Polecane posty

PRIMO    8046
32 minuty temu, Agrest napisał:

Trzeba się trochę postarać, żeby zrobić coś takiego z ciągnika

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-sadowniczy-lamborghini-775v-sadownik-same-pelzaki-wspomaganie-CID757-IDpaSkd.html#865e62bf1e

 

Jak ktoś ma serce do remontów to może mieć fajny ciągnik za niewielkie pieniądze.

Co ten gościu kwasem solnym mył ten ciągnik o.O 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie musiał myć a właściwie to chyba nie mył po opryskach i tak wygląda.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
8 godzin temu, bratrolnika napisał:

pisze że odnawiana to może i kwity ma

wpadaj do mnie, zrobię ci nową taniej, tyle że bez kwituB|

 

A ja Ci sprzedam kwit^_^

7 godzin temu, jahooo napisał:

Jak cię zatrzyma kumaty policjant, to sprawdzi czy masz tabliczkę znamionową. Jak nie masz - zatrzyma dowód rejestracyjny. Przyczepka SAM ma mieć numer nabity na ramie i zastępczą tabliczkę znamionową. Bez tego zabierają DR. Za malowaną tablice też można beknąć. Najlepszy jest rozrzutnik, bo legalnie można go ciągać bez tablicy, aby tylko były światła

Przyczepa SAM ma tabliczkę znamionową a nie zastępczą!!!Nr oczywiście musi być na ramie ale jako ciekawostkę dodam ,ze teraz jest do  sprawdzenia w CEPiK'u gdzie jest on nabity, na pierwszym BT jest zapisywane w system gdzie sie on znajduje

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Nie tylko, gdzie się znajduje, ale nawet są fotki przyczepy, bo od zawsze trzeba było załączyć jak się robiło SAM-a. Jak robiłem przyczepkę SAM to każdy rzeczoznawca chciał zdjęcia albo robił sam do opisu

U mnie jest "tabliczka znamionowa zastępcza"

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Zdjęcia to najmniejszy problem, zastępczą tabliczkę wydaje sie po zagubieniu/zniszzceniu normalnej-który masz rok produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Ja mam taką tabliczkę w roczniku 1998. Nie wiem, nie znam się, taką dali mi na stacji gdzie robiłem pierwszy przegląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

zapewne są to siłowniki od przyczepy wywrotki i przy pracy tym turem to trzeba uważać żeby ciągnika i ramy nie połamać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

No tak właśnie wyglądają, każdy pewnie z 3t udźwigu najmarniej, można słomę do stodoły razem z przyczepą wstawić. @jahooo piszesz że zdjęcia zawsze robili podczas pierwszego przeglądu  przyczepy sama? Ciekawy jestem os którego faktycznie roku, u nas przyczepa do wożenia świń na skup ma wbity chyba 77r produkcji

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9226

Ja robiłem pierwsze rejestracje przyczepek SAM w 1998 roku to wtedy rzeczoznawca już robił. Teraz np przy zmianie homologacji przyczepy też są robione fotki - robi diagnosta (u mnie przynajmniej tak to wygląda), jeden komplet dla niego, drugi do WK

Natomiast w papierach gdzieś pewnie jest informacja - typ przyczepki (lekka, ciężarowa itp), rozmiary, ilość osi, rozmiar kół, masa własna, dopuszczalna ładowność. I to niezależnie od rocznika.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszkos    18

Ciekawe ile czasu trwa podnoszenie na maxa do góry przy takich siłownikach. Chyba ze ma super wydajna pompę ;) chociaż teraz patrze nie takie wielkie te siłowniki.

Edytowano przez Zbyszkos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

@beryl

Najlepszy tekst, że się dużo nie napracował bo to 3ciagnik. Jak widać po filmach tylko gruberowanie i orka 6skibowym kv xD

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj