową maszynę muszę kupić w specjalnie zawyżonej cenie:( i nikt nie da mi zniżki żeś bezprowowy,Nosz k....      ,wał do talerzówki podwyższyć o 40 procent,dyskowa plus 20 procent,[wiem,bo kupowałem] Może tym bezprowowym jakaś ulga.  PROW-bezPROWie-bezPROaWie. Thomas może warto pomyśleć nad następną pięciusetką plus,niechaj będzie komu robić na nasze emerytury;)

no ta kasa wchodzi w rolnictwo ale jak skończą się wszelkie dopłaty to przyczepa nie będzie kosztowała 40 tyś tylko 20 , ciągnik 100 km zamiast 150-200k  będzie kosztował ok 100k itd . dopłaty się powoli zaczynają kończyć a jak się skończą to sprzęt zacznie makabrycznie tanieć max po 3 latach będą normalne ceny a co za tym idzie to używki stanieją bo komu się będzie opłacało kupić zetora 7211 za 35k jak za 50-70k będzie miał nówka sztuka z salonu . A tak powiedzieć co z opowiadań ojca jak zaczynały się pierwsze wnioski o dofinansowania ok roku 2004 to największe przyczepy Pronara kosztowały po 12-14k zł.


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

Ten ostatni to idealne połączenie dla tych co tu się dwa razy miesiącu kłócą tutaj który lepszy, czy stary zetor czy zachodni. W tym mixie masz tanie ceny części zetora, oraz komfort i ergonomię zachodnich:D takie top1 demoludow i top1 zachodnich marek, dwa w jednym, absolutny numer jeden:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj