Skocz do zawartości

Zdjęcie

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

15996 odpowiedzi na ten temat

#14501 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4119 postów

Napisany 22 maj 2017 - 10:50

w opisie wszystko pięknie i ładnie, a na żywo pewnie szału nie ma, więc co się dziwić

na start do włożenia kupa $$, same gumy to niemal 10tys. a gdzie blacha i jakiś drobiazg ?

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Dzisiaj, 09:37
  •  

#14502 Share FROG1979

FROG1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 22 maj 2017 - 13:47

Z drobiazgów to np nie ma wału napędowego do przedniego mostu.... :) 

#14503 Share rafix255

rafix255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 maj 2017 - 21:18

Witam was chłopaki. Mam pytanie czy warto kupić stary ciagnik do 15-18tys złotych?? Chodzi mi o Fendta 105-108, deutza z serii 67..?? John deera serii 2020??2030?? lub cos z internationala. Glownie byłby do cyklopa, zgrabiarki 4,2m, kosiarki, przetrzasacza 5,2m i takich popychanek?? Czy lepiej sie nie pchać?? Mam dobrego znajomego który przywozi tego typu sprzety z Niemiec Danii zawsze przejrzane i pewne. Kilka maszyn u niego kupiłem i wszystko gra jak dzwon. Za ciagnikiem już czekam od jesieni i mówi ze w maju-czerwcu cos sie może znajdzie bo narazie nie ma takiego ,,jak dla mnie,, , wiec nie boje sie. Mam td5 105 , case 4220 z turem a chciałbym cos bez napedu małego własnie a taniego ale czy warto kupic takie leciwe sprzety??? jak te..:

https://www.olx.pl/o...html#8e44b70d8b

https://www.olx.pl/o...html#b309ef9f28

https://www.olx.pl/o...html#b4521cb8b3

https://www.olx.pl/o...html#feb67400bb

#14504 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2974 postów

Napisany 22 maj 2017 - 21:27

Oczywiście... części w sklepie za rogiem to każdego z tych zabytków... Ewentualnie na szrotach tego stoi w pip... Za te cene to nawet po 60tce bym się cudów nie spodziewał tylko remontu

#14505 Share rafix255

rafix255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 maj 2017 - 21:31

podałem tylko teoretyczne mdele jak nie umiesz czytac ze zrozumieniem, nie wezme od niego szrotu jesli nawet przywiezie a sa naprawde czasem i takie ciagniki w stanie taakim ze złomowym, co do czesci to mieszkam w takim miejscu gdzie w zasiegu 40-50km mam dilera deutza, case, new hollanda, classa, john deera, kuboty zetora a i valtry, pytam czy to sie opłaci wiecie ze chyba sa tam lepsze rozwiazania jak w 60np

#14506 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3975 postów

Napisany 22 maj 2017 - 21:35

Więc właściwie o co pytasz , skoro i tak wiesz lepiej ^^ ?

ZETOR TEAM

#14507 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2684 postów

Napisany 22 maj 2017 - 21:37

Widzę same lekkie roboty - szukaj czegoś na trzech cylindrach, może MF550 ? TTrochę mały do twojej zgrabiarki :/ Da się coś znaleźć, ale w tej cenie raczej bez przedniego napędu.

#14508 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 22 maj 2017 - 21:50

ten JDto najmłodszy z tych traktorków

#14509 Share rafix255

rafix255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 maj 2017 - 22:28

Kurde chyba nie ma sensu pisac na tym forum bo co jeden to dziwnie madry. Powinno być w nicku (loginei)itp ile kto ma obecnie lat byłoby to chyba najbardziej wiargodne. Doskonale wiem ze sa to stare maszyny, nie powiedziałem ze wiem najlepiej co kupic itp a wiekszosc ze wiem lepiej i tak bla bla bla. a ciagnik miałby naprawde lekko a po co mam grabic trawe 105konnym ciagnikiem>???? chyba przestaje wierzyc w to forum

co do kogos watpliwości i wszechobecnego hejtu to mam 27 lat.. nie 17 i prosze o rzeczowe komentarze. powtarzam jesli mi przywiezie ciagnik gto jak do siebie ten handlarz. sobie przywiózł john deere 2130  z turem 2 sekcyjnym chodzi bezawaryjnie juz 2 lata  wiec nie mówie o jakis zbiorowiskach u handlarzy

#14510 Share Dominik1994

Dominik1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Rolnictwo dziewczyny

Napisany 22 maj 2017 - 22:32

@Rafix255 kup sb Zetora 7211 5211 i bd wiedział ze jeździsz  ciągnikiem  z klasą jak na tamte lata

:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14511 Share bochniak

bochniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 22 maj 2017 - 22:39

rafix 255 jest sens w tym co piszesz jest tu kilku w tym temacie i nie tylko co są "najmądrzejsi" kilka tysi postów co nie znaczy że mają rację  oczywiście ale to jest normalne wszędzie znajdzie się grupka tych specjalistów tak zwanych ale są też rzeczowo piszące osoby ...

#14512 Share rafix255

rafix255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 maj 2017 - 22:59

a może faktycznie dobry pomysł z tym zetorkiem albo MF 675.. nie wpadłem na to. Miałek mfa 765 kiedys 4x4 z turem ale sprzedałem tą cholere bo słabo paliłi był niemiłosiernie nieskrętny... popatrze na mfa jeszcze i zetorka:)

#14513 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 23 maj 2017 - 00:22

Do 18tys ciężko będzie ci znaleźć coś odpowiedniego. Jeśli dołożyłbyś z 10-12tys to mógłbyś się rozglądać za takim Zetorem 7711, do prac jakie wymieniałeś spokojnie wystarczy co prawda ma 4 gary ale na prawdę nie pali dużo. Pracowałem na codzień tym traktorem w jednym gospodarstwie i tam jest używany tylko do lekkich prac właśnie jak opryskiwacz, zgrabiarka, przetrząsacz, nawozy, wożenie obornika i sprawdza się kapitalnie. Zwinny, oszczędny. Awarie też mu się zdarzają ale jak ma służyć do lekkiej roboty i będzie normalnie użytkowany i w miarę dbany to posłuży i będziesz w pełni zadowolony, nie trzeba na siłę szukać "zachodniego bo lepsze".

#14514 Share Departament

Departament

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 23 maj 2017 - 05:38

Kurde chyba nie ma sensu pisac na tym forum bo co jeden to dziwnie madry. Powinno być w nicku (loginei)itp ile kto ma obecnie lat byłoby to chyba najbardziej wiargodne. Doskonale wiem ze sa to stare maszyny, nie powiedziałem ze wiem najlepiej co kupic itp a wiekszosc ze wiem lepiej i tak bla bla bla. a ciagnik miałby naprawde lekko a po co mam grabic trawe 105konnym ciagnikiem>???? chyba przestaje wierzyc w to forum

co do kogos watpliwości i wszechobecnego hejtu to mam 27 lat.. nie 17 i prosze o rzeczowe komentarze. powtarzam jesli mi przywiezie ciagnik gto jak do siebie ten handlarz. sobie przywiózł john deere 2130  z turem 2 sekcyjnym chodzi bezawaryjnie juz 2 lata  wiec nie mówie o jakis zbiorowiskach u handlarzy

To śmiesz szczekać, bo nie podoba ci się czyjaś opinia o zabytkach? faktycznie dopisz sobie w nicku 14. Znajomy handlarz też ci tego nie przywiezie, bo żeby to było zdatne do jazdy to trza by Hansowi spod kościoła zajumać ewentualnie z wystawy ale na taki cię najzwyczajniej NIE STAĆ. Idź do innego handlarza to gdzieś z krzaków go wyciągnie ewentualnie spod pieca w hucie

Zetor 7211, MF675 a dla odważnych MF3050 oczywiście bez przodu i przynajmniej nie siedzę w epoce kamienia łupanego szukając części na niemieckich forach zabytków

#14515 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1552 postów

Napisany 23 maj 2017 - 06:32

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Ja mialem fiata 780 dt z 77 roku wiec tez antyk....i wiecie co najlepsze czesci w kazdym sklepie internetowym dostepne od reki jak i w serwisie bo mechanicznie to new holland z polowy lat 90tych tyle ze w starszym opakowaniu. Palil tyle co nic a ursusa 914 to by przeskoczyl reakcja na gaz niesamowita a przy obciazeniu nie bylo bata zeby zgasl.

#14516 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisany 23 maj 2017 - 12:10

Ja mam, David browna 880 z 67roku, już przeszło 10 lat i jak trafisz na fajny egzemplarz zachodniego ciągnika to w lekkich pracach pochodzi jeszcze dużo lat, jabym ci polecił coś właśnie z CASA, internationala, wspomnianego MF-a  

#14517 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2152 postów

Napisany 23 maj 2017 - 14:13

https://www.olx.pl/o...html#c5759b7353 pomalował z-230 w barwy JD i cena od razu x3

#14518 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 987 postów

Napisany 23 maj 2017 - 15:41

co do tego traktora... Jak szukaliśmy to znaleźliśmy tego Forda co mam. Niedośc że blisko, to jeszcze był w dobrym stanie. Wielu ludzi gadało, że części nie ma, psuje sie, dużo pali itp. Tym czasem po 7 sezonach(teraz 8.) i ponad 1000mth jestem z niego zadowolony. Co prawda było kilka awarii, ale naprawione i jakoś nie zbankrutowaliśmy. Wymieniona pompa wody(chyba 280 zł), zrobiona pompa paliwowa i wtryski(pompa 700zł i wtryski coś koło 100zł), jeszcze uszczelka pod głowicą(głowica była dobra, więc tylko splanowana była). Reszta to jakieś pierdoły. Kuzyn miał IH 574 i robił kapitalke silnika i części dostępne bez problemu. Kolega ma Deutza 4006 i fajny traktor, ale ma jedną wade. Brak części do skrzyni, nawet w używanych. Do silnika itp nie ma problemu, a do skrzyni musiał dorabiac. Każdy i tak zrobi jak uważa, ale ja sie przekonałem do zagranicznych marek.

#14519 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3039 postów

Napisany 23 maj 2017 - 16:34

Ceni jak za nową.

https://www.olx.pl/o...html#320524dcfc

Wrażeń dostarczają stajnie Renualt; 120.54, 133.54, 150.54, 180.94 oraz Deutz Fahr; DX85, K410, Agrostar 6.31, Agrostar 6.81.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14520 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 23 maj 2017 - 17:36

Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON Chyba aż mojeg starego wystawie, jak to tyle warte:)